Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 28 lut 2021, o 14:22

Tylko model Standard IV (to to wygląda jakby ktoś chciał oddać hołd Czarnemu Kotu :giggle: )

https://www.tapis.pl/piece-chlebowe/model-4.jpg


"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 28 lut 2021, o 14:23

Chloru, paskudny fakt
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 28 lut 2021, o 14:50

Kruszyn, obrzydliwy ale z boku ma grilla od razu ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 28 lut 2021, o 17:35

Zastanawiam się nad zakupem mat na grilla ale wszystkie mają temp do 260*C ?
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

komtur II
0 gwiazdek
Lokalizacja: Ziemia rybna a miodna...
Auto: wkrótce legaś teraz madzia
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 5 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 28 lut 2021, o 18:55

Użytkownicy, którzy polubili ten post (razem 2):
Chloru (28 lut 2021, o 19:46) • Gal (28 lut 2021, o 20:10)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 28 lut 2021, o 20:13

komtur II pisze:
28 lut 2021, o 18:55
Moze DIY dawno temu znalezione

https://www.wedlinydomowe.pl/chleb-domo ... od-podstaw
Samorobny, kupny albo można zamówić wymurowanie, ale taki.
Niezbyt do mnie przemawiają te metalowe, bo nie rozumiem czym, oprócz źródła ciepła, mają się one różnić od piekarnika.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 28 lut 2021, o 21:46

Kruszyn pisze:
28 lut 2021, o 14:06
No jeszcze to jest fajne ale to chyba trzeba planować przy budowie domu.?
Tak, zostało to zaplanowane. Pieczątkę urzędu nawet mamy :razz: .
Gal pisze:
28 lut 2021, o 20:13
Samorobny, kupny albo można zamówić wymurowanie, ale taki.
Niezbyt do mnie przemawiają te metalowe
Tak, też się nad czymś takim zastanawiałam, ale wszystko jest kwestią tego, kogo się uda znaleźć w okolicy do zrobienia czegoś takiego i za ile. Bo jak za miliony, to skończy się metalem. Trudno. Nie jestem jakąś totalną purystką, nie będę się zabijać o piec, zwłaszcza, że "warsztatem" kulinarnym i opanowaniem narzędzia da się ugrać wiele. Do tego klimacik siedzimy-na-tarasie-i-pichcimy-drewnem-popijając winko-lub-piwko doda "smaczku".
Jak robić piec samorobny typu lepianka, to raczej wolnostojący w "plenerze", ale mamy już zaplanowane to miejsce na tarasie, a tu wystrój rustykalno-lepiankowy, nie pasuje. Wolałabym, nawet jeśli wymurowany, to raczej nowocześniejszy look. 8-)
damazie chodzą parami

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 1 mar 2021, o 08:20

damazia pisze:
28 lut 2021, o 21:46
to raczej nowocześniejszy look.
Istotą pieca chlebowego jest to, że grzeje ciepłem zakumulowanym w ścianach i podłodze, równomiernie ze wszystkich stron, dlatego zwykle ma kształt półkuli albo półwalca z grubymi ścianami z szamotu. Na zewnątrz można go zabudować dowolnie, więc może wyglądać tak, jak ktoś sobie życzy.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 1 mar 2021, o 22:23

Dziś rozglądałem się za brykietem do grilla i natknąłem się na coś co zainteresuje może 'gazownikòw" szczerze nie widziałem tego jeszcze...
"...KAMIEŃ Z LAWY
Jeśli masz grill gazowy, powinieneś rozważyć zakup zestawu kamieni z lawy. Powstałe z osadu wulkanicznego, pomagają równomiernie rozprowadzić żar po powierzchni całego grilla. Wkłada się je pod ruszt, układając jeden obok drugiego na kształt równorzędnej mozaiki. Dzięki dostarczeniu takiego samego poziomu żaru do wszystkich części rusztu masz pewność, że wszystkie Twoje potrawy będą tak samo dopieczone i będą miały taką samą temperaturę. Jeśli grillujesz duże ilości jedzenia na grillu gazowym, powinieneś wyposażyć go w zestaw kamieni z lawy.

