Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 171 razy
Polubione posty: 103 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 23 paź 2019, o 17:47

stefanekmac pisze:
23 paź 2019, o 11:52
A za to dziura ozonowa mniejsza.NASA potwierdza: dziura ozonowa się kurczy i jest najmniejsza, odkąd ją odkryto w 1982 r.
O dziwo :idea: radykalnie ograniczono freon , swiat się zjednoczył i proszę jest efekt :idea:
:arrow: https://businessinsider.com.pl/technolo ... uv/sfb2mh6
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (6 lis 2019, o 19:43)



Kazik86
0 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreza WRX GC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 29 paź 2019, o 21:45

Przepraszam że tak po czasie odpisuję, ale wysłali mnie do pracy.


Ok. Pomijając że dane są dla UK, to jest to akurat emisja CO2.

Moje stwierdzenie było oparte na emisji GHG oraz opinii Europejskiej Agencji Środowiska.

Kazik86
0 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreza WRX GC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 29 paź 2019, o 21:55

Jaca68 pisze:
2 paź 2019, o 08:35
Kazik86 pisze:
1 paź 2019, o 20:39
W transporcie morskim liczby są jeszcze większe.
Bzdura. Powiem więcej horrendalna bzdura.

https://www.tygodnikprzeglad.pl/giganty-morz/

Jak już napisałem oparłem się na danych EEA umieszczonych w raporcie
https://www.eea.europa.eu/publications/term-report

W skrócie cytując ze strony Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska:

"Najnowszy raport EEA z serii prezentującej relacje między transportem a środowiskiem w UE, pt. „Aviation and shiping – impacts on Europe’s environment”, dotyczy wpływu dwóch kluczowych komponentów europejskiego systemu transportowego na środowisko przyrodnicze. Zajęcie się tym tematem jest więc niezwykle ważne, ponieważ rosnący popyt i potrzeba jego zaspokojenia przyczynia się do coraz większej presji na środowisko.

W raporcie podkreślono znaczenie emisji do powietrza. Każdemu z sektorów przypisuje się stosunkowo niewielki, około trzynastoprocentowy udział w całkowitej wielkości emisji gazów cieplarnianych (GHG) z transportu w Unii Europejskiej. Jednak EEA zaznacza, że od 1990 roku emisja GHG przez transport lotniczy podwoiła się. W 2015 roku była o 25% wyższa w porównaniu do roku 2000, a trend wzrostowy utrzymuje się na poziomie 2% na rok. Sytuacja z transportem morskim jest lepsza, w związku z kryzysem ekonomicznym, który spowolnił rozwój tego sektora. Emisja GHG w 2015 r. była o 22% wyższa niż w 1990 r., ale na poziomie zbliżonym do wielkości zanotowanej w roku 2000. Lotnictwo i żegluga dostarczają do powietrza duże ilości zanieczyszczeń, w tym tlenki azotu, tlenki siarki oraz pyły. Przykładowo szacuje się, że w 2015 r. żegluga odpowiadała za 16% europejskiej emisji tlenków azotu, 7% emisji drobnych pyłów oraz 16% tlenków siarki."

Stąd przyszły mi takie wnioski, ale dziękuję Ci za dodatkowe informacje.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 31 paź 2019, o 16:05

Kazik86 pisze:
29 paź 2019, o 21:55
Jednak EEA zaznacza, że od 1990 roku emisja GHG przez transport lotniczy podwoiła się. W 2015 roku była o 25% wyższa w porównaniu do roku 2000, a trend wzrostowy utrzymuje się na poziomie 2% na rok. Sytuacja z transportem morskim jest lepsza, w związku z kryzysem ekonomicznym, który spowolnił rozwój tego sektora. Emisja GHG w 2015 r. była o 22% wyższa niż w 1990 r., ale na poziomie zbliżonym do wielkości zanotowanej w roku 2000. Lotnictwo i żegluga dostarczają do powietrza duże ilości zanieczyszczeń, w tym tlenki azotu, tlenki siarki oraz pyły. Przykładowo szacuje się, że w 2015 r. żegluga odpowiadała za 16% europejskiej emisji tlenków azotu, 7% emisji drobnych pyłów oraz 16% tlenków siarki."
No wszystko prawda, ale konsumenci z jednej strony przejmują się klimatem a z drugiej na potęgę kupują szmaty i elektronikę z Chin, cytrusy z Maroka, wołowinę z Argentyny itd.
A jakoś to musi dojechać.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Kazik86
0 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Impreza WRX GC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 31 paź 2019, o 21:29

Tak. Tu całkowicie się z Tobą zgadzam. Odwracanie kota ogonem i robienie czegoś na pokaz. Tematem trzeba się zając całościowo a najlepiej zaczynać od siebie.

