Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 5 lis 2021, o 10:55

Akurat niezależnej od rozumu był nie cytował. W moim prywatnym rankingu mają ujemną wiarygodność.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (5 lis 2021, o 16:59)


Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 15 lis 2021, o 15:18

W Interii tekst wyliczający co nam szykują unijni ekoterroryści:
https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Epa3fq6tjI
Zrezygnować z tego, co najbardziej energochłonne
Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o 39 proc. znaczy, że trzeba zrezygnować lub bardzo ograniczyć korzystanie z tego, co najbardziej energochłonne. To jeden z najważniejszych warunków przyszłej realizacji "Fit for 55". Wielu naukowców i ekspertów dowodzi, że najbardziej energochłonne jest posiadanie dzieci. Dla ratowania klimatu najlepiej więc zdecydować się na bezdzietność. Jest nas na świecie już około 7,5 miliarda, a wpływ tej masy ludzi na Ziemię jako planetę jest większy niż jakiegokolwiek innego żyjącego gatunku. Rosnąca o 80 milionów rocznie i o ponad 200 tys. dziennie ludzka populacja musi zostać ustabilizowana, a potem stopniowo zmniejszana. Wprawdzie wskaźnik dzietności w krajach UE jest najniższy na świecie, nie zapewnia nawet prostej zastępowalności pokoleń. Ale poza UE jest zupełnie inaczej. W Chinach rozważa się prawo rodzin do trzeciego dziecka. W wielu krajach Afryki na jedną kobietę przypada średnio sześcioro dzieci. Wysoka dzietność charakteryzuje kraje muzułmańskie. Tymczasem w Unii Europejskiej coraz bardziej popularny jest antynatalizm wynikający z programu klimatycznego. Posiadanie dzieci to intensywne, dodatkowe zużywanie energii. Treść jednego z opracowań antynatalistycznych autorstwa Setha Wynesa i Kimberly Nicholas ujawnił brytyjski dziennik "The Guardian".
Wynes i Niecholas wyliczyli, że rezygnacja z samochodu, to zmniejszenie emisji ekwiwalentu 2,4 ton CO 2 rocznie na osobę. Rezygnacja z lotu transatlantyckiego w obie strony to mniej o 1,6 tony ekwiwalentu CO2. Jednak najważniejsza jest rezygnacja z posiadania dziecka: to mniej o prawie 59 ton emisji CO2 w ciągu jednego roku życia każdego z rodziców. Kwestia dzietność a ratowanie klimatu ma odniesienie do odpowiedzialności jednostkowej. Jeśli za emisje gazów cieplarnianych, które powodują ocieplenie klimatu odpowiedzialni są ludzie, to im mniej ludzi, tym mniej emisji. Komu więc zależy na ratowaniu życia na Planecie, powinien zachować reprodukcyjną wstrzemięźliwość i ograniczyć liczbę potomstwa. Najlepiej do zera. Kto ma choćby jedno dziecko - przyczynia się do katastrofy klimatycznej. Rezygnacja z potomka to rezygnacja z przyszłego konsumenta i emitenta gazów cieplarnianych. Oczywiście - w projekcie "Fit for 55" nie ma żądania bezdzietności. Argumenty antynatalistyczne pojawiają się w realu, w środowiskach ekologicznych, w liberalno-lewicowych organizacjach pozarządowych. Jako rodzaj presji lub modnego stylu życia.

Popularyzowane są też inne sposoby energooszczędności. Zamiast jeździć autem, trzeba przesiąść się na rower albo korzystać z komunikacji publicznej. Na dalsze podróże najbardziej polecane są energooszczędne koleje. To lepsze rozwiązanie niż elektryczne samochody, które jako masowy rodzaj mobilności nie są specjalnie polecane z powodu energooszczędności. Kolejne zmiany to rozwiązania energooszczędne w AGD i ich używanie w gospodarstwach domowych. Co do pralek - obowiązkowo trzeba prać w niższych temperaturach i w porach dnia, kiedy energia elektryczna jest tańsza (lub dostępna w przypadku posiadaczy paneli fotowoltaicznych). Zaleca się wracać do prania ręcznego. Dość często w programach informacyjnych poświęconych realizacji europejskiego Zielonego Ładu przypomina się, że zbyt dużo energii elektrycznej zużywają żelazka i odkurzacze. Dlatego "modowe" ekologiczne media często przekonują, że prasowanie nie jest konieczne, aby elegancko wyglądać. Odkurzać najlepiej jak najrzadziej, jak niegdyś można przecież zamiatać szczotką i ścierać kurze szmatką.