Kamienie wulkaniczne nie pomagają więc wytworzyć ciepła w grillu, a jedynie utrzymać jego stały poziom. Tą cechą różnią się do węgla oraz brykietu...."
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 1 mar 2021, o 23:11

Kruszyn, kamień z lawy jest super. Jedzenie z niego smakuje znacznie lepiej. Ja mojego używam na blacie kuchni, albo w piekarniku elektrycznym. Trochę długo się nagrzewa, ale warto.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 1 mar 2021, o 23:17

ptk22, nie mówię ,że nie . Po prostu spotkałem się z tym pierwszy raz do grilla. Steki na kamieniu podawane znam...
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 1 mar 2021, o 23:19

kruszyn...
chodzi o inne (niż palnik) rozprowadzenie ciepła. cegła szamotowa, "kamienie do pizzy", gruba płyta stalowa, parę polnych kamieni (tylko gabaryt trzeba dobrać, żeby się zmieściły)...

wszystko zrobi tę samą robotę.

a najlepiej grilla wyłożyć szamotem, ale tylko części "zewnętrzne". będzie i grill i piec chlebowy w jednym.



tylko dlaczego grill to grill, a piec to piec :?: :?: :?:

takie same pomysły do piekarników (typowych, domowych) sprzedają. jest wiele osób zadowolonych z efektu. tyle, że (tak mi wychodzi z tego, co czytam), że większość ludzi, które kupiła te "kamienie do pizzy" nie ma... pieca do pizzy/chleba.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 1 mar 2021, o 23:36

damaz pisze:
1 mar 2021, o 23:19
tyle, że (tak mi wychodzi z tego, co czytam), że większość ludzi, które kupiła te "kamienie do pizzy" nie ma... pieca do pizzy/chleba
Ja też nie mam i nie piekę na nim pizzy. Ale do podgrzania kanapki jak znalazł :thumb:
Jest ryzyko, musi być wybór.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 1 mar 2021, o 23:40

Kruszyn pisze:
1 mar 2021, o 23:17
Po prostu spotkałem się z tym pierwszy raz do grilla. Steki na kamieniu podawane znam...
Sporo grilli gazowych ma fabrycznie takie kamienie.
ptk22 pisze:
1 mar 2021, o 23:36
Ja też nie mam i nie piekę na nim pizzy. Ale do podgrzania kanapki jak znalazł
Pierdzielisz się z grzaniem kamora, żeby kanapkę podgrzać?

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 00:54

Gal pisze:
1 mar 2021, o 08:20
, dlatego zwykle ma kształt półkuli albo półwalca z grubymi ścianami z szamotu. Na zewnątrz można go zabudować dowolnie, więc może wyglądać tak, jak ktoś sobie życzy.
A to ciekawe co piszesz. Pomyślę, poczytam. Dzięki.

Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o kamienie różnej maści, nawet do domowego piekarnika, to zaprzyjaźniony już teraz zawodowy piekarz, ongiś forumowiec, pokazał nam płytę blaszaną o 3 cm grubości. Kamień wymięka. Blacha szybciej się nagrzewa, a oddaje ciepło tak samo równomiernie.
damazie chodzą parami

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 02:53

Tak się zastanawiam ilu z nas byłoby w stanie odróżnić smak pizzy, chleba robionego w klasycznym piecu chlebowym opalanym drewnem od tego robionego w piecu elektrycznym. Oczywiście walory wizualne i klimat tradycyjnego wypieku robi jakąś robotę, ale efekt końcowy jest bardzo podobny.

