Świniobicie... czyli co ma świnia do wiatraka

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:33

LouCyphre pisze:Zdecydowane NIE, parówkowym skrytożer...eee propagatorom

Wolę być świnią niż parówą :mrgreen:
A bądź se kim chcesz, nawet włoskim waflem... :evilgrin: My tu o LOGO rozmawiamy, synuś, nie o postawach i wyborach życiowych... :mrgreen:

M.


I'm always running late - but at least, I'm always running...

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:33

maruda pisze: BARBIE! Podtytuł nieco niefortunny - mnie nie tyle o "zmianę", co o "usunięcie świni" się rozchodzi!
Czyli: świniobicie - tak, zmiana (na inne) - niekoniecznie...
ależ prosz :barbie:

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:41

maruda pisze:
LouCyphre pisze:Zdecydowane NIE, parówkowym skrytożer...eee propagatorom

Wolę być świnią niż parówą :mrgreen:
A bądź se kim chcesz, nawet włoskim waflem... :evilgrin: My tu o LOGO rozmawiamy, synuś, nie o postawach i wyborach życiowych... :mrgreen:

M.
Chcesz masz. Świnka to miłe zwierzę (patrz np. SpiderPig) Na LOGO jak znalazł, a parówa nie dość że paskudna w smaku, niezdrowa to jeszcze te konotacje. Dzieci tu chcesz deprawować ? Tu...tu kiosk jest, tu się mięso sprzedaje :mrgreen:

P.S. A per "synuś" to weź sie ugryź :-P

-SeQ-
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 15:47

patrz np. SpiderPig
... i inne :-d

Obrazek
" Nie umiem jezdzić....ALE LUBIĘ ! ! ! ! " :mrgreen:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:50

EterycznyŻołądź pisze:
Bilex pisze: Wszelkie wariacje na temat znaczka subaru i plejad strasznie mnie irytują...
Ta z panienką siedzącą na znaczku też?
Ta to najbardziej... :wall:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:52

maruda pisze:Usiąść i beczeć.
No, już sobie popłakałem i trochę mi lepiej.
maruda pisze:Opcjonalnie, choć to trudniejsze, przeczytać jeszcze raz - tym razem ze zrozumieniem.
Tak. Masz rację. To przekracza moje możliwości.
czarne jest piękne...

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 16:01

LouCyphre pisze:Chcesz masz. Świnka to miłe zwierzę (patrz np. SpiderPig) Na LOGO jak znalazł
Rynce i spodnie opadają.
Może i miła, ale na logo FORUM - TEGO forum - pasuje jak... świnia do orki, powiedzmy :roll:
a parówa nie dość że paskudna w smaku, niezdrowa
Nie chce, niech nie je. Albo kupi se sojowe... :mrgreen:
to jeszcze te konotacje. Dzieci tu chcesz deprawować ? Tu...tu kiosk jest, tu się mięso sprzedaje :mrgreen:
Kiosk RUCHU, dla ścisłości...
I nie mierz wszystkich swą krzywą miarką... "Parówy" to tylko "określenie robocze, co przylgnęło" - na "obrazku" nijakiej parówy nie ma, a dwie (stylizowane) gadające głowy.
P.S. A per "synuś" to weź sie ugryź :-P
Pis on U, wujku... ;-)

(Happy now? :mrgreen: )

M.
I'm always running late - but at least, I'm always running...

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 16:03

Widzę, że musimy być nadoryginalni we wszystkich aspektach. Już jesteśmy tak oryginalni, że za chwilę sami siebie będziemy cytować.
Rozumiem wiele zmian, które pokazują na pierwszy rzut oka naszą inność. Nietuzinkowe tytuły wątków i tematów - niektóre naprawdę zabawne i błyskotliwe, wyłączony licznik postów, kobieta modem :o (barbie to tylko prowokacja i żart - nie zarzynaj :-) ), etc.

Co z tego, że świnka pojawiła się tylko na dwóch samochodach i były to wyłącznie samochody, którymi jeździł Solberg. Owszem można zapytać kto to jest Solberg?, że się sra na niego i na to co robi, ale przypomnę, że gość w swoim czasie zdobył mistrzostwo świata. Jeździł i jeździ, raz gorzej raz lepiej, ale niczym innym jak Subaru czyli naszą ukochaną/ulubioną marką samochodu. Jakiś związek zatem jest: Subaru (w tym wypadku akurat Impreza) :arrow: Solberg, który takową jeździ w rajdach :arrow: świnka, którą sobie na lusterkach naklejał :arrow: my czyli użytkownicy, fani, wielbiciele marki Subaru.

