Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 39 razy
Polubione posty: 172 razy

Wuhan

Post 4 cze 2020, o 15:08

ptk22 pisze:
3 cze 2020, o 22:13
Gal pisze:
3 cze 2020, o 17:54
Dla "stałych" i Covidu wykres pokazuje średnią liczbę zgonów na dzień, począwszy od 01.01.2020. Dla "epizodycznych", liczbę zgonów na dzień w okresie występowania tej choroby.
Te sztuczki to statystyka. Ja i pies średnio mamy trzy nogi i jedną rękę.

Jak ten covid19 wypada na tle pandemii dżumy:
"Szacuje się, że zaraza spowodowała śmierć 30–60% ludności ówczesnej Europy[2]. W wymiarze ogólnoświatowym populacja została zredukowana z 450 milionów do 350–375 milionów i potrzebowała aż 150 lat, by wrócić do stanu liczebnego sprzed pandemii"
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Czarna_%C5%9Bmier%C4%87
Sztuczki? :-)
To jest prosty wykres bez żadnych sztuczek; pokazuje ilu ludzi ginie dziennie na świecie z powodu różnych chorób zakaźnych występujących współcześnie. To nie jest opracowanie historyczne o największych plagach w historii ludzkości, tylko zobrazowanie tego, jaka choroba zakaźna zbiera największe żniwo na dzisiaj, w XXI a nie XIV wieku...

ptk22 pisze:
3 cze 2020, o 22:13
O ile procent nasza populacja się zmniejszyła przez covid19, który już pomału wychodzi na prowadzenie na tym wykresie?
O ile zmniejszyła się populacja Ziemi na skutek działań miłościwie panującej w Korei Pn. dynastii Kim? Jakie to ma porównanie z rzeziami An Lushana w VIII wieku, który wybił 2/3 ludności Chin i 20% populacji światowej?
Czy wobec tego Korea Pn. nie jest najkrwawszym reżimem XXI w. i nie warto o niej wspominać, nie mówiąc o przejmowaniu się?

Jeżeli uznajesz, że gruźlica czy malaria to groźne choroby, to Covid obecnie tym bardziej

Masz pretensje o to, że wykres pokazuje co pokazuje (całkowicie rzetelnie), a nie to co Ty chciałbyś zobaczyć - i to jest bez sensu.

Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 706 razy
Polubione posty: 53 razy

Wuhan

Post 4 cze 2020, o 21:36

Gal pisze:
4 cze 2020, o 15:08
Sztuczki? :-)
To jest prosty wykres bez żadnych sztuczek; pokazuje ilu ludzi ginie dziennie na świecie z powodu różnych chorób zakaźnych występujących współcześnie.
OK. Rozumiem.

Ale dla mnie powinien być policzony procentowo od aktualnej populacji.

Tak jak to jest liczone dla krajów. Przecież nikt nie porównuje ofiar covid19 pomiędzy krajami wprost. Brana jest pod uwagę liczba mieszkańców i porównywane są procenty.

W procentach mamy jasny obraz: covid19 od początku roku odpowiada za około 1,5% wszystkich zgonów na świecie.

I ten obrazek, który wrzucił inquiz w tym poście:
inquiz pisze:
29 maja 2020, o 22:34
Statystyki ;-)
Bardzo dobrze to pokazuje.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

tzi
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 11 razy
Polubione posty: 25 razy

Wuhan

Post 4 cze 2020, o 23:26

ptk22 pisze:
4 cze 2020, o 21:36
Przecież nikt nie porównuje ofiar covid19 pomiędzy krajami wprost.
E. Ja w kwestii formalnej. Lepiej sprzedają się liczby bezwzględne. Jeśli mówimy o głównym nurcie informacji - przytłaczająca większość to liczby bezwzględne. Ładnie rosną, fajne się porównuje itp.
Jakieś procenty i inne fantazje to dla maniaków.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 5 cze 2020, o 00:07

