Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 30 wrz 2019, o 23:55

stach22 pisze:
30 wrz 2019, o 21:10
Podważanie wpływu człowieka na ocieplenie klimatu stało się obowiązująca retoryka obecnej władzy, po to, żeby utrzymać status państwa zależnego od węgla. Polska jest obecnie największym hamulcowym ochrony środowiska w Europie,
Nie tylko Polskiej - takie USA od Kioto podważa i ma ograniczanie CO2 w poważaniu.
To UE zrobiła z ograniczania emisji CO2 religię państwową - patrz choćby na normy emisji dla nowych aut.
Wpływu na zmiany klimatu nie ma to żadnego, z prostego powodu że limity emisji obowiązują tylko małym skrawku Ziemi zwanym UE.
Ale jak wcześniej napisałem - dajemy dobry przykład wierząc że reszta trucicieli na świecie się przyłączy.
Taak. już biegną i się przyłączają. Co tam uchwalili na ostatnim spotkaniu klimatycznym? jakieś konkrety są?

A efekt Grety chyba odwrotny od zamierzonego:




MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 00:56

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 13:48
A odnośnie emisji CO2 to głównymi źródłami produkowanymi przez człowieka są spalanie węgla (42%), olejów i benzyn (33%) i gazu (19%). To chyba nie trzeba wielkiej filozofii żeby wiedzieć jakie dziedziny trzeba ograniczać żeby zmniejszyć emisję.
Nie koniecznie trzeba ograniczać przemysł. Wystarczy zamienić spalanie węgla i gazu na spalanie drewna, z którego można produkować gaz. Proces spalania gazu z drewna jest obojętny dla emisji CO2, bo przy spalaniu uwalniane jest CO2 a potem ponownie wiązane w trakcie gdy kolejne drzewo odrasta. Do czasu rewolucji przemysłowej ludzkość tak funkcjonowała.
Jest ryzyko, musi być wybór.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 01:04

Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 23:55
A efekt Grety chyba odwrotny od zamierzonego
Zaraz się pojawią podkładki pod tablice rejestracyjne :mrgreen:
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 06:38

stach22 pisze:
30 wrz 2019, o 19:27
jarmaj pisze:No skoro Stach tak mówi, to bez wątpienia bezwzględnie :lol:
Nie tylko Stach. Otwórz się trochę szerzej na świat ;-)

No ale przecież Duda, Matołusz i ostatnio ekspert Gowin też podważają wpływ działalności człowieka na zmianę klimatu.
Podążasz jak widać za idolami.
Współczuję. Nie ciąży ci odrobinę bycie tak ograniczonym i patrzenie na świat wyłącznie przez pryzmat swoich obsesji i fanatyzmu politycznego, gdzie dla wytłumaczenia samu sobie wszystkiego co dzieje się dookoła musisz stosować aż tak prymitywne szufladkowanie?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 07:43

Piter 35 pisze:
30 wrz 2019, o 21:15
Mi chodzi o to ,że Jarek powiedział coś, co nie jest po myśli Stacha Więc Nasz Kolega Stachu od razu wali ,że pewnie Pisowiec
Nie rozumiesz.
Dolce far niente ;-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 07:49

