Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
tzi
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 11 razy
Polubione posty: 27 razy

Wuhan

Post 29 maja 2020, o 09:29

Gal pisze:
28 maja 2020, o 14:03
To może jednak lepsze zbieranie czereśni - świeże powietrze, dystans socjalny, obcowanie z naturą..?
Patrząc na powyższe, mam wrażenie, że Twoje poglądy i statystyki są rodem z pasków spod Budki i epidemiologii ludowej.
Ciesze się, bo subtelność Twoich wypowiedzi mówi mi, że też stoisz pod swoją budką, a wiedzę czerpiesz może nie z mądrości ludowej a z przekazu propagandowego TVP.
Również Tobie przypominam, że przebywanie na świeżym powietrzu i ruch jest bardzo ważny, wiec jeśli masz czereśnie w okolicy - czekaj aż zaowocuje :)

Te Twoje wykresy to typowe shit in - shit out. Jeśli weźmiemy jedyne w miarę weryfikowalne i obiektywne dane, czyli ilość zgonów to otrzymamy:
Mazowieckie - zdiagnozowani ok 3,5k, zgony 250
Śląskie - zdiagnozowani ok 7k, zgony 200.
1/2 chorych i o 1/4 więcej zgonów przy porównywalnej ilości mieszkańców. Te same procedury w każdym województwie ? Śląsk w epicentrum ? TAK - w epicentrum BADANIA.

Śląskie zostało okrzyknięte jako epicentrum, bo komuś zachciało się zrobić szersze badania w jednej grupie zawodowej. Jeden z niewielu przypadków kiedy do statystyk zostali wciągnięci 'nieobjawowi'. Jak "przejechano" się po przedszkolankach z Łodzi - też wyszło pod 14% mających kontakt z wirusem. Przedszkolanki to druga grupa zawodowa z wielkim ryzykiem ?
Gal pisze:
28 maja 2020, o 14:03
Tak przesiewowo?
Ilu jest nauczycieliw Polsce? 600'000?
Czyli trzeba by obłożyć wszystkie laboratoria w Polsce na 20 dni testowaniem wyłącznie nauczycieli. No, brawo! Chorzy niech poczekają.
Tak, między nami, to ja bym również przetestował uczniów i przedszkolaków, bo przecież mogą zarazić nauczycieli.
A to raptem jakieś głupie 5 mln.
Więc już za jakieś pół roku mamy ich wszystkich przetestowanych i czas brać się za drugą turę, bo w tym czasie część z pewnością się już zaraziła.

Grunt to realistyczne oczekiwania.
Ty znowu swoje - przez 8 lat zaniedbań.... Na prawdę nie kusi Ciebie żeby przyznać: Tak, fajnie by było mieć takie dane do analizy ? Jakieś realistyczne dane przekrojowe żeby wiedzieć gdzie jesteśmy ( i czemu tu tak ciemno ?). Akcja nierealna ? Raczej tak. Potrzebna ? Nie. Ciekawa ? TAK. Nie każdemu wystarcza oficjalny przekaz TVP.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 39 razy
Polubione posty: 174 razy

Wuhan

Post 29 maja 2020, o 14:24

tzi pisze:
29 maja 2020, o 09:29
Te Twoje wykresy to typowe shit in - shit out.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
tzi pisze:
Jeśli weźmiemy jedyne w miarę weryfikowalne i obiektywne dane, czyli ilość zgonów to otrzymamy:
Mazowieckie - zdiagnozowani ok 3,5k, zgony 250
Śląskie - zdiagnozowani ok 7k, zgony 200.
1/2 chorych i o 1/4 więcej zgonów przy porównywalnej ilości mieszkańców.
:giggle: Widzę, że jesteś na tropie afery i jak dane Ci nie pasują do teorii, to tym gorzej dla danych.

No to;
Szwajcaria - 31'000 zdiagnozowanych, ponad 1900 zgonów
Singapur - 34'000 zdiagnozowanych, 23 zgony...
Przy porównywalnych populacjach, PKB na głowę i poziomie opieki medycznej. Wiesz dlaczego?

A wracając do Twojej teorii, to z pewnością wziąłeś pod uwagę i porównałeś wiek, płeć, wskaźniki BMI, choroby towarzyszące i czas (daty) zachorowania pacjentów w obu województwach? No i typ ognisk epidemicznych?

