Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Dacia :)
Polubił: 49 razy
Polubione posty: 86 razy

Wuhan

Post 2 paź 2020, o 18:27

Dziś znajomi donieśli, że są pozytywni, w zasadzie tylko dziewczyna, bo będąc tuż przed porodem wymusiła awanturą na lekarce skierowanie na testy żądając na piśmie oświadczenia, że nie będzie stanowić zagrożenia dla całej porodówki.
Wcześniej u lekarza był jej mąż w stanie złego samopoczucia i testów nie miał, gdyż "to na pewno nie jest koronawirus". Gdyby zatem nie dzisiejsza akcja, to hulaj dusza, piekła nie ma - idźcie i zarażajcie.

"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

lukass
5 gwiazdek
Auto: Proto WRC'17, H6 cabrio, nakoksowany Garbaty, Blaszak, Freetrack na gnój, Caddy 4x4-na gnój
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 42 razy

Wuhan

Post 2 paź 2020, o 18:32

damaz pisze:
2 paź 2020, o 18:09
o ile wiosną lock-down został zrobiony z przyczyn do dzisiaj dla mnie niejasnych,
A dla mnie przyczyny były jak najbardziej jasne - nowy wirus, o którym mało wiedzieliśmy, w kilku krajach o wysokiej zachorowalności służba zdrowia była w dupie ciemnej + do tego w niektórych krajach momentami smiertelnośc ocierała sie o 10%.
Co do sytuacji obecnej to owszem mamy znaczny wzrost przypadków i to w całej Europie, ale wg mnie wirus zdecydowanie osłabł -wystarczy rzucić okiem w statystyki na Worldometer. W takiej Hiszpanii w marcu/kwietniu mieliśmy po około 7tyś przypadków dziennie i z mneij wiecej 2 tygodniowym przesunięciem do tego dochodziłą smiertelność na poziomie 500 do nawet 1000 osób dziennie. Teraz od przeszło miesiaca w tej samej Hiszpanii przypadków jest średnio około 10tyś dziennie, a śmiertelność kilkunastokrotnie niższa - średnio na poziomie 70 osób. Oczywiscie mozemy to nazwac przypadkiem, ale rzut oka na słupki w Włoszech, UK, Francji, Holandii czy Belgii i zależnośc jest niemalże identyczna
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 5):
Gal (2 paź 2020, o 19:46) • FUX (3 paź 2020, o 08:28) • inquiz (4 paź 2020, o 20:37) • piotruś (5 paź 2020, o 19:42) • ptk22 (8 paź 2020, o 18:58)
był WRX powered by Jako & PB98 i STi MY'05 EU DCCD

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 42 razy
Polubione posty: 200 razy

Wuhan

Post 2 paź 2020, o 20:06

lukass pisze:
2 paź 2020, o 18:32
damaz pisze:
o ile wiosną lock-down został zrobiony z przyczyn do dzisiaj dla mnie niejasnych,
A dla mnie przyczyny były jak najbardziej jasne - nowy wirus, o którym mało wiedzieliśmy, w kilku krajach o wysokiej zachorowalności służba zdrowia była w dupie ciemnej + do tego w niektórych krajach momentami smiertelnośc ocierała sie o 10%.
Co do sytuacji obecnej to owszem mamy znaczny wzrost przypadków i to w całej Europie, ale wg mnie wirus zdecydowanie osłabł -wystarczy rzucić okiem w statystyki na Worldometer. W takiej Hiszpanii w marcu/kwietniu mieliśmy po około 7tyś przypadków dziennie i z mneij wiecej 2 tygodniowym przesunięciem do tego dochodziłą smiertelność na poziomie 500 do nawet 1000 osób dziennie. Teraz od przeszło miesiaca w tej samej Hiszpanii przypadków jest średnio około 10tyś dziennie, a śmiertelność kilkunastokrotnie niższa - średnio na poziomie 70 osób. Oczywiscie mozemy to nazwac przypadkiem, ale rzut oka na słupki w Włoszech, UK, Francji, Holandii czy Belgii i zależnośc jest niemalże identyczna
Jak dla mnie, to wiosenna reakcja na pandemię była zrobiona pod względem epidemiologicznym wzorcowo i postaram się to uzasadnić.
1. To jest pandemia. Jakiekolwiek marzenia o "trzymaniu infekcji poza Polską" to mrzonki. Będzie tu tak czy siak. Jedyne co można zrobić to ją spowolnić, by nie dopuścić do "sytuacji lombardzkiej".
2.Dlatego lock-down w odpowiednim momencie daje ten efekt. Nie zatrzyma epidemii, ale ją spowolni. Będzie mniej trupów, ale kosztem strat gospodarczych.
3. Moment rozpoczęcia lock-downu w Polsce był wybrany książkowo - o ile pamiętam, w tym momencie było 22 pozytywnych, czyli pewnie 200-300 zakażonych - wirus już jest, ale mało. Wcześniej - nie ma sensu - same straty gospodarcze bez efektu epidemiologicznego, później - groźba "Lombardii".