Mimo wszystko mam ochotę, w swoim domu postawić piec kaflowy do wypieku chleba i pizzy :whistle:
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (2 mar 2021, o 07:07)

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 90 razy
Polubione posty: 150 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 03:19

Gal pisze:
28 lut 2021, o 20:13
komtur II pisze:
28 lut 2021, o 18:55
Moze DIY dawno temu znalezione

https://www.wedlinydomowe.pl/chleb-domo ... od-podstaw
Samorobny, kupny albo można zamówić wymurowanie, ale taki.
Niezbyt do mnie przemawiają te metalowe, bo nie rozumiem czym, oprócz źródła ciepła, mają się one różnić od piekarnika.
Do mnie też nie przemawia, bo typowy piec elektryczny do pizzy ma górne, dolne grzałki i płytę szamotową. Do tego ma niewielką wysokośc w stosunku do długości i szerokości co sprzyja równomiernemu rozprowadzeniu temperatury. Te piece z linku w zasadzie nie różnią sie zbytnio od piekarnika.

Edyta. Pisząc o linkach miałem na myśli te wcześniej podawane chyba przez damazię

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 07:01

Alan, Alan, Alan!, nie mam wyjścia. Inaczej miałbym poczucie, że wydałem kasę na kamień bez sensu :mrgreen:

A tak na serio to jak palę pod kuchnią to kamień nagrzeje się przy okazji.
Załączniki
IMG_20210302_055837.jpg
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Kruszyn (2 mar 2021, o 07:11)
Jest ryzyko, musi być wybór.

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 07:12

damazia pisze:
2 mar 2021, o 00:54
Gal pisze:
1 mar 2021, o 08:20
, dlatego zwykle ma kształt półkuli albo półwalca z grubymi ścianami z szamotu. Na zewnątrz można go zabudować dowolnie, więc może wyglądać tak, jak ktoś sobie życzy.
A to ciekawe co piszesz. Pomyślę, poczytam. Dzięki.

Dodam jeszcze, że jeśli chodzi o kamienie różnej maści, nawet do domowego piekarnika, to zaprzyjaźniony już teraz zawodowy piekarz, ongiś forumowiec, pokazał nam płytę blaszaną o 3 cm grubości. Kamień wymięka. Blacha szybciej się nagrzewa, a oddaje ciepło tak samo równomiernie.
półkolisty kształt sprawia, że odbite ciepło kumuluje się centralnie i chleb jest równo upieczony, a nie surowy w środku a boki spalone.
Jest ryzyko, musi być wybór.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 09:07

Kruszyn pisze:
28 lut 2021, o 17:35
Zastanawiam się nad zakupem mat na grilla ale wszystkie mają temp do 260*C ?
I nie ma innych, bo wszystkie to włókno szklane pokryte teflonem, a ten zaczyna płynąć koło 300C. Max. temperatura pracy stałej teflonu to ok 200C, przedłużonej 250-260C, a chwilowej 300C. Powyżej tego będziesz miał steka "z poślizgiem". :giggle:
Te maty (a lepiej siatki) nadają się do warzyw/pieczarek itp. nie do steków.
danikl pisze:
2 mar 2021, o 02:53
Tak się zastanawiam ilu z nas byłoby w stanie odróżnić smak pizzy, chleba robionego w klasycznym piecu chlebowym opalanym drewnem od tego robionego w piecu elektrycznym.
Racja. O ile łatwo odróżnić kurczaka z piekarnika gazowego od tego z elektrycznego, to z elektrycznego vs chlebowego dużo trudniej, jeżeli w ogóle możliwe. Ale mam jedno doświadczenie, które mnie skłania do myślenia, że może jednak jest różnica: Kiedyś była taka knajpa w remontowanym "Europejskim" - "U kucharzy" się nazywała (nie wiem czy jeszcze istnieje). Mieli stałe menu, a w nim był "Żółty kurczak kukurydziany z pieca chlebowego". Był wydawany tylko raz dziennie koło południa (bo był pieczony w piecu po wyjęciu chleba) i przyznam, że nigdzie poza tą knajpą nie jadłem równie doskonale upieczonego kurczaka - rozpadał się, mięso było soczyste, a skórka ledwie złota, ale wypieczona, a nie glutowata. Bardzo trudno uzyskać te wszystkie cechy razem. No i zacząłem się zastanawiać czy to nie jest efekt pieca (tak twierdzili tamtejsi kucharze). Problem w tym, że tam były dwie zmienne - piec i kurczak. Bo kurczak to był taki francuski maluch karmiony kukurydzą. Ale udało mi się takie kupić i zacząłem eksperymentować w moim piekarniku. Nie to, że były złe, ale nigdy (na 4 próby) nie udało mi się uzyskać takiego efektu - w rękawie czy bez, z parą czy na sucho - zawsze coś było źle. Albo za suchy, albo mięso przylegało do kości, albo skórka spalona / glutowata. No to kupiłem jeszcze dwa i upiekłem w tandorze. I tu efekt był chyba najbardziej zbliżony do oryginału, więc może coś jest w tym pieczeniu "ciepłem zakumulowanym".