ptk22 pisze:
4 cze 2020, o 21:36
Tak jak to jest liczone dla krajów. Przecież nikt nie porównuje ofiar covid19 pomiędzy krajami wprost. Brana jest pod uwagę liczba mieszkańców i porównywane są procenty.
Tylko to nie jest "porównanie dla krajów". To jest porównanie dla chorób zakaźnych i dla świata.
I Covid (obecnie, średnio), zabija najwięcej ludzi dziennie ze wszystkich chorób zakaźnych. Dlatego to nie jest "grypa".
tzi pisze:
4 cze 2020, o 23:26
E. Ja w kwestii formalnej. Lepiej sprzedają się liczby bezwzględne. Jeśli mówimy o głównym nurcie informacji - przytłaczająca większość to liczby bezwzględne. Ładnie rosną, fajne się porównuje itp.
Skoro to napisałeś, to pewnie rozumiesz, dlaczego to, co napisałeś jest manipulacją.
Liczby bezwzględne są liczbami bezwzględnymi. Tylu ludzi ginie ile ginie.
Procenty są fajne, bo potrafią ukryć, że 0,03% znaczy 12'000 ludzi. Albo 120'000 ludzi...

A 25 osób zmarłych w wyniku katastrofy autobusu to tragedia, prawda? Należy obwołać żałobę narodową na dwa dni co najmniej?

Chwila! To tylko 0.0000001% populacji światowej...

Chrzanić to!
:cofee:

tzi
2 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 11 razy
Polubione posty: 25 razy

Wuhan

Post 5 cze 2020, o 05:48

Gal pisze:
5 cze 2020, o 00:07
Skoro to napisałeś, to pewnie rozumiesz, dlaczego to, co napisałeś jest manipulacją.
Liczby bezwzględne są liczbami bezwzględnymi. Tylu ludzi ginie ile ginie.
Nie wiem, gdzie u mnie były znamiona manipulacji.

-Wypadek tego przysłowiowego autobusu w Polsce i Czechach to taka sama tragedia.

-Porównanie ilości ofiar wypadków w Polsce do Czech w liczbach bezwzględnych to manipulacja - bo ilość ludności to 38 do 10. Jeśli ma pokazać gdzie jest bezpieczniej na drogach musi odnieść się do ryzyka ( czyli być odniesiona do np. ilości mieszkańców ) a nie być porównywana wprost - gdzie więcej ofiar rocznie.
Gal pisze:
Procenty są fajne, bo potrafią ukryć, że 0,03% znaczy 12'000 ludzi. Albo 120'000 ludzi...
I każdy z tych 12k czy 120k przypadków to pojedyncza tragedia. Odniesienie do liczby ludności to chyba nie chęć ukrycia czegoś a rzetelnego przeanalizowania. Statystyka i emocje. Tego nie da się porównywać.
Do analiz używa się zazwyczaj jednak przeliczonych współczynników, czyż nie ? Liczbami bezwzględnymi łatwiej zmanipulować przekaz, bo poziom wiedzy odbiorcy i jego lenistwo nie natchnie go do przeliczenia tego na ilość ludzi Polski, Włoch czy Chin.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 5 cze 2020, o 08:57

Gal pisze:
To jest porównanie dla chorób zakaźnych i dla świata.
I Covid (obecnie, średnio), zabija najwięcej ludzi dziennie ze wszystkich chorób zakaźnych.
To prawda. Jak odpowiednio zawęzimy kryteria to covid19 jest na podium. Ale czemu ma służyć to zawężanie?

Biegunka zabija 2x więcej niż covid19, rak kilkanaście x więcej. Gdy uwzględnimy wszystko na co umierają ludzie to covid19 ciągle jest na szarym końcu.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 124 razy
Polubione posty: 82 razy

Wuhan

Post 5 cze 2020, o 11:59

W ostatniej polityce wywiad z Prof. Tadeusz Zielonka, pulmonologiem. Pan prof twierdzi że mniejsza ilość zgonów w kwietniu 2020 to wynik poprawy jakości powietrza spowodowany ograniczeniami. Dodaje że smog zabija w PL rocznie 50 tys, a w styczniu 2017 jak mieliśmy rekord alarmów smogowych liczb zgonów skoczyła o 12 tys w stosunku do średniej wieloletniej ( z 30 do 42 tys) i nikt (czytaj rząd) tego nie zauważył. :cofee:
JAK NIE MASZ SIĘ Z KIM BIĆ- BIJ SIĘ Z WŁASNYMI MYŚLAMI

