Forester 2019

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Coś niedobrego

Post 28 mar 2018, o 22:32

I turbo zdechło. Został dziadkowóz.

https://jalopnik.com/the-2019-subaru-fo ... socialflow


Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Coś niedobrego

Post 29 mar 2018, o 04:47

wszyscy wkładają turbo, Subaru wyciąga

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 26 razy
Polubione posty: 91 razy

Re: Coś niedobrego

Post 29 mar 2018, o 07:00

Bądźmy optymistami. Może mają patent.Ja np wymyśliłem eko- turbo.Setki lejków z przodu , im szybciej jedziesz tym więcej powietrza dostaje silnik. Pal licho aerodynamikę.
Pamietajmy o Wołyniu.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Coś niedobrego

Post 29 mar 2018, o 09:44

Konto usunięte pisze:wszyscy wkładają turbo, Subaru wyciąga
Gorzej, że wyciągnęli również jedyny duży silnik jaki mieli - przynajmniej w Europie.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 20:43

leon pisze:I turbo zdechło. Został dziadkowóz.

https://jalopnik.com/the-2019-subaru-fo ... socialflow
Konto usunięte pisze:wszyscy wkładają turbo, Subaru wyciąga
Z tego co wiem, to przejściowo. Turbo ma wrócić, ale pewnie dopiero od MY2020. Możliwe, że obecne silniki nie będą spełniać nowych norm, a kolejna generacja silników ma wejść chyba właśnie od MY 2020.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 20:49

Konto usunięte pisze:
leon pisze:I turbo zdechło. Został dziadkowóz.

https://jalopnik.com/the-2019-subaru-fo ... socialflow
Konto usunięte pisze:wszyscy wkładają turbo, Subaru wyciąga
Z tego co wiem, to przejściowo. Turbo ma wrócić, ale pewnie dopiero od MY2020. Możliwe, że obecne silniki nie będą spełniać nowych norm, a kolejna generacja silników ma wejść chyba właśnie od MY 2020.
A w tym czasie inni znowu pójdą dalej.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 21:00

stach22 pisze: A w tym czasie inni znowu pójdą dalej.
Albo Subaru zrobi od razu 2 kroki do przodu ;-)
Jakoś obecnymi wytworami chińskiej motoryzacji nikt z rozwiniętych rynków jeździć nie chce. Ale jakoś Chińczycy się tym nie przejmują, tylko skonstruowali najszybszego elektryka na świecie ...

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 21:07

Konto usunięte pisze: Jakoś obecnymi wytworami chińskiej motoryzacji nikt z rozwiniętych rynków jeździć nie chce.

Volvo? :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 21:10

Konto usunięte pisze:
stach22 pisze: A w tym czasie inni znowu pójdą dalej.
Albo Subaru zrobi od razu 2 kroki do przodu ;-)
Jakoś obecnymi wytworami chińskiej motoryzacji nikt z rozwiniętych rynków jeździć nie chce. Ale jakoś Chińczycy się tym nie przejmują, tylko skonstruowali najszybszego elektryka na świecie ...
No jest to jakaś droga do nadziei, chińska mororyzacja mówisz, hmmm, no kto wie ;-) jeśli dobrze zrozumiałem Twoją myśl :-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 21:29

leon pisze:
Konto usunięte pisze: Jakoś obecnymi wytworami chińskiej motoryzacji nikt z rozwiniętych rynków jeździć nie chce.

Volvo? :whistle:
Ale to jeszcze wytwór szwedzki. I raczej transfer w drugą stronę idzie :-p
stach22 pisze:
Konto usunięte pisze:
stach22 pisze: A w tym czasie inni znowu pójdą dalej.
Albo Subaru zrobi od razu 2 kroki do przodu ;-)
Jakoś obecnymi wytworami chińskiej motoryzacji nikt z rozwiniętych rynków jeździć nie chce. Ale jakoś Chińczycy się tym nie przejmują, tylko skonstruowali najszybszego elektryka na świecie ...
No jest to jakaś droga do nadziei, chińska mororyzacja mówisz, hmmm, no kto wie ;-) jeśli dobrze zrozumiałem Twoją myśl :-)
Taką tylko mam nadzieję, że Subaru położyło lagę na bieżący wyścig, żeby się przygotować lepiej do kolejnego sezonu ;) Zapowiadają 1.8 turbo, hybrydy a po 2020 pełne elektryki.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 21:57

Konto usunięte, oby ten głębszy oddech wyszedł im na dobre, ale ewidentnie coś przespali. Albo po prostu brakuje środków.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 23:19

Albo po prostu mają gdzieś ściganie się w EU z VW na fałszowanie wyników testów, tylko skupiają się na tych rynkach, gdzie mogą sprzedawać to co mają. I to robią. Z roku na rok z lepszym rezultatem.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 23:27

Konto usunięte, w 20+ mln Australii Subaru sprzedaje tyle aut co w 700 mln Europie. Jest nawet coś takiego jak Subaru Australia i robią wersje specjalne. W Melbourne jest nawet oddział STI.
Np. Lanosa można było kupić z czerwonymi światłami, Legacy tuned by STI (piękne) czy nawet gotową rajdówkę gr N z salonu. Miałem gdzieś zdjęcie z targów samochodowych. Gr N ze specyfikacją i ceną za spec na asfalt i szuter, albo oba. Szedłeś i kupowałeś gotowe profi auto.

