UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
kuzon
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk / Chełmsko Śl.
Auto: Legacy MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 19 mar 2013, o 18:52

http://www.kurierem.pl/
To jest chyba niezła stronka do znalezienia taniej usługi kurierskiej. Ostatnio wysyłałem z Gdańska do Wrocławia kierownicę Logitech G27 razem ze stojakiem, a ponieważ będzie ona wędrować na tej trasie co 2 miesiące, to postanowiłem zbudować solidną skrzynię. No, bez wielkiej przesady załadowałbym tam dorosłe zwłoki nawet niespecjalnie je piłując :giggle: Za przesyłkę zapłaciłem... 18 zł :o Do końca byłem przekonany, że coś źle wypełniłem i czekałem na informację o nieodebraniu. Okazało się, że panowie przyjechali i słowa nie powiedzieli. Następnego dnia była na miejscu. A, całość ważyła 26kg.


Jeśli to prawda, że Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, to nie mam o nim dobrego zdania.

"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 19 mar 2013, o 23:43

normalne, większość pośredników kurierskich przy typowych wymiarów paczce pierwszą stawkę ma do 30 kilo.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

kuzon
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Gdańsk / Chełmsko Śl.
Auto: Legacy MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Odp: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 01:37

Teraz już wiem, ale wtedy to pierwszy raz coś kurierem wysłałem.
Jeśli to prawda, że Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, to nie mam o nim dobrego zdania.

"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
- Maya Angelou

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 15:17

ja korzystam z http://www.kurjerzy.pl i bardzo sobie chwalę :thumb:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

Boombastic
4 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Forester 2,5 XT MY2008 z 2007 r. już sprzedany
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 17:26

Dziwny wątek, ale dla relaksu równiez podzielę się moimi spostrzeżeniami. Na początek poczta: od kilku lat jeszcze nigdy nie dostałem paczki tylko zawsze awizo, mimo że byłem w domu (taka praca, biuro w domu). Na zgłoszoną reklamację dostałem info że to nie wina Poczty tylko Pocztexu i że to jest firma nie mająca związku z Pocztą. A gdzie przychodzę odbierać te przesyłki jak nie na pocztę? Podobnie z poleconymi. Standardowo widzę że listonosze zostawiają u nas awiza i sytuacja się powtarza jak z paczkami. Ale tutaj złozona reklamacja na piśmie spowodowała że reklamacja do mnie wróciła przyniesiona przez listonosza z przeprosinami i od tamtej pory zawsze sprawdza czy jestem w domu. Jak dla mnie sytuacja chora.

Negatywy kurierów i całej obsługi przesyłek zagranicznych. Kupiłem w USA uchwyt do nawigacji do montażu w motocyklu. Przesyłka w 3 dni dotarła do Polski i cisza. Po kolejnych dwóch tygodniach dostaje pismo że mam się zgłosić w celu złożenia wyjaśnień do urżedu pocztowo-celnego. Musiałem wypełnić papiery z opisem co to takiego przyszło i na ile musza mnie skasować. Złożyłem, opisałe, podatki opłaciłem. Czy mogę dostać moją przesyłkę? Nie, my ją panu przywieziemy do domniu, tylko k... tydzień później.

Pozytywy kurierów - zakupy na terenie Unii. Od czasu do czasu robię zakupy w niemieckich sklepach z ciuchami, bo w Polsce facet o wzroście ok. 2 m to ani chybi goryl a dla zwierząt ciuchów nie mamy. Zakupy zrobione w niedzielę po południu, płatność kartą. Przesyłka już w poniedziałek zostaje zapakowana, kurier odbiera ją po południu, w nocy wyjeżdża do Polski i już w środę mam ją u siebie, co jest dla mnie niesamowitym wyczynem. Firma kupierska to głównie DPD. A zakupy w Polsce? Szukam tonerów, są na magazynie, płatność kartą i potem przez 3 dni wysyłają i 2 dni kurier dowozi. Jak jeszcze po drodze jest weekend to tydzień murowany.