Piszesz bzdury i nawet sobie z tego sprawy nie zdajesz.
tzi pisze:
Te same procedury w każdym województwie ? Śląsk w epicentrum ? TAK - w epicentrum BADANIA.
Jakiś argument za tym? Bo z danych jakie posiadam, na Mazowszu wykonano 3 x więcej testów niż na Śląsku. Masz jakieś inne dane, czy tylko swoje przekonanie?
tzi pisze:
Śląskie zostało okrzyknięte jako epicentrum, bo komuś zachciało się zrobić szersze badania w jednej grupie zawodowej. Jeden z niewielu przypadków kiedy do statystyk zostali wciągnięci 'nieobjawowi'.
Ty nadal nie rozumiesz różnicy między badaniem populacji, a badaniem w ogniskach. Tak samo jak kopalnie, badano wszystkie inne ogniska - DPSy, szpitale, a teraz ten ośrodek dla cudzoziemców. Różnica jest taka, że w DPSie jest/pracuje kilkadziesiąt osób, a w kopalniach kilkaset, może i tysiące. Dlatego wyniki testów w DPSach nie wpłynęły znacząco na odsetek pozytywnych w Mazowieckiem (przy ponad 200'000 wykonanych), a wyniki z kopalń podwyższyły odsetek pozytywnych na Śląsku (przy 70'000 wykonanych). To nie jest trudne do zrozumienia.

Ale domyślasz się na co wpłynął całkowicie odmienny typ ognisk w tych województwach?
No pomyśl...
Suma testów.jpg
tzi pisze:
Jak "przejechano" się po przedszkolankach z Łodzi - też wyszło pod 14% mających kontakt z wirusem. Przedszkolanki to druga grupa zawodowa z wielkim ryzykiem ?
Ryzykiem zakażenia? Bardzo wysokim, zwłaszcza, że dzieci przechodzą chorobę niemal w całości bezobjawowo.. Ryzykiem śmierci z powodu Covid? Nie wiem. Nie znam statystyk wieku, chorób etc przedszkolanek.
A co do wyników testów u nich, to wiesz jakich testów? Kasetkowych..? :-)
Ale niech będzie, że 14% z nich miało kontakt z wirusem. I co z tego? Uważasz, że wobec tego producenci chmielu też?
Każde skupisko ludzi przebywających razem w zamkniętych pomieszczeniach to miejsce wysokiego ryzyka i potencjalne przyszłe ognisko. Szkoły też, biura też itd.
I co z tego?
tzi pisze:
Na prawdę nie kusi Ciebie żeby przyznać: Tak, fajnie by było mieć takie dane do analizy ? Jakieś realistyczne dane przekrojowe żeby wiedzieć gdzie jesteśmy ( i czemu tu tak ciemno ?). Akcja nierealna ? Raczej tak. Potrzebna ? Nie. Ciekawa ? TAK.
Ach, więc chodzi o zaspokojenie ciekawości... :roll:
Czyli epidemiologia ludowa.
I w tym cały problem od początku tego wątku - nie wiem, gadam bzdury, ale skrytykuję działania w epidemii i napiszę jak być powinno. Nie ważne, że bez sensu.
Epidemiologów w czasie epidemii nie interesuje nic, co nie służy zwalczeniu epidemii. Mają z jednej strony pandemię, a z drugiej potencjalne możliwości - łóżka w szpitalach, respiratory, testy, wydolność laboratoriów i ramy obostrzeń, które mogą stosować. Ich zadaniem jest takie użycie zasobów, żeby na końcu było jak najmniej trupów. I tak próbują tworzyć kolejne ruchy aby ten cel osiągnąć. Zaspokajanie mojej, Twojej czy kogokolwiek innego ciekawości, jest poza listą ich priorytetów.
A swoją ciekawość to oni zaspokoją PO pandemii. Pomierzą rzeczywiste rozprzestrzenienie wirusa w populacji za pomocą (pewnie) już wiarygodnych testów, stworzą modele rozwoju epidemii i na tej podstawie zaprojektują standardy postępowania na przyszłość.
Jak Cię jeszcze będzie to interesowało, to jestem pewien, że nietrudno będzie znaleźć te dane.
tzi pisze:
Ciesze się, bo subtelność Twoich wypowiedzi mówi mi, że też stoisz pod swoją budką, a wiedzę czerpiesz może nie z mądrości ludowej a z przekazu propagandowego TVP.(...) Ty znowu swoje - przez 8 lat zaniedbań....
Całkiem zabawne.
Zwłaszcza, że od 12 lat nie mam telewizora. :mrgreen:
A co do subtelności, to ja szybko się uczę. A, że od mistrza elegancji i neutralnych wypowiedzi, to i rezultaty są dobre.

