Wuhan

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
bojar
6 gwiazdek
Auto: forester 2,5XT,Q5
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 104 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 00:06

leon pisze:
11 sty 2021, o 23:54
bojar pisze:
11 sty 2021, o 23:33
A u nas ok 6 tyś. ups 8300.
A bez kozery, dziesięć tysięcy.
A to ja nie wiedziałem, że to dla widzów dziennika telewizyjnego
Gal pisze:
11 sty 2021, o 18:01

Zgłosiło się 8'300.
W tej chwili zakontraktowanych jest większość z tych, które się zgłosiły, jak będzie potrzeba, to będzie więcej, bo chętnych nie brakuje.

Pięćdziesiąt tyś, milion sześćset.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Ostrzeżenia: 1
Auto: Kąąbi 3
Polubił: 142 razy
Polubione posty: 129 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 00:52

bojar, upominam obywatela, że nie wolno się śmiać z naszych dzielnie walczących z pandemią bohaterów narodowych, którzy są tak zapracowani, że nie mają czasu pisać rozporządzeń. Na ich cześć, trzy razy: ..uja, ..uja, ..uja.

R mi nie wychodzi z powodu wady zgryzu, gdyby prokurator się pytał.
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 1158 razy
Polubione posty: 68 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 07:35

bojar pisze:
11 sty 2021, o 22:50
Pierwsza moja decyzja. Ograniczenie KRUSu.
W programowaniu to się nazywa: clean code. I oznacza, że nie wolno tworzyć 2 miejsc, które robią to samo. Bo z czasem robi się z tego coraz większy bałagan.
Powinna być jedna instytucja. Wtedy byłoby znacznie mniej biurokracji. Bo nie trzeba osobnych przepisów i ich wzajemnego synchronizowania.
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

bojar
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 08:23

leon pisze:
12 sty 2021, o 00:52
bojar, upominam obywatela, że nie wolno się śmiać z naszych dzielnie walczących z pandemią bohaterów narodowych, którzy są tak zapracowani, że nie mają czasu pisać rozporządzeń.
Raczej dramatyczni, a nie narodowi. Co z tego, że napiszą rozporządzenie, jeżeli następnego dnia już jest nieważne. W grupie pierwszej mieli być szczepieni seniorzy, czyli ci co skończyli 60 lat. Następnie grupa się nie zmienia, ale w pierwszej kolejności będą szczepieni ci co skończyli 70 lat, dziś słyszę, że seniorzy to ci co skończyli 80 lat. Ale grupa się nie zmienia, dalej wszyscy są w pierwszej.
leon pisze:
12 sty 2021, o 00:52
Na ich cześć, trzy razy: ..uja, ..uja, ..uja.

R mi nie wychodzi z powodu wady zgryzu, gdyby prokurator się pytał.
Trzeba zrobić audyt. W wyrazach " trzy"i "razy" r się pojawia, no chyba, że chodzi o R. To zupełnie zmienia postać rzeczy. :mrgreen:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XU10J4RS
Polubił: 124 razy
Polubione posty: 249 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 09:51

"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Polubił: 89 razy
Polubione posty: 64 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 10:12

Jaca68 pisze:
11 sty 2021, o 15:41
Doxa pisze:
11 sty 2021, o 11:16
ale jest na to rada. Podzielic zespol na dwie grupy,
Eee tam wszystko półśrodki. Trzeba zrobić szczepienia korespondencyjne, pakiety ze strzykawkami wysłać do domów i pozamiatane. :giggle:

:-d

W Anglii zglosila sie do rzadu siec klubow nocnych oferujac za darmo swoje lokale jako centrum szczepien, i nawet maja odpowiednie lodowki :idea: . Szczepic maja tez apteki.
W Niemczech (tak rzekli w tv de) wszyskie placowki medyczne panstwowe i prywatne otrzymaly odgorny prikaz szczepienia, nie wiem czy ustawa, rozporzadzenie, prosba czy grozba ;-) . Jakos to pojdzie. U nas papierologia, kontrakty, zezwolenia, sanepidy itp itd. Zanim ogarna papiery bedzie marzec pewnie.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: jeżdżące
Polubione posty: 196 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 10:20

dzixd pisze:
11 sty 2021, o 23:14
Kupuje do niego różne rzeczy. Odlicza sobie vat. Vat zwracają na konto.
Aha.
Zapomniałeś, że sprzedając, musi naliczyć.
I pewnie wszystkiego nie odliczy.