A tak swoja drogą to opinia trafiona w punkt.
BiP pisze:
2 paź 2019, o 22:04
Forum upalaczy i najżywszy temat - ekologia :giggle:
Też się nie spodziewałem, że ten post się tak rozwinie. To chyba najlepsza nauka, że nie powinno się oceniać książki po okładce,
Sporo wiedzy od Was łyknąłem. Dzięki.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 08:38

Do poczytania, zwróćcie uwagę ilu naukowców się pod tym podpisało...

https://www.independent.co.uk/environme ... 85786.html

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 09:03

skwaro pisze:
6 lis 2019, o 08:38
Do poczytania, zwróćcie uwagę ilu naukowców się pod tym podpisało...
Eleven thousand scientists in 153 countries
Wcale nie tak dużo, średnio 72 na kraj ;-)
I nie napisali co to za "naukowcy", w PL jest trochę bezmózgich "profesorów".
Podoba mi się: nie latać, nie jeść mięsa i nie rozmnażać się.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
inquiz (6 lis 2019, o 10:02)
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 09:12

Szczerze mówiąc to dokładnie tego się spodziewałem, "to wcale nie jest dużo, pewnie przekupieni, a poza tym to ja wiem lepiej". A wystarczyło zajrzeć do źródła:
https://academic.oup.com/bioscience/adv ... chresult=1

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 10:20

A te głupie ludzie mają to za nic i osiedla budują w miejscu które już za kilka lat zalane będzie:
http://yachtpark.pl/
A te głupie banki im kredyty na to dają.
Nic tylko brać kasę pod hipotekę i nie spłacać, niech sobie bank zabiera zalane lokum. :-)

Jeszcze raz powtórzę, nawet jak ci naukowcy mają rację, to ocieplenie jest nieuniknione z tej prostej przyczyny że podejmowane działania są nieefektywne.
Żadne ograniczenia emisji w EU świata nie zbawią. A postulaty o ograniczeniu latania, spożycia mięsa i wzrostu populacji są nie do wprowadzenia.
Pojedź do Indii czy Afryki i wytłumacz miejscowym że mają się mniej rozmnażać i nie jeść mięska.
A Europejczykowi wytłumacz że ma przestać latać na wakacje.
Może lepiej pogodzić się z nieuniknionym i zaplanować zawczasu przenosiny z tych miejsc co mają zostać zalane.
No chyba że zalane nie będą...
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 10:46

Akurat jedzenie mięsa w Indiach czy Afryce to nie jest największy problem. Wręcz odwrotnie ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 12:14

Chloru pisze:
6 lis 2019, o 10:46
Akurat jedzenie mięsa w Indiach czy Afryce to nie jest największy problem. Wręcz odwrotnie ;)
Mięso zjada Afrykanów ? :mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 13:29

bojar, zdarza się. 8-)


Obrazek
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 16:38

Coś mi się wydaje że to matka natura sama ograniczy co trzeba ograniczyć i z znowu będzie cacy. A że będzie bolało po drodze to trudno, każdy myśli że jego to nie dotknie.
Ja tak właśnie myślę, ale moje chłopaki mogą mieć przesrane. Ważne że woda do chałupy nie dojdzie … ech.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 16:52

A propos ekologii taką sytuację zaobserwowałem dziś pod blokiem, jacyś debile wynieśli lodówkę w nocy i tak zostawili :wall: Można by zawartość do kosza, odbiór elektrośmieci jest darmowy.
Załączniki
lodowka.jpg
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 18:03

co *.pl ?

>> cham.pl <<
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 20:33

paku pisze:
6 lis 2019, o 16:38
matka natura sama ograniczy co trzeba ograniczyć
Skąd pomysł, że Matka Natura cokolwiek chce ograniczać. Może nas zrobiła, bo lubi CO2? Może chciała się pozbyć trochę lądów, albo nieudanych gałęzi ewolucji?
Może taka Matka Natura zapragnęła żyć w chmurze Microsoftu, a jej narzędziem jest człowiek.

Za Matkę Naturę to ja bym się nie wypowiadał. ;-) Oprócz tego, że uwielbia tworzyć, uwielbia także niszczyć i to na skalę przy której nie znaczymy nic.

