W potrzebie informacji

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Snuff
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

W potrzebie informacji

Post 19 sty 2018, o 21:22

Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu Subaru Imprezy GD 2.0 - 160KM (wolno ssące), 2006-2007, hawkeye wersja 5 drzwiowa /kombi.
1. Na co trzeba się by przygotować przy zakupie tego modelu? Po za typowymi wymianami płynów(ustrojowych), rozrządem?
2. Jak sprawdzić działanie reduktora (hi-lo)?
3. Jak sprawdzić sprzęgło wiskotyczne?
4. Kupić w Polsce czy z zagranicy? (+samemu sprowadzać czy ktoś tym się zajmuje?)
5. Czy zlecać sprawdzanie auta jakiemuś podmiotowi jak autotesto? (wasze opinie na ten temat były by miłe :-d )

and 4 fun
6. Czy jeszcze ktoś wierzy w auto z Szwajcarii/Niemiec z przebiegiem 130k w stanie idealnym(2006r)? / "uczciwy" auto-handel?


Jeżeli ktoś jest z trójmiasta na tym forum z tym modelem auta, kombi lub sedan, czy był by na tyle miły zaprezentować auto na żywo?
Chodzi głównie o to jak się siedzi w tym aucie, czy nie porywam się na coś czego nie będę mógł wygodnie prowadzić ;-(

Pozdrawiam



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 19 sty 2018, o 21:49

Snuff pisze:Witam wszystkich

Przymierzam się do zakupu Subaru Imprezy GD 2.0 - 160KM (wolno ssące), 2006-2007, hawkeye wersja 5 drzwiowa /kombi.
1. Na co trzeba się by przygotować przy zakupie tego modelu? Po za typowymi wymianami płynów(ustrojowych), rozrządem?
2. Jak sprawdzić działanie reduktora (hi-lo)?
3. Jak sprawdzić sprzęgło wiskotyczne?
4. Kupić w Polsce czy z zagranicy? (+samemu sprowadzać czy ktoś tym się zajmuje?)
5. Czy zlecać sprawdzanie auta jakiemuś podmiotowi jak autotesto? (wasze opinie na ten temat były by miłe :-d )

and 4 fun
6. Czy jeszcze ktoś wierzy w auto z Szwajcarii/Niemiec z przebiegiem 130k w stanie idealnym(2006r)? / "uczciwy" auto-handel?


Jeżeli ktoś jest z trójmiasta na tym forum z tym modelem auta, kombi lub sedan, czy był by na tyle miły zaprezentować auto na żywo?
Chodzi głównie o to jak się siedzi w tym aucie, czy nie porywam się na coś czego nie będę mógł wygodnie prowadzić ;-(

Pozdrawiam
Raczej to my, jako gospodarze możemy witać...
;-)

W tym przypadku na miejscu będzie cześć, dzień dobry, itp.

1. Sprawdzenie stanu technicznego w warsztacie, który ogarnia. Bezwypadkowość, grubość lakieru, korozję, stan licznika, etc.
2. Używając go w czasie jazdy. Na przełożeniu Lo będzie jęczeć. Można zmieniać biegi skrzyni w pozycji Hi i Lo jak również na np. III z Hi na Lo lub odwrotnie ale w dół, na Lo raczej przy niskiej prędkości obrotowej silnika.
3. Pytaj tych, którzy to robili.
4, 5, 6. Piter 35 zajmuje się importem także z CH.
6. Nikt nie da głowy czy tam wałka nie zrobili. Pytaj Pitera.

Snuff
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: W potrzebie informacji

Post 19 sty 2018, o 23:00

Dzięki wielkie za jakieś podstawowe informacje i ugoszczenie, mam nadzieje że zostanę tu na dłużej :-d

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 19 sty 2018, o 23:00

FUX,
taką pomoc to wiesz co? https://en.wiktionary.org/wiki/o_kant_dupy_pot%C5%82uc

Koniecznie chciałeś znowu zabłysnąć z tą swoją obsesją na punkcie słowa "witam" ?

dramat :wall:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 19 sty 2018, o 23:27

Лукашэнка, +/- w dresie na wywiadówkę do dziecka idziesz?
;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 01:40

FUX pisze: (...) w dresie na wywiadówkę do dziecka idziesz?
;-)
A niby czemu nie?
Nigdy nie zakładałem fraka na wywiadówki. Krawata i garnituru też nie. Dresów co prawda nie używam, ale mundurek camo parękroć mi się trafił. Od razu nauczycielki mnie z większym szacunkiem traktowały, a i Młody miał
potem lepiej... ;-)
3. Jak sprawdzić sprzęgło wiskotyczne?
4. Kupić w Polsce czy z zagranicy? (+samemu sprowadzać czy ktoś tym się zajmuje?)
(...)
and 4 fun
6. Czy jeszcze ktoś wierzy w auto z Szwajcarii/Niemiec z przebiegiem 130k w stanie idealnym(2006r)? / "uczciwy" auto-handel?
ad 3 - pojeździć wolniutko na maksymalnie skręconych kołach, powinno być słychać problem. A czy spina - to np. po dygnięciu jednego koła na podnośniku mozna nim zakręcić i ocenić opór.
ad 4 - z doświadczenia: albo z zagranicy (jednak przeciętnie wyższa kultura techniczna, oczywiscie, w tej bardziej cywilizowanej zagranicy), albo z kraju wyłacznie znane auto ze znanych rąk. Choć oczyuwiście i to gwarancji nie daje - jak ktoś ma pecha, to i w drewnianym kościele cegła mu na łeb spadnie... ;-)
ad 6 - Ja wierzę. Sam takie cuda widziałem. Jedno sprowadził wspominany Peter35 dla mojego kumpla (btw, Piotruś, kolega Maciek nadal jeździ Imprezką i sobie chwali). Drugie - nawet bardziej - kupił drugi kolega od forumowicza mieszkającego w Berlinie.
Nie każdy na tym zgniłym zachodzie uzywa Subaru jako długodystansowego wozidła albo do rozwożenia pizzy ;-)
A uczciwy auto-handel został wyżej wymieniony :-)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 02:11

