Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 lis 2019, o 22:40

Pytanie czy rozporządzenie jest na pewno aktualne, bo data stara.


"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 12 lis 2019, o 23:13

Przejrzałem listę aktów do ustawy i świeżej wersji nie znalazłem, chyba się nie zmieniło od 2015go. Artykuł który brat mi przesłał w tej sprawie zupełnie pomija wyłączenia wynikające z ustawy, wydaje się że dotyczy każdego przedsiębiorcy.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 gru 2019, o 03:51

A tak w zasadzie to czeka nas "zima nuklearna" a nie ocieplenie.
Uwielbiam internet :lol:
Ryzyko erupcji Yellowstone jest traktowane bardzo poważnie, zwłaszcza, że zwykle dochodziło do nich w interwałach wynoszących około 600 tysięcy lat. Ostatnia duża erupcja miała tu miejsce około 640 tysięcy lat temu, co powoduje, że niektórzy naukowcy obawiają się, że Yellowstone wybuchnie.
To co na wypadek erupcji Yellowstone, lub jakiegokolwiek innego superwulkanu, powinno nas martwić, to ilość emisji popiołu do atmosfery. Analizy geologiczne wskazują, że może ona być tak znaczna, że na Ziemi znacznie obniży się temperatura i zapanuje tak zwana zima nuklearna. Nie powinna jednak trwać dłużej niż 10 lat i potem sytuacja powinna się normalizować.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 gru 2019, o 08:39

Greta powie temu wulkanowi (a raczej jej mocodawcy każą jej powiedzieć) "how dare you" i się uspokoi. ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 gru 2019, o 09:36

jarmaj pisze:Greta powie temu wulkanowi (a raczej jej mocodawcy każą jej powiedzieć) "how dare you" i się uspokoi. ;-)
Ty się nie śmiej z Grety tylko czterołapa kupuj! Zima idzie! ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 gru 2019, o 09:41

No nie żartuj, że tę całą szafę kremów z wysokim filtrem UV i odzieży na upały, plus buggy do jazdy po piasku, to ja na darmo nakupiłem! :evil:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 gru 2019, o 10:15

Trzeba dywersyfikować!
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 gru 2019, o 17:17

W sumie to narty też mam ;-)

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 13 gru 2019, o 21:43

Jaca68 pisze:
13 gru 2019, o 03:51
A tak w zasadzie to czeka nas "zima nuklearna" a nie ocieplenie.
Uwielbiam internet :lol:
Ryzyko erupcji Yellowstone jest traktowane bardzo poważnie, zwłaszcza, że zwykle dochodziło do nich w interwałach wynoszących około 600 tysięcy lat. Ostatnia duża erupcja miała tu miejsce około 640 tysięcy lat temu, co powoduje, że niektórzy naukowcy obawiają się, że Yellowstone wybuchnie.
To co na wypadek erupcji Yellowstone, lub jakiegokolwiek innego superwulkanu, powinno nas martwić, to ilość emisji popiołu do atmosfery. Analizy geologiczne wskazują, że może ona być tak znaczna, że na Ziemi znacznie obniży się temperatura i zapanuje tak zwana zima nuklearna. Nie powinna jednak trwać dłużej niż 10 lat i potem sytuacja powinna się normalizować.
To jak się ocieplenie, które jest spotka się z oziębieniem, które nastąpi, to wyjdzie na zero. To czym się martwić?

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 14 gru 2019, o 00:13

Gadu gadu, a tymczasem za chwilę nie będzie schabowego

http://next.gazeta.pl/next/7,168930,255 ... BoxBizImg1

dorsza też prawdziwego jakby trudniej kupić na święta

https://dziennikbaltycki.pl/zakaz-polow ... 3-14607085

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 14 gru 2019, o 19:51

:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 14 gru 2019, o 21:48

Od czegoś trzeba umrzeć.Dane mocno nieaktualne moim zdaniem. Niektóre miasta nie mierzą albo mierzą w dziwnych lokalizacjach. Byłeś np w Rabce ? Myślisz że Ateny oddychają czystym ?
Pamietajmy o Wołyniu.

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 14 gru 2019, o 22:10

No właśnie wyniki polskich miast to są z tych lepszych lokalizacji.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (16 gru 2019, o 19:48)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 19:52

Niestety, ale ciągle spora część społeczeństwa nie ma pojęcia o tym jak palić w piecu. Przydało by się przymusowe szkolenie, dla każdego posiadacza pieca/kotła, który nie jest wyposażony w pełną automatykę monitorującą proces spalania od początku do końca.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 20:15

https://www.wnd.com/2019/12/100-scienti ... t-climate/

No i którym naukowcom wierzyć panie...
pozdrawiam
Grzegorz

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 20:21

ptk22 pisze:
16 gru 2019, o 19:52
Niestety, ale ciągle spora część społeczeństwa nie ma pojęcia o tym jak palić w piecu. Przydało by się przymusowe szkolenie, dla każdego posiadacza pieca/kotła, który nie jest wyposażony w pełną automatykę monitorującą proces spalania od początku do końca.
No nie masz racji, przecież każdy wie, że kładzie się stos gazet na to drobne drewno, grube, jakiś kalosz, dętka, folie i się rozpala. Jak się rozpali to węgiel do pełna i już. Potem co jakiś czas w miarę potrzeby dokładamy węgiel. No i cała mecyja.
A, żeby nie zanieczyszczać terenu to jeszcze butelki i całą resztę śmieci. :mrgreen:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (17 gru 2019, o 19:29)