Jaca68 pisze:
stach22 pisze:
30 wrz 2019, o 21:10
Podważanie wpływu człowieka na ocieplenie klimatu stało się obowiązująca retoryka obecnej władzy, po to, żeby utrzymać status państwa zależnego od węgla. Polska jest obecnie największym hamulcowym ochrony środowiska w Europie,
Nie tylko Polskiej - takie USA od Kioto podważa i ma ograniczanie CO2 w poważaniu.
To UE zrobiła z ograniczania emisji CO2 religię państwową - patrz choćby na normy emisji dla nowych aut.
Wpływu na zmiany klimatu nie ma to żadnego, z prostego powodu że limity emisji obowiązują tylko małym skrawku Ziemi zwanym UE.
Dlatego właśnie napisałem „w Europie”.
Lepiej nie truć na własnym skrawku ziemi i oddychać zdrowo niż machnąć ręka, bo duzi mają to gdzieś. Przyjdzie taki moment krytyczny, że i duzi się obudzą.
Tracimy czas, zamiast przekształcać źródła energii za unijne pieniądze, uporczywie tkwiąc w węglu, który za moment i tak się skończy. W dodatku nasz własny jest w większości nieopłacalny w wydobyciu.
W motoryzacji już za moment elektryki zamienią benzyniaki i ropniaki, taka kolej rzeczy. Warto by nie smrodzić produkując dla nich prąd.
Co do Grety, hejterzy, prześmiewcy, zawsze byliby i będą, nie należy się nimi ani przejmować, ani tym bardziej determinować własnych działań.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 07:55

FUX pisze:
1 paź 2019, o 07:43
Nie rozumiesz.
No nie :-/
A Ty mnie :mrgreen:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 08:06

Piter 35 pisze:
1 paź 2019, o 07:55
FUX pisze:
1 paź 2019, o 07:43
Nie rozumiesz.
No nie :-/
A Ty mnie :mrgreen:
Problemem jest to , że władza, obojętnie jaka jest i z jakimi nazwiskami, manipuluje faktami dla własnych korzyści.
Nie, nie lubię, obecnej ekipy, poprzednicy też spektakularnie nie skończyli i mojej sympatii nie mieli
Nie nie ma przyzwolenia na perfidne cygaństwo.

Leci sobie jeden serial i go zaspojleruję.

Wczoraj, oglądając jeden odcinek, zgodnie z Żona stwierdziliśmy, że w PL jeszcze długo nie będzie człowieka, który nie związany z żadną partią polityczną, będzie w stanie zebrać parlamentarną większość i utworzyć rząd.

Niestety takie rzeczy tylko w filmie.
Dolce far niente ;-)

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 08:43

inquiz pisze:
30 wrz 2019, o 23:04
Na razie wszystkiemu winne jest Co2 ale zobaczymy co będzie za jakiś czas, może znajdą się jakieś inne czynniki. Może następują jakieś jeszcze nie do końca zauważalne zmiany w obiegu prądów oceanicznych? A może coś innego?
Taka tama trzech przełomów oprócz dużego wpływu na lokalny klimat zmieniła delikatnie oś obrotu ziemi. Ponoć to bez wpływu na środowisko ale co odkryją za kilka lat?
Nie jestem naukowcem ale jakoś nie chce mi się uwierzyć, że jest jeden zły czynnik który wystarczy wyeliminować a rozwiążemy problemy świata.
O wpływie gazów cieplarnianych na klimat uczyli mnie w szkole ponad 30 lat temu, to nie jest żadne nowe odkrycie. Biorąc pod uwagę liczbę publikacji na ten temat, ilość danych to potwierdzających (wykresy temperatur, poziomu wód, tempo topnienia lodowców, itd), czy tak duży poziom zgodności naukowców kwestionowanie wpływu człowieka jest dość śmiałą tezą. Szczególnie jak się nie jest ekspertem w temacie. Ale w dobie internetu nawet płaskoziemcy mają swoje 5 minut więc nie zdziwi mnie kwestionowanie żadnej wiedzy naukowej.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 08:46

Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 23:35
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 18:37
Naukowcy jeszcze kilka lat temu się mylili w przewidywaniach, ocieplenie klimatu następuje znacznie szybciej niż przewidywali.