Powinno być, jeżeli już, kryterium przychodu, areału, nie wiem.
Dolce far niente ;-)

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Polubił: 89 razy
Polubione posty: 64 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 10:26

bojar pisze:
12 sty 2021, o 00:06
leon pisze:
11 sty 2021, o 23:54
bojar pisze:
11 sty 2021, o 23:33
A u nas ok 6 tyś. ups 8300.
A bez kozery, dziesięć tysięcy.
A to ja nie wiedziałem, że to dla widzów dziennika telewizyjnego
Gal pisze:
11 sty 2021, o 18:01

Zgłosiło się 8'300.
W tej chwili zakontraktowanych jest większość z tych, które się zgłosiły, jak będzie potrzeba, to będzie więcej, bo chętnych nie brakuje.

Pięćdziesiąt tyś, milion sześćset.
:lol: :lol:
Załączniki
63A79F35-A8E3-4B5C-9955-1BC1E13181F1.png
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 124 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 12:23

Ja to szło? "Bo jak kraść to miliony..."?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... #s=BoxOpMT

:lol:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2x Legacy III 2.5 my 99, Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 206 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 12:28

FUX pisze:
dzixd pisze:
11 sty 2021, o 23:14
Kupuje do niego różne rzeczy. Odlicza sobie vat. Vat zwracają na konto.
Aha.
I pewnie wszystkiego nie odliczy.

Powinno być, jeżeli już, kryterium przychodu, areału, nie wiem.
Za sprzedaż nalicza 8%, bo sprzedaje płody rolne.
Za kupno towarów ( spora część to olej napędowy) odlicza najczęściej 23% lub rzadziej 8% za nasiona.

Przyjmując limit ON na zwrot podatku akcyzowego 80l/ha to gosp 100 ha potrzebuje 8k litrów ON. (W teorii)
Około 30-40k zł na sam ON z czego 23% sobie odliczy, no i osobno 1 zł za litr dodatkowo dostanie zwrotu akcyzy.
A jeszcze nawozy, środki ochrony roślin, części itp.

Wg mnie powinno być tak. Gospodarujesz rocznie na określonym areale lub odliczasz VAT powyżej jakiejś kwoty to idziesz z automatu do ZUS.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 122 razy
Polubione posty: 287 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 14:35

FUX pisze:
12 sty 2021, o 10:20
A to zwykły przedsiębiorca nie musi? ;-)
ptk22 pisze:
12 sty 2021, o 07:35
W programowaniu to się nazywa: clean code. I oznacza, że nie wolno tworzyć 2 miejsc, które robią to samo.
To reguła DRY - don't repeat yourself ;-)
I czasami wolno, mi się zdarza, bo w niektórych przypadkach np. zagmatwane dziedziczenie powoduje więcej bałaganu. Ale to może być taka moja właściwość.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (12 sty 2021, o 15:41)

bojar
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 14:43

FUX do tego co napisał dzixd dodam jeszcze to.
Rolnik nie płaci podatku dochodowego, więc faktur może wystawić skolko godno.
I tak jeżeli chodzi o daniny to taki klient płaci podatek gruntowy i KRUS ( a w tymże może jako domowników ubezpieczyć pół wsi), aleeeee jeśli chodzi o zwrot podatku vat to on już udaje się do urzędu skarbowego. I to jest chore.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 17:06

Dolce far niente ;-)

bojar
6 gwiazdek

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 17:16

Screenshot_2021-01-12 Dzisiejsze Wydanie Wyborcza pl(1).png
Screenshot_2021-01-12 Dzisiejsze Wydanie Wyborcza pl(1).png (240.78 KiB) Przejrzano 468 razy

