Dobre miejsce do życia

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 17 sty 2010, o 21:32

Bilex pisze: Dla nich jest to jasny komunikat, że lekceważysz ogólnoprzyjęte zachowania.

Bilex, i to jest masakra, komunikat jest turbojasny :arrow: roztargniony człowiek won :!:

nie chodzi mi o to, że ktos z premedytacja łamiący zasady nie jest sam sobie winien, chodzi o to że "zero tolernacji" jest wspaniałe ale jednoczesnie absurdalne, zbyt absurdalne jak dla mnie
Konto usunięte pisze: A poza wszystkim jest to piękny kraj. Rano można jeździć na nartach, a po południu żeglować.
i dlatego na wakcje OK ;-)



Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 17 sty 2010, o 21:53

esilon pisze: Bilex, i to jest masakra, komunikat jest turbojasny :arrow: roztargniony człowiek won :!:

nie chodzi mi o to, że ktos z premedytacja łamiący zasady nie jest sam sobie winien, chodzi o to że "zero tolernacji" jest wspaniałe ale jednoczesnie absurdalne, zbyt absurdalne jak dla mnie
Nie rozumiemy się. Tu nie chodzi o roztargnienie - jeżeli mieszkasz tam na stałe kup sobie miesięczną kartę. Jeżeli nie potrzebujesz - kup bilet w automacie, który miasto za pieniądze podatników postawiło na każdym przystanku. Jak masz permit czasowy, czyli jakby próbny, to jeżeli ci zależy na pracy i mieszkaniu tam - pokaż to. A nie olewaj, bo "może się uda" przejechać.
Spieszyła się? Trudno - zaryzykowała. Wiedziała jakie są konsekwencje.
Zawsze mogła się spóźnić ale kupić bilet. O! Właśnie się dowiedziałem, ze jechała z zakupów z centrum do domu... To tym bardziej.

"Zero tolerancji" w tym wypadku było wpisane w umowę między nią a wydającym pozwolenie organem. Szwajcarzy naprawdę niechętnie dawali takie pozwolenia - teraz może jest lepiej bo jesteśmy już w Unii, wtedy jeszcze nie byliśmy... Więc wiedziała co się może stać...
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dobre miejsce do życia

Post 17 sty 2010, o 22:22

Bilex pisze: Ja dobrze wiecie Bilex widzi tylko jedno rozwiązanie:
Wiedziałem, że jak tu wpadnie to zacznie znowu o tej Szwajcarii :evilgrin: Nie pamiętasz już, że Kaśka nie mogła założyć talerza od satelity w Lozannie, bo się jakś kurew w kamienicy nie zgodziła :evil: Fajnie było pojechać i pomieszkać kilka dni raz czy dwa. Ja wspominam te czasy baaaaaardzo fajnie 8-) Ale oni tam wsadzają do paki za przekroczenie prędkości o 25 km, po dziesiątej raczej miło widziane jest żeby panowie nie szczali na stojąco, tylko siadali i lali po ściance kibla co by sąsiada czasem nie urazić. Nie mówiąc o włączeniu pralki, bo za to jest kara śmierci. Śmieci w odpowiednich woreczkach przed dom we wtorki i czwartki. No kuuurwa :!: Lubię porządek, przestrzeganie prawa raczej nie sprawia mi problemów i jakiś specjalnych trudności, daleko mi od anarchii w sensie społecznościowym czyli wszystko mam w dupie bierzcie mnie takiego jakim jestem. Ale tam to jest posunięte do sześcianu, więzienie nie kraj.
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dobre miejsce do życia

Post 17 sty 2010, o 22:33

n a nartach spotkaly nas tam ataki za za szybka jazde na gorce! oni istotnie maja zmiany.
a jak smiecie wywalalismy tosmy mieli cykora czy dobrze robimy...
ale jest spkoj.
Te rzeczy o ktorych pisze wyzej Bilex - cisza, nie kopanie aut .... to akurat mi pasuja spokojnemu dziadu.
ale pewne rzeczy jednak nie.
pamietajmy za to koledzy: zyjemy w kraju w zasadzie anarchistów, wladza jedno my drugie, przepisy sa po to zeby je lamac. Dwiesce lat walki z zaborcami, niemcami i komuna swoje zrobilo plus nihil nowi, sarmaci, wolność , podzial dzielnicowy... sie nie ma co dziwic zesmy to sa jacy tacy
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 17 sty 2010, o 22:36

To nie Kaśka - tylko Ewa. I w końcu złożyła ale nie na stałe :-)
To, że nie mogła była akurat sprawą komuny tamtejszej - tu też spółdzielnia musi ci wydać pozwolenie jeżeli na elewacji chcesz mieć.