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 124 razy
Polubione posty: 82 razy

Wuhan

Post 8 cze 2020, o 14:27

Washington Times opublikował analizę, z której jednoznacznie wynika, ze nie mamy do czynienia z żadna pandemia, a jedynie ze sztucznie rozdmuchana, medialna wrzawa. Wskazują na to m.in. dane dotyczące zachorowalności, liczby zgonów oraz działania podjęte w walce z choroba. ” Do zeszłego wtorku z powodu COVID-19 miało umrzeć 56 749 Amerykanów.
Gazeta wskazuje, ze w porównywalnym okresie w latach 2017-2018 na grypę sezonowa zmarło ponad 80 tys. osob”.
Dziennik przypomina także, ze zaledwie kilka tygodni temu światowi eksperci ostrzegali, iz na chorobę wywoływana przez koronawirusa umrze co najmniej 1,7 miliona Amerykanów. Potem zmieniono modele wyliczeń i symulacje, i ogłoszono, ze umrze od 100 tys. do 240 tys. osób. Obecnie główny model, na którym opiera się grupa zadaniowa Białego Domu do
spraw zwalczania koronawirusa, przewiduje, ze do końca sierpnia umrze w USA około 70 tys. osób.
W Nowym Jorku, w amerykańskim epicentrum pandemii, śmiertelność osób w wieku od 18 do 45 lat wynosi 0,01 proc., co oznacza, ze umiera 10 na 100 tys. zarażonych. Jednak śmiertelność osób w wieku 75 lat i starszych jest 80 razy większa. W przypadku dzieci poniżej 18 roku życia wskaźnik śmiertelności wynosi 0,0. Ponad polowa zgonów z powodu COVID-19 w Europie miała miejsce w zakładach opieki długoterminowej lub w domach opieki społecznej. Do tej pory również na tego typu ośrodki przypada co najmniej jedna piata zgonów zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych. Daily Mail” informował w ub. tygodniu, ze z powodu koronawirusa możne umrzeć 70 razy mniej pacjentów niż sugerują oficjalne dane na temat śmierci w Wielkiej Brytanii.
:cofee: :whistle:
JAK NIE MASZ SIĘ Z KIM BIĆ- BIJ SIĘ Z WŁASNYMI MYŚLAMI

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Muł, truposz i biedronka
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 40 razy

Wuhan

Post 8 cze 2020, o 15:46

Jaca68 pisze:
8 cze 2020, o 14:27
Obecnie główny model, na którym opiera się grupa zadaniowa Białego Domu do
spraw zwalczania koronawirusa, przewiduje, ze do końca sierpnia umrze w USA około 70 tys. osób.
Coś im się rozjechał ten model bo już zmarło 112tys. osób

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 31 razy

Wuhan

Post 8 cze 2020, o 22:53

Jaca68 pisze:
5 cze 2020, o 11:59
pulmonologiem
danikl pisze:
8 cze 2020, o 15:46
Coś im się rozjechał ten model

cały problem z profesorami i modelami polega na tym, że zazwyczaj (są wyjątki) nie są w stanie wyjść poza własny świat (tak, modele też). jakbym spiknął profesorów: pulmonologa, wirusologa, kardiologa i onkologa i psychiatrę, tobyście szybko się dowiedzieli, że największym zagrożeniem dla ludzkości jest fatalne powietrze, grypa, miażdżyca, rak i depresja. potem kłóciliby się, co zabije nas wcześniej. a patrząc z boku szybko byłoby widać, że pan od oddychania nie wie nic o raku, pad od raka nie wie nic o reszcie itd. pisząc "nie wie nic" nie mam na myśli tylko statystyk. chodzi mi o typowe objawy, leczenie i temu podobne podstawowe kwestie.
i żeby nie było: dotyczy to każdej maści "specjalistów", łącznie z budowlańcami. ocieplenie poddasza, na ten przykład: wszyscy potrafią, dobrze nie robi nikt.
łącznie z.... wstaw dowolną ekipę. bo porządne ocieplenie poddasza polega na porządnym połączeniu ocieplenia ścian z ociepleniem... poddasza. co jest abstrakcyjnym pojęciem i jakimś wymysłem. "tych, co się nie znają".

