Świniobicie... czyli co ma świnia do wiatraka

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Świniobicie... czyli co ma świnia do wiatraka

Post 4 mar 2008, o 21:27

damaz pisze:Świnka wzięła się z japońskiej mangi. powiązanie świnki z Subaru można znaleźć w poniższym cytacie:
"The pig is a mascot for the Japanese manga (comic) magazine Young Magazine. (...) The pig appears on Petter Solberg's rally car. (...) It ONLY appears on Petter's car -- Mikko's car doesn't have it, and Tommi's (when he was with Subaru) did not either. Toshihiro Arai (in the Production championship) has the pig on both of his side mirrors, as well as a little piggie on his driving suit. I suspect that it's a personal sponsor, rather than sponsoring the entire Subaru World Rally Team or STi."
W związku z powyższym pytanie do wszystkich porkofilów:
Świniacz, jak z powyższego opisu wynika, NIE JEST "ikoną / symbolem SUBARU" - pojawiał się tylko i wyłącznie na POJEDYNCZYCH (dwóch?) Imprezach - zatem, "związek" ów jest, oględnie mówiąc, cokolwiek luźny i incydentalny. CO zatem sprawia, że z uporem maniaka ów niekoszerny kotlet jest forsowany jako SYMBOL/ IKONA FORUM dyskusyjnego?

SUBARU to nie tylko Impreza - to również Legacy, to Outback, to Forester, to Baja, to Justy (a z dawniejszych modeli to Leone, czy też E12 (?)).
Forum Subaru (z kropką czy kreską) to nie forum "rajdowe" - to forum "dyskusyjne". Bartek (Potas) stworzył kiedyś udane logo FORUM, które świetnie (IMO) oddawało IDEĘ forum - czyli, DYSKUSJA (o Subaru, i nie tylko).
Ale nie - "ma być świniacz, bo..."

No właśnie, dlaczego? Bo jest "cool" - nawet jeśli bez sensu? Bo Solberg taką ma, a wszystkie chłopaki chcą być jak Solberg (jak już dorosną... :mrgreen: )?

Dlaczego? Czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?
Ja nie mam Imprezy, i mieć nie mam zamiaru. Nie sikam w pieluchę na widok Solberga (bo i tak nie wiem, jak on wygląda... i nie obchodzi mnie ani on, ani jego "wykony" wcale). Ale na świniacza "w nagłówku" patrzeć muszę - i to jeszcze artystycznie z......go w Corelu (sam dość często odtwarzam bitmapy w krzywych -ale nie w Corelu- i wiem co to znaczy "wiernie odtworzyć", a co "prawie odtworzyć").


"Niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Subarcy nie gęsi, a swą świnię mają" - ?


pzdr,
M.

PS: Jeśli by kto myślał, że mną nisko-merkantylne pobudki kierują - nie, to nie żal o kasę niezarobioną dupę ściska - po prostu świnia jako "logo forum" to jak pasiasty krawat do garnituru - inaczej, wsiowy branding i wsiowe "logowanie" (w sensie "zarządzanie wizerunkiem firmy"), taka estetyka odpustowa.
A co do "zarobionej kasy" - żadne kokosy i żaden majątek: część zysku dostawał Potas (jako autor loga), reszta pokrywała koszty folii (ca 50PLN/m2 netto), transferu, szybszego zużycia noża (100 PLN + VAT /szt. - na takiej folii szybko się tępi) i "robocizny" (przeróbka oryginalnej bitmapy na krzywe, każdorazowa "indywidualizacja" nalepki - w tym indywidualnie robiony kerning dla każdego nicka, obieranie i składanie do kupy tego "drebiezgu" - bywało, że czasem i dwie-trzy poszły do śmieci zanim "wyszło jak trza", latanie na pocztę - w sumie śmiech nie zarobek (zwykłe drukowane nalepki cięte po obrysie ze zwykłej folii robi się po 100zl netto /m2, nie licząc przygotowania; minimalne jednorazowe zamówienie to (najczęściej) 60 zł).
Tyle "w kwestii formalnej".


I'm always running late - but at least, I'm always running...

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świnka a Subaru

Post 4 mar 2008, o 23:58

maruda, wstydź się. Zapomniałeś, że świniak to też dawny avatar WRC fana, z którym forumowicze dwa razy murem stanęli. Drugi raz skończył się... tym forum.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 01:09

Nie mam nic przeciwko świniaczowi, bo sympatyczny jest. A konotacje solbergowskie mi... nie przeszkadzają ;-)

Ale - dla tych, którzy ideolo chcą wyrazić sprzeciw wobec "slajdowaniu wokół rąda" i jeżdżą raczej wolno ssąc i z leletka automatycznie, możnaby w sumie opracować i wykorzystywać takoż logo alternatywne. Niekoniecznie rzeczone parówki, może "kreskę" stać na nowy, własny pomysł?