Piter 35
6 gwiazdek
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 79 razy

Wuhan

Post 12 sty 2021, o 19:08

bojar pisze:
11 sty 2021, o 22:12
No i gdy taki medioznawca jak Gal pisze, że wiarygodni, to nie może być inaczej.
bojar pisze:
Nie to co Gal. Wykształcony, doktór, do tego miastowy.
bojar, proszę bez wycieczek i złośliwości osobistych :idea: Dyskutujmy ale bez przytyków :idea:

Jak napisał FUX,
FUX pisze:
11 sty 2021, o 19:40
Różnica zdań jest fundamentem dyskusji.
Tylko by ta dyskusja miała normalny , kulturalny poziom :idea:
Dziękuję za uwagę i tyczy to się wszystkich Forumowiczów :idea:
ptk22 (12 sty 2021, o 23:26)
https://www.youtube.com/watch?v=6eI2AqyTYW4
Śnieżna zabawa

Spotkało Cię gradobicie lub parkingowa szkoda , zadzwoń - 608-42-49-26( rejon dolnego śląska )

stefanekmac
5 gwiazdek
Auto: był forek XT jest OBK 2,5
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 55 razy

Wuhan

Post 13 sty 2021, o 08:14

Piter masz u mnie skrzynke piwa , jakie sobie wybierzesz.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 79 razy

Wuhan

Post 13 sty 2021, o 12:08

Gal pisze:
11 sty 2021, o 12:03
Nie mam specjalnie nadziei, że rzeczywistość realna przeważy nad magiczno-światopoglądową u ludzi wierzących,
Gal pisze:
11 sty 2021, o 14:52
OKO.press to coś co lubisz pewnie?
No to wiarygodne źródło:
bojar pisze:
11 sty 2021, o 14:36
Gdybyś miał odrobinę wiedzy, a nawet wystarczyłoby, wyobraźni,
trzeba było najpierw reagować na to, a nie teraz się czepiać. napisałem raz, napiszę ostatni raz:
"subtelne" pisanie o kimś, że jest idiotą JEST wycieczką osobistą.

jimiasty
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: OBK 2.5 '08 AT
Polubił: 16 razy
Polubione posty: 7 razy

Wuhan

Post 13 sty 2021, o 12:24

Gal pisze:
23 gru 2020, o 18:21
jimiasty pisze:
23 gru 2020, o 11:45

Wreszcie dodaj ludzi, którzy się na tym wszystkim dorobili - np. Szumowski i firma jego brata. Warto tu też zauważyć koneksje - prezes Pfizer dpradzałą ministrowi zdrowia. Przez restrykcje, notabene nielegalne, Sieć Fitness World zostaje przejęta przez fundusz kapitałowy. Zaraz się dowiemy kto przejmie updające hotele/pensjonaty. Nie udało się spieniężyć lasów, roszczenia Żymian - te kropk są blisko i chce się narysować pomiędzy nimi kreskę.

Ale wracając do meritum: Tak kuwa, może i tym razem wszystko jest ok i nie chodzi o pieniądze. Zapomnijmy, że koncerny pharma wcale nie chcą odbić sobie środków wydanych na opracowanie szczepionki na SARS i MERS tylko z pobudek samarytańskich chcą zadbać o nasz zdrowie. Niestety wobec tego wszsytkiego ludzie (w tym ja) się po prostu boją i nie chcą stać się testerami tej wspaniałej szczepionki.
Wygląda na to, że masz bardzo spójną i zwartą wizję świata.
Pewnie nie jest łatwo z tym żyć.
No i miałem rację, a reszta foliarskich teorii też się sprawdza - niestety:
https://www.money.pl/gospodarka/tadeusz ... ssion=true

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 122 razy

Wuhan

Post 13 sty 2021, o 18:16

Posty dot. Gołębiewskiego przeniesione do polityki.
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
Piter 35 (13 sty 2021, o 18:19) • ptk22 (13 sty 2021, o 19:02)

bojar
6 gwiazdek

Wuhan

Post 13 sty 2021, o 23:03

Piter 35 pisze:
12 sty 2021, o 19:08

bojar, proszę bez wycieczek i złośliwości osobistych :idea: Dyskutujmy ale bez przytyków :idea:

