Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6" i legacy II 2.2 my 96
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 164 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 10:07

stefanekmac pisze:Gdyby tak łatwo było złapać go przez dotyk to już nie byłoby kasjerów w marketach !!! Kaszel i kichanie owszem. Dłonie to minimum razy minimum. Ja ostatnio w metrze i nie tylko widziałem większość w maskach. Ulica, sklepy, urzędy no tu słabo z klientami. Kościół widzę też noszą, rynek nie. Wnuczek właśnie leczy dłonie bo wszędzie dezynfekował. Ma normalnie rany. A to co ludziska wystawiają w tych butelkach to zgroza.
Aby tanio było...
Aby trzepało :giggle:

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 32 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 19:33

dzixd pisze:
24 cze 2020, o 10:07
stefanekmac pisze:
Gdyby tak łatwo było złapać go przez dotyk to już nie byłoby kasjerów w marketach !!! Kaszel i kichanie owszem. Dłonie to minimum razy minimum. Ja ostatnio w metrze i nie tylko widziałem większość w maskach. Ulica, sklepy, urzędy no tu słabo z klientami. Kościół widzę też noszą, rynek nie. Wnuczek właśnie leczy dłonie bo wszędzie dezynfekował. Ma normalnie rany. A to co ludziska wystawiają w tych butelkach to zgroza.
Aby tanio było...

Aby trzepało :giggle:
Ano! Tylko dlaczego po rękach??? :?
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 107 razy
Polubione posty: 108 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 20:03

Narzekacie.
Ja tam dostałem ostatnio z firmy o zapachu swojskiego bimbru. A po przegrzaniu w aucie nawet się odbarwił...
Na poważnie, to 10% dodatek gliceryny pomoże uszanować delikatną skórę. Ale wtedy też vol. trzeba uzupełnić.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 6 razy
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 22:43

Kupuję w Makro taki w białych butelkach.
Wali okrutnie denaturatem ale rąk nie niszczy. A używam już kolejny miesiąc.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

prezeskot
2 gwiazdki
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 33 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 23:07

w niemieckim lazarecie mamy najzwyczajniejszy Obstbrand, pachnie jabłkami. Łańcuchy< produkcji przerwane.

Dodatkowo mamy - bardzo duzo COVIDow mimo negatywnych PCR robionych 3 rrazy i nawet przeciwcial nie ma... a z kliniki i obrazu radiologiczngo wyglada ze COVID...

byly rozwazania bay z PCR zrezygnowa takj daje duzo falszywie ujemnych wynikow,.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 6 razy
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post 27 cze 2020, o 12:54

Death ain't nothin' but a heartbeat away...

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 31 razy

Wuhan

Post 27 cze 2020, o 22:17

właśnie dlatego parę postów wcześniej tak czepiałem się statystyk.

właśnie dlatego napiszę otwartym tekstem jeszcze raz:
1. osoby odpowiedzialne za walkę z epidemią są niedoinformowane i zgadują wydając nakazy dotyczące całego naszego społeczeństwa.
2. te same osoby NIE STARAJĄ SIĘ o bycie doinformowanymi, bo bardziej boją się nagłówków o milionie zakażonych, które pojawią się w czasie wyborów, niż czegokolwiek innego.
3. skoro znakomita większość przypadków zakażenia okazuje się przebiegać bezobjawowo (nawet u dorosłych) to zamykanie całej gospodarki na klucz NA TAK DŁUGO było grubą przesadą.

i napiszę jeszcze jedną, grubą, rzecz: nie chcę czytać tekstów "bo nie było wiadomo". skoro taki lajkonik jak ja był w stanie wykoncypować pewne fakty li tylko czytając raporty z innych krajów, to tym bardziej gościu odpowiedzialny za ochronę zdrowia (przynajmniej w teorii odpowiedzialny za tę ochronę) powinien przyjąć do wiadomości pewne fakty. tylko trzeba MYŚLEĆ. najlepiej o ochronie zdrowia, a nie o wyborach i własnym portfelu.

na koniec chcę zwrócić uwagę, że nigdzie nie napisałem "nie ma wirusa" i cały czas w wielu miejscach publicznych używam wystawionych płynów dezynfekujących.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
euyot (28 cze 2020, o 18:25)

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 706 razy
Polubione posty: 53 razy

Wuhan

Post 27 cze 2020, o 22:26

damaz, tylko to teraz wiadomo. A wtedy gdy zamykali to każdy z przerażeniem patrzył na Lombardię.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 28 cze 2020, o 19:14

to, że pracują na "statystykach" wytrzaśniętych z powietrza było wiadomo od zawsze. to, że ten wirus "przyjdzie" do Polski było wiadomo w lutym. to, czego rzeczywiście nie było wiadomi, to jak bardzo zjadliwa jest ta choroba.

prezeskot
2 gwiazdki
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 33 razy

Wuhan

Post 28 cze 2020, o 21:02

mnie zastanawia jak będzie na jesieni.

z Niemiec. po przerwaniu łańcuchów dostaw taki srodek jak Propofol - jest nieosiagalna produkcja jak dawniej. Propofol produkowal przede wszystkim Braun Melsungen i Fresenius Healthcare. Spsulo sie. Fresenius dostal ograniczone do konca roku pozwolenie na produkcje Propofolu 2% pod nazwa Propoven Fresenius https://www.fresenius.de/8333

Dopuszczenie wylacznie na rynek Niemeicki jest wazne do 31.12.2020

Co sie jeszcze okazalo. Aspiryna w postaci dozylnej jest zanieczyszczona. W normalnych warunkach gospodarczych nalezaloby ja wycofac i zniszczyc. Ale jest jak jest, mamy stan wojenny - filtry 5nm kaza nam stosowac i dawac. Po prostu nie ma innej.

Czeka nas chyba Wuhanowe downgrade. https://www.gelbe-liste.de/aenderungen/ ... ngshinweis

A to jest tylko to co podano oficjalnie, zastanawiam sie co wyplynie za jakis czas. Aha...

Ranitydyny i Cimetydyny do podan dozylnych nie mamy w DE od 5 miesiecy. W Wuhan byla fabryka.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 28 cze 2020, o 21:45

właśnie dlatego napisałem wcześniej, że takiego kompletnego lock-down raczej już nie będzie. wszystkie ministy (nie tylko polskie) zorientowały się, że kolejne 3 miesiące takiego eksperymentu i obudzą się w innej rzeczywistości. bo cała globalizacja trzeszczy w szwach.

ODPOWIEDZ