Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Fido__
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Scenic 3 1.4 turbo LPG
Polubił: 11 razy
Polubione posty: 16 razy

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 20:33

Niektóre biznesy dostały konkretnego kopa. Serwisy do telekonferencji osiągają kresy swoich możliwych przepustowości. Już teraz organizując spotkania u mnie w fabryce do Webexa dodawana jest sesja backupowa w MS Teams, bo Webex klęka. Subskrypcje na narzędzia do pracy zdalnej schodzą jak ciepłe bułeczki. Telekomunikacja i IT nie ma w co rąk wsadzić.

Połowa linii lotniczych padnie. Najbardziej chyba dostali najwięksi, te setki samolotów odstawionych na bocznicę wygląda bardzo smutno. Lufthansa mi powiedziała, że owszem zwróci mi kasę za niezrealizowany bilet, ale może za 3 tygodnie, bo tyle mają zwrotów. Dlatego ten reset przetrwają tylko najsilniejsi (i ci, których konkretnie wspomogą rządy). Wiele tradycyjnych biznesów podzieli ten los. Zwycięskie będą tylko koncerny farmaceutyczne. I może telco/IT.

A jak już wszystko będzie zdychać, wpadną Chińczycy z nowym planem Marshalla. I będziemy mieć nowe mocarstwo światowe, a potem długo długo nic.

Fido__
Specjalne pozdrowienia dla Ciebie Anonymous
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 31 razy
Polubione posty: 65 razy

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 20:47

Fido__ pisze:
26 mar 2020, o 20:33
Telekomunikacja i IT nie ma w co rąk wsadzić.
Na razie. Jak klienci zaczną "zdychać", to i oni przestaną być tak bardzo potrzebni.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (26 mar 2020, o 21:38)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 83 razy

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 21:08

tzi pisze:
26 mar 2020, o 20:32
BiP pisze:
26 mar 2020, o 18:27
No akurat jestem świeżo po lekturze pierwszych -nastu stron, zawiesiłem się gdzieś w okolicy utarczek rycerskich i zaprawdę powiadam Wam, niejeden zmienił zdanie i ton wypowiedzi.
Co za czasy, kiedyś to się broniło swoich racji do upadłego, bez względu na rozwój przypadków i zdrowy rozsądek.
Tylko ban może przerwać ten pochód do sukcesu.
Bez skojarzeń i nazwisk, taki mały wniosek - co jest lepsze: brnąć do upadłego ciemną doliną czy o zgrozo zmienić zdanie i dać się przekonać ? :)
Bardziej cenię sobie przyznanie komuś racji, niż brnięcie do upadłego. Tylko krowa zdania nie zmieni, priorytety ma stałe.

prezeskot
1 gwiazdka
Polubił: 0

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 21:13

W zurychu oraz tybindze zostało postanowione ze do ECMO granica wieku jest 32 lata.

Armageddon jest. Strasbourg wysyła pacjentów do Bazylei i do Delemont w Szwajcarii oraz do Lipska.

W niedziele wylatuje na dwa tygodnie do Hiszpanii.

Jestem agnostykiem i apostata ale proszę pomyślcie ciepło o Europie która zmienia się na naszych oczach
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
ptk22 (26 mar 2020, o 21:40) • BiP (26 mar 2020, o 22:53)

Fido__
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 21:39

prezeskot pisze: Armageddon jest. Strasbourg wysyła pacjentów do Bazylei i do Delemont w Szwajcarii oraz do Lipska.
To się nazywa solidarność
prezeskot pisze: W niedziele wylatuje na dwa tygodnie do Hiszpanii.
W jaki sposób aktualnie opuszcza się legalnie ojczyznę?
Fido__
Dziwisz się, że Cię pozdrawiam? Nie pisz na public, priv, pokombinuj, wyloguj się i spróbuj jeszcze raz bez zalogowania

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Ostrzeżenia: 2
Auto: XC 70
Polubił: 30 razy
Polubione posty: 111 razy

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 21:53

W Stanach to będzie jazz...
Adnotacja 2020-03-26 195641.jpg
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 31 razy
Polubione posty: 65 razy

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 21:54

Gal pisze:
26 mar 2020, o 21:53
W Stanach to będzie jazz...
Jest stromo...
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Muł, truposz i biedronka
Polubił: 23 razy
Polubione posty: 33 razy

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 22:07

Wywiad z M. Kubiakiem siatkarzem, który mieszka w Japonii. Żaden z niego autorytet w dziedzinie wirusologii, ale obserwuje co się tam dzieje.