Ale zostawiając Solberga. Czy naprawdę kometa musiałaby uderzyć w jakiś samochód Subaru aby było to powodem powstania tak niepodważalnego symbolu, że wszyscy na tym forum uznaliby to za dogmat :?: :roll:. Historia ze świnką jest tak prosta żeby nie powiedzieć trywialna, że jak uświadamiam ludzi nie będących w temacie to często wywalają oczy. Dziwią się jak takie, w sumie głupstwo mogło uczynić, że świnka stała się tak sławna, bo co do tego chyba nie mamy wątpliwości.

P.S. Pamiętam jak barbie pokazywała zdjęcia nowej, czarnej Subarbie jeszcze z parkingu w Niemczech. Obok stał granatowy GT'ek STI właśnie ze świniaczami na lusterkach. Jakoś mi się zrobiło przyjemnie 8-)
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 16:09

barbie pisze:
maruda pisze: BARBIE! Podtytuł nieco niefortunny - mnie nie tyle o "zmianę", co o "usunięcie świni" się rozchodzi!
Czyli: świniobicie - tak, zmiana (na inne) - niekoniecznie...
ależ prosz :barbie:
Fiu, fiu... Szybka jest... yy..., znaczy, szybko działa ta nasza modka... ;-)

Ale: niekoniecznie chodziło mi o wylanie podtytułu z kąpielą - tylko o zmianę "zmiany".
Podtytuł dobra rzecz, ale nie oddawał (tamten) zbyt dobrze idei mojej wypowiedzi (skoro już stała się ona otwarciem tematu...).
Czyli - zum Bleistift - "Świniobicie... czyli co ma świnia do wiatraka".

Całuski.

:->
I'm always running late - but at least, I'm always running...

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 16:24

mały 5150 pisze:Widzę, że musimy być nadoryginalni we wszystkich aspektach.
Ja nie zauważam...
Już jesteśmy tak oryginalni, że za chwilę sami siebie będziemy cytować.
Alesz prosz...
Rozumiem wiele zmian, które pokazują na pierwszy rzut oka naszą inność. Nietuzinkowe tytuły wątków i tematów - niektóre naprawdę zabawne i błyskotliwe, wyłączony licznik postów, kobieta modem :o (barbie to tylko prowokacja i żart - nie zarzynaj :-) ), etc.
Strzelasz celnie, ale w płot. To, o czym piszesz nie ma nic wspólnego z podniesionymi przeze mnie argumentami. Mi nie tyle o "(nad)oryginalność" chodzi, co o "skrzywione skojarzenie świni z FORUMEM". Z FORUM, nie z Imprezą czy rajdami.
Co z tego, że świnka pojawiła się tylko na dwóch samochodach i były to wyłącznie samochody, którymi jeździł Solberg. Owszem można zapytać kto to jest Solberg?, że się sra na niego i na to co robi, ale przypomnę, że gość w swoim czasie zdobył mistrzostwo świata.
No i git. I niech dalej zdobywa.
Mnie to ani grzeje, ani ziębi - jestem indyferentny (trudne słowo... ;-)) - co wcale nie znaczy, że "sram na niego".
Jeździł i jeździ, raz gorzej raz lepiej, ale niczym innym jak Subaru czyli naszą ukochaną/ulubioną marką samochodu. Jakiś związek zatem jest: Subaru (w tym wypadku akurat Impreza) :arrow: Solberg, który takową jeździ w rajdach :arrow: świnka, którą sobie na lusterkach naklejał :arrow: my czyli użytkownicy, fani, wielbiciele marki Subaru.
Jak dla mnie to Subaru nie jest "ukochaną marką", a tylko "preferowaną marką" (z względów czysto pragmatycznych).
Czyli, z tego co piszesz wychdzi prosta konotacja: Solberg --> rajdy --> Impreza --> świniacz. No i gdzieś z boku my (choć nie wszyscy...), którzy to podziwiamy. I dlatego świniacz.
A czemu nie Solberg jako taki? Albo "555"? Albo sylwetka Imrezy WRX?