Miłego popołudnia życzę.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 163 razy

Wuhan

Post 29 maja 2020, o 22:34

Statystyki ;-)
Załączniki
WTH.jpg
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 29 maja 2020, o 23:20

inquiz pisze:
29 maja 2020, o 22:34
Statystyki
Może tak było jakiś czas temu, ale Covid już jest na podium (wśród zakaźnych), a za chwilę będzie liderem. Kwestia tygodni raczej.
Covid vs others..jpg
To nie jest grypa.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 32 razy

Wuhan

Post 29 maja 2020, o 23:29

sobie spojrzałem na wątek, bo wysoko jest i dużo stron... nie, nie czytałem wszystkiego.

co do Śląska, a konkretnie górników i kopalń: wystarczy raz zjechać na dół, żeby wiedzieć, dlaczego w kopalniach tylu zarażonych jest. owóż kopalnie pracują w systemie zmianowym. jedna zmiana, to nie brat, szwagier i jego kobita (osób 3), tylko obsługa całego dołu (tzw. "czarni"). kilkadziesiąt osób w kopalni o małym ruchu. na dole, te osoby zazwyczaj utrzymują więcej niż bezpieczną (pandemicznie) odległość. na górze też (jeśli chcą, jak wszyscy). no, ale na dół trzeba się dostać. i przebrać. w szatniach jeszcze da się może utrzymać rygor (poza prysznicem - pierwszy podejrzany). przy pobieraniu/zdawaniu sprzętu - też. ale zjazd na dół zapewnia tylko tyle wind, ile szybów ma kopalnia. i tam ludzie stoją "ramię w ramię" i nie ma takiej opcji, żeby nie padło wspólne "Szczęść Boże" (co w tej windzie ani nie brzmi śmieszne, ani fanatycznie). w każdym razie, jedyny sposób dotarcia do stanowiska pracy, to zapakowanie się z kilkudziesięcioma facetami do jednej klatki, w sposób "godziny szczytu komunikacja miejska". powrót tak samo, tylko faceci mogą być inni niż w drodze na dół. generalnie, dzięki windom i szatni jest pewnie, że większość zmiany dołowej, w ciągu tygodnia pracy, miała ze sobą kontakt tak bliski, że bliższy jest już tylko stosunek.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 00:16

Galu, ja jestem daleki bardzo od stwierdzenia "nie ma wirusa". dla równowagi i pokazania mojego podejścia do dzisiejszej medycyny (już je znasz) - jestem przeciwnikiem superszczepionek aplikowanych dzieciom. w szeroko pojętej rodzinie mam autystyczne dziecko i żaden autorytet mi nie wytłumaczy, że to nie była szczepionka. zrobiona w Anglii, nota bene, nie w Polsce.

wracając do baranów
tak jak o liczbie zarażonych, skuteczności testów i walce o jak najmniej gwałtowne rozprzestrzenianie się cholerstwa nie będę dyskutował, bo chociaż mam swoje zdanie, to nie jest moja bajka i uznaję jeden, niepodważalny fakt: moja branża jest analityczna. lekarze, socjolodzy i paru innych jeszcze muszą używać statystyk. większość z tych co powinni nie używa. ale to osobna kwestia.

