Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 24 kwie 2020, o 21:04

Jakieś dwadzieścia parę lat temu, jak przyszedł nowy szef z nadania centrali, to zaproponował bym ja i paru innych pracowników pracowało z domu. Na uwagę, że w biurze nie brakuje miejsca, a w domu muszę (ja i inni) zorganizować to od podstaw, odpowiedział "no problem". Więc firma mnie i innym sfinansowała biurka, krzesła, kombajny itp. I chwała jej za to.
Bo miała powód; wszyscy byliśmy do wypieprzenia ze względu na zmianę profilu firmy. Więc lepiej jak nas nie było w firmie od miesięcy, gdy nas wywalali.
I tak się stało.
Wszyscy nowi, zatrudnieni na nasze miejsca, pracowali w biurze.

Dla dużej korporacji koszt miejsca pracy pracownika to pikuś. Niewiele firm lubuje się w pracy zdalnej. Chyba, że chodzi o wykonawców łatwo mierzalnych projektów, typu "zapłata za dzieło". Etatowi i inni prekariusze powinni żądać miejsca pracy w biurze i pozostać pod nadzorem nadzorców.

A jak firma oferuje pracę zdalną, to powinni przedstawić FUXowy rachunek, minus koszt dojazdów do biura, koszt czasu dojazdów do biura, koszt czasu opieki nad dziećmi w czasie straconym na dojazdy i powroty z biura, koszt nienarażenia na zakażenie wirusem w okresie epidemii itp.

Generalnie; jak komuś nie pasuje praca z domu, to powinien wrócić do biura podpisując stosowne oświadczenie.


Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 08:47

Pracodawcy nie obchodzi (po za nielicznymi wyjątkami) koszt dojazdu do pracy w momencie zawierania umowy. To jakim prawem minusować?

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 09:07

BiP pisze:
25 kwie 2020, o 08:47
To jakim prawem minusować?
Jak ktoś chce udowodnić wzrost pewnych wydatków, to czemu nie spytać o spadek innych. Taka standardowa lista +/-.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 09:07

Na dojazd jest stosowna ulga w podatku. Kilka zł w skali roku.
Dolce far niente ;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 09:34

tzi pisze:
25 kwie 2020, o 09:07
BiP pisze:
25 kwie 2020, o 08:47
To jakim prawem minusować?
Jak ktoś chce udowodnić wzrost pewnych wydatków, to czemu nie spytać o spadek innych. Taka standardowa lista +/-.
Ja rozumiem, że teraz takie czasy, że pracodawca twój Pan i podpisuje się wszystko, co pdsuną, byleby tę pracę utrzymać. Ale zawieszenia prawnego taka bandyterka nie ma.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 10:20

BiP pisze:
25 kwie 2020, o 09:34
Ja rozumiem, że teraz takie czasy, że pracodawca twój Pan i podpisuje się wszystko, co pdsuną, byleby tę pracę utrzymać. Ale zawieszenia prawnego taka bandyterka nie ma.
Znaczy firma nie zarabia ale pensje musi płacić bez szemrania? Na razie polecieli samozatrudnieni, podwykonawcy czy Ukraińcy, gdyby nie kodeks pracy to by było jak w USA.
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
Gal (25 kwie 2020, o 10:37) • rrosiak (25 kwie 2020, o 10:52)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

tzi
3 gwiazdki
Auto: Subaru Forester 2.0 X 2
Polubił: 40 razy
Polubione posty: 64 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 10:34

BiP pisze:
25 kwie 2020, o 09:34
Ale zawieszenia prawnego taka bandyterka nie ma.
Która bandyterka ? Wyliczanie zmiany kosztów ?
Równie dobrze można powiedzieć że teraz były czasy (przedwirusowe) że pracownik przychodzi i łaskawie daje się zatrudnić, po czym po pół roku stwierdza że praca męczy i nie tak sobie to wyobrażał i się zwalnia.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 10:36

BiP pisze:
25 kwie 2020, o 08:47
Pracodawcy nie obchodzi (po za nielicznymi wyjątkami) koszt dojazdu do pracy w momencie zawierania umowy. To jakim prawem minusować?
Ale Ciebie obchodzi.
Brak kosztu dojazdu do pracy to Twój zysk - powiększa Twój dochód, tak samo jak prąd do laptopa go zmniejsza.

