Na sportowo...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Na sportowo...

Post 12 sty 2008, o 16:54

Czas utworzyć kolejny wątek, odpowiednik rajdowych spekulacyj. Zacznę niestety od niezbyt miłej wieści.

Wielu z Was pewnie słyszało o KW BergTrophy, który, tak jak Kryterium Kamionki, udowadniał, że się da (chociaż PZMłot twierdzi, że się nie da). No i doszły nas słuchy, że leśne dziadki na Słowacji też zaczęły wyciągać łapy do czegoś, czego same nie zrobiły:

[cite]Povolenie cestnÊho språvneho orgånu na úèely konania
automobilových pretekov je možnÊ vyda len po
predložení kladnÊho stanoviska od organizåcie, ktorå
je èlenom medzinårodnej federåcie automobilovÊho
športu (FIA Paríž).“.[/cite]

r.


Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Na sportowo...

Post 12 sty 2008, o 18:25

ky pisze: [cite]Povolenie cestnÊho språvneho orgånu na úèely konania
automobilových pretekov je možnÊ vyda len po
predložení kladnÊho stanoviska od organizåcie, ktorå
je èlenom medzinårodnej federåcie automobilovÊho
športu (FIA Paríž).“.[/cite]
r.
Ni w zab nie rozumiem tego bekotu, ale domyslam sie ze beda problemy...

Ostatnio zarzucilem pomysl startow w KW BT choc zalozenie bylo by jechac caly cykl, ale niestety sprawy zawodowe sie tak poukladaly ze rajdowka chyba bedzie stac i zarastac trawa bo czasu na starty i treningi ostatnio brak ...
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 sty 2008, o 20:07

Jak twierdzą ci, co się poruszają w słowackim, aby rozegrać zawody musi zostać wyrażona zgoda przez lokalną federeację (u nich to się bodajże SAMS nazywa). Krótko mówiąc jest to co u nas: zawody nie są wizowane przez FIA, to są nielegalne. Czyli pewnie zacznie się nagonka na zawodników licencjonowanych, bo tym bez licencją będą mogli skoczyć.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

Zubi
3 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 sty 2008, o 22:27

Niestety start KW BT zawodnika licencjonowanego, może skończyć się utratą licencji. Szkoda, bo jest kilka fajnych tras, które chętnie bym pojechał.
Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica...

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 sty 2008, o 23:04

U nas tak. Do tej pory federacje czeska i słowacka miały głęboko w pompie, że ich zawodnicy startują w imprezach niezależnych. Ale skoro słowackie leśne dziadki zaczęły się oburzać, to ciekawe, czy zaczną się takie cyrki jak u nas...

r.

PS. Ja to się Wam dziwię, że chce Wam się cackać z PZMłotem. Łatwiej mi jest mówić, bo nie inwestowałem ni czasu, ni pieniędzy proces uzyskiwania licencji, ale pieprznąłbym papierem i z radością zaczął jeździć w Bergu. Sądzę zresztą, że gdyby zawodnicy nagle zaczęliby rzucać masowo kwitami, to chłopaki by zaczęły robić w porcięta, bo jednak parę złotych z zawodników drą.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Post 12 sty 2008, o 23:15

Ja jak widzę "działaczy" to dostaję wścieklizny, nie cierpię tych pajaców w skórzanych kamizelkach i wydeptanych butach, którym sie wydaje, że wszystkie rozumy pozjadali ...

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 12 sty 2008, o 23:20

tu przypomne co poniektorym, kto chadzal w skorzanej kamizelce. rozniez na znanych zdjeciach
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Post 12 sty 2008, o 23:25

DolinaKnurow, Możesz jaśniej ? Jest sobota wieczór i trochę piwa się już wylało ;-)

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 sty 2008, o 00:46

Też pewien działacz. I to nie byle jaki. Sam capo di tutti capi.


P.S. Na sportowo to jak ona ucieka, a on goni?

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Post 13 sty 2008, o 02:03

EterycznyŻołądź pisze: P.S. Na sportowo to jak ona ucieka, a on goni?
Żołądź...
Czy Ty do Dekameronu nawiązujesz...?

