Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 32 razy

Wuhan

Post 10 lip 2020, o 10:09

ptk22 pisze:
9 lip 2020, o 23:21
nowotwory są ciągle kilkukrotnie większym problemem dla ludzkości niż Covid-19.
Należy jednak uwzględnić, że nowotworem nie bardzo można się zarazić... :?

... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 100 razy
Polubione posty: 210 razy

Re: Wuhan

Post 10 lip 2020, o 10:11

Spreads faster than a hooker legs :D
Wiadomość z Australii ;-)

tzi
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 27 razy

Wuhan

Post 10 lip 2020, o 11:58

JARP pisze:
10 lip 2020, o 10:09
Należy jednak uwzględnić, że nowotworem nie bardzo można się zarazić.
Spojrzyj na choćby HPV ( wirus brodawczaka ludzkiego ) czy inny dość głośny przykład ze świata zwierzęcego: DFTD który wykosił diabła tasmańskiego.

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki

Wuhan

Post 11 lip 2020, o 08:39

Owszem, ale nowotwory najbardziej śmiertelne nie są zaraźliwe.

prezeskot
2 gwiazdki
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 35 razy

Wuhan

Post 13 lip 2020, o 20:11

a chloniak Burkitta?

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki

Wuhan

Post 14 lip 2020, o 09:41

Rozumiem, że jako lekarz masz większy zakres wiedzy o nowotworach. Na pewno jest mnóstwo takich (jak ten) o których nie słyszałem. I jak widać są wśród nich takie, którymi można się zarazić. :oops: Jednak wydaje mi się, że nie słyszałem aby kiedykolwiek którykolwiek z nich wywołał pandemię. :-d

prezeskot
2 gwiazdki

Wuhan

Post 14 lip 2020, o 22:39

a definicja pandemii? Mnie zastanawia raczej to co pod pandemie podciągnięto.
Owszem widziałem setki covidow, ale... jak ktoś pracuje w rzeźni to widzi wiele półtusz. Śmierci widziałem.Ale...

Wczoraj Niemiecka TV podała, ze w DE podatki płaci 18 milionów ludzi a w DE żyje 83 miliony. Od lat wiadomo ze systemy socjalne plajtuja...

Socjalizm umarł i nie żyje. Czeka nas postcovidowa rzeczywistość gospodarcza, czyli ma być tak jak było. Tyle ze... banksterka przehulała wirtualne pieniądze a roszczenia są realne.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (14 lip 2020, o 22:41)

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki

Wuhan

Post 15 lip 2020, o 10:40

prezeskot pisze:
14 lip 2020, o 22:39
a definicja pandemii? Mnie zastanawia raczej to co pod pandemie podciągnięto.
To mnie też wkurzyło. :x

prezeskot
2 gwiazdki

Wuhan

Post 15 lip 2020, o 23:42

To Wam napisze co w medycynie w zwiazku z COVIDEM, tak wyrywkowo, niemieckiej.

co do testów to rozważa się wywalenie testów PCR, bo ich wartość diagnostyczna pozostawia wiele do życzenia. Dokładnie chodzi o wyniki fałszywie ujemne. Wiele razy mam kliniczny COVID a trzykrotny PCR mowi negative. Robimy przeciwciała i sa IgMy 3x pozytywne.

Łańcuchy dostaw leza. Midazolam dożylny - mamy w sieciowce majacej 118 szpitali w DE (Helios Kliniken) śladowe ilości.

Rafinowanej lecytyny sojowej do produkcji propofolu brak. Dopuszczono tymczasowo do produkcji Propoven Fresenius. Freseniu Healthcare jak i Braun Melsungen to wiodacy w Europie producenci propofolu. Nie maja rafinowanej lecytyny sojowej, dla produktu Propoven Fresenius o innej recepturze zastosowano dopuszczenie warunkowe na rynek wylacznie niemiecki do 31.12.2020.