Przepisy dotyczące sikania i pralek - rzeczywiście obowiązują ale nie wszędzie i raczej w niektórych budynkach czy osiedlach w Zurichu.
Nie spotkałem się z czymś takim we francuskiej części.

Śmieci w odpowiednich workach popieram jak najbardziej.

Nie wiem co na bluzgi w Szwajcarii mówią ale tu adminostwo może się obruszyć... :evilgrin:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 17 sty 2010, o 22:38

Arno pisze: pamietajmy za to koledzy: zyjemy w kraju w zasadzie anarchistów, wladza jedno my drugie, przepisy sa po to zeby je lamac. Dwiesce lat walki z zaborcami, niemcami i komuna swoje zrobilo plus nihil nowi, sarmaci, wolność , podzial dzielnicowy... sie nie ma co dziwic zesmy to sa jacy tacy
To prawda.
Tyle, że ja jakoś inny chyba jestem - to pewnie przez tę krew bałkańsko-austriacką :razz:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dobre miejsce do życia

Post 17 sty 2010, o 22:52

Arno pisze: Te rzeczy o ktorych pisze wyzej Bilex - cisza, nie kopanie aut .... to akurat mi pasuja spokojnemu dziadu.
Arno, nie tylko Tobie. Ja przesuwając się na półkę jak to nazwałeś spokojnego dziada też nie lubię jak mi jakiś człekokształtny debil przechodząc gasi fajka na masce. Problem jest taki, że Szwajcarię trzeba akceptować z całym "dobodziejstwem" inwentarza :roll: inaczej jesteś odszczepieńcem i z człowieka kulturalnego i cywilizowanego (przynajmniej tak Ci się wydaje) w tamtych warunkach nagle stajesz się dla nich jaskiniowcem ;-)

Bilex, ja też wiele rzeczy popieram z ich zwyczajów, sto razy o tym gadaliśmy: normalne, że jak Ci sie pies zesra to zbierasz żeby innemu dzieciak bawiący się na trawniku się w tym nie ubabrał, ale tam są specjalne stojaki z torebeczkami przy skwerach. U mnie jak postawili 3 pojemniki z segregacją śmieci to zwyczajnie mi głupio chlapnąć wszystko wymieszane do pojemnika na śmieci - mnie! a przecież mnie znasz jak zły szeląg. Jest spokojnie to fakt i to jak najbardziej popieram. Nie zgadzam się natomiast z tym, że jak zarabiam np. 30 tys. CHF to mam zapłacić krocie więcej za to samo wykroczenie od tego, który zarabia 10 tys.
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 18 sty 2010, o 01:52

mały 5150 pisze: Bilex, ja też wiele rzeczy popieram z ich zwyczajów, sto razy o tym gadaliśmy: normalne, że jak Ci sie pies zesra to zbierasz żeby innemu dzieciak bawiący się na trawniku się w tym nie ubabrał, ale tam są specjalne stojaki z torebeczkami przy skwerach.
U mnie też takie pojemniki były... ale mają tendencję do tego, że znikają lub się psują (albo ktoś im pomaga), inna sprawa że nie widzę by ludzie po swoich "pupilach" sprzątali... :wall:, chyba że przyklepią śniegiem :whistle:

A co do miejsca mieszkania, to ze swojego jestem bardzo zadowolony. Są tereny zielone i można iść na spacer (albo pobiegać). I za to wielkie dzięki komunie, bo jak czasem mam okazję wpaść na osiedla budowane już po roku 89 to im nowsze tym paskudniejsze (grodzenie przestrzeni publicznej siatkami w imię bezpieczeństwa: zamknięte enklawy), każdy skrawek terenu użyty pod budowę bloków (chaos architektoniczny)
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dobre miejsce do życia

Post 18 sty 2010, o 16:27

A ja bym chcial zamieszkać na Pandorze :-d

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 18 sty 2010, o 19:41

Mnie jest bardzo dobrze w Krakowie, mojej dzielnicy i nie specjalnie ciągnie mnie żeby się gdzieś przenosić. No ale jakbym musiał to na pewno wziąłbym pod uwagę Trójmiasto (bardzo podoba mi się Gdynia ze swoim modernistycznym centrum, a z kolei Gdańsk jest wg mnie taki "krakowski"). A z zagranicznych miejsc to na pewno Kanada.