Piter 35 to podyskutujmy.
Odkąd kilka lat temu poniosły mnie nerwy ( i też nie ja zacząłem) nikogo nie obrażam, ale na chamskie zaczepki będę odpowiadał i wydaje mi się, że złośliwości to jest najbardziej adekwatny sposób. Mogą Ci koledzy kupić i cały browar, ale ja się nie dam obrażać.
Ostatnio było kilka "sporów". W różnych konfiguracjach, ale jedną ze stron jest jeden i ten sam user. I tylko z jego strony chamstwo przewija się permanentnie. Próbki możesz poczytać powyżej. Dziwnym trafem wkraczacie wtedy gdy ktoś inny zareaguje. I pada tekst typu, "uspokój się". Dlaczego nie wcześniej? I nie do tego co zaczyna te wszystkie "złośliwości"?
A poza tym.
Piter 35 pisze:
12 sty 2021, o 19:08
bojar pisze:
Co w tym zdaniu jest nieprawdziwe?

damaz wskaż mi proszę, z którego mojego postu wziąłeś poniższy cytat?

damaz pisze:
13 sty 2021, o 12:08
bojar pisze:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 70 razy

Wuhan

Post 14 sty 2021, o 07:07

damaz pisze:
13 sty 2021, o 12:08
Gal pisze:
11 sty 2021, o 12:03
Nie mam specjalnie nadziei, że rzeczywistość realna przeważy nad magiczno-światopoglądową u ludzi wierzących,
Gal pisze:
OKO.press to coś co lubisz pewnie?
No to wiarygodne źródło:
bojar pisze:
trzeba było najpierw reagować na to, a nie teraz się czepiać. napisałem raz, napiszę ostatni raz:
"subtelne" pisanie o kimś, że jest idiotą JEST wycieczką osobistą.
Jakieś ostatnie paręset lat historii cywilizacji europejskiej (od Oświecenia, przynajmniej) to czas „szkiełka i oka”, a nie guseł, przesądów i osobistych iluminacji. A i wcześniej postęp cywilizacji odbywał się głównie za sprawą nauki.
I mi to odpowiada.
Na tym forum są różni ludzie i poziom tolerancji tutaj, dla najdziwniejszych nawet przekonań i wierzeń jest bardziej niż wysoki. Jak spotykasz się z postem negującym potrzebę brania prysznica z rana, to stwierdzasz „Cóż. I tak nie jeżdżę autobusami, więc napiszę tylko, że ja jednak uważam, że to nie jest zły pomysł wziąć ten prysznic z rana”. I tyle. Kto chce śmierdzieć, niech śmierdzi.
To samo w tysiącu innych wątków – lubisz filmy, seriale, oleje, samochody, sporty, wakacje, warsztaty jakie lubisz – Twoja sprawa. Można być innego zdania, lubić co innego, ale problemu nie ma jak ktoś lubi inaczej.

Nieco inna sytuacja jest w wątku „Wuhan”, bo nie dotyczy on wrażeń węchowych, a raczej potencjalnej możliwości postradania wrażeń węchowych, a nawet postradania życia.
I tutaj pojawia się problem z tolerowaniem indywidułajności dwóch rodzajów;
- tych, których przekonania i wpisy pochodzą z magla, plotek i „dobrze poinformowanych i osobiście znanych (choć nieznanych publicznie) źródeł”, oraz
- tych, których jedynym sensem i powodem bytności w tym wątku są ich wierzenia – polityczne w większości, niekiedy spiskowe, a w niektórych przypadkach kombinacja obu powyższych.
Większość z tych osób nie napisała w tym wątku ani jednego merytorycznego postu, popartego liczbami, realnymi danymi i wiedzą. Jedyne co potrafią, to promować swoje agendy – czyli robić propagandę. Furda fakty, furda liczby, furda cokolwiek policzalnego – propaganda nie opiera się na faktach.