Jeszcze kilka lat temu się mylili ale teraz się nie mylą. BRAVO
Za 10 - 15 lat to zdanie nadal będzie prawdziwe.
Nie mylili się w kwestiach zmian klimatu i wpływu człowieka, mylili się tylko w przewidywaniu tempa zmian, jest jeszcze gorzej niż przewidywali. Rzeczywiście jest się z czego cieszyć.
Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 23:35
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 19:49
Przypominam że obecne zmiany klimatu mają ok. 100 lat.
Tak obecne zmiany klimatu mają 100 lat bo raptem od 150 lat są prowadzone i zapisywane pomiary temperatury.
Wszelkie wcześniejsze "wykresy" temperatur są oparte tylko i wyłącznie na pośrednich badaniach.
Galileusz się w grobie przewraca jak to słyszy, bo już na początku XVII wieku zbudował pierwszą sieć stacji meteorologicznych w Europie.
Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 23:55
stach22 pisze:
30 wrz 2019, o 21:10
Podważanie wpływu człowieka na ocieplenie klimatu stało się obowiązująca retoryka obecnej władzy, po to, żeby utrzymać status państwa zależnego od węgla. Polska jest obecnie największym hamulcowym ochrony środowiska w Europie,
Nie tylko Polskiej - takie USA od Kioto podważa i ma ograniczanie CO2 w poważaniu.
To UE zrobiła z ograniczania emisji CO2 religię państwową - patrz choćby na normy emisji dla nowych aut.
Wpływu na zmiany klimatu nie ma to żadnego, z prostego powodu że limity emisji obowiązują tylko małym skrawku Ziemi zwanym UE.
Ale jak wcześniej napisałem - dajemy dobry przykład wierząc że reszta trucicieli na świecie się przyłączy.
Taak. już biegną i się przyłączają. Co tam uchwalili na ostatnim spotkaniu klimatycznym? jakieś konkrety są?
To też jest dobry numer, Trump wywalił całe szefostwo EPA bo sam jest znany z zaprzeczania globalnemu ociepleniu, w to miejsce wstawił swoich ludzi pokroju Szyszki, obciął wszelkie fundusze na badania nad klimatem, a ostatni raport o zmianach klimatu zignorował i udaje że go nie było. Do tego w sumie już 24 stany się z nim sądzą o obniżenie norm spalania...
Ostatnio zmieniony 1 paź 2019, o 09:44 przez skwaro, łącznie zmieniany 1 raz.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 09:47

skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 15:44
busik pisze:BiP tu nie tylko o bąki chodzi
skwaro tu trochę więcej danych
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... nsport-117
Cytat z tego artykułu:
"W sumie szacuje się, że hodowla zwierząt odpowiada za ok. 9% światowych emisji dwutlenku węgla."
A poczytałeś do końca? Nie chodzi tylko o samą hodowlę, ale też o wylesianie terenów które mogłyby oddawać tlen - dlatego cały artykuł mówi o "długim cieniu hodowli zwierząt" czyli oprócz samej hodowli o innych konsekwencjach - co łącznie daje 18% udziału w emisji gazów cieplarnianych. Kiedyś dane mówiły o możliwym nawet 50% wpływie na efekt cieplarniany. Też takie badania gdzieś widziałem.
Tak powołujesz się na 97% naukowców - ok. W średniowieczu 99% ludzi mówiło, że ziemia jest płaska...
Ja nie kwestionuję tego, że ocieplenie klimatu się dzieje, że wpływ na to mają też ludzie. Ale nasza planeta przeżyła już podobne kataklizmy i to nawet dziejące się w krótszym okresie czasu. Przypomnieć uderzenie super meteorytu w zatoce meksykańskiej i wyginięcie dinozaurów? Schłodzenie klimatu wtedy było drastyczne i szybkie.
Są naukowcy (pewnie znajdują się w tych 3%), którzy twierdzą, że ocieplenie klimatu spowoduje większe parowanie wody, przesłonięcie słońca i schłodzenie klimatu, po czym znowu wróci słońce itd cyklicznie ponoć to się dzieje na naszej planecie, tylko nie ma dokładnych badań temperatury sprzed tysięcy lat. Jeśli tak się stanie, to kim ci naukowcy będą za kilkaset lat? Kopernikami
Można się zgadzać z większością, ale nie należy odrzucać śmiałych tez, rzucanych przez mniejszość. Jeśli wyginie ludzkość jak dinozaury, to powstaną nowe gatunki, które sobie na tej planecie świetnie poradzą. Life will find its way...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 09:59

