Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 09:28

Лукашэнка pisze: A co do Antka, to zdaje się, ze jak na razie jedynym poważniejszym zakupem sprzętu jaki przeprowadził jego resort są nowe samoloty dla rządu.
To jest słabość tej ekipy już od lat, dużo gadania a mało efektów. A w zbrojeniówce bez lobbingu i zakulisowych zagrywek to może konserwy i onuce się kupuje.


Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 12:32

Лукашэнка pisze: A co do Antka, to zdaje się, ze jak na razie jedynym poważniejszym zakupem sprzętu jaki przeprowadził jego resort są nowe samoloty dla rządu.

Nie zapomnij o krówkach ciągutkach (chyba będą zrzucać na teren wroga, żeby zakleić mu gęby coby rozkazów nie mogli wydawać).
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 12:37

leon pisze:chyba będą zrzucać na teren wroga, żeby zakleić mu gęby coby rozkazów nie mogli wydawać
Lepsze to niż konfetti Zielińskiego :razz:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 13:55

Polecam nową fajną serię NG "Kokpit bez tajemnic". O tym jak EasyJet szkoli i wdraża młodych pilotów.
Teraz jest dużo łatwiej, wystarczy zainswestować w siebie ca 100 tys funtów i zdać wszystkie egzaminy, żeby stać się pilotem regularnych linii lotniczych.

Trochę straszno oglądać jak małolaty pierwszy raz lądują z całym samolotem pełnym pasażerów ;-)

stach22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Impreza, Beema i jeszcze Suzuki
Polubił: 203 razy
Polubione posty: 479 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 14:30

Kurcze, easyJet uważany jest za najlepszego taniego przewoźnika. Czyli że co, ćwiczenia na symulatorze i w reks komercyjny?

Apropos wątku, wreszcie widzę, że mój dziadek umieszczony został na „Niebieskiej Eskadrze”, taka mała pochwalna prywata.
:drunk: KONIEC PISLANDU :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 14:57

stach22 pisze: Czyli że co, ćwiczenia na symulatorze i w reks komercyjny?

Bez przesady. Symulator, potem pusty samolot i w końcu prawy fotel pod opieką doświadczonego kapitana. Ale kiedyś to pierwsze lądowanie pełnym samolotem ma miejsce. I film to pokazuje :-) Warte obejrzenia

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 15:09

Tu jest ładnie rozpisane, kolega własnie przechodzi tę ścieżkę, z tego co mówił to koszt ok. 300kPLN :)
https://unitedsky.eu/jak-zostac-pilotem/

Generalnie żeby samodzielnie dowodzić samolotem pasażerskim trzeba mieć minimum 1500h w powietrzu, w tym minimum 200 jako oficer w pasażerskich.

Gootek
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 16:38

Konto usunięte pisze: Teraz jest dużo łatwiej, wystarczy zainswestować w siebie ca 100 tys funtów i zdać wszystkie egzaminy, żeby stać się pilotem regularnych linii lotniczych
.100 tys funtów?
U nas można taniej w podobny sposób zdobyć papiery (no i pracę, rzecz jasna)

https://dlapilota.pl/wiadomosci/swiat/p ... pnej-cenie

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 14 gru 2017, o 17:20

Szkoda, że nie jestem młody ;-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 19 sty 2018, o 12:30

Szkoda, że nie ma Gwidona. Może by opowiedział co się w takich momentach czuje. :whistle:


Link: http://www.youtube.com/watch?v=GKBI_bVFSfs
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 19 sty 2018, o 12:49

Ale lądowanie :o :arrow: Mistrzostwo Świata :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 19 sty 2018, o 13:24

były brawa, na100% ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 10:52

takie 8 godzin lotu... bym chyba matkę powiesił
https://finance.yahoo.com/news/lufthans ... 25104.html

w innym artykule na ten temat pasażerowie pisali, że matka już przed startem prosiła stewardessy o jakieś rozrywki dla dziecka i włączenie WiFi, żeby se mały mógł korzystać z tableta w czasie startu.
Nie wiem, czy linie lotnicze nie mogą takich uciążliwych pasażerów pociągnąć o kasę na odszkodowanie dla innych lecących?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 11:27

Mógłbym książkę napisać o uciążliwych pasażerach. Lot ze Sztokholmu do Warszawy - z połowy lotniska było słychać który gate do Polski po soczystych kurwach grupy rodaków robotników na lekkim rauszu, potem było tylko gorzej. Lot z Waw do Chicago - polonusi najebani w sztok przekonujący stewardessy jakimi to bogatymi amerykanami nie są, a nie potrafili jednego zdania po angielsku złożyć, napieprzali przez cały lot nie dając nikomu spać w samolocie (lot nocny), interweniował nawet kapitan grożąc lądowaniem awaryjnym, Wiedeń - Dubaj, afera z awanturującym się pasażerem, lot opóźniony o 40min. A rodzice nie potrafiący ogarnąć swoich dzieci to standard w co drugim locie, nie wiedzą o podstawowych zasadach typu cukierek albo smoczek żeby dziecko przełykało przy wznoszeniu czy opadaniu bo inaczej ciśnienie napiera na bębenki w uszach i jest płacz. Mój rekord to chyba z 10 dzieciaków ryczących przy lądowaniu z opóźnieniem, co wymagało kołowania nad lotniskiem i kilku zmian wysokości przez 30min. 8h w takich warunkach to by był jakiś koszmar.