I co w takiej sytuacji można zrobić? Można podać fakty, liczby, dane. Typowa odpowiedź to „kłamio, kłamio, oszukujo!” (od samego początku tego wątku do teraz), pseudointeligentna, jednozdaniowa riposta, albo mem (bez względu na to ile ma wspólnego z rzeczywistością). Dlaczego? Bo wiedzy nie ma, są tylko wierzenia i przekazy dnia ze źródła wiary. Ale co zrobić gdy jakiekolwiek dane nie robią na takiej osobie żadnego wrażenia i dalej kontynuuje (w tym wątku) swoją krucjatę polityczną, maglową czy spiskową? Powoli traci się cierpliwość. Najpierw się żartuje, sugeruje, próbuje wykazać słabe punkty w argumentacji. Nie trafia, bo z wiarą nie dyskutuje się na argumenty i fakty.

Ten wątek nie jest polityczny. Do wyrażania swoich przekonań politycznych jest zupełnie inny, nie bez powodu oznaczony jako „wchodzisz na własną odpowiedzialność”. Ten wątek jest informacyjny i absolutnie apolityczny. A przynajmniej taki być powinien. Zwolennicy teorii spiskowych, wiary w płaską Ziemię czy straszliwe skutki szczepień pewnie znajdą nawet na tym forum odpowiedni wątek do wyrażenia swoich przekonań, a jak takiego nie ma, to mogą go założyć.
Prasa może sobie w nagłówkach krzyczeć, że „Rząd przejmuje hotele Gołębiewskiego!” po czym w treści cytować, że Gołębiewski żadnej propozycji od rządu, czy nawet państwowej spółki nigdy nie otrzymał. Bo to prasa i schizofrenia jest jej cechą organiczną. Ale nie tutaj.

Parę postów wyżej jest taki „śmieszny” mem – apogeum tego co ten kolega może na temat pandemii napisać. Co on ma wspólnego z rzeczywistością?
Ten wątek jest o pandemii. Jak ktoś trzyma się tematu, pisze merytorycznie - nie politycznie, to problemu nie ma.

Jakiś czas temu w tym wątku chciałeś ze mnie zrobić Ministra Zdrowia, a ja ani nie czułem się na siłach, ani nie chciałem. Co się zmieniło od tamtego czasu?
Obaj wiemy doskonale co się zmieniło.
bojar pisze:
13 sty 2021, o 23:03
bojar pisze: ↑12 sty 2021, 18:08
bojar pisze: ↑11 sty 2021, 21:12
Co w tym zdaniu jest nieprawdziwe?
„doktór” jest nieortograficzne, a „miastowy” nieprawdziwe - wystarczy przeczytać opis pod avatarem.
A całość – infantylna. Niegodna Ministra Rolnictwa w rządzie StopNOP.

Reasumując: Nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać tego jak się na Forum zachowuję. Nigdy nie zachowywałem się inaczej. Politycznych i spiskowych "Jasiów" w tym wątku będę traktował tak, jak na to zasługują. Nigdy w życiu nie zgłosiłem żadnego postu do Moderatorni i nigdy tego nie zrobię. Radzę sobie sam.
A Moderatornia niech czyni swoją powinność tak, jak uważa.

I zdrowia wszystkim życzę.
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 3):
ptk22 (14 sty 2021, o 07:47) • FUX (14 sty 2021, o 08:53) • Grzegorz (14 sty 2021, o 10:23)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 1158 razy
Polubione posty: 68 razy

Wuhan

Post 14 sty 2021, o 07:57

Gal, Zgadzam się z większością tego co napisałeś w ostatnim poście.

