Ile na start?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
szakul12
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Ile na start?

Post 27 wrz 2017, o 20:39

Witam.

Od kilku dni anonimowo przeglądam forum, teraz postanowiłem i się zarejestrować.

Chodzi mi po głowie zakup Subaru Imprezy. Na oku, ze względu na walory wizualne, mam model GD. Ale nie dziś, nie jutro - chcę się do tego dobrze przygotować :)

Interesują mnie wersje z silnikami 2.0 - możliwie w stanie dziewiczym - ewentualnie z "koniecznymi" modami typu wydech itp.

Liczyłem na to, że na forum znajdą się oferty takich "perełek", bo na otomoto/alledrogo próżno takich rzeczy szukać. Wasza giełda nie jest zbyt aktywna.

Stąd pytanie do Was, jako do znawców tematu - ile zielonych należy przygotować na sam zakup modelu GD, 2.0 WRX (a jak to wygląda dla STI) - wersje bez nadmiernego tuningu?

Tak, wiem - ceny są różne - sam to widzę po otomoto - "ten" sam model można dostać zarówno za 20k jak i 50k.

A jaka jest Waszym zdaniem rzeczywista - ogólna wartość - zadbanego modelu GD WRX/STI?

Czy będąc uzbrojonym w 50k PLNów jest w ogóle sens rozglądać się na rynku?

I jeszcze raz podkreślę - zdaję sobie sprawę, że ceny są różne, ale jestem przekonany, że jakiś sensowny przedział cenowy można wypracować :)

Pozdrawiam.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Ile na start?

Post 27 wrz 2017, o 20:43

20k-50k

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: Ile na start?

Post 27 wrz 2017, o 20:44

A nie ,sorry, 18k-55k

Adi74
3 gwiazdki
Auto: WRX
Polubił: 16 razy
Polubione posty: 18 razy

Re: Ile na start?

Post 27 wrz 2017, o 21:30

Odpowiedź jaka mi się nasuwa- subarakiem za 20 k. można objechać takiego doinwestowanego za 100 k. Do tego potrzebne są inne walory :razz:
Ta odpowiedź jest również pytaniem, do czego Ci potrzebny owy GD?

szakul12
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ile na start?

Post 28 wrz 2017, o 07:43

Adi74, żadne objeżdżanie mnie nie interesuje - na razie. Jeśli zacznie, to kupię do tego odpowiednie auto :) Stąd nie interesują mnie auta mocno modowane, wystarczy seria.

Chciałbym wykorzystać Imprezę jako dynamiczny daily car, którym przewiozę 2+ osoby (taka sytuacja życiowa). Nie chcę wtopić się w masę kolejną Skodą czy VW. Nie pokonuję rocznie dużych tras, więc wysokie spalanie w daily mnie nie odstrasza - chciałbym te kilkaset kilometrów kwartalnie pokonywać z bananem na buzi.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Ile na start?

Post 28 wrz 2017, o 21:41

Ile robisz miesięcznie kilometrów :?:

szakul12
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ile na start?

Post 29 wrz 2017, o 07:20

Piter 35, aktualnie to pewnie ledwo 200 km miesięcznie - praca pozwala na siedzenie w domu. Fakt faktem, że więcej niż 500 miesięcznie robić nie będę.

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Ile na start?

Post 30 wrz 2017, o 19:57

To szukaj ładnego Sti-ja od 2001-2005 :idea:

ODPOWIEDZ