Pytanie, co teraz? Wirus jest praktycznie wszędzie, gospodarka nie przetrzyma kolejnego lock-downu na trzy miesiące, a do szczepionki to optymistycznie jeszcze pół roku.
Czy wirus osłabł, czy lekarze zaczęli sobie lepiej radzić z terapią, czy grupy ryzyka zaczęły lepiej się chronić - nie wiem. Każdy z tych czynników ma wpływ na śmiertelność.

Dlatego teraz, tak naprawdę, to każdy decyduje o sobie.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 2 paź 2020, o 20:47

Gal pisze:
2 paź 2020, o 20:06
Powinienem zatem zabronić dzieciom uczęszczania do szkoły.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 2 paź 2020, o 20:54

rrosiak pisze:
2 paź 2020, o 20:47
Gal pisze:
2 paź 2020, o 20:06
Powinienem zatem zabronić dzieciom uczęszczania do szkoły.
Epidemiologicznie - masz rację. Jak i uczestnictwa w jakichkolwiek zgromadzeniach.
Jeżeli przyjmujemy, że w populacji "pozytywnie zdiagnozowani" stanowią 10-30% zainfekowanych, to w szkołach, ze względu na wiek, stanowią poniżej 1%. Szkoły to rozsadniki infekcji.

Reszta to polityka lub indywidualny wybór.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 36 razy

Wuhan

Post 2 paź 2020, o 21:53

lukass pisze:
wystarczy rzucić okiem w statystyki
mój problem, o którym już pisałem, polega na tym, że nie wierzę w te statystyki. zwłaszcza wiosenne, zwłaszcza polskie. podkreślam: chodzi o statystyki. że wirus jest i robi swoje, to wiem. potwierdza to liczba RZECZYWIŚCIE chorych i obecnie hospitalizowanych.
a w Polsce, na wiosnę, robionych było za mało testów, a wiele z tych które były robione dawały fałszywe wyniki.

tak więc lock-down może powinien być zrobiony, może nie, ale nikt - a zwłaszcza nasz rząd - nie miał rzetelnych danych, żeby podjąć w tej sprawie merytoryczną decyzję. wszystko było robione w stylu kupowania respiratorów od handlarza bronią. i pod sztandarem wygrania wyborów. za wszelką cenę.

idąc dalej: jeżeli założymy, że testy (a co za tym idzie statystyki) są wiarygodnie, to zgadzam się: lock down był potrzebny i zrobiony wtedy, kiedy trzeba.
jeżeli jednak założymy, że testy dawały niewiarygodny obraz (bo kiepskie testy i za mało próbek) to co wonczas?

i kolejna "drobna" sprawa: Czechy i Słowacja wprowadziły po raz kolejny stan wyjątkowy. dlaczego? bo tylko w stanie wyjątkowym mogą ograniczać swobodę poruszania się i takie tam. ktoś się burzy? nikt. bo wszyscy rozumieją, o co chodzi. tylko w stanie wyjątkowym rząd może obwieścić: nie wchodzić do lasów i parków. jeśli nie ma stan wyjątkowego rząd NIE MOŻE zakazać wstępu do lasu.

jak to odbywało się u nas?

hmmmm.....

co to ma wspólnego z walką z wirusem?
może nic, a może wszystko...

może jeden pan "władza" myśli, że dekretem zniknie wirusa, a drugi pan "władza" będzie starał się go zneutralizować rozglądając się dookoła i wyciągając wnioski?