nie mogę jednak przejść obojętnie nad moją wiedzą, jak tworzone są statystyki. o ile jeszcze bezrefleksyjne pakowanie wyników takich, czy innych testów "na obecność korona wirusa (tu nazwa) rozumiem, to jednak dane o śmiertelności ze wskazaniem wirusa traktowałbym z grubsza tak, jak statystyki wypadków drogowych w Polsce. są one robione głównie na podstawie danych przekazywanych przez drogówkę.
dwa przypadki, w które wierzę (nie ważne dla tej dyskusji, dlaczego, ale wierzę na 100%)

wiosna, przymrozki nocne, zakręt drogi wojewódzkiej.
ktoś podlewa ogródek, albo jakaś awaria wodna.
woda leje się na drogę i robi się lód.
na zakręcie, z powodu lodu dochodzi do kilku stłuczek.
Policja wszystkie stłuczki kwalifikuje jako "niedostosowanie prędkości", co w statystyce ogólnopolskiej przełoży się na "nadmierna prędkość"

wypadek w pracy, urwana noga.
pozytywny test na wirusa, co skutkuje oczekiwaniem. śmiertelnym w skutkach (tętnice).
przyczyna zgonu: coronavirus.

i teraz adrem:
jeżeli urządzenie pomiarowe daje błąd (test na wirusa), to i tak przy odpowiednio dużej liczbie testów wyłapie się trend.

jeżeli ludzie przy wypełnianiu baz danych kłamią, to obowiązuje zasada GIGO (garbage in, garbage out)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 00:37

Dobiłeś mnie.
Jak teraz zacznę odpowiadać, to skończę o świcie.
A dzisiaj mam ślub dziecka, więc sobie odpuszczę.
Ale (moim zdaniem) szczepionki, nieważne czy z Anglii czy z Polski, bo to są te same szczepionki, nie wywołują autyzmu.
"Psucie się" jakości "materiału ludzkiego" być może ma związek z medycyną, ale wątpię, czy ze szczepionkami.
Jest wiele innych procedur medycznych korzystnych dla jednostek, ale degenerujących gatunek.
Nie jestem jednak pewien, czy to temat na Forum.

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 09:22

Gal pisze:
29 maja 2020, o 14:24
Widzę, że jesteś na tropie afery i jak dane Ci nie pasują do teorii, to tym gorzej dla danych.

No to;
Szwajcaria - 31'000 zdiagnozowanych, ponad 1900 zgonów
Singapur - 34'000 zdiagnozowanych, 23 zgony...
Przy porównywalnych populacjach, PKB na głowę i poziomie opieki medycznej. Wiesz dlaczego?
Przedstawiłem proste zestawienie danych ( chyba ich nie kwestionujesz ? ). Nie wiem teraz czy powinienem porównywać PKB Polski ( Śląsk ) do PKB Polski ( Mazowieckie ) ? Może są jakieś istotne różnice w podejściu do epidemii w tych dwóch odległych zakątkach świata ?
Gal pisze:
A wracając do Twojej teorii, to z pewnością wziąłeś pod uwagę i porównałeś wiek, płeć, wskaźniki BMI, choroby towarzyszące i czas (daty) zachorowania pacjentów w obu województwach? No i typ ognisk epidemicznych?
Nie, mam nadzieje że Ty takimi dysponujesz i podzielisz się. Było by ciekawie uzupełnić wiedzę. Szczególnie profil wiekowy zakażonych.
Gal pisze:
Jakiś argument za tym? Bo z danych jakie posiadam, na Mazowszu wykonano 3 x więcej testów niż na Śląsku. Masz jakieś inne dane, czy tylko swoje przekonanie?
Powiedz proszę, te dane które przytaczasz to ilość próbek dla mieszkańców województwa czy ilość próbek przebadanych przez laboratoria na terenie danego województwa ?
Gal pisze:
Ryzykiem zakażenia? Bardzo wysokim, zwłaszcza, że dzieci przechodzą chorobę niemal w całości bezobjawowo.
Zwłaszcza że przedszkola były zamknięte od połowy marca ( gdy oficjalnych zarażonych było w kraju ~100 ) a testy robiono w połowie maja. Wyjątkowo ryzykownie siedziały w domu przez 2 miesiące.
Gal pisze:
Ach, więc chodzi o zaspokojenie ciekawości...
Tak, istnieje takie coś :-)
Gal pisze:
Pomierzą rzeczywiste rozprzestrzenienie wirusa w populacji za pomocą (pewnie) już wiarygodnych testów, stworzą modele rozwoju epidemii i na tej podstawie zaprojektują standardy postępowania na przyszłość.
Jak Cię jeszcze będzie to interesowało, to jestem pewien, że nietrudno będzie znaleźć te dane.
Oczywiście to zrobią, nie wiem tylko czy w razie następnej epidemii to oni będą podejmowali decyzję. Bo to nie pierwsza epidemia, więc procedury już były - widać to w niektórych krajach azji.
A z ciekawości ( ludowej ) - są jakieś precyzyjne badania na temat grypy sezonowej, czy zawsze bazujemy na raportach ujmujących tylko tych co skusili się na wizytę lekarską ?