busik pisze:
1 paź 2019, o 09:47
skwaro pisze:
30 wrz 2019, o 15:44
busik pisze:BiP tu nie tylko o bąki chodzi
skwaro tu trochę więcej danych
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... nsport-117
Cytat z tego artykułu:
"W sumie szacuje się, że hodowla zwierząt odpowiada za ok. 9% światowych emisji dwutlenku węgla."
A poczytałeś do końca? Nie chodzi tylko o samą hodowlę, ale też o wylesianie terenów które mogłyby oddawać tlen - dlatego cały artykuł mówi o "długim cieniu hodowli zwierząt" czyli oprócz samej hodowli o innych konsekwencjach - co łącznie daje 18% udziału w emisji gazów cieplarnianych. Kiedyś dane mówiły o możliwym nawet 50% wpływie na efekt cieplarniany. Też takie badania gdzieś widziałem.
Tak powołujesz się na 97% naukowców - ok. W średniowieczu 99% ludzi mówiło, że ziemia jest płaska...
Ja nie kwestionuję tego, że ocieplenie klimatu się dzieje, że wpływ na to mają też ludzie. Ale nasza planeta przeżyła już podobne kataklizmy i to nawet dziejące się w krótszym okresie czasu. Przypomnieć uderzenie super meteorytu w zatoce meksykańskiej i wyginięcie dinozaurów? Schłodzenie klimatu wtedy było drastyczne i szybkie.
Są naukowcy (pewnie znajdują się w tych 3%), którzy twierdzą, że ocieplenie klimatu spowoduje większe parowanie wody, przesłonięcie słońca i schłodzenie klimatu, po czym znowu wróci słońce itd cyklicznie ponoć to się dzieje na naszej planecie, tylko nie ma dokładnych badań temperatury sprzed tysięcy lat. Jeśli tak się stanie, to kim ci naukowcy będą za kilkaset lat? Kopernikami
Można się zgadzać z większością, ale nie należy odrzucać śmiałych tez, rzucanych przez mniejszość. Jeśli wyginie ludzkość jak dinozaury, to powstaną nowe gatunki, które sobie na tej planecie świetnie poradzą. Life will find its way...
Tak, doczytałem, wylesianie w większości statystyk liczy się oddzielnie bo jest ono również pod produkcję roślinną i przemysł, nie tylko pod zwierzeta. Dlatego to oddzielna kategoria.
A co do efektu zmian to owszem, natura sobie poradzi i bez nas. Tyle że my bez niej już nie.
Ostatnio zmieniony 1 paź 2019, o 10:21 przez skwaro, łącznie zmieniany 1 raz.

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 10:18


Tak dla podtrzymania odpowiedniej temperatury dyskursu.
Pamietajmy o Wołyniu.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 10:44