fate
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Auto: Legacy
Polubione posty: 0

Wuhan

Post 2 paź 2020, o 22:13

lukass pisze:
damaz pisze:
Wirus nie osłabł, tylko statystyki są doszywane na miarę, za covid w każdym kraju jest kilkukrotnie wyższa subwencja, a wszystkie te maseczki omija i robi swoje jakbyśmy z nim nie tańcowali. Byłem niedawno robić badania medycyny pracy to podstawili mi ankietę, Jakie ma Pan objawy bez opcji BRAK OBJAWÓW :o Każdy wykorzystuje ten pretekst do własnych interesów. Teraz jak tylko powiem że mam katar to nie muszę chodzić do pracy i jeszcze mnie pochwalą, że siedzę w domu, a kiedyś liczyli dni na zwolnieniu, gospodarka tonie, ludzi psychicznie wykańczani sięgną po byle panaceum które im się rzuci :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XU10J4RS
Polubił: 94 razy
Polubione posty: 186 razy

Wuhan

Post 3 paź 2020, o 13:48

Obrazek
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 14:18

Pojawiają się głosy, że znów należy robić zapasy mąki i makaronu ;-) .

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 6 razy
Polubione posty: 101 razy

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 15:39

Dopiero co zdążyłem zjeść poprzednie... :wall:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2 + 2x Legacy III 2.5 my 99
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 168 razy

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 16:42

U mnie zapas psy przejadły :mrgreen:
Mąki mamy 15kg Obrazek

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

jarmaj
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 176 razy

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 18:26

Mąkę..? Eee tam. Są rzeczy ważne i WAŻNIEJSZE.

20201007_181600.jpg

:mrgreen:

EDIT
No dobra, żeby nie było. Zapasy żywności też już są ;-)

20201007_182852.jpg

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Muł, truposz i biedronka
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 47 razy

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 19:55

dzixd pisze:
7 paź 2020, o 16:42
U mnie zapas psy przejadły :mrgreen:
Mąki mamy 15kg

Wysłane z mojego mądrego telefonu
Ja mam jakies 2 tony :mrgreen:

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 20:09

dzixd pisze:
7 paź 2020, o 16:42
Mąki mamy 15kg
pffyyy.... niejaki devlin opchnął nam niedawno 20kg worek "podstawowej" mąki. do tego parę kilko różnych dziwnych odmian. a damazia nawet nie nazywa tego "zapas".

a jeśli chodzi o robienie ZAPASÓW piwa, to dla mnie jest to sofizmat (że se tak napiszę). :-)

albo może inaczej: trochę jak z tą mąką -> ciężko nazwać "zapasem" coś, co schodzi na bieżąco. :mrgreen:

bojar
6 gwiazdek
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 25 razy
Polubione posty: 78 razy

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 20:27

rrosiak pisze:
7 paź 2020, o 14:18
Pojawiają się głosy, że znów należy robić zapasy mąki i makaronu ;-) .
Nie zapomnijcie o trumnach, to może być za chwilę towar bardzo chodliwy i deficytowy. :razz:
Dziś słuchałem dr Grzesiowskiego. Mówił, że na całym Mazowszu jest jedno wolne miejsce w szpitalach zakaźnych. W Płocku.
Nie wiem na ile to jest prawda.

Coś mnie dopadło. Wczoraj 38* dziś wieczorem 39* ( po południu się dowiedziałem, że mam szczepionkę, podobno będzie na mnie czekała). Dreszcze i bolące mięśnie. :wall: Jutro z samego rana będę wydzwaniał mojego lekarza.
Nie mam kaszlu, duszności, mam węch i smak.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 20:43

bojar pisze:
7 paź 2020, o 20:27
eee.....
to wg. obowiązujących norm jesteś zdrowy.
:-p

P.S.
a tak na serio, to szybkiego powrotu do formy życzę szczerze. lepiej nie być niczym osłabionym tej jesieni.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Muł, truposz i biedronka
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 47 razy

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 20:51

bojar pisze:

Dziś słuchałem dr Grzesiowskiego. Mówił, że na całym Mazowszu jest jedno wolne miejsce w szpitalach zakaźnych. W Płocku.
Nie wiem na ile to jest prawda.
Jeśli spojrzeć w codzienne raporty sanepidu w Siedlcach to tutejszym szpitalu, który był przekwalifikowany na jednoimienny, nie ma zadnych osób hospitalizowanych.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 106 razy
Polubione posty: 213 razy

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 20:52

bojar pisze:
Coś mnie dopadło. Wczoraj 38* dziś wieczorem 39* ( po południu się dowiedziałem, że mam szczepionkę, podobno będzie na mnie czekała). Dreszcze i bolące mięśnie. Jutro z samego rana będę wydzwaniał mojego lekarza.
jak na grypę to powinieneś być zdrowy podczas szczepienia.

