Polska duma narodowa

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 17 wrz 2010, o 21:08

ky pisze:Dobrze, a teraz przestańcie się czepiać i pomyślcie tak: jeśli uda się sensownie skalkulować cenę, to ludzie będą go chętnie kupować jako woła roboczego. A że ma brzydką mordę? Jakie to ma znaczenie, gdy trzeba regularnie wozić tonę towaru?

r.
Dokładnie. Do wożenia kartofli, czy brygady murarzy, nie są potrzebne elektrycznie otwierane okna.



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 15 sty 2011, o 10:54

Wielki mega szacun dla poznańskich okulistów

"Poznańscy okuliści stworzyli mobilną klinikę w Nepalu. Pojechali na własny koszt"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... palu_.html

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2011, o 11:18

Dziś mamy piękne święto :arrow: Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" .
Nie wielu z Nas wie, iż takie święto jest w kalendarzu . Mało się o tym mówi a szkoda :-/


http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /247217477

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2011, o 11:20

Piter 35 pisze:Dziś mamy piękne święto :arrow: Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" .
Nie wielu z Nas wie, iż takie święto jest w kalendarzu . Mało się o tym mówi a szkoda :-/


http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /247217477

Link: http://www.youtube.com/watch?v=Vhnbh9_w ... re=related

http://www.niepoprawni.pl/blog/41/zolni ... przez-kogo



Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie zaprasza na prezentację albumu "Brygady „Łupaszki” 1943–1952. 5 i 6 Brygada Wileńska AK w fotografii" z udziałem autorów Kazimierza Krajewskiego i dr. Tomasza Łabuszewskiego.
Spotkanie odbędzie się 1 marca 2011 r. (wtorek) o godzinie 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie. Gośćmi honorowymi będą: Józef Bandzo „Jastrząb”, żołnierz wileńskiej AK i Lidia Lwow, łączniczka i sanitariuszka Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.


http://www.fundacjapamietamy.pl/index.p ... 1%3Awlasne

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Polska duma narodowa

Post 8 mar 2011, o 03:14


esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 18 lut 2012, o 10:15

ekstraklasa :!: , aż się wybiorę kiedys

http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9404 ... l?i=0&bo=1

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 18 lut 2012, o 11:06

Idealne miejsce na Chlejady :giggle:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 18 lut 2012, o 11:11

jeżeli mają jakies solidne lochy dla niepokornych to może być :-)

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 18 lut 2012, o 18:15

Konto usunięte, patrząc po ofertach specjalnych na długie weekendy to w dziurze sezonu dla zorganizowanej grupy mogło by się udać.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 13:45

Ianuguracyjny mecz, piekny mamy stadion, naprawdę przyjemnie oglądąc w TV,
kiedys widzac piekne ujęcia na pytanie gdzie grają nigdy nie myslało sie o Polsce, dzisiaj nareszczcie jest, bardzo bardzo się ciesze

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 14:51

To prawda, prawda, ale....
słuchając komentarza Szapakowskiego i eksperta Engela czułem się jak w dniu świstaka. :mrgreen:

btw. Ktoś mi potrafi wytłumaczyć, dlaczego te "pikniki" gwizdały na Ronaldo? Na prawdę nie jestem w stanie tego zrozumieć. Wiocha na maksa.
A jak niektórym wiadomo, kibicem Realu to ja nie jestem.
czarne jest piękne...

zino
4 gwiazdki
Auto: FWD A4 + RWD TRX450R + AWD Forester 2,5 XT AT MY2007
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 15:05

komentatorzy nie są elementem stałym stadionu :lol:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 15:07

vibowit pisze: btw. Ktoś mi potrafi wytłumaczyć, dlaczego te "pikniki" gwizdały na Ronaldo? Na prawdę nie jestem w stanie tego zrozumieć. Wiocha na maksa.
A jak niektórym wiadomo, kibicem Realu to ja nie jestem.
bo oni żyją futbolem :lol:

i to pewnie ci gwizdali ;-)
Obrazek

kujciaki na ostro :-p

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 15:24

vibowit pisze: To prawda, prawda, ale....

nie ma żadnego ale, komentatorzy sa jacy sa ale co to ma do stadionu ?

a zachowanie kibiców ? paru chamów w każdym kraju żyje i jeszcze na dodatek na stadion przylezie...........

cieszmy się że jest w Polsce porządny Stadion Narodowy :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 15:28

esilon pisze: cieszmy się że jest w Polsce porządny Stadion Narodowy :thumb:
będzie za parę lat bazar z porządnymi kiblami :-p
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 15:36

inquiz, ja wiem że to stadion narodu malkontentów ale kurde zacznijmy doceniac to za co sami zapłaciliśmy :->

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 15:50

esilon pisze: nie ma żadnego ale,
Przecież napisałem, że "prawda", czyli zgadzam się, że stadion robi wrażenie.
esilon pisze:komentatorzy sa jacy sa ale co to ma do stadionu ?
Do stadionu nic, ale do wątku jak najbardziej, bo oni są wpisani do polskiego dziedzictwa narodowego. :-P
esilon pisze:a zachowanie kibiców ? paru chamów w każdym kraju żyje i jeszcze na dodatek na stadion przylezie...........
Skoro było ich "paru" to strasznie dziwna akustyka jest na tym stadionie, bo dopingu nie było słychać, a gwizdy tak. ;-)
esilon pisze:cieszmy się że jest w Polsce porządny Stadion Narodowy :thumb:
Cieszymy się, cieszymy.
czarne jest piękne...