A jeszcze co do kamieni - nie każdy kamień się nadaje do pizzy/ciasta, co sprawdziłem sam. Pękł mi blat stołu z marmuru, to pociąłem go na kawałki pasujące do piekarnika i zacząłem próbować. Zauważyłem jedną rzecz - zwykle spód był niedopieczony bez względu na to jak długo rozgrzewałem kamień. Podpytałem znajomego Włocha, on zapytał swojego pizzaiolo i dostałem odpowiedź, że tylko szamot albo lawa się nadają, bo są porowate i wchłaniają wilgoć. Granity, marmury - nie. Na takich kamieniach spód pizzy się gotuje, a nie piecze. W sumie podobnie jak z mokrym stekiem, więc może to prawda.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 11:16

ptk22 pisze:
2 mar 2021, o 07:01
A tak na serio to jak palę pod kuchnią to kamień nagrzeje się przy okazji.
Rozebrałem taką kuchnię ale kiedyś ją złożę ponownie. Jako dzieciak uwielbiałem plasterki surowego ziemniaka sobie na takiej przypiekać. I niektóre grzyby w sezonie.
Gal pisze:
2 mar 2021, o 09:07
może coś jest w tym pieczeniu "ciepłem zakumulowanym"
Jest, u babci był piec chlebowy i dodatkowo brandura. Ziemniaczanego puree zapieczonego w taki sposób nie udało się skopiować w żadnym piekarniku.
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
ptk22 (2 mar 2021, o 15:47)
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 11:35

FUX, byłem z rana w Obi,jedz zobacz bo już jest wystawka wiosenno letnia. Grille gazowe zaczynają się od 599 ,naprawdę fajnie wyglądają. Na pewno nie jak Webber ale dwa sezony będą śliczne później możesz wymienić na nowy. Myślę ,że z cztery będą za cenę jednego Webera. Wybór masz wszelaki jak tylko chcesz.
Gal pisze:
2 mar 2021, o 09:07
Ale mam jedno doświadczenie, które mnie skłania do myślenia, że może jednak jest różnica: Kiedyś była taka knajpa w remontowanym "Europejskim" - "U kucharzy" się nazywała (nie wiem czy jeszcze istnieje). Mieli stałe menu, a w nim był "Żółty kurczak kukurydziany z pieca chlebowego". Był wydawany tylko raz dziennie koło południa (bo był pieczony w piecu po wyjęciu chleba) i przyznam, że nigdzie poza tą knajpą nie jadłem równie doskonale upieczonego kurczaka - rozpadał się, mięso było soczyste, a skórka ledwie złota, ale wypieczona, a nie glutowata. Bardzo trudno uzyskać te wszystkie cechy razem. No i zacząłem się zastanawiać czy to nie jest efekt pieca (tak twierdzili tamtejsi kucharze). Problem w tym, że tam były dwie zmienne - piec i kurczak. Bo kurczak to był taki francuski maluch karmiony kukurydzą.
Gal, w dawnych odległych czasach ...(kurwa zaczynam się łapać ,że 50 za chwilę....trzeba może coś się napić z tej okazji ;) ) mojego taty przyjaciel miał piekarnię na Grochowie, Jeszcze po tacie no i tam czasem odbywały się małe spotkania....ja jako sraluch średniego wieku na początku mogłem stać przy piecu czasem coś pomóc no i oczywiście się nie raz się oparzyć :giggle: a później siedzieć z dorosłymi i coś wysłuchać. Później jako sraluch wieku starszego i juz uczeń gastronomika byłem ganiany jak bura suka od pieca do stółu itd .... Ale za to miałem też szanse pojeździć dodgem Ramemi i to nie po podwórku tylko dostawałem kluczyki i kasę na paliwo( bo paliło to okrutnie) i szałem po mieście jak dzik . Dodge to ustrojstwo o strasznej mocy jak na tamte czasy w automacie z fotelami lotniczymi no i miał piękny lakier we wszystkich odcieniach niebieskiego od podwozia do dachu. damazia, pewnie stwierdziłaby że na dachu to już był granatowy albo jakiś taki odcień którego normalny facet nawet nie ummie wypowiedzieć . No bajka,ale wracamy do tematu bo w końcu to forum motoryzacyjne.... Jak można się domyślić spotkania te było stricte towarzyskie i opierały się na byłej filozofii Chlejad .Więc co mogło być robione na tzw zakąskę ? A raczej w czym była robiona zakąska ...w piecu opalanym drewnem do tego chyba był z kafli (przynajmniej przód ). Naprawdę jadłem z tego pieca prosiaki ,kiełbasy i masę rożnych pysznych potraw. Smak jest inny,niezaprzeczalnie. Na pewno było te dużo lepsze mięso ale cóż ...chcemy aby wszystko było miękkie, szybko się gotowło i było tanie,wiec mamy chemie obecnie.
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 14:22

