bagażnik dachowy Legacy kombi

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
unzip
0 gwiazdek
Auto: Legacy kombi 2008 2.0 diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 03:21

Witam,

mam nadzieje ze to dobry kawalek forum na zadanie takiego pytania. Na forum przygnała mnie potrzeba - wakacyjny wyjazd nadchodzi, a że w naszym Legasiu kombi mieścimy się dość słabo (przyzwyczajenia z trumnowozu, czyli Vectry kombi) - postanowiłem zaktualizować leżący w kącie bagażnik dachowy od dawno temu posiadanej 307. Niestety, okazało się że do tego modelu nie mogę dokupić bazy (łap). Jak tylko sprzedawca usłyszał Subaru – rzucił 'tylko Thule'. No i wtedy usłyszałem cenę - belka + łapy to 700-900pln. A do tego jeszcze boxa trzeba zanabyć. Przyznam szczerze że liczyłem się z wydatkiem 100pln (na łapy), ew 200-300 na cały bagażnik. Sprawdziłem jeszcze kilka sklepów, poszperałem w sieci, uzylem wyszukiwarki forum, ale faktycznie nie mogę znaleźć nic innego niż Thule.
Czy ktoś zna jakiś model bagażnika pasujący do Legacy kombi 2008?

unZIP



Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 07:29

unzip pisze: Czy ktoś zna jakiś model bagażnika pasujący do Legacy kombi 2008?
Dosłownie kilka dni temu miałem ten sam problem. Legacy 2004, ale podejrzewam że rozwiązanie to samo, czyli 'fixpoint'.
Niestety muszę Cię zmartwić, ale faktycznie wybór ogranicza się do THULE (była jeszcze jakaś firma, ale cena podobna).
Kupiłem go, ale kosztował mniej, niż podałeś... Za kompletny bagażnik (belki + stopy + kit) zapłaciłem 540 zł. A stary (też THULE, belki + stopy) sprzedałem na forum za 300 zł.
A boksa wypożyczam.

Nie wiem skąd jesteś, ale ja kupowałem w Warszawie:
http://www.swiatbagaznikow.pl/

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 08:48

Godlik, bingo, tez mialem napisac, ze boksa to najlepiej wypozyczac bo i tak reszte czasu tylko zagraca..mozliwe, ze i te belki tez pasuja:

http://www.atera.de/en/30_Products/10_C ... .php?menue[0]=Subaru

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 09:09

gregski pisze: Godlik, bingo, tez mialem napisac, ze boksa to najlepiej wypozyczac bo i tak reszte czasu tylko zagraca
Ja nie miałem innego wyjścia, bo po prostu nie miałbym gdzie go trzymać. Niestety w Warszawie jest mało wypożyczalni i nie jest to takie proste. Ja miałem fuksa, ale i tak dopiero w przyszły piątek się okaże czy po zamontowaniu da się otworzyć tylną klapę... :-/

krzychukk
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Subaru Legacy kombi 2.0 D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 09:35

ja tez kupiłem Thule i płaciłem coś koło 550zł, ewentualnie jest tez bagażnik w ofercie Automaxi (francuski producent bagażników)

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 10:52

Godlik pisze: Ja nie miałem innego wyjścia, bo po prostu nie miałbym gdzie go trzymać. Niestety w Warszawie jest mało wypożyczalni i nie jest to takie proste. Ja miałem fuksa, ale i tak dopiero w przyszły piątek się okaże czy po zamontowaniu da się otworzyć tylną klapę...

a co zamowiles?
najwyzej go przesuniesz do przodu..

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 11:14

Godlik pisze: w Warszawie jest mało wypożyczalni

Ja kiedyś pożyczałem w Interpacku, potem kupiłem tam bagażnik. Mają sklepy w wielu miastach, więc dosyć łatwo do nich trafić.

http://interpack.com.pl/index.php/pl/mapa/index.html

krzychukk
0 gwiazdek
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Subaru Legacy kombi 2.0 D
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 11:28

gregski pisze:
Godlik pisze: Ja nie miałem innego wyjścia, bo po prostu nie miałbym gdzie go trzymać. Niestety w Warszawie jest mało wypożyczalni i nie jest to takie proste. Ja miałem fuksa, ale i tak dopiero w przyszły piątek się okaże czy po zamontowaniu da się otworzyć tylną klapę...

a co zamowiles?
najwyzej go przesuniesz do przodu..

