Forester 2019

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 15:31

Konto usunięte, znowu odwracasz kota ogonem :)

Mam Ci się tłumaczyć z tego na jakich forach uczestniczę? Coś Twoja wypowiedź kupy się nie trzyma, tymbardzie, że sprawa dotyczyła definicji fan vs fanatyk ;-)
A wcześniej o status quo firmy subaru. Ja wymieniłem to co mi się nie podoba, Lukass napisał o konkretach technicznych, które świadczą o mizerii firmy. Ty zas w dyskusji stosujesz prawnicze przepychanki w których jesteś świetny :->

To może napisz w kilku słowach o tym co masz do zarzucenia BMW, chętnie wysłucham :->

PS. Jestem na forum BMW, razem z chojnym ;-)


:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 15:37

Stach,znowu bez zrozumienia :whistle: Nie interesuje mnie gdzie bywasz, a co tu wypisujesz. A co do opisu "mizerii firmy" to ja tam nie wyczytałem, żeby coś sie psuło czy źle działało, a jedynie jakieś problemy z rozmiarem :-p

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 15:44

A co tu takiego wypisuję co Cię tak denerwuje? To, że Subaru okraja swoją ofertę z silnikową i modelową? To, że obecne jednostki napędowe to prehistoria? To że zrywa z wizerunkiem marki sportowej na rzecz samochodu dla Kowalskiego? To, że wykończenie środka pozostawia wiele do życzenia, czy może jeszcze coś innego?
A może tak Cię denerwuję dla zasady?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 15:50

To, że piszesz bzdury wróżąc z fusów. Tyle.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 16:27

Vice versa. Plus fanatyzm.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 16:40

:mrgreen:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 16:53

Konto usunięte, brakuje mi emotki.

Takiej z buziaczkiem ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 18:42

Ja mam coś dla Ciebie zamiast emotikonki. Tak a propos mojego rzekomego subarowego fanatyzmu :-p (a do tego ponoć lubię się chwalić, to mam 2 w1 :-) )
Obrazek

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 18:53

:thumb:
Konto usunięte, a kto bogatemu zabroni ;-)
Gratulacje tak czy owak ;-)
Czy ja dobrze widzę na jeepie( to chyba cherokee)jakieś wyprawowe emblematy?
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 19:00

Naklejki po poprzednim właścicielu jeszcze. Dla mnie najważniejszy był hak. Żeby ciągać lawetę z Subaru. Sprawnym Subaru :-p
Choć póki co robi świetnie za rodzinny autobus wycieczkowy, a nawet za auto dla dziada ;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 19:45

Nieśmiało zauważę, że daihatsu przy sprzedazy 20000 aut w Europie w 2010r podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku. Subaru sprzedaje 35000.

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 20:07

BiP pisze:Nieśmiało zauważę, że daihatsu przy sprzedazy 20000 aut w Europie w 2010r podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku. Subaru sprzedaje 35000.
Noooo... obyś nie okazał się prorokiem...

szamot
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Tbg
Auto: Czarne
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 41 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 20:15

stach22 pisze: To że zrywa z wizerunkiem marki sportowej na rzecz samochodu dla Kowalskiego?
Zerwało już jakiś czas temu.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 20:45

BiP pisze:Nieśmiało zauważę, że daihatsu przy sprzedazy 20000 aut w Europie w 2010r podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku. Subaru sprzedaje 35000.
Brak sti i XT na rynku może temu dopomóc.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 21:34

Połowa fanów :mrgreen: / :mrgreen: fanatyków turbo z tego forum i tak jeździ skodami.

Wpadka z dieslami zrujnowała wizerunek marki niezawodnej. Dla przeciętnego mieszkańca alpejskiej wioski to było ważniejsze, jak dawne sukcesy rajdowe.

Piszecie, że w aktualnej ofercie nie ma nic ciekawego. Saaboholicy też czcili stare krokodyle, nowych saabów jakoś nikt nie kupował.
Tytułowy forester mi się podoba w kategorii dupowóz, ale żeby go pożądać, to nie. Stoję na stanowisku, że postęp w motoryzacji spalinowej wyhamował gdzieś około 2000r. Od tamtej pory wszystko się kręci na zręcznym marketingu i designie.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 21:59

BiP, mi się wydaje a w zasadzie to wiem, że ciągle są takie auta w których można się zakochać, :-d

Ja miałem diesla legacy MY10, z tego co wiem to jeździ dalej z przebiegiem ok 160tys. i ciągle tym samym silnikiem i sprzęgłem, tak więc z mojego punktu widzenia to był bardzo dobry samochód z którego byłem zadowolony. Gdyby na rynku pozostał legacy w nowym wcieleniu i z 2.0DIT to może nawet przebolałbym CVT i zdecydowałbym się kontynuować przygodę z Subaru, jednak legacy znikł z rynku a levorg okazał się dla mnie niewypałem po jazdach. Najbliższy byłbym zakupu XT, ale po jazdach coś między nami nie zaiskrzyło.
Obecna oferta mogłaby zainteresować jedynie moją żonę, ale ponieważ zaczyna pomału pokazywać rogi na drodze, to przejażdżka np.TRockiem z 2.0TSI może radykalnie zmienić jej zapatrywania, a cenowo to jest nowa impreza :->

