Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 1621 razy
Polubione posty: 97 razy

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:00

bojar, zajrzyj na dane GUS. W 2020 Covid odpowiadał za 5% zgonów. W takim sensie, że nawet jak ktoś zmarł na raka i miał Covid to przyczyną był Covid.

W PL choroby cywilizacyjne są główną przyczyną zgonów, takie jak rak, choroby krążenia, cukrzyca itd.

Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

jimiasty
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Auto: OBK 2.5 '08 AT
Polubił: 72 razy
Polubione posty: 37 razy

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:04

stach22 pisze:
11 cze 2021, o 20:28
Samobójstwa, implementacje lockdownów, zamknięcie lasów, nagminne fałszowanie statystyk, może dorzuciłbyś coś jeszcze!?
To jeszcze tylko poproszę:
-kto?
-co?
-komu?
-i za ile?
ile ty masz lat? :?
Ci co zwykle walczą o wpływy, czyli Żymianie i demokraci USA, republikańskie USA i Chiny. Rosja odpadla z tego szacownego grona.
Ropa, al Kaida, bańka .COM, kryzys mieszkaniowy, arabska wiosna, covid, jeden ch*** jaki powód bo skutki podobne: kryzys co kilka lat. Ktoś zarobi - zwykle naród wybrany - a szaraczki stracą.
cjfjoifuuaeca8i2.jpg
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, o 21:09 przez jimiasty, łącznie zmieniany 1 raz.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:07

stach22 pisze:
11 cze 2021, o 20:59
Odpowiem za niego, NOPy
Tak i uduszenia przez foliowe woreczki 😂👍

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 289 razy
Polubione posty: 276 razy

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:09

jimiasty, w tym kierunku debaty to do wątku politycznego trzeba się będzie przenieść.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (11 cze 2021, o 21:16)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

jimiasty
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:13

inquiz pisze:
11 cze 2021, o 21:09
jimiasty, w tym kierunku debaty to do wątku politycznego trzeba się będzie przenieść.
Ciężko uciec od polityki dyskutując o największym globalnym kryzysie. Toć to czysta polityka. A najlepiej to zamknijcie wreszcie ten wątek, bo się tak bez końca będziemy przerzucać i do niczego to nie doprowadzi.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:18

Racja, obiecałem sobie nie pisać w tym wątku. Ale mam słabą wolę. :-(
jimiasty (11 cze 2021, o 21:28)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 182 razy
Polubione posty: 359 razy

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:46

inquiz pisze:jimiasty, w tym kierunku debaty to do wątku politycznego trzeba się będzie przenieść.
A obrazek który wkleił już ci nie przeszkadza? Wstyd dla całego forum czytać taki prymityw.
KONSTYTUCJA

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:50

jimiasty pisze:
stach22 pisze:
11 cze 2021, o 20:28
Samobójstwa, implementacje lockdownów, zamknięcie lasów, nagminne fałszowanie statystyk, może dorzuciłbyś coś jeszcze!?
To jeszcze tylko poproszę:
-kto?
-co?
-komu?
-i za ile?
ile ty masz lat? :?
Ci co zwykle walczą o wpływy, czyli Żymianie i demokraci USA, republikańskie USA i Chiny. Rosja odpadla z tego szacownego grona.
Ropa, al Kaida, bańka .COM, kryzys mieszkaniowy, arabska wiosna, covid, jeden ch*** jaki powód bo skutki podobne: kryzys co kilka lat. Ktoś zarobi - zwykle naród wybrany - a szaraczki stracą.
cjfjoifuuaeca8i2.jpg
Żyjecie jeszcze po szczepionce?
Bo chyba wyczuwam u ciebie niebezpieczny NOP ze strony OUN.
KONSTYTUCJA

jimiasty
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 21:59

stach22 pisze:
11 cze 2021, o 21:50
To są moje przypuszczenia i tak to widzę. Wojna o wplywy miedzy mocarstwami trwa od zawsze. Ostatnio odpadla Rosja i doszly Chiny. Na kazdym kryzysie ktos traci i zwykle ci sami zarabiaja. Dlaczego uwazasz, ze tym razem jest/bedzie inaczej?

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 22:07

jimiasty pisze:
stach22 pisze:
11 cze 2021, o 21:50
To są moje przypuszczenia i tak to widzę. Wojna o wplywy miedzy mocarstwami trwa od zawsze. Ostatnio odpadla Rosja i doszly Chiny. Na kazdym kryzysie ktos traci i zwykle ci sami zarabiaja. Dlaczego uwazasz, ze tym razem jest/bedzie inaczej?
Światowy spisek ten cały covid. Trupy, samobójstwa, interesy.
Ja myślę, że pozostawię cię z tym przeświadczeniem. Sprawa raczej stracona.
KONSTYTUCJA

jimiasty
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 22:25

stach22 pisze:
11 cze 2021, o 22:07
Tak, masz rację. Troskliwe misie za darmo zrobiły szczepionkę na chorobę która powstała przypadkowo z niedogotowanej zupy z nietoperza i z pomocą jednorożców dystrybuują po świecie. A jak ktoś śmie wątpić w tą bajkę to Gargamel się nim zajmie i "wytłumaczy".