a co do "model się rozjeżdża", to należy położyć nacisk na "model". ktoś jakoś coś uprościł (żeby dało się skomputeryzować), ktoś napisał do tego algorytm. konkretny ktoś. a potem słyszymy w okienku "nie da się, bo komputer nie pozwala". albo modele się "rozjeżdżają".
pamiętajcie, że obecnie pogoda też jest liczona, a nie prognozowana. liczona z użyciem modeli jak najbardziej numerycznych. na podstawie tych modeli 2 miesiące temu prognozowano w Polsce wielką suszę.

a jaki to ma związek z WUCHAN? a taki, że reakcją całych państw na tę pandemię dyrygują ludzie i tylko ludzie. którzy - z powodu bycia ministrem - nie słuchają za bardzo nikogo poza pijarowcami, którzy nie są - zazwyczaj - wirusologami, a już na pewno nie są socjologami.

P.S.
kryzys małżeński odreagowuję napierdalając w klawiaturę. chyba lepiej napierdalać w klawiaturę niż... tego... w kryzys??????
aczkolwiek napierdalanie w klawiaturę jest zdecydowanie poza źródłem kryzysu więc jest aproduktywne z punktu widzenia rozwiązywania kryzysu...
ale generuje gwiazdki na forum. a to się liczy...
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
euyot (17 cze 2020, o 18:51)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2020, o 00:07

tzi pisze:
5 cze 2020, o 05:48
Nie wiem, gdzie u mnie były znamiona manipulacji.
W tym:
tzi pisze:
4 cze 2020, o 23:26
Dyskusja była o konkretnym wykresie, pokazującym ilość zgonów dziennie spowodowanych na świecie przez różne choroby zakaźne. Twój komentarz sugeruje, że porównywanie liczb bezwzględnych jest jakąś manipulacją. A to Twój komentarz jest manipulacją, bo wykres jest uczciwy do bólu
Wiem, że "w kwestii formalnej", ale w odniesieniu do tego wykresu to nie ma sensu.
ptk22 pisze:
5 cze 2020, o 08:57
To prawda. Jak odpowiednio zawęzimy kryteria to covid19 jest na podium. Ale czemu ma służyć to zawężanie?
.
ptk22!
OK.
Zaczęło się od satyrycznego rysunku, sugerującego, że przykładamy zbyt wielką wagę do nieistotnego problemu.
Ty stwierdziłeś, że wykres jest bez sensu.
I to stwierdzenie było bez sensu. Ten wykres pokazuje to, co pokazuje, a nie to, co Ty chciałbyś widzieć.
Minęło 12 dni od mojego wpisu i Covid już jest na 2. miejscu wśród chorób zakaźnych w 2020 roku (2'588 zgonów dziennie, średnio). Obecnie liczba zgonów oscyluje między 4'000 a 7'000 dziennie, więc za chwilę przeskoczy gruźlicę.
I tu dochodzimy do istoty rzeczy; czy gruźlica, malaria, hepatitis B-C nie są problemem? Taki tam, rozdmuchany problemik? A one zabijają obecnie mniej ludzi niż Covid...
Czy ebola nie jest problemem? Przecież ona zabiła wszystkiego parę tysięcy ludzi i jakieś nieistotne promile populacji na świecie.
To może z tą ebolą to była jakaś hiper histeria?
Pewnie tak, bo udało się, że nie przedostała się do Włoch...
Śmiertelność w eboli waha się (w zależności od mutacji) od 30 do 90%. I ma bardzo długi (potencjalnie) okres utajenia.
Gdyby wydostała się z Conga, to byłaby masakra. Może coś na miarę średniowiecznej dżumy.