A co Ciebie obchodzi koszt/brak kosztu pracodawcy?
Masz wydatki związane z pracą w domu, ale masz i zyski/oszczędności z pracy w domu. Jak chcesz od pracodawcy zwrotu poniesionych kosztów, mimo, że koszty pracodawcy wcale nie spadły z tego powodu (najem, ogrzewanie, ochrona itp budynku w którym pracowałeś Twój pracodawca ponosi nadal) to byłoby fair uwzględnić w ogólnym rachunku również i Twoje benefity z tej sytuacji. Jeżeli tego nie robisz, to to jest zwykłe pieniactwo czy też powszechna w Polsce roszczeniowość.

Fajnie jest wydoić dodatkową kasę, nie..?

W różnych okresach swojego życia byłem podwładnym i szefem, pracownikiem i pracodawcą, a często i jednym i drugim równolegle, więc widzę dwie strony medalu i wiem, że przeginanie z którejkolwiek strony jest kretynizmem.
I mam alergię na wszelkiego sortu dajów.
Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
ptk22 (25 kwie 2020, o 12:50) • piotruś (27 kwie 2020, o 07:30)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 10:41

W pełni zgadzam się z Galem. W dupie znaleźli się wszyscy - i pracownicy i pracodawcy. Warto czasem zerknąć ciut dalej niż czubek własnego nosa.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 10:49

inquiz pisze:
25 kwie 2020, o 10:20
BiP pisze:
25 kwie 2020, o 09:34
Ja rozumiem, że teraz takie czasy, że pracodawca twój Pan i podpisuje się wszystko, co pdsuną, byleby tę pracę utrzymać. Ale zawieszenia prawnego taka bandyterka nie ma.
Znaczy firma nie zarabia ale pensje musi płacić bez szemrania? Na razie polecieli samozatrudnieni, podwykonawcy czy Ukraińcy, gdyby nie kodeks pracy to by było jak w USA.
O tym samym pomyślałem jak zobaczyłem krzywą wzrostu bezrobocia w Stanach. To znaczy nie żadną krzywą, ale pionowy wzrost o ileś milionów z dnia na dzień. Bo tak jest w US - rząd ogłosił lockdown od jutra? No to dzisiaj jest Twój ostatni dzień pracy. Zarejestruj się jutro jako bezrobotny...

A w Polsce? Trzy miesiące wymówienia, zasiłek dla rodzica opiekującego się dzieckiem z zamkniętej szkoły itp itd.
I "daj więcej"...
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 11:13

Pomieszanie jabłek z orzechami.
Dolce far niente ;-)

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 11:22

inquiz pisze:
25 kwie 2020, o 10:20
BiP pisze:
25 kwie 2020, o 09:34
Ja rozumiem, że teraz takie czasy, że pracodawca twój Pan i podpisuje się wszystko, co pdsuną, byleby tę pracę utrzymać. Ale zawieszenia prawnego taka bandyterka nie ma.
Znaczy firma nie zarabia ale pensje musi płacić bez szemrania? Na razie polecieli samozatrudnieni, podwykonawcy czy Ukraińcy, gdyby nie kodeks pracy to by było jak w USA.
Powołujesz się na KP, to może tam ktoś z Was mi wskaże choć poszlakę, że można obciąć pracownikowi koszt dojazdu? Inaczej niż za porozumieniem stron.
Polecieli ci, których najłatwiej było zwolnić. Od lat wiadomo, że ochrona różnych form zatrudnienia jest nierówna, ale krajowe centrale związkowe mają ważniejsze sprawy.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 11:58

Gal pisze:
25 kwie 2020, o 10:36
BiP pisze:
25 kwie 2020, o 08:47
Pracodawcy nie obchodzi (po za nielicznymi wyjątkami) koszt dojazdu do pracy w momencie zawierania umowy. To jakim prawem minusować?
Ale Ciebie obchodzi.
Brak kosztu dojazdu do pracy to Twój zysk - powiększa Twój dochód, tak samo jak prąd do laptopa go zmniejsza.