Ale jak dla mnie bojar, miał prawo poczuć się urażony nieprawdziwymi atakami na niego. I moderacja powinna zareagować w tym miejscu:
Gal pisze:
Gdybyś miał odrobinę wiedzy, a nawet wystarczyłoby, wyobraźni, to w
Mój samochód prowadzi się lepiej niż ja

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek

Wuhan

Post 14 sty 2021, o 09:12

A jest teraz powszechnie dostępny test na koronkę dla ludzi, którzy mogli przejść bezobjawowo chorobę "kiedyś tam "?
I jak % jest to skuteczne.
Przejście koronki chroni przed ponownym zachorowaniem czy nie?
Różne opinie czytałem.
Dolce far niente ;-)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: XC 70
Polubił: 70 razy

Wuhan

Post 14 sty 2021, o 10:08

FUX pisze:
14 sty 2021, o 09:12
A jest teraz powszechnie dostępny test na koronkę dla ludzi, którzy mogli przejść bezobjawowo chorobę "kiedyś tam "?
W teorii są - kasetkowe testy na przeciwciała, ale raczej nie do kupienia w Polsce, bo stanowisko Izb Aptekarskich jest dość jednoznaczne:
https://www.katowice.oia.pl/news/show/id/8371
A do tego ich wiarygodność jest niska.

Można sobie zrobić test laboratoryjny, ilościowy, ale:
- obecnie najczęściej przyjmuje się, że IgG po przechorowaniu Covid utrzymują się zaledwie 2-3 m-ce
- test wykrywa całą grupę przeciwciał anty-Cov, niekoniecznie te, które Cię jakoś chronią przed zachorowaniem
- jak w każdej chorobie wirusowej, dla odporności na Covid, odpowiedź komórkowa jest ważniejsza od humoralnej, a tej pierwszej żaden test nie mierzy.
Więc i tak nic nie wiesz.
FUX pisze:
14 sty 2021, o 09:12
Przejście koronki chroni przed ponownym zachorowaniem czy nie?
Różne opinie czytałem.
Ja też. :-)
Są doniesienia o powtórnych zachorowaniach, ale nie jakieś masowe - raczej pojedyncze przypadki - więc zakładam, że jednak chroni. Ale też powszechna dość opinia jest taka, że słabo i krótko.
ptk22 (14 sty 2021, o 12:35)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: RX 450h, IS 200t
Polubił: 155 razy
Polubione posty: 112 razy

Wuhan

Post 14 sty 2021, o 10:53

Gal pisze:
14 sty 2021, o 10:08
Są doniesienia o powtórnych zachorowaniach, ale nie jakieś masowe - raczej pojedyncze przypadki - więc zakładam, że jednak chroni. Ale też powszechna dość opinia jest taka, że słabo i krótko.
A na czym opiera się ta opinia? Na przypuszczeniach czy na faktach? Są jakieś badania prowadzone?
Bo jednocześnie panuje powszechna opinia że szczepionka będzie chronić mocno i długo. A w mojej opinii niewykształconego, nie mającego rzetelnej wiedzy wyznawcy teorii pochodzących z magla, ta opinia o skuteczności szczepionki ma takie same mierne podstawy.
Ogłoszono z hukiem że szczepionka ma 95% skuteczności. Hurra. Jakiś czas temu zainteresowałem się jak tą skuteczność wyliczono. I na mój prosty nieskażony wiedzą umysł to było tak: zebrano grupę ok 40 tys ochotników, połowie dano szczepionkę, połowie placebo, puszczono ich do domów, mówiąc "żyjcie i czyńcie ziemie sobie poddaną". No to żyli, prowadzili normalne życie w swoim środowisku.
Po jakiś trzech miesiącach okazało się że z grupy placebo zachorowało sto kilkanaście osób, a z grupy zaszczepionych kilka. Podzielono te kilka przypadków na sto kilkanaście i bingo mamy 95% skuteczności.
I na podstawie takich badań ogłasza się wszem i wobec: mamy SKUTECZNĄ szczepionkę. Będzie działać rok, może dwa lata, a może nawet dłużej.
Jeśli moje rozumienie powyższego procesu jest błędne i powierzchowne, chętnie poczytam wyjaśnienia. :whistle:
ptk22 (14 sty 2021, o 13:11)
KOT MOŻE ZOSTAĆ

ODPOWIEDZ