skwaro pisze:
1 paź 2019, o 08:46
Nie mylili się w kwestiach zmian klimatu i wpływu człowieka, mylili się tylko w przewidywaniu tempa zmian, jest jeszcze gorzej niż przewidywali. Rzeczywiście jest się z czego cieszyć.
Ja się nie cieszę, jestem sceptyczny. Może nadal się mylą i ograniczenie emisji CO2 nic nie zmieni i za sto lat temperatura wzrośnie nie o 2-3 stopnie a o 10?
Skoro nie potrafią zbudować na tyle precyzyjnego modelu atmosfery by prognoza numeryczna była wiarygodna na więcej niż 72 godziny, to ja mam wierzyć że udało się zbudować wiarygodny model zmiany klimatu, który też jest tylko symulacją komputerową.
skwaro pisze:
1 paź 2019, o 08:46
Galileusz się w grobie przewraca jak to słyszy, bo już na początku XVII wieku zbudował pierwszą sieć stacji meteorologicznych w Europie.
Tak zbudował i dane z jego pomiarów są niezwykle dokładne i precyzyjne, za PWN:
Przełom w rozwoju obserwacji meteorologicznych nastąpił po skonstruowaniu pierwszych przyrządów pomiarowych: 1641 termometru cieczowego przez wielkiego księcia toskańskiego Ferdynanda II (na podstawie pomysłu Galileusza) i 1643 barometru rtęciowego przez E. Torricellego i jego ucznia V. Vivianiego. W 1654 została uruchomiona pierwsza sieć stacji meteorologicznych działających na jednolitych zasadach, tzw. sieć florentyńska, zorganizowana przez Ferdynanda II; obejmowała 11 stacji, w tym 7 na terenie Włoch, jedną w Warszawie. W 1724–35 na terenie Wielkiej Brytanii działała sieć zorganizowana przez Tow. Król. w Londynie. Obserwacje meteorologiczne w XVIII w. prowadziły towarzystwa nauk. i indywidualne osoby. Przyrządy pomiarowe umieszczano zwykle w metalowej szafce za oknem budynku, na różnej wysokości, a obserwacje przeprowadzano w różnych terminach i z różną częstotliwością; ich wyników nie można więc było ze sobą bezpośrednio porównywać. Dużą rolę odegrała tzw. sieć mannheimska, działająca 1781–92, zorganizowana przez stowarzyszenie Societas Meteorologica Palatina; liczyła 39 stacji położonych w Europie i Ameryce Północnej (od Uralu do Grenlandii), a obserwacje wykonywano o godz. 7, 14 i 21 czasu miejscowego.
Dlatego też dokonuje się korekty odczytów zwaną homogenizacją danych. I to wszystko z dokładnością do 0.5 stopnia gdyż o taki rząd wielkości zmian chodzi.
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... ratury-112
skwaro pisze:
1 paź 2019, o 08:46
To też jest dobry numer, Trump wywalił całe szefostwo EPA bo sam jest znany z zaprzeczania globalnemu ociepleniu,
Trump był prezydendem USA w latach 1997-2005 czyli od podpisania Kioto do wejścia w życie?
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 10:51

busik pisze:
1 paź 2019, o 09:47
Nie chodzi tylko o samą hodowlę, ale też o wylesianie terenów które mogłyby oddawać tlen - dlatego cały artykuł mówi o "długim cieniu hodowli zwierząt" czyli oprócz samej hodowli o innych konsekwencjach
Hola hola. To, że lasy produkują tlen i pochłaniają CO2 to kolejny mit który rozwiewa niezawodny portal:
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... -drzew-109
Po pierwsze tylko lasy zdrowe i „w sile wieku” (liczące sobie 10-80/100 lat) pochłaniają więcej CO2, niż emitują. Pozostałe wydzielają tyle samo, co absorbują, a niektóre są wręcz emitentem dwutlenku węgla – to np. młodniki, lasy stare (pełne butwiejącego drewna) czy wiatrołomy.
A tyle było krzyku o pożary lasów w Amazonii -płuca ziemi płoną.
A tu ci sami naukowcy udowadniają że las nie pochłania CO2 i zalesianie nic nie da.
Wszystko by udowodnić jedyną słuszną teorię: spalanie paliw jest be, trzeba nowych limitów i opłat za emisję.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 11:01

Jaca, to jakieś nowatorskie tezy od czasów odkrycia zjawiska fotosyntezy. Ciekawe. Młodniki są na ujemnym bilansie, więc nie sadźmy lasów? No błagam. Las rośnie szybciej niż nam się wydaje.

Paliwa kopalne wyczerpią się już niebawem, czy warto więc bić pianę przeciwko podwyższaniu norm CO2?