EDIT:
stach22, i jeszcze dodam, że nie chorowałeś, nie straciłeś na idiotycznym lockdownie, to tak naprawdę wielkie g*** wiesz. Potrafisz tylko krytykowac i zgrywać eksperta, wyśmiewając od foliarzy tych, których to wszystko rzeczywiście dotknęło.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, o 23:43 przez jimiasty, łącznie zmieniany 1 raz.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 23:42

jimiasty pisze:
stach22 pisze:
11 cze 2021, o 22:07
Tak, masz rację. Troskliwe misie za darmo zrobiły szczepionkę na chorobę która powstała przypadkowo z niedogotowanej zupy z nietoperza i z pomocą jednorożców dystrybuują po świecie. A jak ktoś śmie wątpić w tą bajkę to Gargamel się nim zajmie i "wytłumaczy".
Ależ skąd. Gates wraz z czołówką światowej polityki zaplanowali ten spektakl, żeby sprzedać zapasy szczepionek które już od roku czekały na dystrybucje. Co prawda prezydent USA i premier WB zachorowali, ale czego się nie robi dla uwiarygodnienia tego spisku. Dodatkowo Gates wykorzystał możliwość i zaobrączkował populację świata. Oczywiście niektórzy jaśnie oświeceni nie dali się nabrać. No i na koniec przecież wiadomo, ten kto pierwszy wyszedł z pseudopandemii musiał przecież wiedzieć pierwszy albo wymyślić. Wiadomo kto.

Jimniasty, naciągnij mocniej swoją foliową czapeczkę, bo w niej czujesz się najlepiej.
KONSTYTUCJA

jimiasty
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 23:50

stach22 pisze:
11 cze 2021, o 23:42
Jimniasty, naciągnij mocniej swoją foliową czapeczkę, bo w niej czujesz się najlepiej.
Sam chorowałem na to gówno więc przestań pierdolić. Pisałem tylko o tym, że kryzys jest realny, ktoś na tym zarobił i zarabia gruby hajs i to jest FAKT. Pod przkryciem pandemii sa przetasowania i wały polityczne - FAKT.
Jedyne czego nie umiem zrozumieć to to, że są tacy ludzi, niby wykształceni i światli, którz niejedno widzieli - tacy jak TY - którym władza pluje w twarz a się cieszą, że dzięki temu wrócą do "normalności".

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2021, o 23:58

jimiasty pisze:
stach22 pisze:
11 cze 2021, o 23:42
Sam chorowałem na to gówno więc przestań pierdolić. Pisałem tylko o tym, że kryzys jest realny, ktoś na tym zarobił i zarabia gruby hajs i to jest FAKT. Pod przkryciem pandemii sa przetasowania i wały polityczne - FAKT.
Jedyne czego nie umiem zrozumieć to to, że są tacy ludzi, niby wykształceni i światli, którz niejedno widzieli - tacy jak TY - którym władza pluje w twarz a się cieszą, że dzięki temu wrócą do "normalności".
Problem w tym, że nie mówisz o jakichkolwiek faktach, tylko o wyssanych z palca teoriach spiskowych. Dodatkowo dokładasz do tego antysemityzm.
Wszystko ci się pomieszało.
Władza pluje mi w twarz łamiąc praworządność i nic do tego nie mają słuszne zasady lockdownu do których należy się zastosować w czasie pandemii.
KONSTYTUCJA

jimiasty
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 00:21

stach22 pisze:
11 cze 2021, o 23:58
Dodatkowo dokładasz do tego antysemityzm.
O jakim ty antysemityzmie mówisz? Finansjera światowa, banki, fundusze, oraz "zarząd USA" to Żydzi a oni na tym kryzysie wyszli najlepiej - jak zwykle.
stach22 pisze:
Problem w tym, że nie mówisz o jakichkolwiek faktach, tylko o wyssanych z palca teoriach spiskowych.
Poczytaj, posłuchaj, pooglądaj coś więcej niż TVP i TVN. Zakładam, może błednie, że z racji zawodu i pozycji społecznej jesteś zorientowany w tym co się dzieje na świecie.
stach22 pisze:
nic do tego nie mają słuszne zasady lockdownu do których należy się zastosować w czasie pandemii.
Władza od początku i nie tylko w naszym kraju (sprawdź w googlach) miała daleko gdzieś restrykcje, które wprowadzała. Dodatkowo okazuje się, że koszt lockdownu jest niewspółmierny do tego co dzięki niemu zyskaliśmy, nie zyskaliśmy praktycznie nic zdrowotnie, za to niektórzy zarobili materialnie - znów użyj google, poszukaj, poczytaj.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 01:08

Obrazek
źródło: https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/w ... 63848.html

Maj 2020: totalna niesubordynacja, jedni noszą maseczki inni nie, młodzi mieli to w d...e, wirus był w kraju od kilku miesięcy, szczepionki nie było.
Maj 2021: grupy największego ryzyka już dawno zaszczepione, szczepienia idą pełną parą, wszyscy uważają, noszą maseczki gdzie się da a zgonów drastycznie więcej. :cofee:

jimiasty
Awatar użytkownika
3 gwiazdki

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 01:19

ptk22 pisze:
12 cze 2021, o 01:08
Foliarski wykres. Jedyne lekarstwo - lockdown działa ale te 7tyś zmarlych to przez to ze nie chcesz sie zaszczepić a ja biegalem bez maseczki po polach i zarazalem kielkujacy rzepak.