Zbieżność celów ekologów i wegan?
Być może nie będą w ogóle potrzebne lodówki - program "Fit for 55" przewiduje stopniowe, ale dość szybkie zmiany żywieniowe. Rezygnację z mięsa i nabiału oraz jajek. Mieszkańcy UE masowo powinni przejść na żywność roślinną, co ma znacznie poprawić ich stan zdrowia. Będzie to głównie żywność z upraw najbliżej miejsca zamieszkania, z ekologicznych upraw, bez nawozów sztucznych i chemicznych. Za to z ekologicznym certyfikatem, co niestety dodatkowo podniesie jej cenę. Z dokumentów "Fit for 55" wynika, że nie będzie masowego importu żywności z odległych kierunków z uwagi na rezygnację z napędu paliwowego (transport morski, drogowy i powietrzny). Owoce cytrusowe można będzie koleją dostarczać z południa Europy. Z bananami będzie gorzej, podobnie z kawą, kakao itp. Herbata - chyba z Gruzji albo z Nowego Jedwabnego Szlaku, też transportem kolejowym. Towary, jakie trzeba będzie importować zostaną obciążone "śladem węglowym" co dodatkowo podniesie ich cenę.
Już niedługo kawa z dziećmi = zbrodnia ekologiczna. O steku nie wspomnę. :whistle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (15 lis 2021, o 23:07)
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 15 lis 2021, o 21:42

...... pisze:
15 lis 2021, o 15:18
W Chinach rozważa się prawo rodzin do trzeciego dziecka.
a to zupełnie inna para kaloszy - wcześniejsza polityka sprawiła, że modele na przyszłość pokazują znaczny spadek populacji chińczyków, + dodatkowo proporcjonalnie większe aborcje dziewczynek.
Jaca68 pisze:
15 lis 2021, o 15:18
O steku nie wspomnę.
Steki będą dla bogatych zawsze, reszta będzie najwyżej pozyskiwać białko z jakichś robaków. Oczywiście produkowane przez koncerny.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 15 lis 2021, o 23:11

Jaca68, najlepszy punkt z tym praniem ręcznym. :giggle:
Jest ryzyko, musi być wybór.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 lis 2021, o 10:07

ptk22 pisze:
15 lis 2021, o 23:11
Jaca68, najlepszy punkt z tym praniem ręcznym. :giggle:
KIlka lat wstecz poznałem w pracy Niemca z byłego NRD który zamieszkał w Cebu. Miał tam miejscową żonę i dziecko. Tak gadamy o życiu na Filipinach i okazuje się że on mieszka z żoną i dwiema służącymi. To się pytam co te służące robią całymi dniami. On mówi: jedna zajmuje się dzieckiem a druga sprząta i pierze. Na co ja: ale jak całe dnie sprząta i wrzuca pranie do pralki? I słyszę: nie do pralki, ubrania ona pierze ręcznie bo mniej się niszczą i prądu nie zużywamy. I teraz wychodzi że on EKO był. :giggle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (16 lis 2021, o 15:28)
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 lis 2021, o 11:36

Hmm mam pomysł. Najwyższa temp w pomieszczeniu to 20. Kiedyś 18 było tza, temp pokojową. Produkować termostaty z takim ogranicznikiem. W drugą stronę klima ma zbijać tylko do 27. Łatwe,tanie . Wkleiłem do mnie tego wątku i teraz poprawiam. Pranie ręczne pamiętam i żelazko na tzw duszę.
Pamietajmy o Wołyniu.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 lis 2021, o 20:03

Raczej 22 jest akceptowalna.
Dolce far niente ;-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 18 lis 2021, o 22:21

Dolce far niente ;-)

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 18 lis 2021, o 22:51

FUX, sporo tego jest
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 lis 2021, o 12:56

Wygląda na to ze w nowej rzeczywistości klimatycznej coroczny śnieg w Hiszpanii będzie normą. Takie to dziwne ocieplenie. :-p
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 lis 2021, o 12:57

Jaca68 pisze:Wygląda na to ze w nowej rzeczywistości klimatycznej coroczny śnieg w Hiszpanii będzie normą. Takie to dziwne ocieplenie. :-p
To są właśnie anomalia potwierdzające smutną regułę ocieplenia klimatu na Ziemi.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 lis 2021, o 13:09

stach22 pisze:
25 lis 2021, o 12:57
To są właśnie anomalia potwierdzające smutną regułę ocieplenia klimatu na Ziemi.
Wiem wiem to idzie tak:
susza = ocieplenie
deszcz i powodzie = ocieplenie
gorące lato = ocieplenie
śnieg w Hiszpanii = ocieplenie
itd. itd. :-p
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 lis 2021, o 13:11

