Obcy

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 lut 2008, o 22:13

barbie pisze:
gruby pisze:Ale jak Obcy ozywa, to katar taki mniejszy (albo wcale)?
Nie zwróciłam uwagi, prawdę mówiąc. A dzisiaj chyba odsypia wczorajszą nadaktywność ;)
No to warto poobserwowac. Generalnie z zatokami jest tak, ze
1 nie ma kataru
2 zaczyna bolec glowa
3 czlek sie musi napic, bo nie wytrzyma
4 jest katar
5 wroc do 1

Chociaz w przypadkach zapalnych bywa ciekawiej.
barbie pisze:
gruby pisze:i idz do okulisty.
okulista już był. Podobno widzę doskonale i nie ma żadnych wskazań do bólu głowy ;)
Pole widzenia dobre?

g.



Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 17 lut 2008, o 22:16

radekk, barbie oprócz radosnych przypadłości typu OBCY, proponuje zwrócić również uwagę na kręgosłup w odcinku szyjnym...od siedzenia przy kompie po kilkanaście godzin dziennie dziwne rzeczy potrafią się dziać... wiem co mówię :-|
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 17 lut 2008, o 22:24

gruby pisze:Pole widzenia dobre?
Wszystko wzorowe. Dno oka również. To dość dziwne biorąc pod uwagę jak katuję swoje oczy... ale podobno wszystko w najlepszym porządku.
Bilex, o tym też myślałam, jak kolejne podejrzenia odpadną, to sprawdzę.

luki
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Lokalizacja: Katowice
Auto: wrx / foreq
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 lut 2008, o 22:28

oby to nie był objaw długotrwałego stresu - a jak już to pewnie po pewnym czasie się przyzwyczaisz...
alkohol pomaga :mrgreen:
“poproszę skrzynkę wódki i dwie oranżady...”

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 17 lut 2008, o 22:31

Bilex pisze:Dzięki Bergen :mrgreen: To będzie mój ulubiony temat :lol:
O Matuniu Przenajświętsza :mrgreen:
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 lut 2008, o 22:31

barbie pisze:Bilex, najpierw pewnie tomografia, potem zobaczymy.
Bergen, fęks 8-)
hogi, wczoraj wieczorem miałam 80/40 :mrgreen: Ale tak normalnie, to mam prawidłowe.
Dla pocieszenia, ja walczyłam z obcym chyba ponad pół roku w kraju ponoć najlepszych lekarzy. Byłam u wielu. Ortopeda dał mi lek na rozluźnienie mięsni po którym odjechałam (nie sprawdził przedtem czy przypadkiem nie jestem niskociśnieniowcem). Neurolog skierował mnie na tomografię, która wbrew twierdzeniu co poniektórych wykazała, że jestem posiadaczką całkiem prawidłowego mózgu. Na końcu przeszło po tym jak się przeprowadziłam z powrotem ze Szwajcarii do Polski. Jeszcze chyba w życiu nie przeszłam takich dokładnych badań, które nic nie wykazały.

Nie chcę tego nawet wspominać, Ketonal czasem co drugą noc był grany, w dodatku musiałam kombinować, bo w Szwajcarii takich silnych leków lekarze nie przepisują.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 17 lut 2008, o 22:34

Generalnie to ja się na medycynie znam tylko tej wojskowej ("lewatywa - aspiryna - lewatywa - aspi..."), ale problemy zatokowo-nosowe, z Obcym jako upierdliwym skutkiem ubocznym pewnych paskudnych uszkodzeń ciała i dodatkiem do problemu, to akurat kiedyś ćwiczyłem.

Skończyło się operacją, parę lat temu - i teraz jest kul.

Jakby co, służę namiarami na rewelacyjnego doktora od tych rzeczy, z prywatną praktyką oraz dostępem do bardzo porządnej sali operacyjnej (Centrum Onkologii w Kielcach). Rejonizacja nie obowiązuje. Facet wyciągnął z kłopotu nie tylko mnie, ale i kilka innych znanych mi przypadków, uznanych gdzie indziej za beznadziejne.

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 lut 2008, o 22:35

barbie pisze:
gruby pisze:Pole widzenia dobre?
Wszystko wzorowe. Dno oka również.
To bardzo dobrze. Mnie po badaniu pola widzenia (ktore wypadlo slabo) wyslali na tomografie. Nie w celu szukania czegos, tylko okreslenia gdzie jest to cos, co trzeba wyciac.

g.

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 17 lut 2008, o 22:36

osa551, może po prostu w Szwajcarii przebywałaś często pod działaniem jakiegoś silnego pola, np. elektromagnetycznego.

