Rajdy 2018

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2016

Post 16 maja 2018, o 12:52

Plotki się potwierdziły. Szczepaniak na prawym u Kajta.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Rajdy 2016

Post 16 maja 2018, o 13:14

Konto usunięte pisze:Plotki się potwierdziły. Szczepaniak na prawym u Kajta.
Dla niego ma to sens, że wystartuje w środku sezonu? Czy na tym etapie raczej chodzi o pokazanie sie?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2016

Post 16 maja 2018, o 13:23

Chodzi chyba o spróbowanie WRC. 2, bo 2, ale WRC. W info o startach coś tam się przebiło, że teraz tylko 4 rajdy, może się uda coś więcej, ale że póki co sensem tych startów jest przygotowanie się do przyszłego sezonu... Ale co będzie ... :roll:

pol052
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Impreza GD
Polubił: 5 razy
Polubione posty: 28 razy

Re: Rajdy 2016

Post 16 maja 2018, o 16:43

Na razie plan jest na rozpoznanie. Troche bojem troche teoretycznie bo zauwazcie ze KK jest/byl na kazdej europejskiej eliminacji wrc jak dotad.
Impreza na codzien a w weekendy 126p900

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2016

Post 19 maja 2018, o 21:16

Gruby dzwon Meeka dziś w Portugalii.

Obrazek

Na 5 odcinków do końca Łukasz Pieniążek drugi w WRC2 i dziewiąty w generalce :o

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Rajdy 2016

Post 20 maja 2018, o 08:31

Konto usunięte pisze:Chodzi chyba o spróbowanie WRC. 2, bo 2, ale WRC. W info o startach coś tam się przebiło, że teraz tylko 4 rajdy, może się uda coś więcej, ale że póki co sensem tych startów jest przygotowanie się do przyszłego sezonu... Ale co będzie ... :roll:
Chyba powrót nie spróbowanie, przecież z Kubicą zrobili przecież mistrzostwo WRC2 :)

P. S. Ciekawe czy pokusi się kiedyś porównać jazdę Kubicy i Kajto :)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2016

Post 20 maja 2018, o 09:02

skwaro pisze:
Konto usunięte pisze:Chodzi chyba o spróbowanie WRC. 2, bo 2, ale WRC. W info o startach coś tam się przebiło, że teraz tylko 4 rajdy, może się uda coś więcej, ale że póki co sensem tych startów jest przygotowanie się do przyszłego sezonu... Ale co będzie ... :roll:
Chyba powrót nie spróbowanie, przecież z Kubicą zrobili przecież mistrzostwo WRC2 :)
Kajto? :-p

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Rajdy 2016

Post 20 maja 2018, o 10:12

Szczepaniak, myślałem że o nim piszesz :)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2016

Post 20 maja 2018, o 12:35

No w sumie niejednoznacznie Gumas zapytał, ale ja zrozumiałem, że o Kajto pyta ;-)

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Rajdy 2016

Post 21 maja 2018, o 12:16

Konto usunięte pisze:Zdaje się właśnie ostatnia rundę wygrał ;-)

Masz rację. Umknęła mi Belgia, ale na szczęście można nadrobić. Łatwa dostępność, to chyba największa zaleta WRX. To co Hansen zrobił w półfinale w Belgii :? To była wkurwiona i natchniona jazda. Polecam obejrzeć tym, którzy nie widzieli, drugi półfinał :!:

Chloru pisze: Witek, jak zacząłem oglądać rallycross to Loeba jeszcze w WRC nie było. Tak więc warunek spełniony ;-)

Ok. Mnie właśnie obecnie Pettera i Sebastiana przyciągnęła,bo obecne rajdówki jako samochody, w ogóle do mnie nie przemawiają. Wszystkie wyglądają tak samo nudno i nie mają tego czegoś...



Nikt tu Moto GP nie ogląda? Chyba najciekawszy motorsport. Wszystkie plusy F1, bez jej wad, do tego masa wyprzedzania i... latania bokami. Nie wiem czy jest jakaś seria wyścigowa (nie rajdowa), w której tyle lata się bokami i walczy w zwarciu ;-) Do tego prywatni kierowcy potrafią wygrać z fabrykami i nie ma jedynego słusznego motocykla. No i jeździ tam obecnie gość na poziomie Senny, Messiego, czyli geniuszy, którzy są na innym poziome, któzy korzystają z czegoś więcej niż umysłu. Którzy doskonale kontrolują siebie i otoczenie, reagując na sytuację jeszcze zanim one się wydarzą.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Rajdy 2016

Post 21 maja 2018, o 12:24

Witek pisze:Nikt tu Moto GP nie ogląda? Chyba najciekawszy motorsport.
To prawda, bardzo widowiskowy.
Kiedyś starałem się oglądać regularnie (kiedyś to jakiś 20lat temu ;-) ), teraz tylko jak akurat w niedzielę jestem w domu (co rzadko się zdarza) i nie mam nic innego do roboty. W sumie to może ze 2 wyścigi w sezonie zobaczę. Czasu brak ;-)

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Rajdy 2016

Post 21 maja 2018, o 16:41

jarmaj pisze: To prawda, bardzo widowiskowy.