Realni mysli sie o dopuszczeniu do uzytku w warunkach kryzysu lekow do znieczulania w weterynarii ( kuriozum ale tak moze byc).

Ranitydyny i Cymetydyny w postaci ampułek brak. Produkcja zaczyna zajmować sie Bundeswehra, ale okazuje sie ze dawniej w Chinach bylo taniej wiec lata temu linie produkcyjne na szrot, a zasoby ludzkie zoptymalizowano /( czytaj wszyscy wypierdalać na emerytury albo bezrobocie) bo w naszym korposwiecie psujecie nam synergie.

Maseczek brak. Od miesiecy dzieki uprzejmosci i gotowosci gorzelni dezynfekujemy rece Obstlerem - jak wchodze do lazaretu to oryginalne plyny do dezynfekcji sa tylko na bloku operacyjnym, tam gdzie zawsze byly sa generyki - lokalne gorzelnie daly spirytus, biurwy celne sie odczepily i mozna byloby pic - gruszkowym bimbrem sobie dezynfekujemy rece lub sliwkowym w zaleznosci od partii produktu.

To jest wiodaca gospodarka UE. Bundeswehra ma zapasy szyn kolejowych na jesien i mazutu. W gotowosci koparki. To na wypadek koniecznosci palenia cial na stosach z szyn kolejowych. Planowano podklady kolejowe ale okazalo sie ze po pierwsze nie ma a po drugie kreozot.

Wszedzie chaos, biurwy chca radzic i sie pchaja na afisze a kiedy trzeba brac odpowiedzialnosc to nie ma nikogo. Polnische Wirtschaft panuje takie na 200% z Bismarckowych teorii.

Masek FFP3 i FFP2 brakuje. Nasze sa dezynfekowane chemicznie i naswietlane bomba kobaltowa.

Gump
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Spec + Legacy i wszystko cacy
Polubił: 6 razy

Wuhan

Post 16 lip 2020, o 06:50

prezeskot pisze:
15 lip 2020, o 23:42
To jest wiodaca gospodarka UE. Bundeswehra ma zapasy szyn kolejowych na jesien i mazutu. W gotowosci koparki. To na wypadek koniecznosci palenia cial na stosach z szyn kolejowych. Planowano podklady kolejowe ale okazalo sie ze po pierwsze nie ma a po drugie kreozot.
Ciekawe spostrzeżenia, ciekawe jak to u nas rozwiążą :cofee:
prezeskot pisze:
Wszedzie chaos, biurwy chca radzic i sie pchaja na afisze a kiedy trzeba brac odpowiedzialnosc to nie ma nikogo. Polnische Wirtschaft panuje takie na 200% z Bismarckowych teorii.

Masek FFP3 i FFP2 brakuje. Nasze sa dezynfekowane chemicznie i naswietlane bomba kobaltowa.
Na moim podwórku masek się nie używa od dawna, płyny są, ale już prawie nikt z nich nie korzysta. Tysiące turystów nie przestrzega żadnych zasad :?
Legio Patria Nostra

"Jeżeli myślisz, że jesteś mężczyzną, boś spłodził syna, posadził drzewo i wybudował dom, to jesteś w błędzie. Spróbuj przebiec
Rzeźnika "

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 39 razy
Polubione posty: 175 razy

