Ceny w ASO

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 23:07

So What! pisze:Gruchel w Mikołowie
To trochę bardziej skomplikowane i nie chodziło mi o Gruchela.
Bo w Mikołowie są dwie firmy: Gruchel http://www.subaru.pl/dealer_gruchel.html który jest tylko salonem sprzedaży i Auto-Test http://www.subaru.pl/serwis_autotest.html który z kolei jest serwisem. I ten drugi miałem na myśli.



So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 23:09

jarmaj, dzięki za poprawienie :oops:

pamejudd
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Tue
Auto: Longinus
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 31 sie 2009, o 23:41

swoja droga, oto link ktoren podeslal mi kolega Azrael


http://subaru.pl/news2009n000054.html

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ceny w ASO

Post 1 wrz 2009, o 07:23

Moim zdaniem różnica 300zł na przeglądzie to jest sporo (o ile nie jest to duży przegląd z rozrządem, bo wtedy to przestaje mieć znaczenie). Z punktu widzenia nas - klientów, to bardzo dobrze, że ASO Koper ma takie ceny, bo to oznacza, że coś się rusza w temacie konkurencji. U Kopera stołuje się kilka osób z forum i słyszałem od nich raczej pozytywne opinie. Ja byłem u nich na dwóch czy trzech naprawach gwarancyjnych i też było bez zastrzeżeń.

Z drugiej strony 4turbo nie jest szczególnie tanie i to wiadomo od całkiem dawna. Nadrabiają za to fachowością i nie boją się trudnych spraw. No i w osobie Azraela dużo doradzają bezpłatnie na forum - to też ma spore znaczenie.

Karlo, a jak obie firmy rozwiązały sprawę oleju? Czy w kosztorysie znalazł się olej?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Ceny w ASO

Post 1 wrz 2009, o 08:15

Konto usunięte, jeżeli dobrze kojarzę to jednak chodzi o duży przegląd.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Ceny w ASO

Post 1 wrz 2009, o 09:30

So What! pisze:Ok. Czyli godne polecenia są:
:arrow: ASO: MTS w Dzierżoniowie, Emil Frey w Krakowie, GRAFIX w Białymstoku, Gruchel w Mikołowie
:arrow: nieaso: 4turbo w Warszawie oraz Katowicach, Carfit w Nowym Sączu, B22 oraz Józefów
dodam , że jeżeli ASO to Koper a nieaso to E12 mam sprawdzone i polecam,

ceny w 4Turbo po osobistym sprawdzeniu na kilku przykładach takie jak w ASO lub wyższe ale dostepność części (na wybranych przykładach) lepsza no i pracuja w soboty

cena części: przepływka do Forestera : najtaniej proponował carfit, potem ASO Kielce :whistle: , najdrożej 4turbo Katowice, róznica między najtańsza o najdroższą ok 10 %

Karlo
0 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa/Łomża
Auto: Żabka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 1 wrz 2009, o 23:24

Niedźwiedź pisze:Karlo, pamiętaj , że ASO i 4T to nie są jedyne "stacje obsługi" na poziomie w Wawie. Tam sprawdzałeś ceny?
mój znajomy w moim imieniu tylko do 4turbo chyba wysłał :-|

Konto usunięte pisze:Moim zdaniem różnica 300zł na przeglądzie to jest sporo (o ile nie jest to duży przegląd z rozrządem, bo wtedy to przestaje mieć znaczenie). Z punktu widzenia nas - klientów, to bardzo dobrze, że ASO Koper ma takie ceny, bo to oznacza, że coś się rusza w temacie konkurencji. U Kopera stołuje się kilka osób z forum i słyszałem od nich raczej pozytywne opinie. Ja byłem u nich na dwóch czy trzech naprawach gwarancyjnych i też było bez zastrzeżeń.

Z drugiej strony 4turbo nie jest szczególnie tanie i to wiadomo od całkiem dawna. Nadrabiają za to fachowością i nie boją się trudnych spraw. No i w osobie Azraela dużo doradzają bezpłatnie na forum - to też ma spore znaczenie.