W jaki sposób Japonia tak sprawnie poradziła sobie z koronawirusem? Była przecież jednym z pierwszych krajów, w którym choroba się pojawiła. Inni mieli więcej czasu, żeby się przygotować, a zaraza dotknęła ich zdecydowanie mocniej.

Pytałem kilka osób dlaczego tak się dzieje i z tego co się dowiedziałem przede wszystkim Japończycy przyjęli inny sposób walki z epidemią od stosowanego teraz w wielu krajach Europy. Tu nie bada się wszystkich na potęgę, bo ponoć właśnie w czasie tych badań choroba może się rozprzestrzeniać, tysiące ludzi mogły się pozarażać. Tutaj zachowuje się spokój. Do szpitali przyjmowane są tylko te osoby, które mają wyraźne objawy. Dzięki temu służba zdrowia nie jest przeciążona. Wizyty młodych ludzi w szpitalach są ograniczone, nikt nie przychodzi z drobnostkami. W początkowym etapie, gdy zanotowano pierwsze zachorowania, szybko wprowadzono dużo zakazów, na przykład zgromadzeń. Dosyć szybko zawieszono też rozgrywki sportowe. Wirus nie miał jak się rozprzestrzeniać i zahamowano jego ekspansję. Całkowicie go jeszcze nie wybito, ale wszystko jest na dobrej drodze i wkrótce powinniśmy usłyszeć, że Japonia jest "czysta".

https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/8 ... je-choroby

Może jednak u nas też przyjęto dobrą metodę :?:
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
FUX (26 mar 2020, o 22:28) • ptk22 (27 mar 2020, o 00:20)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 23:07

danikl pisze:
26 mar 2020, o 22:07
Może jednak u nas też przyjęto dobrą metodę :?:
Dobrą, ale potrxebowaliśmy odważnej niepopularnej akcji co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Zamiast tego mieliśmy pitolenie, jak to jesteśmy gotowi, jakie rezerwy mamy, jak się żyje dostatniej, tylko wrogowie sieją panikę zbijając kapitał polityczny czy w biletach nbp.
Nie zazdroszczę, W końcu nie płaci się im za "odsiedział 8:00-16:00" tylko za decyzje.
ptk22 (27 mar 2020, o 00:20)

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6" i legacy II 2.2 my 96
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 151 razy

Wuhan

Post 26 mar 2020, o 23:22

prezeskot pisze:
26 mar 2020, o 21:13
W zurychu oraz tybindze zostało postanowione ze do ECMO granica wieku jest 32 lata.
Ostra selekcja :o
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, jest Skoda :)
Polubił: 7 razy
Polubione posty: 15 razy

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 00:16

Fido__ pisze:
26 mar 2020, o 20:33
Telekomunikacja i IT nie ma w co rąk wsadzić
Dzieje się, to fakt.
rrosiak pisze:
26 mar 2020, o 20:47
Na razie. Jak klienci zaczną "zdychać", to i oni przestaną być tak bardzo potrzebni.
A to też fakt, jak klienci przestaną płacić to i telko padnie... :(

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 562 razy
Polubione posty: 34 razy

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 00:26

Telko nie padnie. Ale zastoje np w motoryzacji, turystyce itd. pociągną za sobą masowe redukcje w IT.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, jest Skoda :)
Polubił: 7 razy
Polubione posty: 15 razy

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 00:43

OK, całkowicie nie padnie. Ale nie wszyscy w telko przeżyją :)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 06:41