O uszkodzonych przesyłkach nie ma co pisać, jeden raz nawet sam kurier od razu kazał otworzyć bo płyta indukcyjna nie przeżyła transportu.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 21:48

Kiedyś zamówiłem pralkę w dużym sklepie internetowym. Wpłata, przychodzi pralka, rozpakowuję, wszystko gra, tylko nie ten model. Kurier nie kryje oburzenia, że nie chcę droższej o 50 zeta, że musi zapakować i zwrócić. Moja znalazła się na drugim końcu Polski. Po dwóch dniach telefon od tego samego kuriera, że pralkę przywiezie i spiszemy protokół, bo drzwiczki stłuczone. W godzinach pracy. Powiedziałem, żeby spisał sobie ze swoim kierownikiem, a d**y nie zawracał. sklep poprosiłem o zwrot kasy, oddali błyskawicznie z dobrym słowem.

W nowym miejscu kurierów znam wszystkich. Dzwonią pod nieobecność, że jest przesyłka, zostawiają w umówionym miejscu na podwórzu na własną odpowiedzialność. Oddzwaniam, jak mam w ręku, nie wnikam, jak dorabiają potwierdzenie. Ogólnie działa, ja szanuję ich czas, w zamian mam wygodę.
Dziś nowy jakiś dostał szoku, z procedurą zapłaconych już był zapoznany, dzisiaj po południu przywiózł pobraniową, :o , jak wyciągnąłem z pod doniczki na zewnątrz przygotowane 260zł.

Kiedyś miałem jeszcze filozofa, sympatycznego chłpoaka, można było z nim pogadać na każdy temat, czasem nawet dość długo. Nigdy się nie spieszył, zawsze z uśmiechem. Chyba zmienił branżę, bo w tym tempie... :-(

W ups-ie jeździ emeryt chyba już, zawsze z żoną(?) Zakochani w sobie jak 20-latkowie.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 22:00

Pierdu pierdu - paczkomaty rządzą 8-) :thumb:


Szkoda, że ciężko przez to coś przesłać komplet opon albo pralkę :roll:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 22:09

Chloru pisze: paczkomaty rządzą 8-) :thumb:

A co się dzieje kiedy otwierasz, a towar połamany?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 22:16

Chloru pisze: Pierdu pierdu - paczkomaty rządzą
Albo, gdy ostatnio przymarzły....
Już widzę, jak lodówkę z niego wyciągasz. ;-)
Na temat InPost to można napisać wszystko, oprócz ogarniania prawidłowego dostarczania korespondencji. Z czytaniem adresu mają problem. Był okres, że listy mi sąsiad przynosił, gdyż cyferek na kopertach nie ogarniali.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 22:22

Konto usunięte, jeszcze mi sie nie zdarzyło. Masz 7 dni na zgłoszenie się z tym do placówki inPost aby spisać protokół. Z kurierami też często jest tak, że zostawi paczkę albo zniknie zanim zdążysz odpakować.

W związku z tym, że mam paczkomat pod domem to jest to dla mnie wygodna forma i jestem zadowolony.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 20 mar 2013, o 22:32

Chloru pisze: mam paczkomat pod domem
w sensie śpisz na nim ? :mrgreen:
a tak na serio InPost jest może i dobry dla wysyłania listów z blachą, natomiast paczki wolę puszczać kurierem - szczerze powiem, że nie chciałoby mi się gonić na drugi koniec miasta zwracać uwagę, że mi przesyłka przymarzła do skrzynki
Wolę z ludźmi niż z maszynami gadać
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 22 mar 2013, o 14:38

ale jak ktoś ma blisko domu, to to rozwiązanie jest super.

Boombastic, niestety z przesyłkami spoza Unii tak jest, że nawet jak weźmiesz szybką przesyłkę, to potem to leży na celnym... Ja kiedyś zamawiałem paczkę z Japonii, to w Polsce była po 2 dniach :o I to bez płatności esktra.. Ale później tydzień na cle.. Najdłuzej na celnym leżą paczki z juesendej.