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 09:30

damaz pisze:
29 maja 2020, o 23:29
co do Śląska, a konkretnie górników i kopalń: wystarczy raz zjechać na dół, żeby wiedzieć, dlaczego w kopalniach tylu zarażonych jest. owóż kopalnie pracują w systemie zmianowym. jedna zmiana, to nie brat, szwagier i jego kobita (osób 3), tylko obsługa całego dołu (tzw. "czarni"). kilkadziesiąt osób w kopalni o małym ruchu. na dole, te osoby zazwyczaj utrzymują więcej niż bezpieczną (pandemicznie) odległość. na górze też (jeśli chcą, jak wszyscy). no, ale na dół trzeba się dostać. i przebrać. w szatniach jeszcze da się może utrzymać rygor (poza prysznicem - pierwszy podejrzany). przy pobieraniu/zdawaniu sprzętu - też. ale zjazd na dół zapewnia tylko tyle wind, ile szybów ma kopalnia. i tam ludzie stoją "ramię w ramię" i nie ma takiej opcji, żeby nie padło wspólne "Szczęść Boże"
Jest jeszcze powszechne używanie tabaki ! Tak czy inaczej górnicy dostają niezasłużone cięgi - cała Polska bohatersko wychodzi z epidemii - gdyby nie ci górnicy, gdyby nie ten Śląsk...

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6" i legacy II 2.2 my 96
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 164 razy

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 10:22

tzi pisze:
damaz pisze:
29 maja 2020, o 23:29
co do Śląska, a konkretnie górników i kopalń: wystarczy raz zjechać na dół, żeby wiedzieć, dlaczego w kopalniach tylu zarażonych jest. owóż kopalnie pracują w systemie zmianowym. jedna zmiana, to nie brat, szwagier i jego kobita (osób 3), tylko obsługa całego dołu (tzw. "czarni"). kilkadziesiąt osób w kopalni o małym ruchu. na dole, te osoby zazwyczaj utrzymują więcej niż bezpieczną (pandemicznie) odległość. na górze też (jeśli chcą, jak wszyscy). no, ale na dół trzeba się dostać. i przebrać. w szatniach jeszcze da się może utrzymać rygor (poza prysznicem - pierwszy podejrzany). przy pobieraniu/zdawaniu sprzętu - też. ale zjazd na dół zapewnia tylko tyle wind, ile szybów ma kopalnia. i tam ludzie stoją "ramię w ramię" i nie ma takiej opcji, żeby nie padło wspólne "Szczęść Boże"
Jest jeszcze powszechne używanie tabaki ! Tak czy inaczej górnicy dostają niezasłużone cięgi - cała Polska bohatersko wychodzi z epidemii - gdyby nie ci górnicy, gdyby nie ten Śląsk...
Wroga klasowego trzeba znaleźć zawsze...