Ja raz wziąłem szczepionkę na grypę, ~15 lat temu. Później pół roku na Zyrtecu jechałem, chociaż na białko kurze nie jestem uczulony. Także nie biorę, na szczęście bardzo rzadko choruję.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 7 paź 2020, o 22:00

damaz pisze:
7 paź 2020, o 20:09
niejaki devlin opchnął nam niedawno 20kg worek "podstawowej" mąki. do tego parę kilko różnych dziwnych odmian.
A to On teraz w agrobiznesie robi? ;-)

bojar
6 gwiazdek

Wuhan

Post 8 paź 2020, o 10:08

damaz pisze:
7 paź 2020, o 20:43

P.S.
a tak na serio, to szybkiego powrotu do formy życzę szczerze. lepiej nie być niczym osłabionym tej jesieni.
Dzięki za dobre słowo.
Alan, Alan, Alan! pisze:
7 paź 2020, o 20:52

jak na grypę to powinieneś być zdrowy podczas szczepienia.

Zdecydowanie.
Mam nadzieję, że jak wyzdrowieje to będzie na mnie czekała.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 6 razy
Polubione posty: 101 razy

Wuhan

Post 8 paź 2020, o 10:44

4300...
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

bojar
6 gwiazdek

Wuhan

Post 8 paź 2020, o 12:20

Zaczęli robić 40 tyś. testów ( choć to i tak jedne z gorszych wyników w Europie) i mamy wyniki.
Wskaźnik mamy 1,5 także jutro może być ca 6500

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 8 paź 2020, o 14:53

bojar pisze:
8 paź 2020, o 12:20
Zaczęli robić 40 tyś. testów ( choć to i tak jedne z gorszych wyników w Europie) i mamy wyniki.
Akurat związek przyczynowo-skutkowy jest dokładnie odwrotny: Jest więcej chorych z objawami Covidu, więc robią więcej testów.

W czerwcu robili około 15-20'000 testów dziennie i wykrywali 200-300 przypadków (trafność 1,5-2%), bo wśród chorych objawowych 98-99% stanowili chorzy na inne infekcje. Teraz trafność sięga 10% (wczoraj 10,01%) bo wirus się rozpowszechnił i coraz większy odsetek chorych z objawami grypo-covidowymi rzeczywiście ma Covid.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... FFpzD6atw#

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye
Polubił: 789 razy
Polubione posty: 57 razy

Wuhan

Post 8 paź 2020, o 19:18

bojar pisze:
Coś mnie dopadło. Wczoraj 38* dziś wieczorem 39* (...)Dreszcze i bolące mięśnie.
Szybkiego powrotu do zdrowia. Pij dużo gorących płynów :cofee: to przynosi ulgę w przeziębieniu.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, jest Skoda :)
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 26 razy

Wuhan

Post 9 paź 2020, o 13:37

"Krzysztof Simon: Dwaj "antycovidowcy" walczą o życie w szpitalu, niedawno jeszcze nas obrażali"

"Dziennikarze zapytali, co pacjenci, którzy trafili na oddział zakaźny przy Koszarowej we Wrocławiu, mówią teraz o epidemii. Profesor przyznał, że jeden z nich jest w tak złym stanie, że nie może nic mówić. Drugi "antycovidowiec" już nie zaprzecza istnieniu epidemii. - Jeszcze chwilę temu bardzo aktywnie nas obrażały, przekonywały że Covidu nie ma, że to są jakieś spiski. Dziś jedna z tych osób jest na granicy śmierci, a druga może nie umrze - dodał profesor Krzysztof Simon."

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxOpLink
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
piotruś (9 paź 2020, o 17:33)

ODPOWIEDZ