Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2019, o 17:50

bojar pisze:
13 cze 2019, o 17:44
Nie był bym taki pewny,że to ekolodzy. Ciężko sobie wyobrazić, że mogą być takimi idiotami. Może to konkurencja?
Nie wykluczam konkurencji, bo dowodów niet. Ale i wyobrażać sobie nie muszę, zdarza mi się zetknąć...



BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2019, o 18:06

dzixd, moje kanapowe teriery jedzą głównie mieloną wołowinę. Jakoś nie widzę uwstecznienia, choć żarcie zapewniam od pokoleń. Ze mną to nic, bo kręcą się koło człowieka już naście tys lat. Wiesz, jak się zakończyła próba odchudzenia mojej foksicy? Była już stara, myszy były za szybkie, ale na słoneczku wygrzewały się jaszczurki... Foksicy już nie ma, nowa młoda ma używanie, jak się jakieś myszowate zapuści, a populacja jaszczurki powoli się odbudowywuje. Póki co są klasyfikowane jako zwinne, ale niejadalne 8-)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2019, o 19:43

BiP pisze:dzixd, moje kanapowe teriery jedzą głównie mieloną wołowinę. Jakoś nie widzę uwstecznienia, choć żarcie zapewniam od pokoleń. Ze mną to nic, bo kręcą się koło człowieka już naście tys lat. Wiesz, jak się zakończyła próba odchudzenia mojej foksicy? Była już stara, myszy były za szybkie, ale na słoneczku wygrzewały się jaszczurki... Foksicy już nie ma, nowa młoda ma używanie, jak się jakieś myszowate zapuści, a populacja jaszczurki powoli się odbudowywuje. Póki co są klasyfikowane jako zwinne, ale niejadalne 8-)
No tak ale psów tak intensywnie nie hodujemy w celu pozyskiwania skór czy mięsa. Przynajmniej w Europie;-)

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2019, o 20:01

dzixd pisze:
13 cze 2019, o 17:45
że hodowlane norki już mają tak zmodyfikowany układ pokarmowy od przyjmowania przetworzonego mięsa w postaci pulpy,
Tuszki z nutrii mielono w całości i dawano fretkom, norkom w latach 70-80.
Dolce far niente ;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2019, o 20:45

dzixd pisze:
13 cze 2019, o 19:43
BiP pisze:dzixd, moje kanapowe teriery jedzą głównie mieloną wołowinę. Jakoś nie widzę uwstecznienia, choć żarcie zapewniam od pokoleń. Ze mną to nic, bo kręcą się koło człowieka już naście tys lat. Wiesz, jak się zakończyła próba odchudzenia mojej foksicy? Była już stara, myszy były za szybkie, ale na słoneczku wygrzewały się jaszczurki... Foksicy już nie ma, nowa młoda ma używanie, jak się jakieś myszowate zapuści, a populacja jaszczurki powoli się odbudowywuje. Póki co są klasyfikowane jako zwinne, ale niejadalne 8-)
No tak ale psów tak intensywnie nie hodujemy w celu pozyskiwania skór czy mięsa. Przynajmniej w Europie;-)

Wysłane z mojego mądrego telefonu
Hodujemy je jeszcze intensywniej. Porównaj zdjęcia jakiejkolwiek rasy z przed 100 lat i aktualne.
A potem dzikiego wizona z Kanady i norki z klatki. W dalszym ciągu jedno i drugie to neovison vison.

http://www.iop.krakow.pl/gatunkiobce/de ... =111&je=pl

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 cze 2019, o 23:05

FUX pisze:
13 cze 2019, o 20:01
Tuszki z nutrii mielono w całości i dawano fretkom, norkom w latach 70-80.
Z opowieści znam że była też kiełbasa z nutrii, ponoć całkiem smaczna jak się nie wiedziało co je.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 14 cze 2019, o 07:27

Jadałem wielokrotnie. Dodatek wieprzowiny powodował wzbogacenie smaku.
Bardzo dobre, delikatne mięso.
W czasach komuny 10km ode mnie była masarnia gs, która takie rzeczy robiła. Kabanosy i śląska.
Mniam.
Dolce far niente ;-)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 14 cze 2019, o 09:55

BiP pisze:
13 cze 2019, o 20:45
dzixd pisze:
13 cze 2019, o 19:43
BiP pisze:dzixd, moje kanapowe teriery jedzą głównie mieloną wołowinę. Jakoś nie widzę uwstecznienia, choć żarcie zapewniam od pokoleń. Ze mną to nic, bo kręcą się koło człowieka już naście tys lat. Wiesz, jak się zakończyła próba odchudzenia mojej foksicy? Była już stara, myszy były za szybkie, ale na słoneczku wygrzewały się jaszczurki... Foksicy już nie ma, nowa młoda ma używanie, jak się jakieś myszowate zapuści, a populacja jaszczurki powoli się odbudowywuje. Póki co są klasyfikowane jako zwinne, ale niejadalne 8-)
No tak ale psów tak intensywnie nie hodujemy w celu pozyskiwania skór czy mięsa. Przynajmniej w Europie;-)