A co Ciebie obchodzi koszt/brak kosztu pracodawcy?
Masz wydatki związane z pracą w domu, ale masz i zyski/oszczędności z pracy w domu. Jak chcesz od pracodawcy zwrotu poniesionych kosztów, mimo, że koszty pracodawcy wcale nie spadły z tego powodu (najem, ogrzewanie, ochrona itp budynku w którym pracowałeś Twój pracodawca ponosi nadal) to byłoby fair uwzględnić w ogólnym rachunku również i Twoje benefity z tej sytuacji. Jeżeli tego nie robisz, to to jest zwykłe pieniactwo czy też powszechna w Polsce roszczeniowość.

Fajnie jest wydoić dodatkową kasę, nie..?

W różnych okresach swojego życia byłem podwładnym i szefem, pracownikiem i pracodawcą, a często i jednym i drugim równolegle, więc widzę dwie strony medalu i wiem, że przeginanie z którejkolwiek strony jest kretynizmem.
I mam alergię na wszelkiego sortu dajów.
Wyboldowałem stylówę, która mnie zniesmacza.

Tak się składa, że jestem jednoczesnie pracownikiem i pracodawcą. Więc też widzę. Całe życie zawodowe mam oglądaną z góry każdą złotówkę do wydania i ocenę efektów, z drugiej mam pracobiorcę i umowę, którą trzeba zrealizować bez szkody dla firmy. To wszystko do teraz to był żaden problem. Dzisiaj mam wytyczne "oszczędzać", wykonawca chce robić cokolwiek, by utrzymać firmę i mieć co włożyć do gara. Jadę po bandzie. Wyjaśnienia mam napisane na zapas, zbieram dokumenty. Zobaczymy jak długo utrzymam się w siodle. Może być tak że znajdę się tam, gdzie nie chcę wcześniej niż myślę i za dobre intencje.
Był rynek pracobiorcy, jest rynek pracodawcy. Przeszło rok temu chciałem uciekać, bo mało dawali. Teraz pewnie podpisałbym obniżenie, mimo że od tamtego czasu więcej nie dostałem.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 25 kwie 2020, o 12:26

Jak jakiegoś pracodawcy nie stać na zwrot tych 8 złotych za prąd do laptopa (wyliczony po zainstalowaniu oprogramowania które sprawdzi rzeczywisty czas pracy) to niech pada krwiopijca jeden. Kto to widział, żeby się bogacić kosztem pracownika w tych trudnych czasach.

I będzie jak w Stanach. A co, gorsi jesteśmy?

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 00:07

BiP pisze:
25 kwie 2020, o 11:22
Powołujesz się na KP, to może tam ktoś z Was mi wskaże choć poszlakę, że można obciąć pracownikowi koszt dojazdu?
Jak miałeś to na papierze że dodatkowo za to płacisz to można. Wirtualne wyliczenia oszczędności pracownika, żeby mu to obciąć, to księgowość życzeniowa moim zdaniem, nie jestem prawnikiem. Czasy idą ciężkie, trzeba kompromisu z obu stron i ludzkiego podejścia. Na polsacie i w tvn w wiadomościach pokazywali jakiegoś młodego aktora który nie mógł pracować w zawodzie, poszedł tymczasowo do firmy kurierskiej bo chce zarabiać jakieś pieniądze a nie siedzieć w domu i biadolić. To jest pozytywny i budujący przykład.

Wrzucę też inny osobisty wątek - mój najemca nie pracuje razem z żoną od połowy marca. Musiał zawiesić interes przy zamknięciu galerii handlowych. No i zwrócił się do mnie z prośbą o czasową zmianę warunków, uważam że nie mogłem mu odmówić. Miałem umowę i może bym wycisnął z niego przez chwilę tą kasę ale sytuacja jest trudna i mimo że sam potrzebuję to się umówiłem tak, żeby zwrócił mi tylko koszty a odda jak się odkuje. W trudnych czasach trzeba trochę empatii wykazać, mają dwójkę małych dzieci i też muszą jakoś przetrwać.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (26 kwie 2020, o 08:09)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