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 16:23

vibowit pisze: Ktoś mi potrafi wytłumaczyć, dlaczego te "pikniki" gwizdały na Ronaldo?
A przypadkiem nie dlatego, że nie pomachał im na lotnisku :?:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 405 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 17:23

esilon, gdzieś był tekst gumasa a la miś o stadionie, warto przeczytać
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 17:32

fakt, że miło popatrzec na cosik ładnego w tym kraju
Byłem na wszystkich stadionach naszych na euro (na meczach) i moje (subiektywne) podsumowanie:

Wrocław: pielucha z blachą trapezową na dachu, sprawia wrażenie tandety - kto za to zapłacił 800 melonów? - jedyny stadion bez atmosfery
Gdańsk: faktycznie perełka, najlepiej zaprojektowany, najbardziej funkcjonalny, najładniejszy, super widoczność z każdego miejsca na trybunach, jedyny minus jaki znalazłem, to słabe nagłośnienie (głośniki ogólnie rzęzic tylko potrafią)
Poznań: najbrzydszy od środka, ogólnie każda trybuna to mydło i powidło, brak pomyślunku przy projektowaniu kompletny - tak to jest jak chcesz prowizorkę w ładny płaszcz ubrać, ale... stadion z najlepszą akustyką i najlepszym nagłośnieniem - jak lecą reklamy na telebimach, to dźwięk jak w dobrym kinie, a jak publika ryknie, to gęsia skórka przechodzi
Wawa: Robi wrażenie swoim rozmiarem i wyglądem zewnętrznym - ale że jest to stadion wielofunkcyjny, to i nie daje takiej atmosfery podczas meczu piłkarskiego jak Gdańsk czy POZ, widoczność z trybun ok - pod warunkiem że nie siedzisz na samej górze - bo tam już lornetka, a akustyka? słabo z tym - jedno wielkie echo - więc życzę powodzenia tym, którzy chcą tam organizować koncerty.

Szczycić możemy się Gdańskiem i Wawą, kibiców piłkarskich zaprosić do POZ, a wrocławską pieluchę to lepiej schować - bo takich stadionów już się w dzisiejszych czasach nie buduje

Jak się ktoś nie zgadza - to jego sprawa, moja racja jest najmojsza ;-)
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 17:38

OBK H6, przyjedź jeszcze do Kielc, piętnastotysięcznik co prawda ale idealny w rozmiarze , pierwszy nowej ery no i bardzo przyjazny kibicowi (poza klatką dla przyjezdnych która policja kazała zrobić :) )

tez był początkowo uznawany przez wielu za misia lokalnego ;-)

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 17:54


OBK H6, przyjedź jeszcze do Kielc, piętnastotysięcznik co prawda ale idealny w rozmiarze , pierwszy nowej ery no i bardzo przyjazny kibicowi (poza klatką dla przyjezdnych która policja kazała zrobić :) )

tez był początkowo uznawany przez wielu za misia lokalnego ;-)
Ja tam bym wolał, żeby z publicznych pieniędzy nie budowali/modernizowali stadionów piłkarskich dla, de facto, lokalnych drużyn w miastach, w których nie są planowane rozgrywki w ramach E2012. Wolałbym, aby te pieniądze przeznaczono np. na remont/budowę sal gimnastycznych, boisk przyszkolnych :whistle:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 18:03

So What! pisze:

OBK H6, przyjedź jeszcze do Kielc, piętnastotysięcznik co prawda ale idealny w rozmiarze , pierwszy nowej ery no i bardzo przyjazny kibicowi (poza klatką dla przyjezdnych która policja kazała zrobić :) )

tez był początkowo uznawany przez wielu za misia lokalnego ;-)
Ja tam bym wolał, żeby z publicznych pieniędzy nie budowali/modernizowali stadionów piłkarskich dla, de facto, lokalnych drużyn w miastach, w których nie są planowane rozgrywki w ramach E2012. Wolałbym, aby te pieniądze przeznaczono np. na remont/budowę sal gimnastycznych, boisk przyszkolnych :whistle:
Korony stadion to ma już z 5 lat minimum
budowano go jeszcze za Kolportera i złotej ery Korony w ekstraklasie- nie ma nic wsp. z Euro2012
ps:
po tekście OBK H6 opisującym perełki stadionowej arch. w PL widać, że jest zapotrzebowanie na wątek- architektura & kity i szity

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 18:06

Konto usunięte pisze: Korony stadion to ma już z 5 lat minimum
W Krakowie świeżo (w zeszłym roku) skończyli dużą i kosztowną modernizację stadionów Cracovii i Wisły.
Ostatnio zmieniony 1 mar 2012, o 18:06 przez So What!, łącznie zmieniany 1 raz.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: Polska duma narodowa

Post 1 mar 2012, o 18:06

esilon, no zdanie w samych Kielcach jest podzielone czy stadion wtopił się w tkankę miejską ;-)

ODPOWIEDZ