Karlo, a jak obie firmy rozwiązały sprawę oleju? Czy w kosztorysie znalazł się olej?
jeśli chodzi o olej to w obydwu przypadkach była mowa o Motulu. na Krakowskiej było za 60 zł/litr i coś o Mobil 1 15W50 wspomnieli, że mają po ok 70 zł.

co do przeglądu to chodzi właśnie o duży, ale dla mnie 300 zł ma znaczenie ;-)

do ASO Koper też trafiłem z polecenia i to forumowicza, który jak zrozumiałem też nie ma żadnych zastrzeżeń i ja również - oby tak dalej bo następnym razem skorzystam z tańszej opcji :mrgreen:

a z kartą klubu najpierw się zorientuje 8-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 1 wrz 2009, o 23:37

Karlo, najbliżej to masz do Białegostoku do ASO.

PS. Witam ziomala z Łomży. 8-)
czarne jest piękne...

gpruszko
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: BL & WN
Auto: Avensis & GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 18:46

vibowit pisze: do Białegostoku do ASO.
raczej serwis partnerski..
i szczerze do Pana Wojciecha już nie zawitam. przeżyłem u niego swoje z WRXem i nie chce tego powtarzać
osobiście nie polecam :evil:


Karlo, siemasz zioooom :mrgreen: 8-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 19:26

gpruszko pisze:
vibowit pisze: do Białegostoku do ASO.
raczej serwis partnerski..
i szczerze do Pana Wojciecha już nie zawitam. przeżyłem u niego swoje z WRXem i nie chce tego powtarzać
osobiście nie polecam :evil:
Opowiedz jakieś szczegóły

gpruszko
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: BL & WN
Auto: Avensis & GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 20:20

Konto usunięte, straszliwy krętacz..., niestety :evil:

zniżka klubowa: przy pokazaniu karty klubowej, kombinowanie jakby tu sie wykręcić i nie udzielić zniżki
płatność: przy płatności kartą doliczał 2,5 % :roll: , jakby jeszcze mało golił na częściach i robociźnie
zamawianie części: WIEKI, WIEKI i jeszcze raz WIEKI (auto przestało u niego prawie 2 miesiące, na czekaniu na części i przy naprawie blacharsko-lakierniczej, zleconej do podwykonawcy) - tu miałem już dość marki subaru

nierzetelny (ogromne perturbacje przy rozliczeniu szkody) - tu również
straszliwie cwany (aż sie rzygać chce)
naciągacz, oszust (miały być części OEMowe, subarowe przy przeglądzie i robieniu rozrządu a poszły np. paski Gates'a)

nigdy więcej, przyrzekłem sobie
i jak tylko sobie przypomnę tę mękę, to nie chce wracać do tego tematu

powyższe napisałem zgodnie z zaistniałym faktem i pełną odpowiedzialnością :!:

Sławek
3 gwiazdki
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Forester 2.0XT,Justy G3,Outback H6
Polubił: 2 razy
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 21:02

Mało takich szczerych wypowiedzi więc tym bardziej są w cenie. Będę omijał Białystok. :x

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 21:51

gpruszko, no nie brzmi to najlepiej... Ja tam u wojtka miałem zawsze wszystko jak trzeba. Z płatnością kartami to jest podobnie w większości serwisów. Operatorzy terminali narzucają po prostu prowizję od każdej transakcji i serwisy przerzucają to na klientów. Mnie się też to nie podoba ale często się z tym spotykam. Kwestia części i czasu oczekiwania to niestety kolejna bolączka całej sieci serwisowej subaru. Przy naprawie forestera u adamskiego czekałem na części miesiąc i nie chciało nic być szybciej. Z rabatem wynikającym z karty klubu też nie miałem problemu. Potem już dostawałem rabat nawet bez pokazywania karty. Niemniej jednak to co napisałeś nie brzmi za słodko

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 21:54

Konto usunięte, weź poprawkę na to, że znasz Subarytę.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:02

So What! pisze:Konto usunięte, weź poprawkę na to, że znasz Subarytę.
oni od dawna działają jako zupełnie oddzielne firmy w różnych lokalizacjach. Ale wpływ mogło to mieć - wiemy jak to się odbywa. Zawsze to przyjeżdża do serwisu znajomy znajomego...