Wysłane z mojego mądrego telefonu
Hodujemy je jeszcze intensywniej. Porównaj zdjęcia jakiejkolwiek rasy z przed 100 lat i aktualne.
A potem dzikiego wizona z Kanady i norki z klatki. W dalszym ciągu jedno i drugie to neovison vison.

http://www.iop.krakow.pl/gatunkiobce/de ... =111&je=pl
W dalszym ciągu to słowa moich wykładowców ;-)
Nie miałem okazji weryfikować na żywo. U mnie biegają tchórze i Kamionki.
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 21 cze 2019, o 22:03

dzixd pisze:
14 cze 2019, o 09:55
U mnie biegają tchórze i Kamionki.
U mnie z inwazyjnych gatunków, to szop pracz jest częstym widokiem. A norkę amerykańską widziałem parę razy na wolności. Wygląda jak kuna, tylko nie ma krawatu z przodu i wydaje się od kuny znacznie zwinniejsza i szybsza.
Jest ryzyko, musi być wybór.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 wrz 2019, o 13:21

Czyli diesle jednak nie takie złe? https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,3189076

Nie wiem tylko, czy tutaj czy w wątku ekonomicznym? Skoro w Niemczech takie głosy to może przemysł ma już dość ekonagonki na diesle i kolejne zakazy wjazdu do miast? Sprzedaż spadła mocno, czas elektryków jeszcze nie nadszedł a koncerny nie są na masową produkcję jeszcze gotowe.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 wrz 2019, o 13:58

Przecież to stek bzdur jest, jak można wnioskować że w Lubece, gdzie mieszka 212 tys. ludzi czy Munster (250 tys.) jest czystsze powietrze niż w Monachium (1,5mln ludzi) czy Stuttgarcie (ponad 600 tys.)bo w Monachium czy Stuttgarcie jeździ mniej starych diesli? Błagam, lobby dieslowskie mogłoby trochę pomyśleć nim zacznie tak bzdurne wnioski wysnuwać.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 9 wrz 2019, o 15:42

Zawsze mnie zastanawia. Osobowe diesle są be, a po tych samych centrach miast jeżdżą setki dostawczaków, śmieciarki zamiatarki, sporadycznie ciężarowe, Każdy z nich spala 50-100% więcej jak golf Hansa. No ale oni to muszą, a Hans mógłby rowerkiem.
Wystarczyłoby egzekwować stan pojazdu. Z jaką emisją wyjechało z fabryki za taką ma jeździć po kres swoich dni. Nie spełnia normy - zgniatarka. Rachunek ekonomiczny wykończy starocie. Zamiast wsadzic 800euro w remonty układu wtryskowego może lepiej mieć na cztery raty nowego z salonu?

Największa patologia rynkowa to teraz Norwegia. Oslo zapchane teslami, bo darmowe parkingi, ładowarki i zerowe podatki. Prowincja jeździ pluginami, bo odległości trochę większe. Dostawcze, ciężarowe po staremu.

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 11:38

Słyszeliście pewnie o nastoletniej aktywistce, która "wstrząsnęła światem" (a przynajmniej mediami społecznościowymi) swoim apelem o ratowanie Ziemi. Jak zwykle ludzie mocno się podzielili komentując działalność Grety, natomiast tutaj ciekawa analiza slacktivizmu na tym przykładzie.

https://www.energetyka24.com/greta-thun ... -komentarz
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Grzegorz (25 wrz 2019, o 12:02)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 16:22

piotruś pisze:Słyszeliście pewnie o nastoletniej aktywistce, która "wstrząsnęła światem" (a przynajmniej mediami społecznościowymi) swoim apelem o ratowanie Ziemi. Jak zwykle ludzie mocno się podzielili komentując działalność Grety, natomiast tutaj ciekawa analiza slacktivizmu na tym przykładzie.

https://www.energetyka24.com/greta-thun ... -komentarz
Moim skromnym zdaniem młoda aktywistka sprawia wrażenie jakby była wyszkolona do swoich działań. Ale ból tylnej części ciała wywołała u wielu osób, sądząc po komentarzach zwykłych ludzi.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 16:27

piotruś pisze:
25 wrz 2019, o 11:38
Słyszeliście pewnie o nastoletniej aktywistce, która "wstrząsnęła światem" (a przynajmniej mediami społecznościowymi) swoim apelem o ratowanie Ziemi. Jak zwykle ludzie mocno się podzielili komentując działalność Grety, natomiast tutaj ciekawa analiza slacktivizmu na tym przykładzie.
Czyli jednak trzeba się cieszyć z tej komediowej aktywności, może po całkowitym zdeprecjonowaniu wojującego ekooszołomstwa przyjdzie czas na rozwiązania faktycznie oszczędzające środowisko i racjonalizujące jogo wykorzystywanie.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 16:30