Wuhan

Post 16 lip 2020, o 12:20

prezeskot pisze:
co do testów to rozważa się wywalenie testów PCR, bo ich wartość diagnostyczna pozostawia wiele do życzenia. Dokładnie chodzi o wyniki fałszywie ujemne. Wiele razy mam kliniczny COVID a trzykrotny PCR mowi negative. Robimy przeciwciała i sa IgMy 3x pozytywne.
Testy to w ogóle ciekawy temat; synowa jest w ciąży, więc testy na toksoplazmozę, cytomegalię itp. I dwa laboratoria i dwa wyniki w cytomegalii. Jedno wykryło i IgG i IgM, więc popłoch w rodzinie, drugie nic. Powtórzone badanie w trzecim - nic.
Kolega analityk twierdzi, że wyników niektórych testów robionych w innym laboratorium niż jego, nie odważyłby się oceniać. Przy wszystkich GLP, walidacjach metod i audytach...
prezeskot pisze:
Łańcuchy dostaw leza.
No i dobrze. Tzn. niedobrze w tej chwili, ale dobrze, że nagle wszyscy zmądrzeli i przestali twierdzić, że outsourcing jest lekiem na całe zło, najlepiej w Chinach, Indiach i Bangladeszu. Nie sądzę by na skutek Covidu cała produkcja wróciła do Europy, ale sporo wróci.
prezeskot pisze:
Traktuję to w kategoriach opowieści o Czarnej Wołdze, bo kto jak kto, ale Niemcy skojarzeń z paleniem zwłok raczej woleliby uniknąć...

Co nie znaczy, że się nie boją "drugiej fali". I słusznie;
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxOpImg3

Lockdown jest jedynym skutecznym sposobem spowalniania epidemii. Cała reszta to półśrodki.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 16 lip 2020, o 13:26

tzi pisze:
9 lip 2020, o 18:42
Oczywiście, wiedzą również to co zaprezentowałeś - czyli powrót do większej liczby zachorowań po zniesieniu obostrzeń.
Oczywiście, że wiedzą. I świadomie się na to zdecydowali po dwóch miesiącach trzymania ludzi w domach. Jednocześnie zaapelowali o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek itp.
A co mieli zrobić, utrzymać lockdown do ostatniego chorego na Ziemi?
tzi pisze:
9 lip 2020, o 18:42
W związku z tym na pewno będą przekonywać grupę ryzyka, przypadkiem również rdzeń ich elektoratu, żeby zostali w domu w dniu wyborów !.
Wiedza to jedno - jej użycie to co innego. Potrzebujemy głosów - zaganiamy emerytów do urn.
Oczywiście, że nie będą zalecali swoim wyborcom pozostania w domach w dniu wyborów. Gdyby to był rząd PO, to co innego...

Pójście na wybory było wielokrotnie mniejszym ryzykiem niż wizyta w Biedronce. Bo ryzyko zarażenia się w wypadku epidemii szerzącej się drogą kropelkową jest wprost proporcjonalne do iloczynu liczby osób odwiedzających dany lokal danego dnia i czasu przebywania w nim wszystkich tych osób.
Do lokalu wyborczego tam, gdzie głosowałem, nie wpuszczano nikogo bez maseczki.
Byłeś ostatnio w jakimś sklepie?

I nie mam ochoty ciągnąć dalej polityki w tym wątku, mimo Twojego i innych przymusu wewnętrznego sprowadzania każdego tematu do hasła "PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły".

Miłego dnia.

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 16 lip 2020, o 17:25

Gal pisze:
16 lip 2020, o 13:26
Oczywiście, że nie będą zalecali swoim wyborcom pozostania w domach w dniu wyborów. Gdyby to był rząd PO, to co innego...

Pójście na wybory było wielokrotnie mniejszym ryzykiem niż wizyta w Biedronce. Bo ryzyko zarażenia się w wypadku epidemii szerzącej się drogą kropelkową jest wprost proporcjonalne do iloczynu liczby osób odwiedzających dany lokal danego dnia i czasu przebywania w nim wszystkich tych osób.
Do lokalu wyborczego tam, gdzie głosowałem, nie wpuszczano nikogo bez maseczki.
Byłeś ostatnio w jakimś sklepie?

I nie mam ochoty ciągnąć dalej polityki w tym wątku, mimo Twojego i innych przymusu wewnętrznego sprowadzania każdego tematu do hasła "PiS jest dziki, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły".
Spokojnie, o co tyle nerwów.