A ekologia, ta medialna, to jeden wielki bullshit, mający na celu (najbardziej) ograbić tych na dole łańcucha pokarmowego (mam na myśli kraje rozwinięte). Bo jakby ktoś chciał z tym zrobić porządek to... zresztą, jak macie chwilę wystarczy wejść do jakiejś galerii handlowej, posiedzieć, popatrzeć i wyciągnąć wnioski. Albo wejść do Rossmana i popatrzeć na półkę z szamponami. Taki L'Oreal z 50 rodzajów. Blistry, papierki, kartony w kartonach i jeszcze folia, styropian. Albo na nieszczelny import z Aliexpress, nie dość że nieuczciwie konkurujący z lokalnym biznesem, to zwiększający podaż tam gdzie nikt się nie przejmuje europejskimi normami. Albo planowane starzenie. Albo samochody elektryczne (które same w sobie nie są szczególnie złe) służące do wmawiania ludziom, że ich napędzanie jest super tanie i super eko. 15 lat temu diesle były super tanie i eko. A 8 lat temu 1.2 turbo. Tak twierdzili.

Plastikowych słomek zakazali. No! rozwiązali problem.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
inquiz (6 lis 2019, o 23:48)

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 20:52

Alan, Alan, Alan! pisze:
6 lis 2019, o 20:33
uwielbia także niszczyć i to na skalę przy której nie znaczymy nic.
Właśnie, w skrajnym przypadku zresetuje chwasty do zera …
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 21:05

paku pisze:
6 lis 2019, o 20:52
Właśnie, w skrajnym przypadku zresetuje chwasty do zera …
Może, ale...
Why are we here?
Plastic, assholes!


Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 171 razy
Polubione posty: 103 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 6 lis 2019, o 23:47


skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 7 lis 2019, o 09:36

Piter 35 pisze:Cieszmy się dniem dzisiejszym :arrow: https://fakty.interia.pl/swiat/news-kry ... Id,3320618
Dawałem wczoraj linka do oryginału :)

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 7 lis 2019, o 12:04

Ale tu po naszemu i dobitnie czemu katastrofa (jeśli jest realna), będzie nieunikniona:
W centrum zainteresowania autorów raportu Universal Ecological Fund znajdują się cztery państwa: Chiny, Indie, Rosja i Stany Zjednoczone. Czwórka ta odpowiada za ponad połowę gazów cieplarnianych na świecie. Chiny i Indie zadeklarowały jak dotąd tylko, że będą dążyły do tego, by wzrost emisji gazów cieplarnianych był wolniejszy niż wzrost ich gospodarek. Rosja nie przedłożyła żadnych planów, a USA wycofują się z paryskiego porozumienia klimatycznego.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 7 lis 2019, o 16:17

Bo to trochę tak jest, jeśli nie dokładnie tak, że bogata Europa jak już ma domy, paski/beemki/golfy8 i wakacje gdzieś tam to jako następny krok wymyśliła "sobie" czyste powietrze.
Reszta ma to w … bo dopiero jest na etapie domu lub wózka.
Jak Chinole dojdą do majątku per captia jak w EU czy np. Japonii to pomyślą o ekologii.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 7 lis 2019, o 19:40

paku pisze:
7 lis 2019, o 16:17
Jak Chinole dojdą do majątku per captia jak w EU czy np. Japonii to pomyślą o ekologii.
Widziałem kilka dokumentów iż nie jest tak źle. Myślą ale po swojemu, patrzą na nowoczesne rozwiązania ale dawkują stopniowo, aby nie popsuć gospodarki. Ale już niektóre fabryki przenoszą do Wietnamu czy innych miejsc z tańszą siłą roboczą czy małymi restrykcjami środowiskowymi. W Afryce to kilka państw już chyba całkiem siedzi w ich kieszeniach.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 7 lis 2019, o 19:43

Głównie Nigeria z ropą.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 lis 2019, o 22:24

Ktoś przerabiał to całe BDO i obowiązek rejestracji online? https://bdo.mos.gov.pl/

Moim zdaniem jak mała działalność nie przekracza ilości z rozporządzenia to nie ma co się przejmować, ale niektórzy się rejestrują na wszelki wypadek bo nie wiadomo, jak sobie urzędnik będzie zakładał statystycznie ilość wytwarzaną. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 141974.pdf
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ODPOWIEDZ