...a gdzie tu nawiązanie do Forum?...
Ale zostawiając Solberga. Czy naprawdę kometa musiałaby uderzyć w jakiś samochód Subaru aby było to powodem powstania tak niepodważalnego symbolu, że wszyscy na tym forum uznaliby to za dogmat :?: :roll:. Historia ze świnką jest tak prosta żeby nie powiedzieć trywialna, że jak uświadamiam ludzi nie będących w temacie to często wywalają oczy. Dziwią się jak takie, w sumie głupstwo mogło uczynić, że świnka stała się tak sławna, bo co do tego chyba nie mamy wątpliwości.
No właśnie, ja też się dziwię. A co więcej, brakuje mi tu nawiązania do idei forum dyskusyjnego.
P.S. Pamiętam jak barbie pokazywała zdjęcia nowej, czarnej Subarbie jeszcze z parkingu w Niemczech. Obok stał granatowy GT'ek STI właśnie ze świniaczami na lusterkach. Jakoś mi się zrobiło przyjemnie 8-)
Aha. Inaczej, argument "bo mnie się podoba"...

pzdr,
M.
I'm always running late - but at least, I'm always running...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 16:27

Wszystkie subaraki ryją ryjem. Bez wyjątku. Więc oprócz naprawdę dobrego elaboratu by mały 5150 (podpisuję się) sądzę, że Solberg też to miał gdzieś z tyłu głowy :mrgreen:

Ja nie mam świniaczy, ale sobie zamówiłem dziś :razz: :razz:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 16:29

Nie jedna firma zmieniala logo, nazwę i żyje. Np Datsun. Np Humanic. Np IMB.
Zmiana logo Subaru na świnię chyba marce nie zaszkodzi
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 16:32

vibowit pisze:
maruda pisze:Opcjonalnie, choć to trudniejsze, przeczytać jeszcze raz - tym razem ze zrozumieniem.
Tak. Masz rację. To przekracza moje możliwości.
Ej no, Vibowit! Więcej wiary we własne możliwości! 8-)

Napiszę prościej: ja niczego nie "proponowałem" - żadnego gołębia czy innego wróbelka, zielonego, niebieskiego, czy róziowego. Wyraziłem tylko swój dyskomfort spowodowany mało fortunnym wyborem (a raczej: narzuceniem) loga dla Forum, oraz uzasadniłem swoje zastrzeżenia brakiem wyraźnego/ istotnego związku pomiędzy mangoworajdową świnią a forum dyskusyjnym (nawet jeśli jest to forum Subaru).

Tera klar?

M.
I'm always running late - but at least, I'm always running...

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 16:37

Arno. :-)

Mnie zawsze zastanawiało, czy to japońskie pisemko forum o plagiat nie posądzi?


EDIT:
maruda pisze:Ej no, Vibowit! Więcej wiary we własne możliwości! 8-)
Jakoś daję radę. :mrgreen:
maruda pisze:Napiszę prościej: ja niczego nie "proponowałem" - żadnego gołębia czy innego wróbelka, zielonego, niebieskiego, czy róziowego. Wyraziłem tylko swój dyskomfort spowodowany mało fortunnym wyborem (a raczej: narzuceniem) loga dla Forum, oraz uzasadniłem swoje zastrzeżenia brakiem wyraźnego/ istotnego związku pomiędzy mangoworajdową świnią a forum dyskusyjnym (nawet jeśli jest to forum Subaru).

Tera klar?
Zasugerowałeś, że "parówy" lepiej oddają ducha forum, stąd moje mędrkowanie. ;-)

Tak naprawdę nie ma dla mnie większego znaczenia jakie jest/będzie logo forum. Muszę przyznać, że prostota świni jest urzekająca. Świnia nie wywołuje u mnie negatywnych skojarzeń, więc nie przeszkadza mi jako logo. Bez tych skojarzeń mangowych jej kandydatura, byłaby pewnie jeszcze ciekawsza. Moim zdaniem logo powinno być prostym symbolem, który z czasem będzie kojarzony z (w tym przypadku) forum, a niekoniecznie odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2008, o 16:45 przez vibowit, łącznie zmieniany 1 raz.
czarne jest piękne...

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 16:41

Konto usunięte pisze:Ja nie mam świniaczy, ale sobie zamówiłem dziś :razz: :razz:
Smacznego.