Nowe choroby zakaźne są potencjalnym źródłem masakry. A, że są nowe, to nie wiemy na początku nic. Później zaczynamy liczyć trupy, a później wybieramy ścieżkę działania.
Uważasz, że należało pójść Szwedzką ścieżką - czyli, "bez przesady, to tylko rodzaj grypy - paru ludzi umrze, ale większość przeżyje"?

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2020, o 00:24

Gal pisze:
11 cze 2020, o 00:07
"bez przesady, to tylko rodzaj grypy - paru ludzi umrze, ale większość przeżyje"?
w sumie, w różnicy... trochę tak...

przede wszystkim WCZEŚNIEJ, czyli na poziomie standardowej edukacji, przemycić jedną drobnostkę: o bakteriach wiemy dużo, o wirusach: nic.
więc obecna zgadywanka byłaby bardziej akceptowalna.

P.S.
miałeś rację. liczba chorych wzrasta.

tylko ja nadal nie wiem, czy to obiektywny fakt, czy budowanie przekazu "wybory na prezydenta a.n. 2020 będą korespondencyjne, bo 2 fala".
po prostu nie wiem. gdyż albowiem twierdzę, że statystyki oficjalne są niewiarygodne.

grupa górnica PGG. kopalnia "Ruda". tzw. "ruch Bielszowice" się rusza, nie zamknięty, chociaż wcześniej był wymieniany w czołówce liczby zakażeń. tymczasem ruch Sieroszewice został zamknięty.
:?: :?: :?: :?: :?:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2020, o 00:46

damaz pisze:
8 cze 2020, o 22:53
cały problem z profesorami i modelami polega na tym, że zazwyczaj (są wyjątki) nie są w stanie wyjść poza własny świat (tak, modele też). jakbym spiknął profesorów: pulmonologa, wirusologa, kardiologa i onkologa i psychiatrę, tobyście szybko się dowiedzieli, że największym zagrożeniem dla ludzkości jest fatalne powietrze, grypa, miażdżyca, rak i depresja. potem kłóciliby się, co zabije nas wcześniej.
Nie sposób się nie zgodzić.
Jak zaczynałem blok z interny, to prowadzący zagaił: "Na wszystkich blokach słyszą Państwo, że to TEN właśnie jest najważniejszy, a ja chciałbym tego uniknąć. Ale co ja mogę zrobić, jeżeli interna JEST najważniejsza..."
Akurat miał rację, bo interna na medycynie jest jak matematyka na polibudzie.
damaz pisze:
8 cze 2020, o 22:53
a co do "model się rozjeżdża"
Model się rozjeżdża, bo nie ma żadnego modelu. Modele są dla innych chorób, a nie dla Covidu. A tym bardziej dla Covidu z lockdownem, Covidu z lockdownem od 100 chorych zdiagnozowanych, 1000 chorych zdiagnozowanych, Covidu bez lockdownu, lockdownu przez miesiąc, przez dwa miesiące itd. Nie ma żadnych szczegółowych danych z przeszłości, więc nie ma żadnych wiarygodnych modeli. Wszystko to są tylko gdybania.
Oprócz:
- lockdown spowalnia epidemię (bo spowalnia każdą)
- dystans społeczny zmniejsza szansę na zarażenie (jak w każdej chorobie kropelkowej)
- noszenie maseczek w chorobie rozprzestrzeniającej się kropelkowo NIECO zmniejsza szanse zarażenia
- mycie rąk NIECO zmniejsza szanse zarażenia
- ZDROWY ROZSĄDEK POMAGA, W PRZECIWIEŃSTWIE DO TEORII SPISKOWYCH

A reszta to gdybanie.