JARP
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Łódź
Auto: Subaru Libero 1200 Allrad
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 51 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 08:01

inquiz pisze:
26 kwie 2020, o 00:07
No i zwrócił się do mnie z prośbą o czasową zmianę warunków, uważam że nie mogłem mu odmówić. Miałem umowę i może bym wycisnął z niego przez chwilę tą kasę ale sytuacja jest trudna i mimo że sam potrzebuję to się umówiłem tak, żeby zwrócił mi tylko koszty a odda jak się odkuje. W trudnych czasach trzeba trochę empatii wykazać, mają dwójkę małych dzieci i też muszą jakoś przetrwać.
Jest przy tym jeszcze taki aspekt: lepiej mieć mało, niż nic. Jak najemca padnie i np. zerwie umowę, to będę miał pusty lokal i zero dochodu, a jak mu pomogę przetrwać obniżając czasowo opłaty, to w końcowym efekcie obie strony wyjdą na plus.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (26 kwie 2020, o 08:08)
... jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było... :lol:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 14:25

JARP pisze:
26 kwie 2020, o 08:01
Jest przy tym jeszcze taki aspekt: lepiej mieć mało, niż nic. Jak najemca padnie i np. zerwie umowę, to będę miał pusty lokal i zero dochodu, a jak mu pomogę przetrwać obniżając czasowo opłaty, to w końcowym efekcie obie strony wyjdą na plus.
Dokładnie tak. Znam takich co mieli wszystko poukładane w excellach pod najem krótkoterminowy, teraz są w kompletnej d...
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 14:49

inquiz pisze:
26 kwie 2020, o 00:07
BiP pisze:
25 kwie 2020, o 11:22
Powołujesz się na KP, to może tam ktoś z Was mi wskaże choć poszlakę, że można obciąć pracownikowi koszt dojazdu?
Jak miałeś to na papierze że dodatkowo za to płacisz to można.(...)
To przecież post wyżej napisałem, że pracodawcy nie obchodzi przy zawieraniu umowy czym, skąd i za ile dojeżdżasz do pracy. Ty wyciągasz wyjątki gdzie sytuacja jest jasna. Nie dojeżdżasz, nie pobierasz.
Tak jak fux pisze, odwracanie kota.

Stawiasz przykład z najmem. Jak tacy wrażliwi jesteście, to mam inny teoretyczny. Wyobraź sobie gospodarst2wo domowe, gdzie ta pensja z gminy jest jedynym źródłem, bo współmałżonek dochód utracił, może czeka na tarczę, a może na zasiłek. U mne szeregowy pracownik w gminie dostaje minimalną z haczykiem, przy jakichkolwiek zobowiązaniach te 8zł, co ktoś tam przykładował, to jest chleb, albo nie ma chleba.

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 15:00

inquiz, żebyś nie zapomniał przy rozliczaniu najmu ;-)
Załączniki
skarbowy.jpg

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 15:47

Trochę ktoś popłynął w tym żarciku.
Póki co mamy wolny rynek, ceny na rynku najmu nie są regulowane, więc nie można kogoś ścigać za obniżenie kwoty za najem. Można ścigać za uszczuplenie podatku, a nie podstawy opodatkowania.
Ale jeżeli obie strony zgadzają sie na zmianę warunków umowy, to skarbówce nic do tego, dopóki od zapisanej kwoty podatek jest odprowadzany.
Do tego w przypadku najmu lokali mieszkalnych i tak ogromna część w ogóle nie płaci podatku, więc rozmowa o pietruszce ;-)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
inquiz (26 kwie 2020, o 20:35)

Jaca68
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: IS 200t, MS 1260
Polubił: 350 razy
Polubione posty: 434 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 15:49

BiP pisze:
26 kwie 2020, o 15:00
inquiz, żebyś nie zapomniał przy rozliczaniu najmu
Bzdura, wystarczy anex do umowy najmu podpisać.
MOJE CIAŁO MÓJ WYBÓR

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 16:01

BiP pisze:
26 kwie 2020, o 14:49
U mne szeregowy pracownik w gminie dostaje minimalną z haczykiem, przy jakichkolwiek zobowiązaniach te 8zł, co ktoś tam przykładował, to jest chleb, albo nie ma chleba.
Skoro mówimy o sektorze publicznym...
Pewno jakieś 8zł komputer (mój wychodzi jakieś 12-15/mc liczone watomierzem). Niech będzie 20 total z telefonem, czy kto co tam używa do pracy.