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 11:02

tzi pisze:
30 maja 2020, o 09:22
Przedstawiłem proste zestawienie danych ( chyba ich nie kwestionujesz ? ). Nie wiem teraz czy powinienem porównywać PKB Polski ( Śląsk ) do PKB Polski ( Mazowieckie ) ? Może są jakieś istotne różnice w podejściu do epidemii w tych dwóch odległych zakątkach świata ?
Dobra, nie będziemy się już wygłupiać. To jest bardzo dziwny wirus i bardzo dziwna choroba. Różnice w śmiertelności w różnych populacjach są ogromne. Gigantyczne. Jak na powyższym przykładzie. Czynniki, które znamy to wiek, BMI, choroby współistniejące, płeć itd. W Singapurze 90 czy 95% zakażeń jest wśród gastarbeiterów - importowanych robotników skoszarowanych w hotelach robotniczych, po kilku w pokoju. Ale to są zdrowi, szczupli faceci w wieku 20-40 lat. I oni nie umierają na Covid. A Szwajcaria to kraj bardzo starych ludzi, schorowanych, często dosłownie "utrzymywanych przy życiu". A tam poszło równo przez całe społeczeństwo.
No i jest wiele podejrzeń, że czynniki genetyczne też mogą grać rolę w śmiertelności w tej chorobie.
Podobnie jest z różnicą między Mazowszem a Śląskiem. Na Mazowszu ogniska były w DPSach i szpitalach a na Śląsku w kopalniach: starzy, schorowani ludzie vs młodzi (stosunkowo) robotnicy.
tzi pisze:
Zwłaszcza że przedszkola były zamknięte od połowy marca ( gdy oficjalnych zarażonych było w kraju ~100 ) a testy robiono w połowie maja. Wyjątkowo ryzykownie siedziały w domu przez 2 miesiące.
Testy kasetkowe są nic niewarte. Po tych badaniach nic nie wiadomo. Jak będą wiarygodne testy, to wtedy warto badać.
A bedą. Roche się ostatnio pochwalił testem serologicznym o 100% czułości (po 14 dniach od objawów), a Angole to potwierdzili. Nic nie napisali o specyficzności, a przynajmniej ja się nie mogłem doszukać. Ale to jest światełko w tunelu.
tzi pisze:
Oczywiście to zrobią, nie wiem tylko czy w razie następnej epidemii to oni będą podejmowali decyzję. Bo to nie pierwsza epidemia, więc procedury już były - widać to w niektórych krajach azji.
Są generalne procedury w epidemii (np. izolacja) i są specyficzne dla danej choroby (choćby czas izolacji, terminy luzowania, ochrona konkretnych grup itp). CoV-2 jest dziwnym wirusem i nikt nie miał doświadczenia w jego zwalczaniu więc wszyscy improwizowali. I do tej pory nie ma zgodności co do tego, czy właściwa była/jest ścieżka "Grupy Wyszehradzkiej" czy Szwedzka. Czas pokaże. A doświadczenia azjatyckie to dla nas psu na budę. Inne społeczeństwa, inne rządy i u nas nikt nie będzie drzwi do domów zaspawywał - bo oprócz ładnych obrazków ludzi w maseczkach mierzących temperaturę każdemu przechodniowi są i inne, dużo brzydsze, z tej ich walki z epidemią. No i dochodzą jeszcze te (podejrzewane) różnice genetyczne/odpornościowe w populacjach azjatyckich i europejskich.
tzi pisze:
A z ciekawości ( ludowej ) - są jakieś precyzyjne badania na temat grypy sezonowej, czy zawsze bazujemy na raportach ujmujących tylko tych co skusili się na wizytę lekarską ?
Siur, że są. Raporty doroczne (w Polsce) dotyczą tylko tych co się zgłosili do lekarza i dostali odpowiedni kod rozpoznania (zwykle na podstawie objawów, bez żadnych testów), ale o grypie to pewnie całe książki napisano.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 163 razy

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 11:48

Gal pisze:
30 maja 2020, o 00:37
A dzisiaj mam ślub dziecka, więc sobie odpuszczę.
Idź na ten ślub i się nie denerwuj forum. Zostaw trochę cierpliwości dydaktycznej bo może dziadkiem zostaniesz ;-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
GUEST (30 maja 2020, o 12:14) • BiP (30 maja 2020, o 14:00)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 21:49

tzi pisze:
30 maja 2020, o 09:30
Jest jeszcze powszechne używanie tabaki !
ty tak zawsze, czy tylko od święta?
jeżeli uważasz, że zatłoczona winda nie ma ŻADNEGO wpływu na przenoszenie się choroby, to napisz to otwartym tekstem. jeżeli znasz takie miejsca, gdzie ludzie z powodów zawodowych, kilka razy dziennie, muszą się do siebie przytulić i nie wpłynęło to na ich stan zdrowia -> podaj taki przykład.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 713 razy
Polubione posty: 53 razy

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 23:35

Gal pisze:
30 maja 2020, o 00:37
Ale (moim zdaniem) szczepionki, nieważne czy z Anglii czy z Polski, bo to są te same szczepionki, nie wywołują autyzmu.
A organizacja Stop NOP ma zupełnie inne zdanie:
https://stopnop.com.pl/dunskie-badanie/

Faktem jest natomiast 350% wzrost autyzmu, w ciągu ostatniej dekady. Rodzice na forach bardzo często piszą, że ich zdaniem u ich dzieci autyzm wystąpił po szczepieniu.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 30 maja 2020, o 23:45

damaz pisze:
30 maja 2020, o 21:49
ty tak zawsze, czy tylko od święta?
Mówiłeś że znasz branżę górniczą. Tabaka to jeden z ulubionych nałogów górników. Bez żartów.
Kto tabaki zażywa(ł) ten wie jak się po tym kicha.