Ja ostatnio miałem niecodzienne przeżycie związane z kurierami... Jakiś czas temu zmawiałem jakieś graty, w tym próg. Towar był na palecie, wszystko w stretchu, ale po rozpakowaniu okazało się, że próg jest podgięty w 2 miejscach, ewidentnie od uderzenia wzdłużnego w transporcie. Spisałem protokół, wszystko cacy. Ale po tygodniu dzwoni do mnie kurier i się pyta, czemu ja zgłosiłem, że on uciekł z miejsca dostarczenia przesyłki :o :o Okazuje się, że Schenker za wszelkie szkody transportowe próbuje obwiniać kurierów, żeby uciec od odpowiedzialności i potem wymyślają takie historyjki.. :wall:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 22 mar 2013, o 16:31

Wczoraj zamówiłem blendę, w Białymstoku, przesyłka PP, miałem nr wysyłki. Rano więc zasiadam do kompa, żeby zobaczyć gdzie jest przesyłka, a tu zonk, bo danych o paczce brak. Jakąś godzinę później dzwonek, że przesyłka pod drzwiami.

Wynika z tego, że PP jest szybsza niż internet. :whistle:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 23 mar 2013, o 00:05

leon, lepiej powiedz nam od kogo nie powinniśmy kupować internetu :giggle:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 23 mar 2013, o 00:12

powiem że najtańsza przesyłką pocztą polską do uk dochodziła 5 dni. a namawiali mnie na droższą co na pewno dojdzie po tygodniu.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 10 maja 2017, o 21:52

Do tej pory korzystamy z firmy pośredniczącej, co jest dość opłacalne finansowo. Pojawił się jednak problem z przesyłką z Niemiec do Polski, bo o ile można zamówić przesyłkę z Polski, to 'do' już nie. Niestety przesyłka zamawiana w DE kosztuje 'po niemiecku', a idea jest taka, że tutaj zamawiamy kuriera do Niemca, płacimy i wysyłamy mu pdf-a z listem przewozowym. Problem, że nie znalazłem firmy, która by dawała taką możliwość. Da się to zrobić z normalniejszych cenach ?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

lukass
5 gwiazdek
Lokalizacja: Wawa
Auto: Proto WRC'17 i 4 razy 4x4 - czyli w sumie 5 razy 4x4
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 130 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 10 maja 2017, o 23:48

Furgonetka.pl z de do pl jakies max 30% wiecej niz odwrotnie. Pytanie co chcesz wysłać
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

otome
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 11 maja 2017, o 15:25

Cóż za piękny wątek. Z racji lenistwa i pracy w domu często zamawiam przez neta, niestety wszyscy wysyłają teraz tylko firmami kurierskimi - z mojego punktu widzenia jest to gorzej, bo kurier tak jak listonosz przychodzi o której mu się podoba, nie dzwoni, żeby się umówić albo uprzedzić, a w przeciwieństwie do listonosza nie zostawi awizo żebyś mógł sobie odebrać na poczcie kiedy ci wygodnie, tylko rzuci przez płot, zostawi pod drzwiami albo w najlepszym przypadku w pobliskim sklepie, gdzie będą się na ciebie krzywo patrzeć, że muszą twoje paczki im się walać na magazynie, a nikt im za to nie płaci. Raz miał przyjść do mnie komplet opon - cały ranek próbowałam się dodzwonić na infolinię, żeby dostać numer kuriera i się z nim umówić, bo musiałam po południu wyjść z domu. Nie dodzwoniłam się, a kurier zadzwonił oczywiście dopiero jak już byłam w drodze. Nie odebrałam, bo prowadziłam i korzystałam z nawigacji, a kurier jak jakiś psychol dzwonił raz za razem, nie dając za wygraną, przez co ledwo dojechałam do celu bo zakłócał mi nawigację i tak dzwonił do momentu aż nie dojechałam i nie odebrałam. :o Powiedział, że jest na osiedlu z moimi oponami, że w sklepie ich nie przechowają bo za duże i co tu robić. Powiedziałam żeby spróbował zostawić u sąsiadów. Skończyło się tak, że z sąsiadami się nie dogadał, więc zostawił mi je na wycieraczce - oczywiście bez konsultacji ze mną. :o Komplet nowych opon za ponad 1k. :o Przez chwilę chciałam zadzwonić się go spytać jak wpadł na ten wspaniały pomysł, ale uznałam, że było to na jego odpowiedzialność, i że mu się upiekło, bo nikt ich nie sprzątnął, więc sobie daruję.
Jednocześnie nie ma sensu debata, która firma kurierska jest lepsza, a która gorsza - z każdą w zasadzie wygląda to tak samo, a jej działanie zależy chyba po prostu od danego regionu i kuriera. Ale najbardziej absurdalne i denerwujące przejścia miałam z GLS-em, mają najbardziej bezczelnych kurierów i obsługę klienta. Ale nie chce mi się opisywać ich wyczynów. Jak widzę że ktoś wysyła glsem to nie kupuję u niego.