Razy ilość urzędników.

Czy w takim razie ok będzie szczegółowe rozliczanie czasu pracy? Tzn logujesz się o 8 czy tam 9 i cały czas pracy jest rozliczany. Robisz przerwy (poza ustawowymi) to jest odliczane. Skoro w jedną to i w drugą.
Czy zgadzasz się na zwiększone obciążenia budżetu państwa, który i tak już dostanie mocno po dupie? To pewno oznacza zwiększenie opodatkowania (jawnie, lub nie) tym, którym też na chleb brakuje, ale muszą sfinansować koszty urzędników.
Urzędnicy i tak są w o niebo lepsze sytuacji, niż ci wszyscy zatrudnieni w MiSiach.

Prawie wszyscy mają przesrane. I jak nigdy (za naszych czasów) trzeba starać razem to jakoś przeżyć.
A zaraz, pewno jak wróci prawie wszystko do normy, będą urlopy. Przecież się należą!

Andrzeju, to jebnie.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 158 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 16:34

barbie pisze:
26 kwie 2020, o 15:47
Trochę ktoś popłynął w tym żarciku.
Póki co mamy wolny rynek, ceny na rynku najmu nie są regulowane, więc nie można kogoś ścigać za obniżenie kwoty za najem. Można ścigać za uszczuplenie podatku, a nie podstawy opodatkowania.
Ale jeżeli obie strony zgadzają sie na zmianę warunków umowy, to skarbówce nic do tego, dopóki od zapisanej kwoty podatek jest odprowadzany.
Do tego w przypadku najmu lokali mieszkalnych i tak ogromna część w ogóle nie płaci podatku, więc rozmowa o pietruszce ;-)
U mnie na fakturach jest wzmianka, że czynsz za dany miesiąc jest obniżony ze względu na sytuację epidemiologiczną i to wystarczy.

Przedwczoraj dałem ogłoszenie, że potrzebuję pracownika. Pół roku temu miałe 20-30 odpowiedzi w ciągu 2 m-cy. Teraz mam 30 w ciągu dwóch dni :o

BiP
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: outback, starex, crosstrek
Polubił: 187 razy
Polubione posty: 204 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 16:38

Jaca68 pisze:
26 kwie 2020, o 15:49
BiP pisze:
26 kwie 2020, o 15:00
inquiz, żebyś nie zapomniał przy rozliczaniu najmu
Bzdura, wystarczy anex do umowy najmu podpisać.
Jaca, a widziałeś tam taką emotkę z przymkniętym okiem na końcu? :-p
Bzdurą było też ściganctwo mechanika za nie wydanie paragonu za wymianę żarówki. Można było nie wierzyć, a się działo.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Praca zdalna-wycena kosztu ponoszonego przez pracownika

Post 26 kwie 2020, o 16:39

barbie pisze:Trochę ktoś popłynął w tym żarciku.
Póki co mamy wolny rynek, ceny na rynku najmu nie są regulowane, więc nie można kogoś ścigać za obniżenie kwoty za najem. Można ścigać za uszczuplenie podatku, a nie podstawy opodatkowania.
Ale jeżeli obie strony zgadzają sie na zmianę warunków umowy, to skarbówce nic do tego, dopóki od zapisanej kwoty podatek jest odprowadzany.
Do tego w przypadku najmu lokali mieszkalnych i tak ogromna część w ogóle nie płaci podatku, więc rozmowa o pietruszce ;-)
Parę lat temu dostałem pismo z US żeby się do nich zgłosić bo ich zdaniem za tanio kupiłem mieszkanie więc należy się dopłata PCC. Musiałem pisać pismo dlaczego moim zdaniem mieszkanie nie było za tanie. Na szczęście już do mnie się nie odezwali w tej sprawie.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