Bez ironii? Ja twierdzę, że to jest super, a do motocykli na drogach mam taki stosunek jak Ty do LPG;)
jarmaj pisze: Kiedyś starałem się oglądać regularnie (kiedyś to jakiś 20lat temu ;-) )

To wtedy były już motocykle :-d

Ale poważnie, to odpowiedz o tym. Jakie wrażenia wtedy i dziś? Też jeździli bokami? Też się uderzali? W większości Motorsportów jazda się robi nudniejsza, czystrza więcej aerodynamiki, więcej idealnych linii przejazdu, mniej boków i mniej walki z maszynami i rywalami. Moto GP, chyba taki los nie spotkał i nie jest nudniejsze?

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: Rajdy 2016

Post 21 maja 2018, o 17:20

Witek pisze:Bez ironii?
Serio serio. Nawet rozważałem wybranie się do Brna na wyścig. Ale jakoś tak poszło, że się nie nigdy wybrałem...

Trudno mi ocenić, czy teraz są bardziej, czy mniej widowiskowe. Na pewno przeszkadza mi teraz wszechobecna elektronika i sterowane nią wspomagacze. Mówię tu o kontroli trakcji którą dziś stosują. Na wyjściu z zakrętu pełna łycha, a komp się martwi, żeby wydało. Tak nie powinno być.

Ale walki, wyprzedzań, kontr, ogólnie akcji, jest stale bardzo dużo i fajnie się to ogląda.


Do motorów na drogach stosunek mam taki, że nie chcę próbować, bo na pewno bym się w tym zakochał. A że od tego zakochania, do trumny jest za blisko, więc ograniczam się do stacjonarnego podziwiania maszyn. ;-)

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Rajdy 2016

Post 21 maja 2018, o 18:30

jarmaj pisze: Nawet rozważałem wybranie się do Brna na wyścig. Ale jakoś tak poszło, że się nie nigdy wybrałem...

Gdyby był kiedyś jakiś forumowy wyjazd :whistle:
jarmaj pisze: Trudno mi ocenić, czy teraz są bardziej, czy mniej widowiskowe.

A też było tyle jazdy bokami w zakrętach?
Elektronikę trochę ograniczyli. Nie jest wszechmocna, co widać na mokrym. W przyszłym sezonie ma zniknąć aerodynamika (te skrzydła Ducati :mrgreen: ), więc powinno być ciekawiej.

jarmaj pisze: . A że od tego zakochania, do trumny jest za blisko, więc ograniczam się do stacjonarnego podziwiania maszyn. ;-)

Mnie by już na pewno nie było wśród żywych. Ale ja jednak wolę iść pełnym ogniem po zakrętach, a nie prostej i tu 4 koła są dużo lepsze. ;-) Choć z motocyklistami bywają ciekawe historię. Ostatnio trafiłem na takiego pana, który na za krętach mnie puszczał, a na prostej nadrabiał i przy 160-170 znowu odpuszczał i znowu zjeżdżał i przepuszczał. Później na światłach mi głową kiwał i kciuk podnosił do góry. Nie wiem co chciał, ale nie był w moim typie, to się nie pytałem. ;-)
W zeszłym roku widziałem na czerwonym świetle dwóch na moto, którzy sobie gazowali, kto ma lepszy wydech. Akurat jechałem Imprezą z Blitzem, stanąłem obok, nacisnąłem 2 razy pedał gazu i panowie przestali jak ręką odjął :giggle: Ja Ci mówię, że ci motocykliści to tak naprawdę marzą o starym subaru. :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Rajdy 2016

Post 23 maja 2018, o 10:42

Oglądam sobie na C+ - magazyn fia wrc po Portugalii i jedno mnie zaskoczyło
Goscie od Toyoty na zapoznaniu jechali Subaru Levorg :o z kubłami i innymi przeróbkami ale jednak Subaru jechali nie Toyotą :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2016

Post 23 maja 2018, o 11:29

Hmm. Źle się dzieje w tej Toyocie. Bo chyba STI jeździli w tamtym sezonie ;-)

Witek
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A500 @ Piotruś II
Polubił: 20 razy
Polubione posty: 15 razy

Re: Rajdy 2018

Post 23 maja 2018, o 15:28

A jaką cywilną toyotą mieli jechać na zapoznanie? Hybrydowym aurisem? :lol: Przecież to musi być coś co nie odcina od wrażeń z jazdy, nawierzchnia itp. Coś co jest samochodem, a nie przemieszczaczem, czyli coś co nie jest toyotą, ani lexusem.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Rajdy 2016