Może odniosłeś wrażenie że piszę "górnicy nie chorują". Chorują.
Nie podoba mi się natomiast ustawianie ich w roli winnych aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
Po "Nauczyciele do truskawek", "Rolnicy do szkół" nadeszło "Górnicy zarażają" ( kolejność bez znaczenia ).
Kwestionuje też sensowność porównywania wyników ilościowych pomiędzy województwami, jeśli tylko w jednym z nich zrobiono hurtem badania całej grupy zawodowej i to całkiem licznej.

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 31 maja 2020, o 00:04

ptk22 pisze:
30 maja 2020, o 23:35
Faktem jest natomiast 350% wzrost autyzmu, w ciągu ostatniej dekady
Jak porównasz ogólny odsetek dzieci upośledzonych na przestrzeni ostatnich 100 lat to chyba wyjdzie że ten procent się nie zmienia -> co by sugerowało że masowe szczepienia nie mają wpływu w tym kierunku.
Kiedyś mówiono po prostu o ułomności bez kategoryzowania. Autyzm funkcjonuje jako diagnoza od chyba lat 40tych XXwieku.
Dzisiaj jest nadużywany bo określenie 'spektrum autyzmu' jest bardzo pojemne i wygodne.
Stąd ten spektakularny wzrost diagnoz ale nie chorych.

Poza konkursem: żona pracuje z 'trudnymi' dzieciakami na poziomie szkoły podstawowej. Zdarzają się wśród nich takie z Autyzmem. Poza obowiązkowymi lekkimi dysfunkcjami społecznymi są takie GENIALNE że głowę urywa. Jedna z dziewczyn w wieku 12-13 lat tak rysuje, że zapiera dech. Sam mam do tego niezłą rękę ale do pięt jej nie dorastam.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (31 maja 2020, o 09:25)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 100 razy
Polubione posty: 204 razy

Wuhan

Post 31 maja 2020, o 00:59

tzi pisze:
30 maja 2020, o 23:45
Nie podoba mi się natomiast ustawianie ich w roli winnych aktualnej sytuacji epidemiologicznej.
Ale kto mówi o winnych. Zawód kontaktowy to i większe ryzyko. Zupełnie logiczne.
Ja pracuję z domu od 10 lat, nie muszę często go opuszczać, to mam uznać cały świat za winny, bo się szwędają? No nie. Za winnych mogę uznać jedynie tych, którzy pomimo obecnej sytuacji, mają w dupie podstawowe zasady postępowania. Np. foliarzy (choć też nie, bo na nich to się Gates uparł i wybija).

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 31 maja 2020, o 09:49

tzi pisze:
31 maja 2020, o 00:04
Jak porównasz ogólny odsetek dzieci upośledzonych na przestrzeni ostatnich 100 lat to chyba wyjdzie że ten procent się nie zmienia -> co by sugerowało że masowe szczepienia nie mają wpływu w tym kierunku.
Myślę, że szczepienia nawet ograniczyły upośledzenia, bo po samym polio liczba upośledzeń była spora.

Ale to nie zmienia faktu, że nadal szczepienia nie są w 100% bezpieczne i wielu rodziców, do których ja też się zaliczam, obawia się NOP.

tzi
2 gwiazdki

Wuhan

Post 31 maja 2020, o 09:59

Alan, Alan, Alan! pisze:
31 maja 2020, o 00:59
Ale kto mówi o winnych
Uprzejmie donoszę że nikt na forum !