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dobre miejsce do życia

Post 18 sty 2010, o 23:45

WRC fan, Kanada to mega nuda jest. Daj spokój. Newet ten ich system opieki medycznej jest troche przereklamowany.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 18 sty 2010, o 23:52

Ja w sumie też niechętnie wyprowadziłbym się z Krakowa.
Jeżeli już to najchętniej zamieszkałbym w górach. W pierwszej kolejności w Polsce.
Austria/Szwajcaria bardzo mi odpowiadają krajobrazowo. Nie chciałbym jednak wyjechać z Polski na stałe.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 18 sty 2010, o 23:58

So What! pisze: Nie chciałbym jednak wyjechać z Polski na stałe.

So What!, uzasadnij proszę

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:03

esilon pisze:
So What! pisze: Nie chciałbym jednak wyjechać z Polski na stałe.

So What!, uzasadnij proszę

Wiesz - u siebie, to jednak zawsze u siebie :)
Jacek "AMI" Rudowski

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:07

esilon, tu ma pod potężna grupę docelową .A w takiej Austrii czy Szwajcarii to pewnie ludzie się mniej kłócą ,rzadziej rozwodzą i mniej sądzą . To nie warto wyjeżdżać :mrgreen:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

zagatka
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: włochy
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:08

nieważne gdzie, ważne z kim :)
if anyone asks...i'm a bubbly ray of sunshine, coated with sweetness.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:09

Kruszyn pisze: A w takiej Austrii czy Szwajcarii to pewnie ludzie się mniej kłócą ,rzadziej rozwodzą i mniej sądzą

ta, rzucisz papierek obok kosza i już do pudła albo deport :-)
AMI pisze: Wiesz - u siebie, to jednak zawsze u siebie :)
co racja to racja ;-)

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:12

To się nazywa "krakowska żyłka do interesu " :mrgreen:
Siedzimyyyyy sądzimyyyyy sięęęęęę, ogólnie nudaaaaaa :evilgrin:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:20

minimus pisze: WRC fan, Kanada to mega nuda jest. Daj spokój.
Siedziałem tam 2 miesiące i mi się podobało - choć nie wykluczam, że po dwóch latach miałbym dość;-)

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:26

WRC fan pisze:
minimus pisze: WRC fan, Kanada to mega nuda jest. Daj spokój.
Siedziałem tam 2 miesiące i mi się podobało - choć nie wykluczam, że po dwóch latach miałbym dość;-)
i wróciłbyś taki do Nas.... ;-)

Obrazek
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:34

esilon pisze: So What!, uzasadnij proszę
Co tu uzasadniać. Dobrze się tutaj czuję. Pieniądze to nie wszystko.
Kruszyn pisze: esilon, tu ma pod potężna grupę docelową .A w takiej Austrii czy Szwajcarii to pewnie ludzie się mniej kłócą ,rzadziej rozwodzą i mniej sądzą . To nie warto wyjeżdżać :mrgreen:
Akurat pod tym względem byłoby pewnie lepiej w Austrii/Szwajcarii. U nas ludzie raczej próbują sobie poradzić sami, względnie pytają znajomych/szukają w internecie ;-) Pod tym względem lekarze mają dużo lepiej. Na zdrowiu oszczędza się w ostatniej kolejności.

Tak czy siak miało być o dobrym miejscu do życia ;-)

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:42

So What!, myślałem ,że u nas jest pod tym względem jest lepiej.
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:42

Barthol pisze: i wróciłbyś taki do Nas.... ;-)
Pies fajny :P

barton
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:48

WRC fan pisze:
Barthol pisze: i wróciłbyś taki do Nas.... ;-)
Pies fajny :P
to "Diefenbaker" z serialu "Na południe" 8-)
"Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?"

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Dobre miejsce do życia

Post 19 sty 2010, o 00:49

Dyskusja jest, jak zwykle, wielowątkowa :mrgreen:

ODPOWIEDZ