Fido__ pisze:
26 mar 2020, o 21:39
Myślisz o Lipsku? To nie solidarność tylko interes - Szwajcarzy bez wątpienia za to płacą, a szpital w Lipsku ma jeszcze wolne miejsca. Jak już nie będzie miał, to żadnego Szwajcara tam nie będzie.
Jak interesuje Cię solidarność szwajcarsko-niemiecka, to poczytaj o bojach o ścieżkę podchodzenia do lotniska w Zurychu...
Fido__ pisze:
Pewnie normalnie - rejsowym czy czarterowym samolotem.
https://www.zurich-airport.com/passenge ... departures
BiP pisze:
26 mar 2020, o 23:07
Dobrą, ale potrxebowaliśmy odważnej niepopularnej akcji co najmniej dwa tygodnie wcześniej.
Dlaczego sądzisz, że "co najmniej dwa tygodnie wcześniej"?
danikl pisze:
26 mar 2020, o 22:07
Całkowicie go jeszcze nie wybito, ale wszystko jest na dobrej drodze i wkrótce powinniśmy usłyszeć, że Japonia jest "czysta".
Chciałbym, by tak było, ale też obawiam się, że to trochę chciejstwo ze strony Kubiaka:
+ 80 nowych zachorowań wczoraj - przy tak karnym społeczeństwie.
Załączniki
Japonia - dzienne wzrosty.jpg
Japonia- dzienne wzrosty
Japonia - zachorowania..jpg
Japonia- zachorowania
Ostatnio zmieniony 27 mar 2020, o 07:17 przez Gal, łącznie zmieniany 2 razy.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:01

Dlaczego w statystykach wybija się Dolnośląskie i Mazowieckie?

Fido__
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:07

Gal pisze:
Fido__ pisze:
Myślisz o Lipsku? To nie solidarność tylko interes - Szwajcarzy bez wątpienia za to płacą, a szpital w Lipsku ma jeszcze wolne miejsca. Jak już nie będzie miał, to żadnego Szwajcara tam nie będzie.
Jak interesuje Cię solidarność szwajcarsko-niemiecka, to poczytaj o bojach o ścieżkę podchodzenia do lotniska w Zurychu...
Hehe, można powiedzieć, że moja malutka prowokacja się udała. Wiadomo, że to interes. Co nie zmienia faktu, że sobie pomagają kiedy sytuacja tego wymaga.
Gal pisze:
Fido__ pisze:
Pewnie normalnie - rejsowym czy czarterowym samolotem.
https://www.zurich-airport.com/passenge ... departures
Aa, sądziłem że nieznany mi kolega jedzie z Polski do Hiszpanii. Od nas raczej sobie teraz nie polecisz. Pozostaje modlitwa, że kiedyś się to zmieni Obrazek
Fido__

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:14

Mazowieckie - liczba ludności i liczba odwiedzających/turystów (Warszawa - ponad 20 mln rocznie).
DŚ - bliskość granic czeskiej i niemieckiej oraz aktywność gospodarcza.
Fido__ pisze:
27 mar 2020, o 07:07
Co nie zmienia faktu, że sobie pomagają kiedy sytuacja tego wymaga.
No właśnie o tym piszę, że to nie jest żadna "pomoc" - to interes. Pisanie o jakiejkolwiek "solidarności" w kontekście szwajcarskich pacjentów w Lipsku jest... nietrafne, moim zdaniem.

Fido__
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:16

ptk22 pisze:Telko nie padnie. Ale zastoje np w motoryzacji, turystyce itd. pociągną za sobą masowe redukcje w IT.
Źle na to patrzycie. Przy takim założeniu moglibyśmy wszyscy położyć się do grobu i czekać.

Kto chce przetrwać, musi mieć technologię, IT i dostosować się do innych warunków pracy i usług. Do tego IT będzie mu niezbędne.

Chiny, jako nowe mocarstwo (nie mam większych wątpliwości, że jest to III wojna światowa, tylko broń jest inna) bazują na technologii. A więc świat będzie jeszcze bardziej od niej uzależniony.

Domyślam się, że Robert martwi się o swoich klientów, ale jeśli ci klienci chcą przetrwać, a nie stać ich na aktualny poziom zatrudnienia, to raczej muszą zwolnić kilku innych pracowników, a zaoszczędzone pieniądze wsadzić w technologię, która utrzyma ciągłość ich biznesu.

Więc się Robert za bardzo nie martw.
ptk22 (27 mar 2020, o 07:21)
Fido__

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 562 razy
Polubione posty: 34 razy

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:38

BiP pisze:
27 mar 2020, o 07:01
Dlaczego w statystykach wybija się Dolnośląskie i Mazowieckie?
Bo mamy Wrocław - Europejską stolicę włóczęgi 😉
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

jarmaj
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 12 razy
Polubione posty: 123 razy

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:40

Fido__ pisze:
27 mar 2020, o 07:16
Źle na to patrzycie. Przy takim założeniu moglibyśmy wszyscy położyć się do grobu i czekać.