Post 23 maja 2018, o 15:36

Witek pisze:
jarmaj pisze: . A że od tego zakochania, do trumny jest za blisko, więc ograniczam się do stacjonarnego podziwiania maszyn. ;-)

Mnie by już na pewno nie było wśród żywych. Ale ja jednak wolę iść pełnym ogniem po zakrętach, a nie prostej i tu 4 koła są dużo lepsze. ;-) Choć z motocyklistami bywają ciekawe historię. Ostatnio trafiłem na takiego pana, który na za krętach mnie puszczał, a na prostej nadrabiał i przy 160-170 znowu odpuszczał i znowu zjeżdżał i przepuszczał. Później na światłach mi głową kiwał i kciuk podnosił do góry. Nie wiem co chciał, ale nie był w moim typie, to się nie pytałem. ;-)
W zeszłym roku widziałem na czerwonym świetle dwóch na moto, którzy sobie gazowali, kto ma lepszy wydech. Akurat jechałem Imprezą z Blitzem, stanąłem obok, nacisnąłem 2 razy pedał gazu i panowie przestali jak ręką odjął :giggle: Ja Ci mówię, że ci motocykliści to tak naprawdę marzą o starym subaru. :mrgreen:
Przesadzacie, podstawa to dobre doszkalanie i wtedy każdy zakręt jest zabawą na moto, a z napinania się na prostej się szybko wyrasta jak się człowiek naumie skręcać :-) Ten drugi to sem ja:
Obrazek
A tu wyglądająca jak wywrotka, to standardowy nawrót na pachołku na zawodach Gymkhana :-)
Obrazek

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2018

Post 23 maja 2018, o 15:59

Witek pisze:A jaką cywilną toyotą mieli jechać na zapoznanie? Hybrydowym aurisem? :lol: Przecież to musi być coś co nie odcina od wrażeń z jazdy, nawierzchnia itp. Coś co jest samochodem, a nie przemieszczaczem, czyli coś co nie jest toyotą, ani lexusem.
No właśnie. A mimo tego jeżdżą levorgiem ... ;-)

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Rajdy 2018

Post 23 maja 2018, o 21:07

Konto usunięte pisze:
Witek pisze:A jaką cywilną toyotą mieli jechać na zapoznanie? Hybrydowym aurisem? Obrazek Przecież to musi być coś co nie odcina od wrażeń z jazdy, nawierzchnia itp. Coś co jest samochodem, a nie przemieszczaczem, czyli coś co nie jest toyotą, ani lexusem.
No właśnie. A mimo tego jeżdżą levorgiem ... ;-)
Jedna ekipa WRC przez spory czas jeździła Volviakami, bodajże S60 :)

Adi74
3 gwiazdki
Auto: WRX
Polubił: 16 razy
Polubione posty: 18 razy

Re: Rajdy 2018

Post 23 maja 2018, o 21:11

skwaro pisze: Jedna ekipa WRC przez spory czas jeździła Volviakami, bodajże S60 :)
W tej ekipie i nasz Robert te Volvo ujeżdżał ;)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 7 razy

Re: Rajdy 2018

Post 23 maja 2018, o 21:25

skwaro pisze: Ten drugi to sem ja:
Ścigasz się czy lajtowo upalasz sobie? I gdzie to?

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Rajdy 2018

Post 24 maja 2018, o 09:48

Konto usunięte pisze:
skwaro pisze: Ten drugi to sem ja:
Ścigasz się czy lajtowo upalasz sobie? I gdzie to?
Radom, ganiałem się w Mistrzostwach Polski w Gymkhanie, ale od 3 lat tylko rekreacyjnie.

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Rajdy 2018

Post 25 maja 2018, o 21:46

skwaro pisze:
23 maja 2018, o 21:07
Jedna ekipa WRC przez spory czas jeździła Volviakami, bodajże S60 :)
M-Sport w dalszym ciągu je wykorzystuje :) Co prawda Seb i Elfyn przesiedli się już do Focusa RS, ale zawodnicy z WRC2 robią zapoznanie w S60.
M-Sport używa ich jakoś od 2001-2002 roku. Cała śmietanka WRC się przez nie przewinęła, od Sainza i Colina, przez Gronholma, Martina, JML, Hirvonena, Solberga, aż po Kubicę i Vale Rossi :)


busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Rajdy 2018

Post 1 cze 2018, o 13:56

jakby ktoś szukał auta do startów... to można kupić Fiestę po Kubicy :mrgreen:
À vendre / For sale Ford Fiesta RS WRC Body car No 27 Ex Petter Solberg, Mads Østberg and Robert Kubica Registered PX61AWU FIA GOLD PASSEPORT Engine/Turbo (rebuild brand new 0km in progress by @MSportLtd ) Car maintained in immaculate condition with MSport support
ogłoszenie na Tweeterze obecnego użytkownika Erica Brunsona :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