Tak więc grono zwolenników salonowych Subaru może się skurczyć jeszcze bardziej w Europie i Polsce w najbliższych latach. Czy firma zechce to przetrzymać i uderzyć czymś nowym w przyszłości, tego nie wiem. I czy znajdzie na to moce przerobowe skoro skupia się na innych rynkach a pan w naszym salonie będzie mógł zaproponować trzy kolory na krzyż, tego też nie wiem. Ale optymistycznie to raczej nie wygląda.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Forester 2019

Post 31 mar 2018, o 23:04

Na kropce jest taki temat: "ile wytrzymał twój diesel" Userzy wpisują przebieg, jeździ albo przebieg do booom. Wychodzi 50/50% martwych do żywych.
Tyle o jakości.
Są samochody, w których można się zakochać. Na mojej liście pożądanych są dwa modele z lat 80-tych i jeden z 90-tych :lol: .
Dla mnie samochód ma być bezawaryjny, mieć dach i być względnie ekonomiczny w utrzymaniu. Nie potrzebuję żeby sąsiadowi oko zbielało, nie potrzebuję dekli na silniku z chromowanymi literkami, asystentów parkowania, klimatyzacji dwustrefowej, bo w sypialni mam jedną strefę klimatyczną i jakoś się nie pozabijaliśmy. Nie bardzo wiem, co tam teraz wciskają, ostatnio chyba e-call. Mój 18-letni obk dzwoniłby chyba ze 3x dziennie z lasu. Nie widział jeszcze lawety, do tego wieku odmówił raz, chwilowo posłuszeństwa. Dałem radę :whistle: .
Czasami pojadę sobie na jakąś jazdę próbną. Żaden aktualny wyrób nie przemawia do mnie. Nie prowadzę działalności, wiec nie wpuszczę w koszty, kredytu na samochód nie wezmę, bo uważam ze kredytuje się rzeczy ważne, a swoje bilety NBP kocham bardzo i nie wyobrażam sobie sytuacji, że zostawiam duży plik banknotów na niestrzeżonym parkingu i idę na dwa dni w góry.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 01:50

BiP pisze:Na kropce jest taki temat: "ile wytrzymał twój diesel" Userzy wpisują przebieg, jeździ albo przebieg do booom. Wychodzi 50/50% martwych do żywych.
Tyle o jakości.
No to słaba statystyka.
BiP pisze: Są samochody, w których można się zakochać. Na mojej liście pożądanych są dwa modele z lat 80-tych i jeden z 90-tych :lol:
To spróbuj nowego M2 ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 12:32

Historia z SBD pokazuje też, że jednak Subaru, mimo niewielkiej sprzedaży, chce być obecne w Europie. Natomiast tak, jest to, patrząc na konkurencję, mały producent, który nie może sobie pozwolić na inwestowanie w przejściowe rozwiązania. Zresztą i więksi sobie nie dają rady. Z oferty BMW, przez te nowe normy, też niektóre silniki znikną, w tym te montowane w samochodach ze znaczkiem "M". Mało tego, M3 czy M5 w benzynie póki co znikają w ogóle :-p
Stachu, no i jak to skomentujesz? :giggle:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 12:37

Konto usunięte pisze: Mało tego, M3 czy M5 w benzynie póki co znikają w ogóle :-p

Jakieś wiarygodne źródło tych rewelacji?
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 12:49

Przepisy o fake newsach jeszcze nie weszły na szczęście, więc korzystam, póki można :cofee:

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 13:21

To jeszcze nic, obiło mi się o uszy, że po 3 cylindrowych 1,5 turbo z serii 3, będą 2 cylindrowe 1,2 turbo w serii 1.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 13:47

stach22 pisze: To spróbuj nowego M2 ;-)
:mrgreen:
Takie tam jeździdełko dla miastowych. Nie dla mnie.

Da się tym zjechać w lekki teren?
przywieźć 30 worków torfu do ogródka?
albo całego jelenia albo daniela?
2,5T na haku bez skomlenia pociągnie?
a może da radę z byłą dziewczyną na plażę na zachód/wschód słońca wjechać? Bo obkiem wjadę. Z prawdziwym materacem, stolikiem, krzesełkami, winem iświecami. Kawę rano też się zrobi.

30% przejeżdżam po drogach gruntowych, 40% po powiatowych w stanie mocno zużytym, reszta krajówki, autostrady (też te bez ograniczeń) i miasto.
Gdzie miałbym docenić niewątpliwe walory tej bmki? Chyba pod wiejską dyskoteką...
Znajdź mi samochhód, proszę, który mój profil wytrzyma, przyspieszy w 10s z automatem, da radę przelotową na autobanie 180 utrzymać i zjedzie w teren. I zadowoli się 10l ON - niechętnie, albo 13lbenzyny, a najlepiej lpg.
Nie ma. Nawet, jeśli samochód jest w miarę jako taki, to z samochodem chcą mi sprzedać telewizor w desce, elektryczne fotele i z tuzin pierdół "poprawioną względem poprzedniego modelu" wyklepanych na pamięć przez pana sprzedawcę i bezmyślnie powtarzanych.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 14:47


busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Forester 2019

Post 1 kwie 2018, o 15:06

Się w tej Mazdzie zakochałes
Poczytaj to co BiP napisał dokładniej

Jak jeździłes kamienica, to wychwalales, teraz Mazda jest the best. Co będzie następne?

;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