Ale dla równowagi miałem raz fajny lot gdzie załogi było więcej niż pasażerów, z Waszyngtonu do NYC było nas 3 pasażerów, w tym nas dwójka. Siedliśmy przy wyjściu awaryjnym bo więcej miejsca na nogi, po chwili podchodzi stewardessa i mówi że to zabrzmi dziwnie i ona bardzo przeprasza, ale zajęliśmy miejsce tego trzeciego pasażera :-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 11:59

też pamiętam jeden przyjemny lot - z SF do NYC - jakimiś izraelskimi liniami, bo najtaniej było - wyobraź sobie Jumbo 747 - z może 15-20 pasażerów w środku :-)
kapitan (bo zaoszczędził paliwa na przelocie przez niską wagę) polatał nad NY i nad zatoką trochę na niskiej wysokości, żebyśmy sobie pooglądali widoki z góry
:-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 12:26

busik pisze:też pamiętam jeden przyjemny lot - z SF do NYC - jakimiś izraelskimi liniami, bo najtaniej było - wyobraź sobie Jumbo 747 - z może 15-20 pasażerów w środku :-)
kapitan (bo zaoszczędził paliwa na przelocie przez niską wagę) polatał nad NY i nad zatoką trochę na niskiej wysokości, żebyśmy sobie pooglądali widoki z góry
:-)
Fajnie, ciekawe jak to kontrolerowi wytłumaczył :-) Z Jumbo mam mało doświadczeń, 2 czy 3 razy tylko, ale raz w Dubaju wychodziłem z niego schodami nie rękawem, dopiero wtedy widać jakie to bydlę jest :-) A Izraelskimi liniami mi się nie zdarzyło, WizzAir lata na TLV ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 12:50

busik pisze: też pamiętam jeden przyjemny lot - z SF do NYC - jakimiś izraelskimi liniami, bo najtaniej było - wyobraź sobie Jumbo 747 - z może 15-20 pasażerów w środku :-)
kapitan (bo zaoszczędził paliwa na przelocie przez niską wagę) polatał nad NY i nad zatoką trochę na niskiej wysokości, żebyśmy sobie pooglądali widoki z góry
:-)

Fajne :thumb:. Kiedyś leciałem w 2 osoby ATR-em z Kopenhagi do Szczecina. W 2 osoby, tzn 2 pasażerów i 2 stewki, bo jakiś inny samolot nie doleciał. Trzęsło jak diabli, ale za to mogliśmy jeść do upadłego, bo porcji było na 50 osób :mrgreen:
skwaro pisze: TLV

Tia.... w przyszłym tygodniu mam w planach TLV narodowym złomem

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 13:09

Konto usunięte pisze:
Tia.... w przyszłym tygodniu mam w planach TLV narodowym złomem
Ostatnio jak lecialem samolot musiał zmienić kurs i lecieć nad Śródziemnym, a z okien było widać wybuchy nad Syrią...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 13:14

skwaro, mów mi jeszcze, Twym słowem się pieszczę :x

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 13:51

......
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, o 13:56 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 13:52

Konto usunięte pisze:narodowym złomem
a co? LOT też kapitalizuje wartość złomu za zeszły rok?
:mrgreen:

gumas - parę wierszy wyżej...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 14:00

Konto usunięte pisze:
skwaro pisze: A rodzice nie potrafiący ogarnąć swoich dzieci to standard w co drugim locie, nie wiedzą o podstawowych zasadach typu cukierek albo smoczek żeby dziecko przełykało przy wznoszeniu czy opadaniu bo inaczej ciśnienie napiera na bębenki w uszach i jest płacz. Mój rekord to chyba z 10 dzieciaków ryczących przy lądowaniu z opóźnieniem, co wymagało kołowania nad lotniskiem i kilku zmian wysokości przez 30min. 8h w takich warunkach to by był jakiś koszmar.
zawsze mogło być tak :wall:
Właśnie o tym filmiku dyskutujemy ;) I dlatego ja się nie ruszam do samolotu bez słuchawek z noise cancellingiem. Nawet spanie w takich słuchawkach jest lepsze bez włączania muzyki, bo wycinają męczący na długich trasach szum samolotowy. 3-4 szybkie drinki, słuchawki na uszy i śpię jak zabity. Tylko na żaglach zasypiam szybciej :-)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 14:01

skwaro, jak ostatnio leciałem na wakacje to nie dość, że Qatar Airways nie chciał lecieć nad Syrią (no i dobrze ;) ) to jeszcze robił kółko nad ZEA bo mają bana.
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

skwaro
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: Forester 2.5XT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 52 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 14:04

Chloru pisze:skwaro, jak ostatnio leciałem na wakacje to nie dość, że Qatar Airways nie chciał lecieć nad Syrią (no i dobrze ;) ) to jeszcze robił kółko nad ZEA bo mają bana.
Nawet nie wiedziałem że Katar się z Emiratami nie lubi, do Dubaju latałem służbowo wiele razy, ale jeszcze przed konfliktem w Syrii, potem się nie jakoś trafiło bo sprzedaliśmy praktycznie cały tamtejszy biznes.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 212 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Te co skaczą i fruwają, na ten wątek - zapraszają

Post 15 lut 2018, o 14:46

skwaro, więcej masz tutaj. https://www.fly4free.pl/duze-problemy-d ... z-katarem/ Katarczycy dostali bana od kilku krajów z zatoki za rzekome wspieranie terroryzmu oraz za komentarze w stosunku do SA. Ot taka lokalna polityka. Jak zacząłem latać na Bliski Wschód to akurat zaczęto omijać Ukrainę ;)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