Zubi
3 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 sty 2008, o 20:57

ky pisze: PS. Ja to się Wam dziwię, że chce Wam się cackać z PZMłotem. Łatwiej mi jest mówić, bo nie inwestowałem ni czasu, ni pieniędzy proces uzyskiwania licencji, ale pieprznąłbym papierem i z radością zaczął jeździć w Bergu. Sądzę zresztą, że gdyby zawodnicy nagle zaczęliby rzucać masowo kwitami, to chłopaki by zaczęły robić w porcięta, bo jednak parę złotych z zawodników drą.
Koszty związane z uzyskanie licencji nie są takie duże, na wpisowym też za wiele się nieoszczędni. Może na przygotowaniu samochodu i odzieży, ale to jest oszczędność na własnym bezpieczeństwie, czyli raczej nie warto. Nie wiem kto i czym będzie jeździł w Bergu, ale z tego co wiem to nie jest najmocniejsza liga. Tak czy inaczej pojechałbym kilka wyścigów jako trening.

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 13 sty 2008, o 23:06

Zubi pisze:
ky pisze: PS. Ja to się Wam dziwię, że chce Wam się cackać z PZMłotem. Łatwiej mi jest mówić, bo nie inwestowałem ni czasu, ni pieniędzy proces uzyskiwania licencji, ale pieprznąłbym papierem i z radością zaczął jeździć w Bergu. Sądzę zresztą, że gdyby zawodnicy nagle zaczęliby rzucać masowo kwitami, to chłopaki by zaczęły robić w porcięta, bo jednak parę złotych z zawodników drą.
Koszty związane z uzyskanie licencji nie są takie duże, na wpisowym też za wiele się nieoszczędni. Może na przygotowaniu samochodu i odzieży, ale to jest oszczędność na własnym bezpieczeństwie, czyli raczej nie warto. Nie wiem kto i czym będzie jeździł w Bergu, ale z tego co wiem to nie jest najmocniejsza liga. Tak czy inaczej pojechałbym kilka wyścigów jako trening.
Ja na przyklad chcialem jechac tylko dla funu i zeby sie troche rozruszac po paru latach przerwy, a licencja? Hmmm nie przedluzalem juz kilka lat, w sumie to mi niepotrzebna choc zrobiona, moga zabierac, kariery i tak juz nie zrobie, mistrzem polski nie zostane wiec ...
Ale to takie gdybanie i tak nie bede mial czasu przez najblizsze polrocze, licze ze moze jako jakies "0" pojade, w koncy AGrupe tzreba by przepalic bo zarosnie calkiem (no i musze dojsc do ladu z hydraulika bo cos sie dziwnie zachowuje i czasami lapie tyl na amen ;-) ).
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Zubi
3 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 sty 2008, o 18:47

Interceptor, Mistrza zawsze można klepnąć ;)
Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica...

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 sty 2008, o 23:41

Zubi pisze:Interceptor, Mistrza zawsze można klepnąć ;)
Mowisz? Hmm ... Pomysle ... :mrgreen:
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Zubi
3 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 14 sty 2008, o 23:55

Interceptor pisze:
Zubi pisze:Interceptor, Mistrza zawsze można klepnąć ;)
Mowisz? Hmm ... Pomysle ... :mrgreen:
Czym jeździsz?

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 15 sty 2008, o 06:09

Póki co nie ma jeszcze zakładki o tuningu więc tu coś wkleję.

Mam nadzieję, że kolega Headh z forum EVO się nie obrazi, looknijcie na upgrade jego bryki:

http://evo.org.pl/viewtopic.php?p=10957#10957

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 15 sty 2008, o 13:24

Wiem, wiem, swiezak jestem w temacie, malo obyty jeszcze, tydzien temu nie wiedzialem co to trytytka :lol: Mozecie jednak jasniej o co chodzi z tym zamieszaniem, licencjami, co to jest KW BT? Co sie gdzieje w Bergu itp? Ja dopiero spelniam swoje marzenie w upalaniu... W ten weekend zaliczylem pierwszy mini-KJS... 8-)

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 15 sty 2008, o 13:28

Paweł_BB pisze:Póki co nie ma jeszcze zakładki o tuningu więc tu coś wkleję.
W technicznym "volnost a svoboda" w sprawach tuningowych... poki co. ;-)

Zubi
3 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 15 sty 2008, o 23:20

mizoo,
Ja startowałem tylko jednym KJSsie, z kolegą Luckiem na prawym. Dobrze, że siedział i mnie powstrzymywał, szkoda katować samochód. Oczywiście KJS-y też są różne, ale typowych w koło pachołka nie polecam. Niczego się na nich nie nauczysz, a tylko skatujesz samochód.

Więcej o KW BT znajdziesz tutaj:
http://www.rajdy.hoga.pl/berg/berg.asp
Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści Titanica...

ODPOWIEDZ