PS. Z frontu teorii alternatywnych donoszę, że jest nowa teoria, że to nie wirus tylko bakteria i leczy się ją najlepiej aspiryną.
Z kronikarskiego obowiązku donoszę również, że według reżimowych informacji przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego jest jednym z czynników ryzyka w Covidzie, zwiększającym prawdopodobieństwo zgonu.
Ale to pewnie ściema i ustawka.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2020, o 01:13

damaz pisze:
11 cze 2020, o 00:24
przede wszystkim WCZEŚNIEJ, czyli na poziomie standardowej edukacji, przemycić jedną drobnostkę: o bakteriach wiemy dużo, o wirusach: nic.
Wiemy mniej więcej to samo, czyli: "Są różne bakterie i są różne wirusy". O SARS CoV-2 wiemy niewiele.
Więc (cytując klasyka) gramy tak, jak przeciwnik pozwala - wszędzie na świecie, z WHO na czele, dla jasności.
damaz pisze:
gdyż albowiem twierdzę, że statystyki oficjalne są niewiarygodne.
Ostatnia rzecz, której bym się czepiał, czy podejrzewał fałsz. Oni (rządzący) są na klęczkach w tej chwili, bo ruszają się na polu minowym, więc ostatnia rzecz, której potrzebują to oskarżenia o fałszowanie danych epidemicznych - więc nie, nie sądzę.
Inna sprawa co uważasz za "wiarygodne statystyki". Jeżeli chodzi Ci o ilość zakażonych, to oczywiście statystyki "zdiagnozowanych" są tylko fragmentem (nikt nie wie jakim) zarażonych. Ale jeżeli kryteria kwalifikowania do badania są stałe, to te statystyki odwzorowują rozwój epidemii.
damaz pisze:
grupa górnica PGG. kopalnia "Ruda". tzw. "ruch Bielszowice" się rusza, nie zamknięty, chociaż wcześniej był wymieniany w czołówce liczby zakażeń. tymczasem ruch Sieroszewice został zamknięty.
Nie mam pojęcia. Ale wiem, że diabeł tkwi w szczegółach, a szczegółów nie znam.

lukass
5 gwiazdek
Auto: Proto WRC'17, H6 cabrio, nakoksowany Garbaty, Blaszak, Freetrack na gnój, Caddy 4x4-na gnój
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 36 razy

Wuhan

Post 11 cze 2020, o 09:11

Gal pisze:
11 cze 2020, o 01:13
Ale jeżeli kryteria kwalifikowania do badania są stałe, to te statystyki odwzorowują rozwój epidemii.
To już wiadomo ze kryteria nie są stałe, bo na Śląsku zupenie je zmieniono i mówiono o tym wprost
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 11 cze 2020, o 10:13

lukass pisze:
11 cze 2020, o 09:11
Gal pisze:
Ale jeżeli kryteria kwalifikowania do badania są stałe, to te statystyki odwzorowują rozwój epidemii.
To już wiadomo ze kryteria nie są stałe, bo na Śląsku zupenie je zmieniono i mówiono o tym wprost
Oczywiście są stałe; te same dla populacji w całym kraju i te same dla ognisk. W populacji testuje się objawowych, w ogniskach testuje się wszystkich.
Tak jak na Śląsku testowano w kopalniach, tak w reszcie kraju testowano w DPS-ach, szpitalach czy klasztorach w których wykryto ogniska. Różnica jest tylko w wielkości ognisk - w kopalniach tysiące, w DPSach kilkadziesiąt osób.

Jedynym wyjątkiem jest personel medyczny, który od jakiegoś czasu może się testować raz na tydzień, nawet jeżeli nie wykazuje objawów, ani nie pracuje/jest w ognisku epidemii.

PS. Wykrycie ogniska powodowało raptowny wzrost ilości zdiagnozowanych w każdym województwie i tylko od wielkości ogniska zależało jak duży. Na Śląsku akurat ogniska są bardzo duże.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 13 cze 2020, o 09:38

Gal pisze:
11 cze 2020, o 00:07
Ty stwierdziłeś, że wykres jest bez sensu.
Tak stwierdziłem, ponieważ nie jest on skorelowany z aktualną liczbą populacji.