Czy „czerwona plama” Polski smrodzącej na mapie Europy to też fikcja i spisek?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 11:07

stach22 pisze:
1 paź 2019, o 11:01
Jaca, to jakieś nowatorskie tezy od czasów odkrycia zjawiska fotosyntezy. Ciekawe. Młodziki są na ujemnym bilansie, więc nie sądźmy lasów? No błagam. Las rośnie szybciej niż nam się wydaje.
Nie ja to wymyśliłem i nie są to tezy tych 3% procent którzy zaprzeczają ociepleniu.
Poczytaj portal, tam bardzo propagują teorię o ocieplaniu klimatu, obalają mity przeciwników, poczytałem trochę od wczoraj jak Skwaro wkleił linka i znalazłem taki kwiatek.
Też się zdziwiłem, ale wszystko da się udowodnić żeby pasowało do lansowanej tezy. :lol:
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 11:16

Jaca68 pisze:
1 paź 2019, o 10:44
skwaro pisze:
1 paź 2019, o 08:46
Nie mylili się w kwestiach zmian klimatu i wpływu człowieka, mylili się tylko w przewidywaniu tempa zmian, jest jeszcze gorzej niż przewidywali. Rzeczywiście jest się z czego cieszyć.
Ja się nie cieszę, jestem sceptyczny. Może nadal się mylą i ograniczenie emisji CO2 nic nie zmieni i za sto lat temperatura wzrośnie nie o 2-3 stopnie a o 10?
Skoro nie potrafią zbudować na tyle precyzyjnego modelu atmosfery by prognoza numeryczna była wiarygodna na więcej niż 72 godziny, to ja mam wierzyć że udało się zbudować wiarygodny model zmiany klimatu, który też jest tylko symulacją komputerową.
Możesz wierzyć w co chcesz, nawet w płaską ziemię. Naukowcy w swoich dokumentach piszą o tym jakie są predykcje i z jaką pewnością. Przewidywanie w dowolnej dziedzinie nie daje 100% pewności.
Jaca68 pisze:
1 paź 2019, o 10:44
skwaro pisze:
1 paź 2019, o 08:46
Galileusz się w grobie przewraca jak to słyszy, bo już na początku XVII wieku zbudował pierwszą sieć stacji meteorologicznych w Europie.
Tak zbudował i dane z jego pomiarów są niezwykle dokładne i precyzyjne, za PWN:
Przełom w rozwoju obserwacji meteorologicznych nastąpił po skonstruowaniu pierwszych przyrządów pomiarowych: 1641 termometru cieczowego przez wielkiego księcia toskańskiego Ferdynanda II (na podstawie pomysłu Galileusza) i 1643 barometru rtęciowego przez E. Torricellego i jego ucznia V. Vivianiego. W 1654 została uruchomiona pierwsza sieć stacji meteorologicznych działających na jednolitych zasadach, tzw. sieć florentyńska, zorganizowana przez Ferdynanda II; obejmowała 11 stacji, w tym 7 na terenie Włoch, jedną w Warszawie. W 1724–35 na terenie Wielkiej Brytanii działała sieć zorganizowana przez Tow. Król. w Londynie. Obserwacje meteorologiczne w XVIII w. prowadziły towarzystwa nauk. i indywidualne osoby. Przyrządy pomiarowe umieszczano zwykle w metalowej szafce za oknem budynku, na różnej wysokości, a obserwacje przeprowadzano w różnych terminach i z różną częstotliwością; ich wyników nie można więc było ze sobą bezpośrednio porównywać. Dużą rolę odegrała tzw. sieć mannheimska, działająca 1781–92, zorganizowana przez stowarzyszenie Societas Meteorologica Palatina; liczyła 39 stacji położonych w Europie i Ameryce Północnej (od Uralu do Grenlandii), a obserwacje wykonywano o godz. 7, 14 i 21 czasu miejscowego.
Dlatego też dokonuje się korekty odczytów zwaną homogenizacją danych. I to wszystko z dokładnością do 0.5 stopnia gdyż o taki rząd wielkości zmian chodzi.
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... ratury-112
Co tylko potwierdza że dane są zbierane znacznie dłużej niż 150 lat wbrew temu co pisałeś.
Jaca68 pisze:
1 paź 2019, o 10:44
skwaro pisze:
1 paź 2019, o 08:46
To też jest dobry numer, Trump wywalił całe szefostwo EPA bo sam jest znany z zaprzeczania globalnemu ociepleniu,
Trump był prezydendem USA w latach 1997-2005 czyli od podpisania Kioto do wejścia w życie?
W 2015 był zastąpiony przez porozumienie w Paryżu, Trump wycofał z niego Stany w 2017, o to mi chodziło.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 11:21