Chodzi mi o przekaz medialny - i jego szeroko rozumiany odbiór społeczny.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 3 cze 2020, o 08:34

Gal pisze:
29 maja 2020, o 23:20
inquiz pisze:
Statystyki
Może tak było jakiś czas temu, ale Covid już jest na podium (wśród zakaźnych), a za chwilę będzie liderem. Kwestia tygodni raczej.
Covid vs others..jpg
To nie jest grypa.
Ten wykres podium jest bez sensu. Powinien być stosunek zgonów do aktualnej w czasie zgonu liczby mieszkańców globu.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 125 razy
Polubione posty: 82 razy

Wuhan

Post 3 cze 2020, o 14:30

A ka wczoraj usłyszałem jak miłościwie nam panujący MM ogłosił zwycięstwo nad pandemią. Wątek można zamknąć. :lol:

ps.
Dziś byłem u fryzjera.
JAK NIE MASZ SIĘ Z KIM BIĆ- BIJ SIĘ Z WŁASNYMI MYŚLAMI

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 3 cze 2020, o 14:49

ptk22 pisze:
3 cze 2020, o 08:34
Gal pisze:
29 maja 2020, o 23:20
inquiz pisze:
Statystyki
Covid vs others..jpg
To nie jest grypa.
Ten wykres podium jest bez sensu. Powinien być stosunek zgonów do aktualnej w czasie zgonu liczby mieszkańców globu.
Przyznam, że nie rozumiem...
Chciałbyś by to pokazywał w % populacji? Aktualna liczba mieszkańców globu jest ta sama dla każdej choroby...
:?:

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 3 cze 2020, o 16:39

Chodzi mi o to, że populacja ludzi stałe się powiększa. Więc porównanie powinno być procentowe a nie ilościowe.

Jest tam np grypa z 2009r. Populacja była wtedy o ponad 10 %mniejsza więc porównanie jej do ofiar covid19 przy większej populacji nie jest poprawne.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 3 cze 2020, o 17:54

ptk22 pisze:
3 cze 2020, o 16:39
Chodzi mi o to, że populacja ludzi stałe się powiększa. Więc porównanie powinno być procentowe a nie ilościowe.

Jest tam np grypa z 2009r. Populacja była wtedy o ponad 10 %mniejsza więc porównanie jej do ofiar covid19 przy większej populacji nie jest poprawne.
OK.
Na tym wykresie są dwa rodzaje chorób zakaźnych; "stałe" jak malaria, odra, grypa sezonowa czy gruźlica i "epizodyczne" jak ebola, SARS, czy grypa świńska z 2009. No i Covid, co do którego trudno jeszcze powiedzieć czy wyląduje w pierwszej, czy w drugiej grupie.
Dla "stałych" i Covidu wykres pokazuje średnią liczbę zgonów na dzień, począwszy od 01.01.2020. Dla "epizodycznych", liczbę zgonów na dzień w okresie występowania tej choroby.
Dołóż 10% do liczby zgonów w świńskiej grypie. Czy cokolwiek się zmieniło na wykresie? Świńska zmieniła swoje miejsce w szeregu..?

To jest wykres, który ma wizualizować gradację zagrożenia w poszczególnych chorobach zakaźnych.
Wykres zrobiono 22. maja. Tego dnia na Covid zmarło ponad 5'000 osób. Gdyby użyto danych od ogłoszenia pandemii, to średnia byłaby nie 2'300 ale 4'500 na dobę, a gdyby potraktowano Covid jak SARS ("during peak outbreak"), to 7'500/dzień. Z tym, że nie wiadomo, czy w przypadku Covid mamy "peak outbreak" już za sobą - US szaleją, Indie, Brazylia się dopiero rozpędzają, a jesień przed nami.

Ten wykres pokazuje, że Covid to nie grypa.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 3 cze 2020, o 22:13

Gal pisze:
3 cze 2020, o 17:54
Dla "stałych" i Covidu wykres pokazuje średnią liczbę zgonów na dzień, począwszy od 01.01.2020. Dla "epizodycznych", liczbę zgonów na dzień w okresie występowania tej choroby.
Te sztuczki to statystyka. Ja i pies średnio mamy trzy nogi i jedną rękę.

Jak ten covid19 wypada na tle pandemii dżumy:
"Szacuje się, że zaraza spowodowała śmierć 30–60% ludności ówczesnej Europy[2]. W wymiarze ogólnoświatowym populacja została zredukowana z 450 milionów do 350–375 milionów i potrzebowała aż 150 lat, by wrócić do stanu liczebnego sprzed pandemii"
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czarna_%C5%9Bmier%C4%87

O ile procent nasza populacja się zmniejszyła przez covid19, który już pomału wychodzi na prowadzenie na tym wykresie?

ODPOWIEDZ