Dla jednego gwałtowne przejście z akcji:
- "zostań w domu" bo wirus grasuje
do:
- pokonaliśmy wirusa, nic nam nie grozi: "wszyscy tłumnie na wybory" będzie logiczne i oddające aktualny stan epidemii.

Dla drugiego taka gadka wydaje się nadto skorelowana z interesem politycznym jednej partii a nie interesem publicznym.

A Ty od razu: "Biją naszych !", PO- to PIS- tamto. Nie wciągaj innych w takie upolitycznienie.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 16 lip 2020, o 22:34

tzi pisze:
16 lip 2020, o 17:25
Nie wciągaj innych w takie upolitycznienie.
Znajdź jeden mój post w tym wątku, w którym to ja zaczynam "upolityczniać" wątek epidemii.
Na Jasiowe manie prześladowcze nic nie poradzę, ale też nie pozwolę na nie tutaj.
Ten wątek jest o epidemii Covid, a nie o Twoich obsesjach.
Pisz z sensem o pandemii, a nie będzie problemu.

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 18 lip 2020, o 09:35

Gal pisze:
16 lip 2020, o 22:34
Pisz z sensem o pandemii, a nie będzie problemu.
Jakby to można było krótko podsumować ? To nie media publiczne, tylko forum - co oznacza wolność wypowiedzi ( w pewnych ramach ) dla Ciebie i dla mnie.
Gal pisze:
16 lip 2020, o 22:34
Na Jasiowe manie prześladowcze nic nie poradzę, ale też nie pozwolę na nie tutaj.
Ten wątek jest o epidemii Covid, a nie o Twoich obsesjach.
No właśnie - w pewnych ramach. Szanuj poglądy innych, będziesz miał większe szanse że inni będą szanowali Twoje.
Nie mów tylko że argumenty sensowne to te zgodne z Twoimi, bo wszyscy zaraz byśmy się zwyzywali od "Jasiów" i obsesji.

Swoją drogą używanie imion do obraźliwego określenia cech innych ( "Jasiowe", "Janusze biznezu" itp. ) jest strasznie słabe.

Piter 35
6 gwiazdek
Polubił: 92 razy
Polubione posty: 58 razy

Wuhan

Post 18 lip 2020, o 14:09

tzi pisze:
18 lip 2020, o 09:35
Janusze biznezu
Ja tam akurat lubię bardzo to określenie :giggle:
https://www.youtube.com/watch?v=6eI2AqyTYW4
Śnieżna zabawa

Spotkało Cię gradobicie lub parkingowa szkoda , zadzwoń - 608-42-49-26( rejon dolnego śląska )

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 18 lip 2020, o 19:05

Piter 35 pisze:
18 lip 2020, o 14:09
tzi pisze:
18 lip 2020, o 09:35
Janusze biznezu
Ja tam akurat lubię bardzo to określenie :giggle:
Mi ani Janusz ani Grażynka, ale może jest jakiś w pobliżu i podpowie czy taki stygmat imienia mu przeszkadza.

Liwko, Liwko skocz po piwko znacie :-) ?

prezeskot
2 gwiazdki

Wuhan

Post 19 lip 2020, o 22:44

Zamknęli w Szwajcarii swego czasu przez Covid przedszkole na 2 miesiące - przedszkole miało dostać rekompensatę. Biurwa jej do dziś nie dala. Skutek - przedszkole upadłość.

Płaciliśmy tylko 175 CHF dziennie a potem 115 CHF dziennie za dziecko - teraz miejsc w przedszkolach brak. A niania chce 40 CHF za godzin e co sprawia, ze gdybym pracował na normalnej umowie o prace jako lekarz to powinienem sie zwolnic bo to co zarobie z zona nie starczy na nianie.

Zrobiło sie tłoczno na rynku. Biurwa w kantonie nie ma kasy na dotowanie przedszkoli wiec tnie przedszkola- nieistniejących przedszkoli nie trzeba dotować.