Jak jeszcze działało "Gdynia Radio", kolega mieszkający nieopodal nadajników, pokazał mi, podczas mojej u niego wizyty, taką sztuczkę - otóż zapalił żarówkę podłączając ją jedynie do długiej pętli z przewodu... :roll:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Post 17 lut 2008, o 22:37

Bergen pisze:osa551, może po prostu w Szwajcarii przebywałaś często pod działaniem jakiegoś silnego pola, np. elektromagnetycznego.
To było raczej pole samotnościowe... :-P
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

osa551
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Łomianki
Auto: Scooby Doo 2
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 17 lut 2008, o 22:42

Bergen pisze:osa551, może po prostu w Szwajcarii przebywałaś często pod działaniem jakiegoś silnego pola, np. elektromagnetycznego.

Jak jeszcze działało "Gdynia Radio", kolega mieszkający nieopodal nadajników, pokazał mi, podczas mojej u niego wizyty, taką sztuczkę - otóż zapalił żarówkę podłączając ją jedynie do długiej pętli z przewodu... :roll:
Bergen, wychowałam się 2 kilometry od elektrociepłowni Siekierki i jakieś 200 metrów od głównych kabli z elektrycznych wychodzących na całą Warszawę, zakładam że jakby miało cos być, to już w dzieciństwie by mnie szlag trafił.

Szwajcarzy mają takiego hopla na punkcie pola elektromagnetycznego i fal etc, ze musisz mieć pozwolenie z "commune" czyli gminy na indywidualną antenę satelitarną. Przynajmniej w tym kantonie w którym ja mieszkałam. Zakładam, że był to stres po prostu. Odpukać od 6 lat mam spokój.

[ Dodano: 2008-02-17, 21:44 ]
Bilex pisze:
Bergen pisze:osa551, może po prostu w Szwajcarii przebywałaś często pod działaniem jakiegoś silnego pola, np. elektromagnetycznego.
To było raczej pole samotnościowe... :-P
Jasne, ja po prostu nie mogę bez Ciebie żyć :-D

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Post 17 lut 2008, o 23:40

barbie pisze:a szczyt mam codziennie rano.
No to moje szczere gratulacje :shock:















;-) :-P :mrgreen:
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Post 18 lut 2008, o 03:15

Barbik, a może wrażenia wizualne coś nieteges... :roll: :

http://wiadomosci.onet.pl/1692537,69,gr ... ,item.html

Za dużo pasków ( 8-) ) lub groszków - albo, co gorsza, za mało róziu w środowisku?

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Post 18 lut 2008, o 11:30

WiS pisze:Za dużo pasków ( 8-) ) lub groszków - albo, co gorsza, za mało róziu w środowisku?
O tym nie pomyślałam :idea:
trzeba iść na zakupy :evilgrin:

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 11:38

barbie,
nie lubimy tego Obcego, oj nie lubimy go :evilgrin:
Kęsim, kęsim...

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 12:40

Ja miałem 3 lata temu FEOZ a cztery lata temu udar niedokrwienny (na początku podejrzewali SM - więc w majtach miałem ciepło i grubo :-) )

W W-wie jest dobry laryngolog - firma Krajmed - warto z nimi się skonultować (mnie wyprowadzili prawie na prostą z chrnocznego zapalenia zatok szczękowych i sitowych). A co do głowy to TK i rezonans - głowy i szyji + angiogram. Warto też zrobić EEG.

U mnie po rezenonansie wiem, że mam predyspozycje do udarów (brak 2 odcinków tętnic w głowie) i przynajmniej wiem co robić, aby obniżyć ryzyko kolejnego udaru. Dodatkowo znaleźli jeszcze pare innych fajnych wynalazków (łącznie z łagodnym obcym - torbiel). Na razie nie będą ciąć bo mój stan ogólny jest bardzo dobry - tak przynajmniej mówią lekarze ;-) .

Rzeznik
Rzeźnik zbereźnik:)

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 18 lut 2008, o 23:38

Bilex pisze:proponuje zwrócić również uwagę na kręgosłup w odcinku szyjnym
A tu trafiłeś, bo to regularnie mam rozwalone, bez przerwy muszę latać do wstawienia, lub samemu sobie nastawiać.

osa551 pisze:skierował mnie na tomografię, która wbrew twierdzeniu co poniektórych wykazała, że jestem posiadaczką całkiem prawidłowego mózgu
Ja się tego boję bo mogą mnie później zamknąć u czubków :-P
Bergen pisze:to dobry patent jest, można córkę sąsiada podglądać
A z tym podglądaniem to nie wiem czy aż tak daleko jestem w stanie polecieć, bo jednak dość daleko mam do sąsiada

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Post 20 lut 2008, o 15:31

Barbie :arrow: PW

ODPOWIEDZ