Europa (poza UK) ich z jakiegoś powodu nie interesuje. Pewno dla tak małego producenta, stworzenie sieci byłoby po prostu zbyt drogie.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Coś niedobrego

Post 30 mar 2018, o 23:39

Konto usunięte, a jaką pozycje ma subaru w USA? Tam akurat niemieckie premium ma się bardzo dobrze. VW z reszta tez. Subaru to tani samochód dla ludu mieszkającego tam, gdzie sporo śniegu. W dodatku tam również nie będzie subaru z turbo i trudno uwierzyć, że 1.8T i jakiś elektryk zrobią tam rewolucję za dwa lata.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 00:11

Alan, Alan, Alan! pisze: w 20+ mln Australii Subaru sprzedaje tyle aut co w 700 mln Europie.
O tym właśnie piszę ...
stach22 pisze: a jaką pozycje ma subaru w USA?
... a Ty jak zwykle albo nie rozumiesz, albo udajesz, albo odwracasz kota ogonem :-p

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 00:24

Nie ścigają się w Eu, jak stwierdziłeś, coś sprzedają w USA, ale raczej o ściganiu nie ma mowy, to chyba nigdzie sie nie ścigają tylko walczą o przetrwanie, Konto usunięte.

PS. Australią 24,5mln. mieszkańców. No faktycznie, bardzo rozwojowy rynek.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 00:27

stach22 pisze: Nie ścigają się w Eu, jak stwierdziłeś
Nie stwierdziłem. Więc:
Konto usunięte pisze: albo nie rozumiesz, albo udajesz, albo odwracasz kota ogonem :-p
stach22 pisze: coś sprzedają w USA
Co roku znaczne "coś" więcej.
stach22 pisze: walczą o przetrwanie
Jak każda firma na rynku. No może poza BMW :-p

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 01:42


Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 05:16

stach22 pisze: PS. Australią 24,5mln. mieszkańców. No faktycznie, bardzo rozwojowy rynek.
A ktoś mówił, że bardzo rozwojowy?
stach22 pisze: Subaru to tani samochód dla ludu mieszkającego tam, gdzie sporo śniegu. W dodatku tam również nie będzie subaru z turbo i trudno uwierzyć, że 1.8T i jakiś elektryk zrobią tam rewolucję za dwa lata.
Nie prawda. Jest bardzo popularne w Australii, a śniegu oprócz kilku gór nie ma.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 08:24

Alan, moja wypowiedz odnośnie śniegu dotyczyła rynku USA, zacytowałeś mnie bez dwóch pierwszych zdań gdzie o tym mówię, reszta wypowiedzi jest kontynuacja tej myśli.

Jeśli chodzi o Australię, chodziło mi o to, że stawianie za przykład dobrej sprzedaży subaru na tym rynku jest mniej więcej równoznaczne z dobrą sprzedażą w Czechach, Słowacji i na Węgrzech razem wziętych, więc chyba nie bardzo jest się czym podniecać. No ale jak się mówi AUSTRALIA to robi wrażenie olbrzymiego kraju i tak samo wielkiego rynku zbytu ;-) No i warto odjąć promil Aborygenów, bo oni jeżdżą raczej „perpedesem” :D ;-)
Stąd moje nieprecyzyjne i być może nieadekwatne określenie „nierozwojowy”.

Konkludując, moim zdaniem Subaru nawet już nie stoi w miejscu tylko się cofa, nie nadąża za konkurencją i boję się, że może zanotować olbrzymie straty do czasu upragnionego 2020roku. Choć póki co może ciagle liczyć na wiernych klientów którzy do marki mają olbrzymie przekonanie, np. .......moja żona od niedawna :D

Konto usunięte, fakt, BMW nie walczy o przetrwanie, ale nie tylko. oni, bo podobnie ma Audi, Porsche, mercedes i japońskie premium. Poza tym, abstrahując od tego, samo porównanie sprzedaży premium z marką dla ludu jest nie fair, to tak jakby porównywać ilościowo sprzedaż iPhonów i ..... hmmmm LG? ;-) choć w tym przypadku przepaść technologiczna jest znacznie mniejsza ;-)
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 08:28

Stachu,z całym szacunkiem ale gadasz bzdury, Subaru tak się cofa w rozwoju że bije rekordy sprzedaży Obrazek
https://focus2move.com/subaru-global-sales/

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 08:38

skwaro, to prawdopodobnie dlatego, że Amerykanie są głupią, biedną hołotą, żyjącą w igloo. I dlatego co roku kupują coraz więcej tanich, zacofanych technologicznie aut dla ludu na śnieg, których producent walczy o przetrwanie, tak jak oni w swoim kraju :giggle:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 08:46

Skwaro, zwiększenie sprzedaży np. w Oceanii i Ameryce łacińskiej nazywasz rozwojem? Od kiedy w ogóle sprzedaż jest wyznacznikiem rozwoju?
Ciekawy jestem sprzedaży na rynku USA po wycofaniu turbo.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 08:51

Konto usunięte, z fanatyzmem ciężko polemizować
Rynek USA to bardzo szerokie pojęcie, zmieści się w nim zarówno zbyt prostych i tanich acz solidnych samochodów na śnieg jak również niemieckich marek premium ze znacznie wyższym zaawansowaniem technologicznym
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Coś niedobrego

Post 31 mar 2018, o 08:53

Czyli co? Firmy po to rozwijają swoje produkty, żeby sprzedawać coraz mniej? Czy po prostu sprzedają coraz mniej, bo ich produkty uległy rozwojowi? :giggle:

ODPOWIEDZ