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 01:40

maruda pisze: Bartek (Potas) stworzył kiedyś udane logo FORUM, które świetnie (IMO) oddawało IDEĘ forum - czyli, DYSKUSJA (o Subaru, i nie tylko).
Czy może chodzi o tzw "parówki"?

Wybacz, ale z całym szacunkiem dla twórcy, który z pewnością chciał jak najlepiej, coś takiego to bym sobie nakleił na samochód jedynie wtedy, gdyby zapłacono mi za powierzchnie jak za reklamy na samochodzie Loaba.

Świnacz może i nie jest trwałym symbolem związanym z Subaru (ale na pewno duuuuużo więcej niż dwa rajdy!), ale się tu przyjął i jest oryginalny.

A zarzut, że są też inne modele - oczywiście są i to bardzo dobre. Ale nie zapomnij, że w powszechnym postrzeganiu tak naprawdę Subaru to Impreza. Impreza turbo. Tak samo, jak Porsche, to 911. Co nie znaczy, że właściciele innych modeli Subaru czy Porsche mają się czuć poszkodowani, ale to tamte sa symbolami marki.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 01:56

jarmaj pisze: Porsche to 911.
A nie Cayenne...??? :-d




:whistle:



:-p ;-)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 02:17

WiS pisze:
jarmaj pisze: Porsche to 911.
A nie Cayenne...??? :-d
Kiedyś w Top Gear zastanawiali się, czemu Porsche zrobiło tak cholernie dobry, dobrze radzący sobie w terenie samochód, skoro wiadomo, że żaden z nabywców nigdy z asfaltu modnych bulwarów nie zjedzie. I stwierdzili, że Porsche po prostu nie potrafi zrobić złego samochodu.

Ale symbolem to on nie będzie... ;-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 02:27

jarmaj pisze: Ale symbolem to on nie będzie...
Może dla Ciebie - ale Ty atypowy jesteś. Jak się specjaliści od marketingu zaprą i sprężą, to będzie - dla "typowych", znaczy sie tzw. tłuszczy. A jest takie zapotrzebowanie, bo zdaje się z kajena marka żyje... :roll:

C'est la żizń. :mrgreen:

Ale wracajac do rzeczy - ktoś zaproponuje uniwersalne logo forum? Bo w reaktywację parówki jakoś nie wierzę. Mnie się tyż nawet podobała, ale rozumiem powody, dla których ten punkt widzenia nie musi być powszechny, że się tak oględnie wyrażę ;-)

Póki co, niech se świniacz chrumka...

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 07:25

jarmaj pisze:
maruda pisze: Bartek (Potas) stworzył kiedyś udane logo FORUM, które świetnie (IMO) oddawało IDEĘ forum - czyli, DYSKUSJA (o Subaru, i nie tylko).
Czy może chodzi o tzw "parówki"?

Wybacz, ale z całym szacunkiem dla twórcy, który z pewnością chciał jak najlepiej, coś takiego to bym sobie nakleił na samochód jedynie wtedy, gdyby zapłacono mi za powierzchnie jak za reklamy na samochodzie Loaba.
Chodzi, w rzeczy samej.

Mnie nie chodzi, byś Ty sobie naklejał, ani ile Ci zapłacą. Ja się pytam o powód ześwinienia Foruma.
Świnacz może i nie jest trwałym symbolem związanym z Subaru (ale na pewno duuuuużo więcej niż dwa rajdy!), ale się tu przyjął i jest oryginalny.
Się przyjął, i to sam zauważyłem - nie rozumiem tylko DLACZEGO.
Oryginalny? Hmm...
Młodzieżowy komiks manga, a "oryginalność"... Osobliwe zestawienie...

Już Solberg popełnił plagiat, ale jemu za to zapłacili. Jak dla mnie, to powielanie kserokopii jest jak to wiązanie kota przed sesją medytacyjną...*

Nie o DWA RAJDY chodzi, a o DWA SAMOCHODY/ DWÓCH KIEROWCÓW - trochę mało jak na markę.
OK, ja wiem, że wielu z tu obecnych dzień zaczyna od modlitwy do Solberga (ci agnostyczni zaczynają od slajdu po rądzie). Ale jednak nie chodzi o RAJDY. Chodzi o FORUM. O DYSKUSJĘ. W tle/ na pierwszym planie (de gustibus) mającą Subaru - ale jednak chodzi o FORUM (nazwa "The Forum" to nieporozumienie?) i dyskusję. As simple as that. CBDU. Amen.
A zarzut, że są też inne modele
To nie zarzut - to stwierdzenie faktu.
- oczywiście są i to bardzo dobre. Ale nie zapomnij, że w powszechnym postrzeganiu tak naprawdę Subaru to Impreza. Impreza turbo. Tak samo, jak Porsche, to 911. Co nie znaczy, że właściciele innych modeli Subaru czy Porsche mają się czuć poszkodowani, ale to tamte sa symbolami marki.
Miliony much nie mogą się mylić?