Jaca68 pisze:
stach22 pisze:
25 lis 2021, o 12:57
To są właśnie anomalia potwierdzające smutną regułę ocieplenia klimatu na Ziemi.
Wiem wiem to idzie tak:
susza = ocieplenie
deszcz i powodzie = ocieplenie
gorące lato = ocieplenie
śnieg w Hiszpanii = ocieplenie
itd. itd. :-p
…wzmożona aktywność foliarzy=ocieplenie Obrazek
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 lis 2021, o 14:38

A nie wzmożona turystyka samolotowa i jazda autem spalinowym? :-p
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (27 lis 2021, o 08:24)
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 25 lis 2021, o 14:58

Jaca68 pisze:A nie wzmożona turystyka samolotowa i jazda autem spalinowym? :-p
To są przyczyny a tamto symptomy ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 26 lis 2021, o 22:28

stach22 pisze:
25 lis 2021, o 13:11
…wzmożona aktywność foliarzy=ocieplenie Obrazek
kiedyś idący z prądem odwalali subotniki i łapali stonkę, teraz walczą z wrogiem klasowym klawiaturą :razz:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 27 lis 2021, o 07:52

inquiz pisze:
26 lis 2021, o 22:28
idący z prądem
A jak to było w tym starym kawale o góralu i partyjnym aktywiście, z prądem to byle gówno płynie, a pod prąd jeno ślachetna ryba :mrgreen:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 27 lis 2021, o 09:15

jarmaj pisze:
inquiz pisze:
26 lis 2021, o 22:28
idący z prądem
A jak to było w tym starym kawale o góralu i partyjnym aktywiście, z prądem to byle gówno płynie, a pod prąd jeno ślachetna ryba :mrgreen:
Dokładnie jak pan prezes i jego świta, zawsze pod prąd Europie :lol:
A wierni KK płyną z prądem czy pod prąd? :lol:
Płynięcie na siłę pod prąd nazywa się często głupotą ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 27 lis 2021, o 09:46

Jaca68 pisze:
25 lis 2021, o 14:38
A nie wzmożona turystyka samolotowa i jazda autem spalinowym? :-p
Od kiedy zaczął się Covid i znacznie ograniczyli ruch samolotowy to w moim regionie skończyła się susza, która była od kilku lat.
Jest ryzyko, musi być wybór.

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 27 lis 2021, o 10:55

Ciekawe. To chyba działa w całym kraju. Kilka domów ode mnie facet hoduje kury na wolnym wybiegu. Mówił mi, że od czasu covidu lepiej mu się niosą i to znacznie. A w jakiejś mleczarni podali, że jakość mleka bardzo się podniosła.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Chloru (27 lis 2021, o 12:09)

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 27 lis 2021, o 12:16

ptk22 pisze:
27 lis 2021, o 09:46
Jaca68 pisze:
25 lis 2021, o 14:38
A nie wzmożona turystyka samolotowa i jazda autem spalinowym? :-p
Od kiedy zaczął się Covid i znacznie ograniczyli ruch samolotowy to w moim regionie skończyła się susza, która była od kilku lat.
Bo chemitraili już nie rozpylają. :whistle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (27 lis 2021, o 12:46)
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 27 lis 2021, o 13:08

Dla niedowiarków tu są pomiary i wykresy:
https://roztoczanskipn.pl/pl/edukacja/o ... swierszcza
Jest ryzyko, musi być wybór.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 27 lis 2021, o 14:08

bojar pisze:
27 lis 2021, o 10:55
Ciekawe. To chyba działa w całym kraju. Kilka domów ode mnie facet hoduje kury na wolnym wybiegu. Mówił mi, że od czasu covidu lepiej mu się niosą i to znacznie. A w jakiejś mleczarni podali, że jakość mleka bardzo się podniosła.
Wiem, że to żart z Twojej strony. Ale chyba lepiej jak kura ma szansę zjeść trawę i dżdżownicę a krowa trawę zamiast kiszonki z qq i wysłodków.

A w Twoich uprawach nie zauważyłeś różnicy w opadach?
Jest ryzyko, musi być wybór.

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 29 lis 2021, o 09:53

W mojej okolicy ten rok był wyjątkowa mokry. W niskich miejscach woda stoi do teraz. Deszczownia praktycznie nieużywana. Czasami musiałem łapać okienko pogodowe, żeby zrobić oprysk. Lecz daleki jestem od tego, żeby twierdzić, że nie zmieniają się warunki klimatyczne.

P.S A łączenie tych opadów z Cividem już skomentowałem w poście powyżej. :mrgreen:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (29 lis 2021, o 10:00)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 29 lis 2021, o 10:01

bojar, ja też nie neguję zmian klimatycznych. Zauważyłem tylko, że od kiedy zaczął się Covid to pada normalnie. A wcześniej 5lat suszy.
Jest ryzyko, musi być wybór.

ODPOWIEDZ