Лукашэнка pisze:FUX,
taką pomoc to wiesz co? https://en.wiktionary.org/wiki/o_kant_dupy_pot%C5%82uc

Koniecznie chciałeś znowu zabłysnąć z tą swoją obsesją na punkcie słowa "witam" ?

dramat :wall:
Może maść się skończyła. FUX, podesłać nową tubkę? ;-)

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 04:36

FUX, kolega wita w swoim wątku: )

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 37 razy
Polubione posty: 76 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 08:35

Jako gospodarz.

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 08:57

Snuff pisze: 6. Czy jeszcze ktoś wierzy w auto z Szwajcarii/Niemiec z przebiegiem 130k w stanie idealnym(2006r)? / "uczciwy" auto-handel?
to nie kwestia wiary a faktów
Jest taki człowiek, aktywny na kropce, sam od niego kiedyś kupiłem, poleciłem też 3 znajomym - wszyscy zadowoleni

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 10:41

WiS pisze: mundurek camo parękroć mi się trafił.
no jakoś na gościnnych występach w tiwi Ciebie w tym stroju nie zauważyłem.
;-)

esilon pisze:FUX, kolega wita w swoim wątku: )
skoro tak to ujmujesz.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 12:51

Snuff pisze: 1. Na co trzeba się by przygotować przy zakupie tego modelu? Po za typowymi wymianami płynów(ustrojowych), rozrządem?
W tym wieku może - ale nie musi - pojawić się rdza. Warto posprawdzać. Ulubione miejsca dla Subaru to tylne błotniki, zwykle tam się zaczyna. Oprócz tego wszelkie inne miejsca, które mogły przez te 12 lat oberwać mniej lub bardziej - czyli np. progi. Znam też przypadek, w którym zgniła klapa bagażnika pod spojlerem.
Snuff pisze:2. Jak sprawdzić działanie reduktora (hi-lo)?
3. Jak sprawdzić sprzęgło wiskotyczne?
(...)
5. Czy zlecać sprawdzanie auta jakiemuś podmiotowi jak autotesto? (wasze opinie na ten temat były by miłe :-d )
Wybrałabym się na przegląd przedzakupowy do jakiegoś warsztatu, ale takiego, który wie co to jest Subaru ;-) Koszt 100-200zł, a przynajmniej nie wtopisz kilkunastu tys. w rozwalone auto.
4. Kupić w Polsce czy z zagranicy? (+samemu sprowadzać czy ktoś tym się zajmuje?)
Ja bym brała z Niemiec, czy innej Szwajcarii. W Polsce niestety oszustów z "niebitymi" i "Niemiec płakał jak sprzedawał" sporo, a w komisach nie dość, że zwykle nie potrafią się obchodzić z Subaru, to często kręcą. No chyba, że jakiś egzemplarz z jednego lub drugiego forum, ale osobiście wolnossących Imprez nie kojarzę zbyt wiele. Ew. zapytaj Pitera35 czy Ci ściągnie 8-) Tego Pana polecamy 8-)
Snuff pisze:and 4 fun
6. Czy jeszcze ktoś wierzy w auto z Szwajcarii/Niemiec z przebiegiem 130k w stanie idealnym(2006r)? / "uczciwy" auto-handel?
Ja wierzę w takie nawet z Polski, bo mój WRX jest z 2006r i ma 114kkm nabite przeze mnie osobiście od nowości i na pewno nie więcej. To daje 10kkm rocznie, jak się ma kilka samochodów, albo blisko do pracy, to jest to realny przebieg. Tylko pytanie ile takich samochodów jest na rynku ;-)

Snuff
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Auto: Forester
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: W potrzebie informacji

Post 20 sty 2018, o 22:36

Dzięki wszystkim za mniej i więcej informacji, trochę poszukałem/kopałem na forum, tym i tamtym, a teraz czas zacząć polowanie.
Jeżeli znajdzie się forumowicz chcący sprzedać takowy model, proszę o kontakt! (Napiszę w odpowiednim miejscu na forum też).


Czas spełnić marzenia, trzymajcie kciuki :-d








PONAWIAM: Jak ktoś z Impreza GD 2006 SokoleOko jest z trójmiasta(przejazdem) i by chciał być na tyle miły, bym mógł sprawdzić czy mój tyłek się w nim zmieści wygodnie, stawiam flaszkę*. 8-)








* ilość flaszek ograniczona

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: W potrzebie informacji

Post 21 sty 2018, o 19:25

FUX pisze:
WiS pisze: mundurek camo parękroć mi się trafił.
no jakoś na gościnnych występach w tiwi Ciebie w tym stroju nie zauważyłem.
;-)
Pytałeś o wywiadówki, nie o wywiady 8-) Ale - też mi się zdarzało...

ODPOWIEDZ