Nie pojmuję jak komuś może przeszkadzać aktywność młodej wrażliwej osoby.
Problem jest a ludziom potrzebny jest wstrząs, bo inaczej maja wszystko w dupie czego nie da się dotknąć albo wziąć do gęby. Zerowa wyobraźnia.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 17:07

dzixd pisze:
piotruś pisze:Słyszeliście pewnie o nastoletniej aktywistce, która "wstrząsnęła światem" (a przynajmniej mediami społecznościowymi) swoim apelem o ratowanie Ziemi. Jak zwykle ludzie mocno się podzielili komentując działalność Grety, natomiast tutaj ciekawa analiza slacktivizmu na tym przykładzie.

https://www.energetyka24.com/greta-thun ... -komentarz
Moim skromnym zdaniem młoda aktywistka sprawia wrażenie jakby była wyszkolona do swoich działań. Ale ból tylnej części ciała wywołała u wielu osób, sądząc po komentarzach zwykłych ludzi.

Wysłane z mojego mądrego telefonu
Serio, serio? Wyszkolona 16-latka z zespołem Aspergera?

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 17:52

stach22 pisze:
25 wrz 2019, o 16:30
Nie pojmuję jak komuś może przeszkadzać aktywność młodej wrażliwej osoby.
Na wagary to się idzie z okazji dnia ziemi raz w roku ;-) Oczywiście możesz wierzyć w czyste dobre intencje na pełnym spontanie, jest wolność wyznania. Ale bądź tolerancyjny dla niewierzących :mrgreen:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 17:56

inquiz pisze:
stach22 pisze:
25 wrz 2019, o 16:30
Nie pojmuję jak komuś może przeszkadzać aktywność młodej wrażliwej osoby.
Na wagary to się idzie z okazji dnia ziemi raz w roku ;-) Oczywiście możesz wierzyć w czyste dobre intencje na pełnym spontanie, jest wolność wyznania. Ale bądź tolerancyjny dla niewierzących :mrgreen:
Mój syn ma 19 lat, znam jego kolegów i koleżanki. Nie masz pojęcia ile potrafi w nich być szczerego dobra i prawdziwej wrażliwości.
Wkurwia mnie jak stare pryki(to nie do Ciebie) próbują ich z tego odrzeć sądząc po samych sobie.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 19:30

stach22, W dobre intencje i chęci jak najbardziej wierzę, też kiedyś byłem młody. Teraz wiem co jest nimi wybrukowane.
Idąc tą drogą można powiedzieć, że jacyś starsi i cwani wykorzystali cynicznie dziecko z niepełnosprawnością.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 20:11

Inquiz, czy ta dziewczynka jest niepełnosprawna?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 20:42

Tak piszą w mediach, skoro to jest podawane publicznie i nikt nie dementuje zakładam że to prawdziwa informacja.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 317 razy
Polubione posty: 202 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 22:18


Jakub Wiech! Autor tego tekstu! Chłopaki, mi nie o tę Dziewczynkę (i wszystko co z Jej działalnością i Jej osobowością się wiąże) chodziło, tylko o to co napisał Jakub Wiech.

Właśnie o te "konkrety" które nam umykają, bo wolimy się ponieść emocjom niż "zagłębić w temat"...

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 wrz 2019, o 23:08

piotruś pisze:
25 wrz 2019, o 22:18
Właśnie o te "konkrety" które nam umykają, bo wolimy się ponieść emocjom niż "zagłębić w temat"...
Ciężki kawałek, dla kogoś konkrety to bajdurzenia oszołomów, inny zupełnie zaprzecza jakimkolwiek zmianom w klimacie. Do tego dochodzi olbrzymi lobbing oraz zaprzężenie ideologii.
Każdy sobie interpretuje po swojemu.

Ciekawe 2 artykuły z dzisiaj - https://autokult.pl/34993,honda-civic-p ... ym-silniku - 1,6 miliona kilometrów w hondzie, z gazem - takie auto byłoby ekologiczne dopiero (realnie, uwzględniając całkowity koszt dla środowiska z wyprodukowaniem); https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,3220947 - nowe auta, z których przynajmniej setki tysięcy części mogłyby być ponownie użyte ale się koncernowi nie opłaca. Nasze, rosyjskie czy afrykańskie Mirki by zutylizowały to natychmiast. Nie można nawet systemowo i proekologicznie rozwiązać zwrotu opakowań szklanych czy wprowadzenia masowo wielorazowych plastików. Ale będziemy się podniecać aktywistką.

Przykładowo propaganda zawsze ważniejsza, Niemcy odeszli od atomu w imię ideologii, natomiast co do węgla to kamienny im się kończy to kopalnie do likwidacji. Ale brunatnego mają dużo to ciągle jest eksploatowany, nawet jakąś puszczę pod odkrywkę mieli czy mają wyciąć ale tam Bruksela nie jest taka skora do karania i interwencji. Wszystko polityka.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 26 wrz 2019, o 10:39

Przyczynek do działalności Grety:
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/grze ... Id,3222900
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

ODPOWIEDZ