zalezy jaki to będzie box, bo np Thule z lini Spirit mimo przesunięcie na maxa do przodu nie pozwala całkowicie otworzyć klapy i wczoraj jak pakowalem auto to między box'a a otwarta klapę wkładałem poduchę od mebli ogrodowych :lol:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 24 lip 2009, o 12:50

gregski pisze: a co zamowiles?
najwyzej go przesuniesz do przodu..
THULE ODDYSEY. No właśnie mam taką nadzieję. Niestety jak tam byłem, akurat go nie mieli żeby przymierzyć
krzychukk pisze: zalezy jaki to będzie box, bo np Thule z lini Spirit mimo przesunięcie na maxa do przodu nie pozwala całkowicie otworzyć klapy i wczoraj jak pakowalem auto to między box'a a otwarta klapę wkładałem poduchę od mebli ogrodowych
mam przygotowany kocyk na taką okoliczność ;-)

unzip
0 gwiazdek
Auto: Legacy kombi 2008 2.0 diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 26 lip 2009, o 20:08

Godlik pisze:Za kompletny bagażnik (belki + stopy + kit) zapłaciłem 540 zł. A stary (też THULE, belki + stopy) sprzedałem na forum za 300 zł.
Nie wiem skąd jesteś, ale ja kupowałem w Warszawie:
http://www.swiatbagaznikow.pl/
Troche mnie dziwi ze kilka dni temu kupiles w tej cenie, bo jak patrzylem teraz na ich stronie, to z kitem dopasowującym do relingów (tańszym) http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,347, ... +4xxx.html kosztuje 735pln
z dedykowanym będzie pewnie droższe.

Krzychukk - do Interpacka dzwonilem na samym początku, bo mam jeszcze ich stary bagażnik do 307 właśnie z linii Automaxi. Ale facet powiedział że z tej linii nie mają. Tylko Thule.

Pozdr,
unZIP

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 26 lip 2009, o 20:12

unzip pisze: Troche mnie dziwi ze kilka dni temu kupiles w tej cenie, bo jak patrzylem teraz na ich stronie, to z kitem dopasowującym do relingów (tańszym) http://www.swiatbagaznikow.pl/p,pl,347, ... +4xxx.html kosztuje 735pln
Belki. Ja brałem te tańsze, stalowe.

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 26 lip 2009, o 20:55

nie no, bierzcie alu. Niech będzie kawior do kawiorowego auta i kawiorowego kierowcy.
A w interpacku sie pożycza najlepiej i kazdy sklep u nich osobno działa, więc jesli w jednym nie ma to w innym może bitch :mrgreen:

unzip
0 gwiazdek
Auto: Legacy kombi 2008 2.0 diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 27 lip 2009, o 20:25

No i koniec jest taki, ze sie trafila okazja i kupilem sobie 650l wieloryba. W zwiazku z tym przestalem sie zastanawiac czy gdzies mozna kupic tansza baze i przyoszczedzic. Postanowilem kupic baze Thule ktora raczej mi z auta nie odleci. Do mojego modelu (belka 108 alu, kit 3018, stopy Rapid Fixpoint 753, w zestawie standardowo 4 zamki). Najtaniej taki zestaw na e-busola.pl, zawolali 630pln (odbiore osobiscie bo z Wroc).

Znalazlem jeszcze firme z Sobotki, ktora ma podobno baze alu polskiej produkcji, komplet za 300pln i czlowiek zapewnial ze bedzie pasowal, ale juz nie chcialem sprawdzac przy takim wielorybie. Jakby ktos potrzebowal - namiary przestawiciela znalazlem na http://www.amos.auto.pl (to chyba producent tej bazy)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 27 lip 2009, o 20:50

unzip, a przymierzałeś czy Ci się klapa otworzy przy tym wielkim bagażniku? :whistle:

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 27 lip 2009, o 20:53

no właśnie. Przynajmniej jedna z przodu albo z tyłu :-p

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 27 lip 2009, o 21:34

Konto usunięte pisze: unzip, a przymierzałeś czy Ci się klapa otworzy przy tym wielkim bagażniku? :whistle:
no kurna... nie dobijajcie... :wall: w piątek w ciemno odbieram boksa i w sobotę startuję...
a w środku kratka, więc jak mi się klapa nie otworzy to jadę z pustym bagażnikiem :mrgreen:

Konto usunięte, jak nie będzie pasował to dzwonię do Ciebie po Twój :giggle:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 11 lis 2010, o 20:06

Info dla potomnych, może się przyda.