skwaro pisze:
1 paź 2019, o 11:16
Co tylko potwierdza że dane są zbierane znacznie dłużej niż 150 lat wbrew temu co pisałeś.
We wklejonym linku dotyczącym USA, wykresy są od 1880 roku. To jakieś 139 lat. To że w Europie były odczyty wcześniej to prawda, ale mówimy o Globalnym ociepleniu to i dane powinny być globalne a nie z kilkunastu stacji w Europie.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 11:33

Jaca68 pisze:
stach22 pisze:
1 paź 2019, o 11:01
Jaca, to jakieś nowatorskie tezy od czasów odkrycia zjawiska fotosyntezy. Ciekawe. Młodziki są na ujemnym bilansie, więc nie sądźmy lasów? No błagam. Las rośnie szybciej niż nam się wydaje.
Nie ja to wymyśliłem i nie są to tezy tych 3% procent którzy zaprzeczają ociepleniu.
Poczytaj portal, tam bardzo propagują teorię o ocieplaniu klimatu, obalają mity przeciwników, poczytałem trochę od wczoraj jak Skwaro wkleił linka i znalazłem taki kwiatek.
Też się zdziwiłem, ale wszystko da się udowodnić żeby pasowało do lansowanej tezy. :lol:
Ok,
3%, coś jak płaskoziemcy. Szkoda, że podobne tezy lansują nasi przywódcy z prezydentem na czele, bo wydają świadectwo o kondycji umysłowej części społeczeństwa.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 12:21

Jaca68 pisze:
1 paź 2019, o 10:51
Wszystko by udowodnić jedyną słuszną teorię: spalanie paliw jest be, trzeba nowych limitów i opłat za emisję.
No bo w sumie zawsze i wszędzie na końcu liczy się kasa, reszta jest dla nas do rzucania się na siebie i kłótni. Prawa do emisji stały się kolejnym elementem spekulacji finansowych na rynkach i tyle z nich pożytku.
Chińczyków trzeba obserwować co robią u siebie, tam ważny jest długofalowy interes kraju. Już zaczęli dbać o środowisko ale protokoły klimatyczne i Grety na nich wrażenia nie robią. A my mamy wierzyć że nasi złotouści europejscy politycy chcą nam tylko i światu zrobić dobrze, bez wpływu lobbingu i propagandy. I Macron w awangardzie u siebie mający nikłe poparcie i mnóstwo problemów wewnętrznych, a we Francji coraz więcej dzikich wysypisk śmieci.....
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 16:34

Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 23:55
A efekt Grety chyba odwrotny od zamierzonego:

Bomba :thumb:

Kradnę filmik i posyłam dalej :-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 19:01

Obrazek
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 19:31

Jaca68 pisze:
30 wrz 2019, o 23:35
Jeszcze kilka lat temu się mylili ale teraz się nie mylą. BRAVO
Za 10 - 15 lat to zdanie nadal będzie prawdziwe.
Za 15 lat będą się bardziej nie mylić.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Ekologia - słuszna sprawa czy wielki przekręt ?

Post 1 paź 2019, o 20:08

:PObrazek

ODPOWIEDZ