Pokazuje zgony na grypę 10 lat temu i na covid19 współcześnie.

Jest to błąd w danych ponad 10%.

Dlatego uważam, że satyryczny obrazek z bramą nieba jest bardziej trafiony niż ten naukowy wykres obarczony powyższym błędem.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 13 cze 2020, o 22:11

Gal pisze:
Ostatnia rzecz, której bym się czepiał, czy podejrzewał fałsz.
a jednak nie mogę, po prostu nie mogę nie zauważyć, że nakazy dot. "zamrażania" i rozmrażania, podpierane przekazami statystycznymi właśnie, dziwnie korelują z aktualnie obowiązującą strategia prowadzenia... obecnego prezydenta do wyborów.

największy poziom zamrożenia przypadał na okres oficjalnej kampanii wyborczej. której nie prowadził nikt poza PADem (via TVP i "służbowe" bywanie w różnych dziwnych miejscach) i Hołownią via internet. odmrażanie zaczęło się w zasadzie zaraz po spektakularnym spier....niu wyborów kopertowych i ustawieniu kalendarza pod konkretną datę wyborów + wyszło że zamrożenie może mieć istotny wpływ na tzw. "nastroje". więc odmrażamy. nagle okazało się, że niejaki Trzaskowski w tydzień pierdyknął 1M podpisów i "obóz PO", to już nie "opozycja", z której można się tylko śmiać (z PO można, ale Trzaskowski, to już osobna kwestia). inaczej pisząc: wygrana obecnego prezydenta zaczyna być wątpliwa... i nagle zaczyna zachorowań przyrastać
ale to wszystko, oczywiście, niemożliwe jest. w końcu pan Szumowski skupia się TYLKO na próbach zapanowania nad epidemią...

drugi problem ze statystykami, to ich źródło, czyli ci, którzy wypełniają bazę danych. zarówno jeśli chodzi o zgony jak i zarażenia. próbowałem to napisać wcześniej, napisze jeszcze raz: garbage in, garbage out.

znany jest przypadek mężczyzny przywiezionego z wypadku przy maszynie, który się wykrwawił, ale został zakwalifikowany jako ofiara wirusa, bo stwierdzono u niego przeciwciała. śmieszne? raczej tragiczne, choć typowe. policyjne statystyki wypadków robione są dokładnie tak samo. "niedostosowanie prędkości" to jedna z podstawowych przyczyn wypadków na polskich drogach. podkreślam: "niedostosowanie prędkości". co niewiele ma wspólnego z "przekroczeniem dozwolonej prędkości".
drugi koniec kija, to osoby z karetek, które nagminnie umierają na "niewydolność oddechową", czy coś podobnego, co w kontekście objawów covid...

tak więc, zakładając że testy, czyli liczba "stykniętych" z wirusem jest do oszacowania, o tyle liczba zgonów już mniej. a to z kolei (tak, wiem, nie znam się...) powoduje, że nie do końca jesteśmy w stanie stwierdzić, ile łóżek w szpitalach i ile respiratorów jest nam potrzebnych do tego, żeby "jakoś wyglądało". bo o to tylko chodzi. żeby nie doszło do sytuacji, w której szpitale są ewidentnie niewydolne. tak niewydolne, że "elektrolit" to zauważy.

wybacz, GALu, ale w inne intencje obecnie (nie tylko obecnie, ale tych obecnie to zwłaszcza) nam decydujących nie wierzę.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 13 cze 2020, o 23:08

damaz pisze:
13 cze 2020, o 22:11
wybacz, GALu, ale w inne intencje obecnie (nie tylko obecnie, ale tych obecnie to zwłaszcza) nam decydujących nie wierzę
Z wiarą, taką czy inną, nie dyskutuję, bo się nie da - to wiara.
Poza tym, chyba jednak nie ten wątek.
ptk22 pisze:
13 cze 2020, o 09:38
Tak stwierdziłem, ponieważ nie jest on skorelowany z aktualną liczbą populacji.

Pokazuje zgony na grypę 10 lat temu i na covid19 współcześnie.