1. W ubiegłym roku zakładałem THULE ODYSSEY (190 cm). Przy maksymalnym przesunięciu do przodu wchodzi na styk. Wygląda tak:
http://www.forum-subaru.pl/bb3/viewtopi ... 73#p122273

2. W tym roku założyłem THULE Ocean 780 (195x78x41, 470 litrów). Jest trochę gorzej niż w przypadku tego powyżej (kwestia 1-2 cm), ale klapa się otwiera.

W obu przypadkach rekomenduję kocyk/poduszkę/cokolwiek co można podłożyć, bo jest naprawdę na styk i bardzo łatwo porysować spojler. Łatwo się też zapomnieć i otwierać boksa przy równocześnie otwartej klapie - rysy murowane. Mi sie zdarzyło :wall:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 11 lis 2010, o 21:05

Godlik, spisałeśsię na medal :thumb:
Podobno coś z oferty Mont Blanc pasuje idealnie.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 11 lis 2010, o 22:25

Ja to miałem w Imprezie Kombi. Sugeruję nie histeryzować. U mnie klapa tylna otwierala sie do POZIOMU jedynie, ze wzgledu na spojler, oczywiscie, ale to sie daje zniesc.
Wystarczy troche sie pochylic, w koncu to nie jest na cale zycie.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 12 lis 2010, o 23:48

Konto usunięte pisze: unzip, a przymierzałeś czy Ci się klapa otworzy przy tym wielkim bagażniku?
Otworzy.
Mam 650l "Alaska" (chyba Norauto) i się otwiera (choć od paru lat została tylko "laska" po naprawie na Słowacji wyłamanego wichurą zawiasu - ale bracia Czechosłowacy kochają ten bagażnik).

Generalna rada dla dzieciatych - im większa trumna tym lepiej. Wszystko co długie lub lekkie idzie do góry.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Volo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Smocze miasto
Auto: Legacy Kombi 2008
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 17 kwie 2018, o 11:39

Mam pytanie, widziałem na samochodzie box Northline Tirol 420, miał ktoś z nim do czynienia?
Pisza że 5mm ścianki, podobno dobrze wykonany, waham się między nim a Thule Dynamic "M".
Doradzi ktoś, w sklepie w Kraku mają Thule, ale nigdzie nie ma Notrhline i nie wiem czy nie będzie giętki i lipnie wykonany?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 17 kwie 2018, o 16:47

Volo, chcesz go zamontować do Legacy? Mierzyłeś jak długi Ci się zmieści, żebyś mógł otwierać klapę? Z tego co pamiętam Legacy z tego rocznika ma całkiem spory spojler nad tylną szybą co wpływa na możliwość otwierania klapy bagażnika przy zamontowanym boxie

Zerknij na post Godlika http://www.forum-subaru.pl/bb3/viewtopi ... 73#p122273

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 17 kwie 2018, o 17:20

Konto usunięte pisze: olo, chcesz go zamontować do Legacy? Mierzyłeś jak długi Ci się zmieści, żebyś mógł otwierać klapę? Z tego co pamiętam Legacy z tego rocznika ma całkiem spory spojler nad tylną szybą co wpływa na możliwość otwierania klapy bagażnika przy zamontowanym boxie
Dokładnie. Bardzo ciężko jest znaleźć normalnej długości box dachowy, który po otwarciu tylnej klapy nie zahacza o jej spojler.
W przypadku OBK III nie ma tego problemu ze względu na konstrukcję relingów. Legacy IV kombi ma stałe punkty mocowania, OBK III ma szyny.

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 17 kwie 2018, o 21:46

Nom, w Legacy był problem. Ale i w OBK nie jest wcale tak różowo, bo przednią belkę można przesunąć do przodu niewiele dalej niż przedni punkt mocowania w Legacy. I też mi spojler dotykał do boksa.

BTW, myślałem nawet o sprzedaży tego boksa ze zdjęcia, bo chciałbym sobie kupić coś szerszego i niższego. No ale ja jestem w Warszawie.

EDIT: To jednak nie jest ten ze zdjęcia. Tamten był z wypożyczalni, a potem kupiłem THULE Ocean 780

Volo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Smocze miasto
Auto: Legacy Kombi 2008
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: bagażnik dachowy Legacy kombi

Post 18 kwie 2018, o 21:39

Wiem, że ciężko znaleźć coś do Legacy, Thule Dynamic M wchodzi według katalogu, ale nieźle ten Tirol wygląda i podcięcie tylne ma blisko krawędzi więc liczę że też wejdzie, choć wymiarów dokładnych nie mam. Tylko czy wykonanie będzie OK? Czy nie ryzykować i kupić Thule Dynamic, podobno najcichszy i mega fajnie wygląda.

ODPOWIEDZ