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 20:23

Tak przeczytałem że UE ma do 2050 wprowadzić "neutralnośc" klimatyczną to sobie myślę ale jak to, przestaniemy oddychać? No bo mnie uczyli że człowiek i zwierze też wydycha CO2.
I tu z pomocą przychodzi niezawodny propagandowy portal - oddychanie nie powoduje emisji CO2. Hurra możemy oddychać spokojnie.
Cały węgiel w naszych ciałach pośrednio lub bezpośrednio pochodzi od roślin, które wcześniej pobrały dwutlenek węgla z powietrza.
A więc węgiel z atmosfery trafił do rośliny, potem do Chińczyka, a na koniec powrócił do atmosfery, gdzie był na samym początku. Jaki jest bilans całej tej operacji? ZERO.

Z paliwami kopalnymi jest inaczej. Natura gromadziła je pod ziemią przez dzie¬siątki i setki milionów lat, a my teraz błyskawicznie wydobywamy je i spalamy, przez co zawarty w nich węgiel, pod postacią CO2, trafia do atmosfery.
I tak czytam te brednie i nurtuje mnie pytanie, skąd się wziął ten węgiel tak skrupulatnie gromadzony przez naturę pod ziemią. Z kosmosu czy z atmosfery???
A co by się stało gdyby paliwa kopalnie nie powstały w przeszłości, gdzie byłby teraz ten węgiel?
To my nie niszczymy atmosfery tylko przywracamy do obiegu zapomniany węgiel. :lol:

tu źródełko:
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... co2-76?t=2

ps.
a na "neutralność" klimatyczną ma pójść bilion EUR. Już niedługo będziemy się na tą kasę składać w wyższych cenach energii i aut.
Niezły biznes wymyślili.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 20:23

Grzegorz pisze:https://www.wnd.com/2019/12/100-scienti ... t-climate/

No i którym naukowcom wierzyć panie...
Wystarczy użyć Google żeby sprawdzić wiarygodność danej strony:
https://mediabiasfactcheck.com/world-net-daily-wnd/
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
piotruś (17 gru 2019, o 08:44)

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 20:39

Grzegorz pisze:
16 gru 2019, o 20:15
https://www.wnd.com/2019/12/100-scienti ... t-climate/

No i którym naukowcom wierzyć panie...
Genialny film na końcu artykułu, w 5 minut wyjaśnia o co w tym całym bałaganie chodzi.

Ale to nie ważne że gość 30 lat wykładał fizykę atmosfery w MIT - to jest PŁASKOZIEMCA, i zacofaniec. :lol:
ps.
PŁASKOZIEMCA - osobnik negujący globalne ocieplenie i wierzący że ziemia jest płaska :-p
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 21:04

Jaca68 pisze:
Grzegorz pisze:
16 gru 2019, o 20:15
https://www.wnd.com/2019/12/100-scienti ... t-climate/

No i którym naukowcom wierzyć panie...
Genialny film na końcu artykułu, w 5 minut wyjaśnia o co w tym całym bałaganie chodzi.

Ale to nie ważne że gość 30 lat wykładał fizykę atmosfery w MIT - to jest PŁASKOZIEMCA, i zacofaniec. Obrazek
ps.
PŁASKOZIEMCA - osobnik negujący globalne ocieplenie i wierzący że ziemia jest płaska :-p
The Guardian reported in June 2016 that Lindzen has been a beneficiary of Peabody Energy, a coal company that has funded multiple groups contesting the climate consensus.

Ten sam gość twierdzi że palenie papierosów nie ma wpływu na zachorowalność na raka płuc...

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 21:38

skwaro pisze:
16 gru 2019, o 21:04
Ten sam gość twierdzi że palenie papierosów nie ma wpływu na zachorowalność na raka płuc...
W Polskich miastach nie ma, tyle syfu lata w powietrzu. ;-)

To znajdź coś jeszcze na tego pana:
Mototaka Nakamura received a Doctorate of Science from the Massachusetts Institute of Technology (MIT), and for nearly 25 years specialized in abnormal weather and climate change at prestigious institutions that included MIT

https://electroverse.net/another-climat ... aks-ranks/

I wyjaśnij to:
Virtually all of those scary scenarios are based upon climate models that even the IPCC acknowledges to be highly subjective and speculative. Chapter 8 of the 2000 report titled "Model Evaluation" confesses that "In climate research and modeling we should recognize that we are dealing with a coupled non-linear chaotic system, and therefore that the long-term prediction of future climate states is not possible."
In a report released on August 30, 2010 following a review of practices and methodologies leading to the IPCC's latest 2007 report, the Council found two types of errors. Its chairman, Harold T. Shapiro, stated that, "One is the kind where they place high confidence in something where there is little evidence. The other is where you make a statement …with no substantive value"
https://www.forbes.com/sites/larrybell/ ... 72f1392d0b