filip79
0 gwiazdek
Auto: Subaru Legacy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 17 sie 2017, o 09:18

otome pisze:Cóż za piękny wątek. Z racji lenistwa i pracy w domu często zamawiam przez neta, niestety wszyscy wysyłają teraz tylko firmami kurierskimi - z mojego punktu widzenia jest to gorzej, bo kurier tak jak listonosz przychodzi o której mu się podoba, nie dzwoni, żeby się umówić albo uprzedzić, a w przeciwieństwie do listonosza nie zostawi awizo żebyś mógł sobie odebrać na poczcie kiedy ci wygodnie, tylko rzuci przez płot, zostawi pod drzwiami albo w najlepszym przypadku w pobliskim sklepie, gdzie będą się na ciebie krzywo patrzeć, że muszą twoje paczki im się walać na magazynie, a nikt im za to nie płaci. Raz miał przyjść do mnie komplet opon - cały ranek próbowałam się dodzwonić na infolinię, żeby dostać numer kuriera i się z nim umówić, bo musiałam po południu wyjść z domu. Nie dodzwoniłam się, a kurier zadzwonił oczywiście dopiero jak już byłam w drodze. Nie odebrałam, bo prowadziłam i korzystałam z nawigacji, a kurier jak jakiś psychol dzwonił raz za razem, nie dając za wygraną, przez co ledwo dojechałam do celu bo zakłócał mi nawigację i tak dzwonił do momentu aż nie dojechałam i nie odebrałam. :o Powiedział, że jest na osiedlu z moimi oponami, że w sklepie ich nie przechowają bo za duże i co tu robić. Powiedziałam żeby spróbował zostawić u sąsiadów. Skończyło się tak, że z sąsiadami się nie dogadał, więc zostawił mi je na wycieraczce - oczywiście bez konsultacji ze mną. :o Komplet nowych opon za ponad 1k. :o Przez chwilę chciałam zadzwonić się go spytać jak wpadł na ten wspaniały pomysł, ale uznałam, że było to na jego odpowiedzialność, i że mu się upiekło, bo nikt ich nie sprzątnął, więc sobie daruję.
Jednocześnie nie ma sensu debata, która firma kurierska jest lepsza, a która gorsza - z każdą w zasadzie wygląda to tak samo, a jej działanie zależy chyba po prostu od danego regionu i kuriera. Ale najbardziej absurdalne i denerwujące przejścia miałam z GLS-em, mają najbardziej bezczelnych kurierów i obsługę klienta. Ale nie chce mi się opisywać ich wyczynów. Jak widzę że ktoś wysyła glsem to nie kupuję u niego.
Zgadzam się z Tobą - zależy na kogo trafisz ;) ja jednak wybieram kurierów bo jest szybciej, zmawiam najczęściej do pracy bo wtedy mam gwarancję, że odbiorę przesyłkę. Czasami idzie dogadać się z kurierem i pójdzie nam na rękę. Zamawiam przez internet, najczęściej w porównywarce kurierów (np. https://www.globkurier.pl/nadawanie-prz ... latwe.html). Jeśli chodzi o pocztę to czasem wybieram przesyłkę 48h z odbiorem na poczcie (najczęściej jak nie jadę samochodem :D) to też dobra opcja, nie trzeba się męczyć z awizo itd. Przychodzi sms, że paczka czeka i tyle :D

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: UPS, DHL itp - kontrowersyjne przypadki

Post 19 paź 2017, o 12:26

Czy ktoś ma doświadczenia z http://www.korporacjakurierska.pl ? Poprzednia firma chce nas wyruchać z pobraniami, więc szukam alternatywy. Czy Inpost robi jakieś problemy ze zwrotami pobrań ?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ODPOWIEDZ