Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 14:38

Jakoś tak kilka tygodni temu, może 3, zaczęła szwankować zmywarka. Bez wdawania się w szczegóły została obsobaczona myśl techniczna jednego kolegi forumowego :giggle: , gdy się okazało, jaka była przyczyna.
Suma sumarum, zmywarka była kilka razy zabudowywana w te i wewte.

Efekt końcowy-działa.

Ale teraz clou.

Co dwa miesiące płacimy ok. 400-430 za prąd.
Rachunek z odczytem z 10.07.......




























































































































305 zł

:o

Czy jest możliwe, że włączana zmywarka raz na 1-2 dni tyle może żreć prądu?
Program intensywny 60 st pół godziny.


Dolce far niente ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 14:54

mogła zużywać, gdy pracowała uszkodzona...
Poza tym sprawdź w instrukcji zużycie prądu dla programu intensywnego 30 minutowego
Mniej prądu i wody zużyje program Auto - dłuższy, ale naczynia lepiej wypłukane i nie niszczą się tak szybko
z Intensywnego programu w Electroluxach szybko się wyleczyłem, gdy nie do końca rozpuszczone kostki znajdowałem Finisha.
Jedno płukanie naczyń nawet po dobrze rozpuszczonej kostce nie wystarczy (bo tylko jedno jest w programie 30 min), żeby chemii się z naczyń pozbyć - a potem to jecie z talerzy i pijecie z kubków
a taki uświadomiony się wydawałeś :mrgreen:

Po drugie odczyt masz za koniec maja, czerwiec i początek lipca - najdłuższe dni w roku, trochę mniej prądu na światło poszło
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 15:17

Ja się tam nie znam, prądu nie lubię, bo nawet 12V kopie mnie dotkliwie, ale sprawdzić, co ile żre mogę i polecam. Wyłącz wszystko oprócz zmywarki, sprawdź czy bierze na postoju, puść program, odczytaj ponownie licznik.
Nb., electrolux to najlepsza zmywarka, jaką miałem. Lodówki, zmywarki maja kijowe, bo plastiki wewnątzr oszczędnościowe, albo eko. Kruche na mrozie. Lodówkę połamałem butelką mleka. Nijakie MPM zamrażara wewnątrz po latach prezentuje się jak milion dolców w porównaniu z E.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 15:32

BiP pisze:
19 lip 2018, o 15:17
electrolux to najlepsza zmywarka, jaką miałem. Lodówki, zmywarki maja kijowe, E.
to w końcu najlepsza czy kijowa?
Ja najwięcej miałem Electroluxów (chyba 3) - każdy mył podobnie - bardzo ok, ale lubią niestety porządne detergenty. Na tanich kostkach zostawiają zacieki.
Teraz mam Boscha (był w mieszkaniu które kupiliśmy, więc szkoda było wyrzucić) - ale niestety myje słabo, szczególnie na programie Eco - natomiast wody zużywa tyle co nic.
Najlepiej zmywał Siemens, którego kiedyś mieliśmy. Mało wody, prądu, a wszystko się świeciło po wyjęciu - i nie niszczył szkła, o co w zmywarkach trudno.
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 15:55

Zmywarki super, chłodniczy bee.
Też mam teraz boscha i jest... jakos inaczej.
Zmywarka jedzie na somatach. Tak w teście porównawczym własnoręcznym mi wyszło.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 16:21

Za trzy i pół dyszki (chyba) kupiłem kiedyś watomierz. Jak chcesz wiedzieć co i ile bierze to warto zainwestować.
Ja np. prawie przestałem używać duzej, starej plazmy w biurze, bo ma pobór że 100W a służyła tylko do zagłuszania ciszy.
Albo ile stanowisko pracy (czyt komputer) pobiera w spoczynku a ile podczas intensywnej pracy.
My płacimy miesięcznie 5x to warto urwać choć trochę.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 16:25

busik pisze:
19 lip 2018, o 14:54
mogła zużywać, gdy pracowała uszkodzona...
Poza tym sprawdź w instrukcji zużycie prądu dla programu intensywnego 30 minutowego
Mniej prądu i wody zużyje program Auto - dłuższy, ale naczynia lepiej wypłukane i nie niszczą się tak szybko
z Intensywnego programu w Electroluxach szybko się wyleczyłem, gdy nie do końca rozpuszczone kostki znajdowałem Finisha.
Jedno płukanie naczyń nawet po dobrze rozpuszczonej kostce nie wystarczy (bo tylko jedno jest w programie 30 min), żeby chemii się z naczyń pozbyć - a potem to jecie z talerzy i pijecie z kubków
a taki uświadomiony się wydawałeś :mrgreen:

Po drugie odczyt masz za koniec maja, czerwiec i początek lipca - najdłuższe dni w roku, trochę mniej prądu na światło poszło
Nie zdażyło się resztek kostek znaleźć.
Używam jakiś zwykłych lidlowych.

https://www.manualslib.com/manual/44421 ... =39#manual


Z tym zużyciem nie masz racji.
Dolce far niente ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 16:38

busik pisze:
19 lip 2018, o 15:32
Teraz mam Boscha (był w mieszkaniu które kupiliśmy, więc szkoda było wyrzucić) - ale niestety myje słabo,
busik pisze:
19 lip 2018, o 15:32
Najlepiej zmywał Siemens
To to samo :giggle:

Co do kostek do zmywarki to po iluś tam próbach najlepsze okazały się Dreft.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 16:44

Chloru pisze:
19 lip 2018, o 16:38
Co do kostek
Proszek.
Byle program nie był za krótki, bo szkoda prądu.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 16:59

Alan, Alan, Alan!, nie chce mi się dalej eksperymentować. Poza tym w 99% przypadków ustawiamy auto. Dreft działa i kosztuje rozsądne pieniądze.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 19 lip 2018, o 23:17

Ja już wiele lat temu doszłam do wniosku, że 3 osobne składniki mają dużo większy sens ekonomiczny niż pastylki. Sól i nabłyszczacz kupuję lidlowy W5, proszek Ludwik albo Finish. Zero problemów. Niedomyte bywa tylko po programie szybkim albo 45st. (też Electrolux). Sól uzupełniam może co 2 miesiące... nabłyszczacz trochę częściej. Ale nie to, żeby co chwila.
Nasza zmywarka ma regulację zużycia soli i nabłyszczacza, więc nie rąbie tego ile wlezie. Zresztą chyba wszystkie nowocześniejsze zmywarki to mają.
Ile żre prądu nie wiem, ale na szczęście ma timer, więc chodzi tylko w godzinach z tańszą taryfą ;-)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 22 lip 2018, o 06:56

My mamy starą Miele i robię podobnie jak barbie. Płyn daję bezpośrednio na jakieś naczynie, tam gdzie miejsce na tabletkę wsypuję sodę oczyszczoną. Sól i nabłyszczacz do miejsc do tego przeznaczonych. Zmywa super.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z Ustrzyk Górnych
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 29 razy
Polubione posty: 81 razy

Kontemplowanie rzeczywistości energetycznej...

Post 22 lip 2018, o 12:12

Ja wypieprzyłem zmywarkę w cholerę jasną, szybciej pozmywałem ręcznie, i dokładniej :mrgreen:
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

ODPOWIEDZ