Alarm SAFE

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Kola1958
0 gwiazdek
Auto: Forester 2,0 2006
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Alarm SAFE

Post 2 maja 2018, o 11:37

Dzięki za pomoc w sprawie podłączenia Haka. Kupiłem samochód z alarmem jak w nagłówku założonym w momencie kupna samochodu 2006rok. Od poprzedniego właściciela nie dowiedziałem się prawie nic o tym alarmie jedynie ,że wyłączył system dźwiękowy bo ciągle wył. Alarm ten cały czas się wzbudza, przejeżdżający samochód obok, uchylone minimalnie okna. Czy da się to jakoś wyregulować - zmniejszyć czułość. W komorze silnika jest jakaś puszka na kluczyk ale czas zrobił swoje i kluczyk się owszem obraca ale nie wie co jest w którym położeniu brak jakiegoś opisu. Może ktoś ma cos takiego i może mi udzielić jakiś wskazówek. Z góry dziękuję.



Kola1958
0 gwiazdek
Auto: Forester 2,0 2006
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Alarm SAFE

Post 9 maja 2018, o 11:40

Czyżbym był jedynym z takim alarmem i takimi problemami ?????????????????

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Alarm SAFE

Post 9 maja 2018, o 11:47

Kola1958, z tego co wiem Subaru w wersji fabrycznej nie mają zamontowanych alarmów, szczególnie z epoki 2006, zatem każdy ma taki alarm jaki sam sobie włożył. To nie jest jakiś typowy alarm dla Subaru i obawiam się, że jest możliwe że inni mają inne ;-)

przymar
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Legacy IV
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Alarm SAFE

Post 9 maja 2018, o 13:41

Gwoli ścisłości - to alarm X-Safe i ja mam taki wsadzony do Legacy 2007 "fabrycznie" (tak samo jak "fabryczne" czujniki parkowania). Generalnie nie miałem problemów więc się nie interesowałem. Na pewno nie jest zbyt czuły i ja nie maiłem takich problemów.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Alarm SAFE

Post 9 maja 2018, o 15:22

A to pardą. W moim aucie nie było fabrycznie alarmu, ale ono nie pochodzi z dystrybucji SIP, więc może o czymś nie wiem 8-)

piotruś
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Giulietta Veloce / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6 / był Forester 2,5XT
Polubił: 318 razy
Polubione posty: 202 razy

Re: Alarm SAFE

Post 9 maja 2018, o 15:38

Kola1958 pisze:Czyżbym był jedynym z takim alarmem i takimi problemami ?????????????????
Też mam X-Safe, ale nie mam z nim problemu. Pamiętam, że przed laty na forum.subaru.pl było trochę narzekania na ten alarm. Moze tam poszukaj info o nim. Mój znajomy elektronik mówi, ze ostatnio więcej usuwa alarmów niż ich montuje. Moim zdaniem, lepiej podjedź do kogoś od alarmów - na pewno sobie z tym poradzi ;-)

ODPOWIEDZ