Jest to błąd w danych ponad 10%.

Dlatego uważam, że satyryczny obrazek z bramą nieba jest bardziej trafiony niż ten naukowy wykres obarczony powyższym błędem.
Bo to nie jest wykres skorelowany z populacją.
Zmiana 10 % nie zmienia kolejności na tym wykresie.
Satyryczny rysunek sugeruje, że Covid nie jest problem. Jeżeli nie jest, to gruźlica i malaria tym bardziej.

Możemy tak w kółko.
ptk22 (13 cze 2020, o 23:18)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 14 cze 2020, o 00:16

Galu, bardzo bym chciał, żebyś Ty by l ministrem zdrowia. Bo byłaby w Twojej pracy JEDYNIE walka o zdrowie. pan Szumowski nie walczy JEDYNIE o zdrowie. to widać, słychać i czuć (cytat z lekarza)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 15 cze 2020, o 07:11

damaz pisze:
14 cze 2020, o 00:16
Galu, bardzo bym chciał, żebyś Ty by l ministrem zdrowia. Bo byłaby w Twojej pracy JEDYNIE walka o zdrowie. pan Szumowski nie walczy JEDYNIE o zdrowie. to widać, słychać i czuć (cytat z lekarza)
Pochlebiasz mi, ale wątpię bym podołał. I chciał. To nie jest miła fucha, zwłaszcza w obecnym czasie.
Zbierać zjeby zewsząd za coś co się robi najlepiej jak się da? Nie, dziękuję.
Minister Zdrowia na pierwsze ma "Minister", a "Zdrowia" jest dopiero w drugiej kolejności. ;-) Jest członkiem rządu jak każdy minister i działa w ramach możliwości jakie ma.
Szumowski jest bardzo dobrym lekarzem, więc domyślam się przez co obecnie przechodzi.
Ale sam się zdecydował.
ptk22 (15 cze 2020, o 22:47)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 22 cze 2020, o 23:16

hmm... wygląda na to, że medycyna jednak przegrywa z ekonomią. "odmrożenie" pomogło gospodarce, ale pomogło też wirusowi. wszystko wskazuje jednak na to, że nawet jak będzie kolejna "fala", to na taki "lock down" jak w kwietniu żaden rząd się nie zdecyduje. bezrobotni wyborcy przy urnach raczej nie okazują wdzięczności za uratowanie zdrowia...

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Legaś IV junkers
Polubił: 167 razy
Polubione posty: 163 razy

Wuhan

Post 23 cze 2020, o 11:06

Dokładnie, martwi nie protestują i głosują.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Piter 35
6 gwiazdek
Polubił: 89 razy
Polubione posty: 56 razy

Wuhan

Post 23 cze 2020, o 14:40

damaz pisze:
22 cze 2020, o 23:16
ale pomogło też wirusowi
Patrząc na bezmyślność ludzi to można się załamać , żadnych zabezpieczeń w sklepach w tłumie , mało kto nosi maski , mało kto dezynfekuje ręce przy wejściu do sklepów - dramat . Zarażenia będą cały czas tylko się przeniosą na ludzi starszych , bo młodzi i w sile wieku zgubili rozum :-/
https://www.youtube.com/watch?v=6eI2AqyTYW4
Śnieżna zabawa

Spotkało Cię gradobicie lub parkingowa szkoda , zadzwoń - 608-42-49-26( rejon dolnego śląska )

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 49 razy

Wuhan

Post 24 cze 2020, o 07:23

Gdyby tak łatwo było złapać go przez dotyk to już nie byłoby kasjerów w marketach !!! Kaszel i kichanie owszem. Dłonie to minimum razy minimum. Ja ostatnio w metrze i nie tylko widziałem większość w maskach. Ulica, sklepy, urzędy no tu słabo z klientami. Kościół widzę też noszą, rynek nie. Wnuczek właśnie leczy dłonie bo wszędzie dezynfekował. Ma normalnie rany. A to co ludziska wystawiają w tych butelkach to zgroza.
Aby tanio było...

ODPOWIEDZ