Czy subaru to dobry wybór?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
haskii
0 gwiazdek
Auto: Volvo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Czy subaru to dobry wybór?

Post 4 sty 2021, o 12:00

Witam. Planuję zmianę samochodu, obecnie jeżdżę volvo s40 1.6 z 2003/4 roku. Poszukuję czegoś większego, z większą ilością miejsca w bagażniku, więc w grę wchodzą tylko kombiaki/suvy. Zastanawiam się bardzo mocno nad subaru forester, ewentualnie outback/legacy. Zacząłem przeglądać oferty na serwisach aukcyjnych i akurat w moim budżecie (max do 13 000zł) można znaleźć fajne modele. Jakie są plusy, a jakie są minusy podanych modeli? Zaznaczę, że będzie to mój drugi samochód w życiu (mam 21 lat) i nie znam się jakoś super dobrze na samochodach, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Czy podane modele są szczególnie narażone na awarie, czy jak się na bieżąco serwisuje to raczej nie będzie większych problemów? Innym samochodem, nad którym myślę to volvo v50, ale wiem, że nie jest to forum volvo, także nie będę się tutaj rozpisywał :D Chyba, że ktoś miał taki model volvo, oraz subaru i podpowiedziałby, co dla takiej osoby jak ja będzie lepsze. Chciałbym samochód w LPG, żeby w jakikolwiek sposób "zaoszczędzić" podczas jazdy. Ostatnio widziałem ofertę subaru forester z 2005 roku w turbo z LPG za 13 900 zł, ale już się sprzedało...



dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy subaru to dobry wybór?

Post 4 sty 2021, o 12:19

W tym budżecie omijaj wersje z turbo i wersję 3.0. Bardziej pojemne są outbacki i legacy od Forestera.

W tym budżecie to raczej legacy 3 gen i analogicznie obk 2 gen. Rok produkcji 1999-2003.
Najgorsze przypadłości to podatność na wydmuchanie UPG w silniku 2.5L, rdza zjadająca progi, nadkola i belkę zawieszenia z tyłu.

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

RobRobson
1 gwiazdka
Auto: Subaru Forester SG 2,0 benzyna
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 3 razy

Czy subaru to dobry wybór?

Post 14 sty 2021, o 22:57

Kupiłem w tym budżecie Forestera SG 158 km benz. Bardzo ważna sprawa jest po wybraniu oczekiwanego samochodu aby pojechać nim na stacje diagnostyczne i zapłacić za tzw przegląd przedsprzedazowy. Kosztuje 69 zł można poprosić aby diagnosta się powyzywal.
W tem sposób powstanie lista spraw do załatwienia.
Inna bajka to rdza z która teraz walczę. Jest klkla moich postów gdzie koledzy uświadomili mnie jak sprawdzić rdzę np na kielichach od amortzatorow.
Generalnie w Foresterze się zakochałem.Ale jest tez cena tej miłości. Kolejna wydana kasa. RR

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Czy subaru to dobry wybór?

Post 15 sty 2021, o 23:19

to może taka uwaga ogólna:
auto za 14 k PLN to aut nastoletnie. jakiejkolwiek marki.
pomysł, że będzie to pojazd bezawaryjny, zakonserwowany i z przebiegiem 20k km to - jak mówią nasi sąsiedzi - utopische roman.

jedyne, co można optymalizować, to wkład w sumie i rozkład wkładu w czasie. inaczej pisząc: spróbować przed zakupem wyeliminować kosztowne i wymagające natychmiastowej reakcji "tematy". i nic więcej.

jest jeszcze kwestia, podnoszona wielokrotnie w przypadku starszych/budżetowych aut: bo naprawa tego problemu to 50% wartości samochodu :!: opamiętaj się :wall:

no więc prawidłowa kalkulacja tego typu napraw jest taka:
1. wartość sentymentalna -> jeżeli nie bardzo widzisz siebie w innym samochodzie niż Moja Kupa Złomu, to się nie widzisz i już. musisz tylko przed mechanikiem udawać, że to bieda jest motorem irracjonalnej decyzji, bo jak się zorientuje, że to dla ciebie imperatyw, to...
2. 50% wartości samochodu to np. 7k PLN. jeżeli za te 7k pojeździsz następne 3-5 lat cały czas tym samym "samochodem", to odwleczesz na te 3-5 lat konieczność wydania następnych 14k (bo samochodu kupionego za 14k, który spędził u ciebie np. 2 lata raczej nie sprzedasz za 14k + "nowy" nabytek za 14k to loteria, w którą na pewno trzeba będzie coś włożyć (oprócz 14k), tylko nie wiadomo kiedy i ile). jeżeli jednak wydajesz 7k PLN, żeby przedłużyć swój "związek" ze starszym panem o rok, to jest to - jednak - głupota (ew. patrz p.1)
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
tzi (15 sty 2021, o 23:49)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Czy subaru to dobry wybór?

Post 18 sty 2021, o 17:59

w weekend przyszła zima. zaczęła spokojnie, ale jak wracałem z zakupów, to akurat sypnęło zdrowo.

tak więc znalazłem się na typowej podmiejskiej drodze "trzycyfrowej", nieodśnieżonej, przy dość gęsto sypiącym śniegu.
i postanowiłem odpowiedzieć na pytanie - temat.


tych parę kilometrów jazdy (i wyprzedzania osiek prowadzonych przez zaskoczonych zimą kierowców :-p ) przypomniało mi, dlaczego ciągle jeżdżę moim czarnuchem.
bo prawdą jest, że spora część użytkowników marki autentycznie cieszy się, kiedy pada śnieg.

tak więc...
tak. Subaru to dobry wybór. :-d

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Czy subaru to dobry wybór?

Post 18 sty 2021, o 18:16

damaz pisze:w weekend przyszła zima. zaczęła spokojnie, ale jak wracałem z zakupów, to akurat sypnęło zdrowo.

tak więc znalazłem się na typowej podmiejskiej drodze "trzycyfrowej", nieodśnieżonej, przy dość gęsto sypiącym śniegu.
i postanowiłem odpowiedzieć na pytanie - temat.


tych parę kilometrów jazdy (i wyprzedzania osiek prowadzonych przez zaskoczonych zimą kierowców :-p ) przypomniało mi, dlaczego ciągle jeżdżę moim czarnuchem.
bo prawdą jest, że spora część użytkowników marki autentycznie cieszy się, kiedy pada śnieg.

tak więc...
tak. Subaru to dobry wybór. :-d
Ja najbardziej lubię jak spadnie śnieg w Szczecinie. Wtedy mogę killować spod świateł wszystko z napędem na 1 oś. :mrgreen:
25 letnim wolnossakiem. :Giggle:

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

haskii
0 gwiazdek
Auto: Volvo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Czy subaru to dobry wybór?

Post 22 sty 2021, o 09:16

Heh, póki co codziennie przeglądam oferty i dzisiaj muszę wystawić mojego volviaka na sprzedaż, wtedy będę wiedział ile tak na prawdę mogę pieniędzy wydać :D Jak się uda w "fajnej" cenie sprzedać to coś dołożę...

ODPOWIEDZ