A może by chociaż ktoś zrobił tego świniacza trochę lepiej, niż te Corelowe elipsy i "pięć minut z palcem w nosie i gotowe"?

M.
I'm always running late - but at least, I'm always running...

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 16:43

Oprocz tego, ze parowy nie byly zbyt udane stylistycznie (sorry autora) to wiecznie mi sie kojarzyly z:

Obrazek

To co mam teraz Appla wozic na subarynie ? :mrgreen: to ja chcialbym cos stylizowanego na logo MS 8-) :-p
(akurat Apple lubilem, pracowalem, ale od kiedy stal sie trendi i jedyny niepowtarzalny, mnie od niego odpycha)
Jestem za swiniom swiniaczkiem, bo jest cool si, nie tylko dlatego, ze Solberg mial (ale tez dlatego) - Poprostu jest inny niz te wszystkie nudne i poprawne logotypy klepane zgodnie z obowiazujaca moda.

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:10

remek pisze:Oprocz tego, ze parowy nie byly zbyt udane stylistycznie (sorry autora) to wiecznie mi sie kojarzyly z:

Obrazek

To co mam teraz Appla wozic na subarynie ? :mrgreen: to ja chcialbym cos stylizowanego na logo MS 8-) :-p
Remek, kucha - to, co pokazałeś to logo Findera, wzgl. Systemu operacyjnego (jak kto się uprze).
Logo Apple Inc. jest troszkę inne - takie jakby ...nawiązujące do jabłka ;-)
apple logo.jpg
apple logo.jpg (4.91 KiB) Przejrzano 4890 razy
(akurat Apple lubilem, pracowalem, ale od kiedy stal sie trendi i jedyny niepowtarzalny, mnie od niego odpycha)
Czyli rewers czegoś, co się nazywa "podążąnie za modą" - nie lepiej zwyczajnie nie zważać na to?
Ja nie korzystam z platformy dlatego że jest trendi, ani też nie zrezygnuję z niej dlatego, że jest "modna" i popularna - pierwszego Maca sprawiłem sobie w '97 roku (pierwszy komp) i do dzisiaj z maków korzystam...
Jestem za swiniom swiniaczkiem, bo jest cool si, nie tylko dlatego, ze Solberg mial (ale tez dlatego) - Poprostu jest inny niz te wszystkie nudne i poprawne logotypy klepane zgodnie z obowiazujaca moda.
And the beauty is in the eye of beholder...
Jest inny, niewątpliwie. Może się komuś podobać, owszem. Związku z FORUM DYSKUSYJNYM wielkiego/ sensownego nie ma. Amen.
Nie chodzi o "nudne" czy "klepane zgodnie z modą" - jak już, to chodzi o "ciekawe", "zgrabne" (może nawet i "oryginalne") - i "nawiązujące do FORUM i do SUBARU" - w takiej właśnie kolejności.

Ja nie chcę prowadzić tu krucjaty antywieprzowej - ale świnia jako logo forum jest pomysłem zdecydowanie mało "akuratnym" i "treściowo zawężającym" - a to, czy się ona komuś podoba, czy nie, niczego w tej kwestii nie zmienia.

M
I'm always running late - but at least, I'm always running...

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:18

maruda pisze: Remek, kucha - to, co pokazałeś to logo Findera, wzgl. Systemu operacyjnego (jak kto się uprze).
Logo Apple Inc. jest troszkę inne - takie jakby ...nawiązujące do jabłka ;-)
nie chcialo mi sie szukac po konotacjach. kazdy wie o co chodzi przeciez i tak ;-) ze jablko jest to wiem od gdzies kolo '90 ;-) jako szczyl wybralem sie do sklepu apple we Wiedniu.
maruda pisze: Czyli rewers czegoś, co się nazywa "podążąnie za modą"
e tam rewers. jablka lubie. ale ze sa "zajebiste" to ostatnio mi sie przejadly.
maruda pisze: ale świnia jako logo forum jest pomysłem zdecydowanie mało "akuratnym" i "treściowo zawężającym"
logo to logo. wazne, ze przyjelo sie. jest pieszczochem ;-) i powstala cala "religia" wogol tego ;-) a np. uswinienie auta znaczy zupelnie co innego niz przed swinka.