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 264 razy

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 06:56

Panowie przestańcie "pierdolić". Jakiś poziom utrzymajcie chociaż słowny. :giggle:

Jak ktoś jest choć trochę otwarty to potrafi spojrzeć z drugiej strony. Jak jest zelotą, to nie ma ratunku.
Ale chociaż ograniczcie agresję słowną wobec siebie, bo słabo się to czyta.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 06:59

ptk22 pisze:Obrazek
źródło: https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/w ... 63848.html

Maj 2020: totalna niesubordynacja, jedni noszą maseczki inni nie, młodzi mieli to w d...e, wirus był w kraju od kilku miesięcy, szczepionki nie było.
Maj 2021: grupy największego ryzyka już dawno zaszczepione, szczepienia idą pełną parą, wszyscy uważają, noszą maseczki gdzie się da a zgonów drastycznie więcej. :cofee:
Czyli jaki wniosek, im mniej się zabezpieczamy tym mniej chorujemy na choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową? Obrazek
Wiesz Ptk, kiedyś radzieccy naukowcy badali zdolność muchy do lotu wyrywając jej skrzydła. Kiedy wyrwali jej ostatnie i podali komendę „leć”mucha nie poleciała. Potem napisali wnioski-„ po wyrwaniu skrzydeł mucha traci słuch”. Obrazek
Dokładnie tak samo jest z tabelką która przytoczyłeś i wnioskami w domyśle które z niej wysnułeś ObrazekObrazekObrazek
Ale przyznaję, że jest to świetne uzupełnienie teorii wielkiego spisku w który święcie wierzy kolega jimniasty, podrzuć mu parę innych równie mądrych przykładów. ObrazekObrazek
KONSTYTUCJA

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 39 razy
Polubione posty: 61 razy

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 07:06

ptk22 pisze:
12 cze 2021, o 01:08
Maj 2020:
Maj 2021:
Serio nie pamiętasz sytuacji w maju rok temu i nie potrafisz jej odnieść do maja w tym roku ?
Rok temu totalna niesubordynacja a teraz wszyscy święci ?
Rzuć sobie dane o zachorowaniach i zgonach na wykresy roczne, zobacz co się działo na wiosnę 2020 i 2021. Statystyki maja to efekt tego co się działo przez parę miesięcy wstecz.

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 07:21

Pozostając w temacie-
„Dla antyszczepionkowców taki raport to żaden dowód. Twierdzą, że w rzekomym spisku producentów szczepionek biorą udział lekarze i inni medycy. Ci, którzy kwalifikują pacjentów do szczepień to przecież "akwizytorzy bigpharmy". A przecież tacy nie wpiszą do oficjalnych raportów, że pacjent umarł tuż po "szczypawce". Bo to tak, jakby donieśli na samych siebie, że popełnili błąd podczas badania przed szczepieniem.”

https://wiadomosci.wp.pl/wiecie-ze-zmar ... 275655072a
Niestety, z nimi nie ma dyskusji Obrazek
KONSTYTUCJA

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 07:46

tzi pisze:
12 cze 2021, o 07:06
Rzuć sobie dane o zachorowaniach i zgonach na wykresy roczne, zobacz co się działo na wiosnę 2020 i 2021. Statystyki maja to efekt tego co się działo przez parę miesięcy wstecz.
A ile testów robili w maj 2020 a ile w maj 2021?
Bo liczba zachorowań jest wprost proporcjonalna do ilości testów.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 08:20

stach22 pisze:
29 lut 2020, o 12:56
Właśnie dostałem informacje od mojego pacjenta, klinicysta z największego szpitala w Lublinie, że wirus jest tam już obecny.
Jeśli to prawda to ciekawe czemu władze milczą.
Wirus był z nami co najmniej od lutego 2020. I łaskawie czekał z zabijaniem do jesieni 2020? :cofee:

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 217 razy
Polubione posty: 219 razy

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 08:31

stach22 pisze:
11 cze 2021, o 10:56
Dokładnie. Godzina policyjna jak we Francji i wysokie kary za nieprzestrzeganie zaleceń.
Jak jesteś takim wielbicielem zamordyzmu to przeprowadź się te 100 km na wschód. Będziesz miał dużo zaleceń i pałowania za nieprzestrzeganie. :lol:
ptk22 (12 cze 2021, o 08:34)
KOT MOŻE ZOSTAĆ

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: jeżdżące
Polubił: 165 razy
Polubione posty: 258 razy

Wuhan

Post 12 cze 2021, o 08:34

Na marginesie, aby nie psuć tej pasjonującej dyskusji, którą już chyba mało kto śledzi...
;-)

https://wiadomosci.wp.pl/wiecie-ze-zmar ... 275655072a
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