Rozumiem że Forbes też mało wiarygodny i finansowany przez koncerny naftowe. :lol:
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

bojar
6 gwiazdek
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 80 razy
Polubione posty: 232 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 21:54

Jaca68 pisze:
16 gru 2019, o 20:23

I tak czytam te brednie i nurtuje mnie pytanie, skąd się wziął ten węgiel tak skrupulatnie gromadzony przez naturę pod ziemią. Z kosmosu czy z atmosfery???
Czy dobrze rozumiem to zdanie, że w/g Ciebie węgiel wziął się pod ziemią z atmosfery?
Jaca68 pisze:
16 gru 2019, o 20:23
A co by się stało gdyby paliwa kopalnie nie powstały w przeszłości, gdzie byłby teraz ten węgiel?
To proste, nie byłoby go.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2019, o 22:10 przez bojar, łącznie zmieniany 1 raz.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 22:04


Jaca68 pisze:
skwaro pisze:
16 gru 2019, o 21:04
Ten sam gość twierdzi że palenie papierosów nie ma wpływu na zachorowalność na raka płuc...
W Polskich miastach nie ma, tyle syfu lata w powietrzu. ;-)

To znajdź coś jeszcze na tego pana:
Mototaka Nakamura received a Doctorate of Science from the Massachusetts Institute of Technology (MIT), and for nearly 25 years specialized in abnormal weather and climate change at prestigious institutions that included MIT

https://electroverse.net/another-climat ... aks-ranks/

I wyjaśnij to:
Virtually all of those scary scenarios are based upon climate models that even the IPCC acknowledges to be highly subjective and speculative. Chapter 8 of the 2000 report titled "Model Evaluation" confesses that "In climate research and modeling we should recognize that we are dealing with a coupled non-linear chaotic system, and therefore that the long-term prediction of future climate states is not possible."
In a report released on August 30, 2010 following a review of practices and methodologies leading to the IPCC's latest 2007 report, the Council found two types of errors. Its chairman, Harold T. Shapiro, stated that, "One is the kind where they place high confidence in something where there is little evidence. The other is where you make a statement …with no substantive value"
https://www.forbes.com/sites/larrybell/ ... 72f1392d0b

Rozumiem że Forbes też mało wiarygodny i finansowany przez koncerny naftowe. Obrazek
Nie chce mi się szukać kto to, ale z tego co widzę odnosi się do raportu z 2006. Już kiedyś o tym pisałem, naukowcy w 2006 bazowali na niepełnych danych, obecnie mają dokładniejsze dane i lepsze modele. Do tego przyznają że wtedy się mylili, ocieplenie klimatu postępuje znacznie szybciej niż wtedy przewidywali.


A najzabawniejsze w tym wszystkim jest jak łatwo sobie dobierasz właściwych naukowców żeby potwierdzić swoje tezy. Jak pisałem o 11 000 naukowców, którzy podpisali się pod dokumentem o ociepleniu klimatu to było mało. Teraz wystarczy dwóch na zaprzeczenie globalnego ocieplenia :)

Do tego dokument pana Nakamury nie jest dostępny w żadnym systemie publikacji naukowych i nie przeszedł wymaganego procesu peer review. Ciekawe czemu...
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
piotruś (17 gru 2019, o 08:44)

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 23:04

bojar pisze:
16 gru 2019, o 21:54
Czy dobrze rozumiem to zdanie, że w/g Ciebie węgiel wziął się pod ziemią z atmosfery.
Nie według mnie tylko według portalu naukaoklimacie.pl
Przeczytaj link, który wcześniej kleiłem. Skoro cały węgiel w naszych ciałach pochodzi od roślin które pobrały go z powietrza a ropa i węgiel powstawały ze szczątków organicznych, to logiczne jest że węgiel pod ziemią wziął się z atmosfery.
Spalając ropę my go tylko zwracamy.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 16 gru 2019, o 23:07

skwaro pisze:
16 gru 2019, o 22:04
Do tego przyznają że wtedy się mylili, ocieplenie klimatu postępuje znacznie szybciej niż wtedy przewidywali.
Zanim za kilka at nie przyznają że mylą się teraz.
Ale powiedz czy znalazłeś gdzieś konkretne dane, w rodzaju za 10 czy 15 lat temperatura wzrośnie o tyle i tyle i nastąpi wzrost poziomu mórz o tyle cm.
Chodzi mi o konkretne daty i wartości żeby za te kilka(naście) lat można to sprawdzić.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

ODPOWIEDZ