Polska ma w "logo" orla. W zyciu nie widzialem orla w Polsce :mrgreen:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:18

Remek, ja mam dwa loga applea na aucie. Na bagazniku, schowane za spoljerem, jako podkladki pod antene na magnesie. I zyje cholera. Ale nie widac na szczescie.
Sa tacy co se rybe przyklejaja, sa inni co sobie swinie przykejaja... rozne zwierzeta sie przykleja, i zawsze cos musza oznaczac, cos symbolizowac.
Na aucie swinia ma sie z czyms kojarzy, i cognescenti wiedza z czym, ale tu jako logo forum kojarz sie z niczym.
Ja prawde mowiac z ta swinia skojarzen nie mam zadnych.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:22

Skrytym parówkożercom mówimy nie! :giggle:

Prosię rzondzi! :mrgreen:
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:28

Arno pisze: Na aucie swinia ma sie z czyms kojarzy, i cognescenti wiedza z czym, ale tu jako logo forum kojarz sie z niczym.
No tak. Tylko po co calemu swiatu sie ma kojarzyc, wazne, ze nam sie bedzie kojarzyc. W koncu to nasze logo.

W kazdym razie. Moze wiec wyrzucmy ankiete, a na jej miejsce damy watek logo forum. W tym watku osoby czujace sie na silach stworza cos niebanalnego* (;-) ) i wtedy sie zastanowimy. Ciezko sie gada po proznicy.

* i gotowego, bo taki watek sie zaraz przerodzi w - popraw te kreske u gory i dodaj kropke w srodku. ;-)

WRC fan
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: inąd
Polubił: 8 razy
Polubione posty: 10 razy

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:30

Macie problem - ja wożę na aucie swojego avatara i olewam inne naklejki :-p





:mrgreen:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:39

maruda pisze: związku pomiędzy mangoworajdową świnią a forum dyskusyjnym
Tylko widzisz, to nie jest tylko logo forum dyskusyjnego...moim zdaniem...
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

mały 5150
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WWA
Auto: Czarne Zło
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 17:45

maruda, powiem szczerze, że trochę mnie razi Twój mentorski ton wypowiedzi.

Jakieś komentarze z cyklu "kulą w płot" albo "...Amen". Możemy dyskutować, może nawet z podniesionego przez Ciebie tematu wyjdzie coś rzeczywiście dla nas cennego, ale zachowujmy jakiś poziom.
Kiedyś miałem żonę... teraz mam Subaru :-d

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Świniobicie

Post 5 mar 2008, o 18:15

a ja wolno ssę, rajdy oglądam w telewizji raz na kwartał, a upalać byłem 0 razy w życiu.

co do świni jednak, to:
- ma ona ugruntowaną pozycję (wśród forumowiczów i wielu subarowiczów) i nie chodzi o "bo tak" ale o "rozpoznawalność", na którą każde logo musi zapracować. świnka już zapracowała
- jest (jako logo FORUM DYSKUSYJNEGO) niebanalne, właśnie dlatego że nie kojarzy się od razu i wprost z forum (jak, nie przymierzając, krowa z czekoladą) a każdemu pytającemu zamiast odpowiedzieć "bo takie zaprojektowali" można zapodać historyjkę na co najmniej 2 minuty opowieści.
- jest tajemnicze (patrz wyżej) a więc elitarne - tylko "wtajemniczeni" wiedzą o co chodzi
- jest międzynarodowe, bo jest szansa, że subarowicze z innych krajów też coś skojarzą, a na pewno wysłuchają i zrozumieją ww wspomnianą opowieść

co do Subaru i imprezy - test:
pierwsze słowo przychodzące na myśl, gdy słyszysz:

mitsubishi
doge
porsche
subaru







jestem pewien, że WIELE osób (także te nie z forum, bez prawa jazdy itp) odpowie:

pajero
viper
carrera
impreza

Impreza JEST flagowym modelem. czy tego chcemy, czy nie.


P.S
a jak ktoś chce mieć "dyskutujące" logo, to może sobie dokleić lustrzane odbicie świnki. będą wtedy dwie wydzierające się na siebie.
bardzo forumowe. :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:


P.P.S.
róziowa barbie z niebieskim (mika) kenem i KRESKA między nimi.

ciekawe, kto się odważy powiedzieć, że barbie nie jest symbolem forum :whistle:
:-p

ODPOWIEDZ