Kruszyn pisze:
2 mar 2021, o 11:35
FUX, byłem z rana w Obi,jedz zobacz bo już jest wystawka wiosenno letnia. Grille gazowe zaczynają się od 599 ,naprawdę fajnie wyglądają. Na pewno nie jak Webber ale dwa sezony będą śliczne później możesz wymienić na nowy. Myślę ,że z cztery będą za cenę jednego Webera. Wybór masz wszelaki jak tylko chcesz.
Wiem, oglądałem w zeszłym roku i jak się coś raz zobaczy, to już się nie odzobaczy.
😉

Kruszyn pisze:
2 mar 2021, o 11:35
Naprawdę jadłem z tego pieca prosiaki ,kiełbasy i masę rożnych pysznych potraw. Smak jest inny,niezaprzeczalnie. Na pewno było te dużo lepsze mięso ale cóż ...chcemy aby wszystko było miękkie, szybko się gotowło i było tanie,wiec mamy chemie obecnie.
Dokładnie tak. Żona do dzisiaj wspomina pieczone kaczki, kurczaki w brytfannie w piecu kaflowym u swojej ciotki, do której za dzieciaka jeździła na wakacje. Diabli wiedzą, czy inne mięso wtedy było, czy kucharka z ciotki prima sort, piec, albo kompilacja wszystkiego. Na 30 dostałem pieczone prosię w piecu chlebowym. Ludzi trochę było ale i tak jedliśmy do wtorku. 😂
Użytkownicy, którzy polubili ten post :
Kruszyn (2 mar 2021, o 16:55)
Dolce far niente ;-)

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 17:57

FUX pisze:
2 mar 2021, o 14:22
Wiem, oglądałem w zeszłym roku i jak się coś raz zobaczy, to już się nie odzobaczy.
Te Panie estetyczny.....bez przesady te powyżej tysiąca nie są źle. Sam mam Landmana węglowego kiepskie opinie miał ,że spasować ciężko itp....zlozylem i drugi rok mu leci... Co ciekawe znaczek na Jameston a pudełko było Landmana ha ha więc jakaś kurwa hybryda :-)
Załączniki
received_1081330299040653.jpeg
received_4045243662195111.jpeg
received_244397093974116.jpeg
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Tarasowo-ogródkowe barbeqju

Post 2 mar 2021, o 18:18

https://activa-grill.pl/search.php?text=11245+

z tego u kogoś jedliśmy. Dobrze, aż za, się nagrzewa i trzyma ciepło. Wyszło suche ale nie spalone. Poszło pół paczki drewna na raz. Za dużo.
Dolce far niente ;-)

ODPOWIEDZ