to jest osobny temat charakterystyczny dla sieci serwisowej subaru. Jesteś znajomy to dostajesz wszystko jak należy, przyjeżdżasz z ulicy i już jest trochę gorzej

gpruszko
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: BL & WN
Auto: Avensis & GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:04

Konto usunięte pisze: nie brzmi za słodko

dokładnie. bo ja tam miałem horror, którego nikomu nie życzę
Pan Wojciech potrafi tak zamydlić oczy, tak pięknie przemawiać, że wg niego wszystko jest ok i na miejscu, czyli tak jak trzeba :roll:
a ja odnosiłem wrażenie że jestem kosmitą i żądam niewiadomo czego

(zacząłem nawet wówczas pisać skargę do Centrali czy takie są "standardy" obsługi i czy tak ma to wyglądać)

gpruszko
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: BL & WN
Auto: Avensis & GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:07

Konto usunięte pisze: Operatorzy terminali narzucają po prostu prowizję od każdej transakcji i serwisy przerzucają to na klientów.

wybacz, ale wydaje mi się że te czasy już dawno minęły
dla mnie w tym przypadku to krętactwo

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:18

gpruszko pisze:
Konto usunięte pisze: Operatorzy terminali narzucają po prostu prowizję od każdej transakcji i serwisy przerzucają to na klientów.

wybacz, ale te czasy już dawno minęły
dla mnie w tym przypadku to krętactwo
fajnie by było żebyś miał rację. ostatnio miałem dwa takie przypadki. W hondzie w warszawie i w serwisie motocykli pod warszawa. Chcesz płacić karta - to my dodamy 2% bo płacimy wysokie prowizje dostawcy terminala. Taka jest smutna rzeczywistość. Wolałem zapłacić gotówką. Wiem że u kopera i w 4turbo można płacić karta bez dodatkowych (jawnych :-)) kosztów ale niestety nie wszędzie tak jest.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:20

Konto usunięte, kiedyś Wam rozrysuję jak to działa, to może zrozumiecie. :mrgreen:
czarne jest piękne...

gpruszko
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: BL & WN
Auto: Avensis & GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:25

Konto usunięte, bo biedaczki mają marniutkie marże 5cio procentowe na częściach i robociźnie i nie są w stanie pokryć 2.5 procentowej opłaty terminala...
no proszę Cię :roll:

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:30

gpruszko pisze:Konto usunięte, bo biedaczki mają marniutkie marże 5cio procentowe na częściach i robociźnie i nie są w stanie pokryć 2.5 procentowej opłaty terminala...
no proszę Cię :roll:
Fakt, dziwne...
Ja z taką sytuacją spotkałem się ostatnio kiedy kupowałem coś ostatnio na giełdzie elektronicznej, a ofertę sprzedawcy wyszperałem na allegro i cena była naprawdę mega konkurencyjna. W takim przypadku rozumiem, ale żeby tak standardowo...? No, ale niektórzy wolą "zarobić: 2% nawet jeśli później mają stracić klienta, a ten opisze swój przypadek na forum, gdzie przeczyta go jeszcze -dziesiąt osób ;-)

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:31

vibowit pisze: Konto usunięte, kiedyś Wam rozrysuję jak to działa, to może zrozumiecie. :mrgreen:
Zajmujesz się kasowaniem tych 2%? :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:34

gpruszko, nie mam pojęcia jakie mają marże. Może Az coś zdradzi :-) mówię tylko że jest to niestety ciągle dość powszechna praktyka. Podobnie jak wywieszki w restauracjach że płatność karta tylko powyżej określonej kwoty.

gpruszko
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: BL & WN
Auto: Avensis & GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:35

Konto usunięte pisze: płacimy wysokie prowizje dostawcy terminala
jasne, ale banał
płacą pewnie od 1.75 do góra 2 %, takie są obecnie stawki

i to są wysokie prowizje i koszty w stosunku do marży na częściach ? :o


Godlik, święta racja z tym zarobkiem

gpruszko
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: BL & WN
Auto: Avensis & GT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Ceny w ASO

Post 2 wrz 2009, o 22:37

Konto usunięte pisze: powyżej określonej kwoty
3 zł?
5 zł?
max 20 zł

a takich kwot przecież w ASO nie płacimy...

ODPOWIEDZ