Jest sobie przedszkole tutaj: https://www.issh.ch/de/kindertagesstaette/ a oplaty sa tutaj https://www.issh.ch/wp-content/uploads/ ... fe-0-6.pdf

Placi sie oczywiście za caly rok, nikogo nie obchodzą ferie etc. ale.. zrobiło się tak tłoczno, ze stawki wzrosły no i da sie - potrzebujemy od 6 rano właśnie a to nie ma problemu, 500 CHF/dzien i...a jak sie nie podoba to spadowka.

Momentalnie to bardziej oplaca sie siedziec z dziecmi w domu i ni nie robic. Sam zysk- nie dosc ze nie ma wydatkow to jeszcze podatki nizsze.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post 20 lip 2020, o 10:51

A nie myślałeś, o tym żeby przenieść się do DE jednak?
W sumie i tak większość czasu tam spędzasz. Na dojazdach byś oszczędził. Życie tańsze. A pewnie jakieś przedszkole by się znalazło w okolicy.
:?:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 125 razy
Polubione posty: 82 razy

Wuhan

Post 20 lip 2020, o 12:04

Albo jakąś Polkę/Ukrainkę na kilka tygodni/ miesięcy. Za 2 tys chf miesięcznie + pokój z wyżywieniem spokojnie się znajdą ;-)
JAK NIE MASZ SIĘ Z KIM BIĆ- BIJ SIĘ Z WŁASNYMI MYŚLAMI

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0

Wuhan

Post 23 lip 2020, o 23:28

prezeskot pisze:
19 lip 2020, o 22:44
Momentalnie to bardziej oplaca sie siedziec z dziecmi w domu i ni nie robic.
Bilex pisze:
20 lip 2020, o 10:51
A nie myślałeś, o tym żeby przenieść się do DE jednak?
Jaca68 pisze:
20 lip 2020, o 12:04
Albo jakąś Polkę/Ukrainkę na kilka tygodni/ miesięcy.
no widzisz? parę lat za granicą i teutońskie myślenie wyparło słowiańską kreatywność :-p :-p :-p

podobno (tak słyszałem) psychologowie (terapeuci, coache...) nazywają to strefą komfortu...

prezeskot
2 gwiazdki

Wuhan

Post 23 lip 2020, o 23:53

przytoczylem tu elementy polityczno-gospodarcze tylko po to by...pokazac co robi COVID..

dzis zrobilem 3 kraje krotko- Stuttgart, potem Miluza i Bazylea oraz Zurych.

We Francji w Alzacji wszyscy w maseczkach, w DE podobnie. CH luzik

prezeskot
2 gwiazdki

Wuhan

Post 29 lip 2020, o 21:35

Zona w Szwjacarii dostala list mobilizacyjny. Ja z kolei znowu odwiedze Hiszpanie.

Zaczyna sie hardcore ponownie, ale wyspowo. Biurwy spanikowane bardziej poniewaz lockdownu nie da sie powtorzyc w takim zakresie w jakim byl.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 172 razy
Polubione posty: 164 razy

Wuhan

Post 30 lip 2020, o 21:48

prezeskot pisze:
29 lip 2020, o 21:35
Biurwy spanikowane bardziej poniewaz lockdownu nie da sie powtorzyc w takim zakresie w jakim byl.
Tak będzie pewnie wszędzie, widać wzrosty, ludzie mają głęboko gdzieś ograniczenia i chcą normalnie żyć. Jeszce z 2 lockdowny i nie starczy papieru na drukowanie pieniędzy.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (30 lip 2020, o 22:02)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubione posty: 99 razy

Wuhan

Post wczoraj, o 18:25

prezeskot pisze:
29 lip 2020, o 21:35
Ja z kolei znowu odwiedze Hiszpanie.
Jestem zdruzgotany wyłączeniem bloga ;-(
Pisz przynajmniej tutaj. Zawsze ciekawie poczytać.
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

ODPOWIEDZ