Kto chce przetrwać, musi mieć technologię, IT i dostosować się do innych warunków pracy i usług.
Tak. I montować samochody siedząc w domu i machając myszką? Albo stawiać budynek układając tetris na ekranie, a budować drogę malując linię na ekranie w Paint'cie?

Fido, są prace, czynności, zawody, gdzie robota nie polega na klikaniu na komputerze. Trzeba zakasać rękawy i zrobić to osobiście ;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:42

Gal pisze:
27 mar 2020, o 07:14
Mazowieckie - liczba ludności i liczba odwiedzających/turystów (Warszawa - ponad 20 mln rocznie).
DŚ - bliskość granic czeskiej i niemieckiej oraz aktywność gospodarcza.
Dołożę Ci zachodniopomorskie. Też zaczęło się szybko. We wszystkich 3 ferie skończyły się 23.02. Wystarczyło poprość, żeby zostali w domu.

Nie spekuluję na przypadkach nierozpoznanych. Mojego syna liceum - autokar wrócił z Włoch z 1/3 nie w formie. Co to było?
Kiedyś pojechałem latem z MNE non stop do PL. Zachciało mi się stanąć w okolicy Kieżmarku porobić zdjęcia Tatr. Było +9C, trwało może 10 minut. Zmarzłem. To plus jazda nonstop, zmęczenie, dały mi "grypsko" w środku lata do odcięcia świadomości włącznie. O testamencie dopiero pomyślałem, jak wychodziłem z dołka. Lekarz zasugerował bliżej niezidentyfikowanego wirusa poch afrykańskiego.

prezeskot
1 gwiazdka
Polubił: 0

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 07:54

A wiecie czego nie uwzględnia się w epidemii?

Na przykład powikłań. Założyłem o 03:45 rano thoraxdrainage u pacjenta z covid.

Normalnie to dopchać się do kolejki to nie ma szans ale jak jest zagrożenie to chętnych brak ( do roboty oczywiście ) bo ilość pierdoletow i klepania morda wzrasta geometrycznie.

Ale przecież ja nie codziennie zakładam drenaże klatki piersiowej a kto robi rzadko to częściej ma powikłania .

A jakbym trafił duże naczynie i zrobił haematopneumorax to mimo iż decursus mortis byłby de facto skutkiem stricte jatrogennym to byłby przypisany jako zgon w wyniku covid

Fido__
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 08:26

jarmaj pisze:
Fido__ pisze:
27 mar 2020, o 07:16

Kto chce przetrwać, musi mieć technologię, IT i dostosować się do innych warunków pracy i usług.
Tak. I montować samochody siedząc w domu i machając myszką? Albo stawiać budynek układając tetris na ekranie, a budować drogę malując linię na ekranie w Paint'cie?

Fido, są prace, czynności, zawody, gdzie robota nie polega na klikaniu na komputerze. Trzeba zakasać rękawy i zrobić to osobiście ;-)
Jarek, gadasz jak mój 80 letni ojciec. "Tylko klikasz myszką, zamiast wziąć się za konkretną robotę". I ja to całkowicie szanuję Obrazek

Tesli się nie udało zrobić w pełni automatycznej linii produkcyjnej. Ale Amerykanie są niewolnikami systemu z kultem pracownika. Wschód nie ma tego typu dylematów. Jest mnóstwo dziedzin, gdzie już możesz "klikać myszką" zamiast zakasywać rękawy. I będzie ich coraz więcej. Taka jest rzeczywistość.

Nasza osobista ocena tej sytuacji ma naprawdę drugorzędne znaczenie
Fido__

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6" i legacy II 2.2 my 96
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 151 razy

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 08:38

Robotyzację powstrzyma tylko dlugotrwały blackout. Ale wtedy nie będziemy się raczej przejmować montowaniem różnych rzeczy, czy pracą tylko przeżyciem.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

ptk22 (27 mar 2020, o 08:50)
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: jeżdżące
Polubił: 77 razy
Polubione posty: 140 razy

Wuhan

Post 27 mar 2020, o 08:53

Fido__ pisze:
27 mar 2020, o 08:26
Jest mnóstwo dziedzin, gdzie już możesz "klikać myszką" zamiast zakasywać rękawy. I będzie ich coraz więcej. Taka jest rzeczywistość.
Pozornie tak.
Aczkolwiek bliżej mi oceny Jarka.

Jest tyle banalnych rzeczy, których robot, wróc, zrobotyzowany manipulator, nie wykona.
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