Jarmaj, ja to wszystko wiem. Pytanie tylko, czy to forum to jest Forum Użytkowników Imprezy (Koniecznie Turbo i Bez ABS-u) - czy też jednak jest to Forum Dyskusyje Subaru.
SUBARU, nie tylko Imprezy. Forum DYSKUSYJNE, nie Forum Imprezowego Luftbranzlingu.


Rzecz do przemyślenia, jak mawiał Stierlitz.

M.

PS: WiS, czy my wszystko musimy od nowa wymyślać - proch, koło, i inne takie? Czy nie możemy skorzystać ze sprawdzonych (i sensownych) dyzajnów?

_________
* Był sobie kiedyś guru. Guru -jak to guru- miał uczniów. I kota.
Ponieważ kot miał paskudny zwyczaj przechadzać się między medytującymi uczniami i ocierać się o nich (przez co ich rozpraszał), guru pewnego dnia się w... zdenerwował, i zaczął zamykać kota w klatce na czas medytacji.

Tak się stało (bo i nikt nie jest nieśmiertelny), że pewnego dnia onego zabrakło wśród nas. Ale szkoła dalej działała - dalej odbywały się wykłady i medytacje.

Jednak pewnego dnia zdechł również i kot. Cóż, bywa.

Ale poradzono sobie i z tym problemem - znaleziono innego kota, którego przed każdą medytacją wiązano i wrzucano do klatki - wszak bez tego medytacji nie dało się zacząć - zwyczaj uświęcony więcej niż dwoma medytacjami to był...
I'm always running late - but at least, I'm always running...

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 08:53

maruda pisze: WiS, czy my wszystko musimy od nowa wymyślać - proch, koło, i inne takie?

Od kiedy wymyślono proch "od nowa" (bezdymny) - wojowanie i polowanie stało się łatwiejsze. Więc czasem warto.

Może się mylę, ale obawiam się, że za parówkami mało kto tu tęskni... :roll: Można to sprawdzić ankietą. 8-)

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 12:22

Szanowne mody. Jako, że wątek jest w "Subaropedii" proponuję wyciąć z niego dyskusję na temat świnek i przenieść do np. "Świnobicia", a pozostawić tu jedynie genezę pojawienia się świnek w kontekście Subaru.

Maruda, obawiam się, że w odniesieniu do jakiegokolwiek symbolu pojawiać się będą wątpliwości. Dla Ciebie pojawienie się świnek na lusterku auta Solberga nie jest wystarczającym powodem, by się z tym symbolem identyfikować, dla innych jest. Cóż... Trudno się dyskutuje z argumentem, "a mi się nie podoba". Masz swoje racje, ale moim zdaniem wystarczającym argumentem "za" świnką, jest to, że się przyjęła. A dlaczego?, to już chyba pytanie do socjologów.
Z tym milionem much to jest tak, że na forum (nie koniecznie internetowym), najczęściej głośniej będą krzyczeć Ci, których jest więcej :mrgreen: , a jak wiadomo stara prawda głosi, że ten kto głośniej krzyczy, ten ma rację, przynajmniej w tak kulawym systemie jak demokracja.
czarne jest piękne...

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Świnka a Subaru

Post 5 mar 2008, o 14:16

vibowit pisze:Szanowne mody. Jako, że wątek jest w "Subaropedii" proponuję wyciąć z niego dyskusję na temat świnek i przenieść do np. "Świnobicia", a pozostawić tu jedynie genezę pojawienia się świnek w kontekście Subaru.
:barbie:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 14:19

Mnie się parówki podobały, ale w pierwszej wersji, kiedy miały super fajne kolorki. Potem się okazało, że trzeba jakiejś specjalnej techniki druku, żeby to uzyskać i parówki zostały spłaszczone i zbanalizowane.

Świniacz jest brzydki jak cholera, ale charakterystyczny. BTW kto produkuje świniacze obecnie?

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 14:20


Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 14:34

No Maruda, wielkie dzięki! Źe sam tego nie zauwaźyłem... Jakoś zlekcewaźyłem, a niestety masz panie Maruda rację w 157%.
Dlaczego świnia ma być naszym logo?
No poczytajcie dokladnie co kolega maruda pisze, a zrozumiecie bezsens tej świńskiej logistyki.
Istotnie, ja z mangą i solbergiem nie mam nic wspólnego.
jeźdźę Imprezą ale jakoś do trzody się nie poczuwam. Czasem zachowuję się jak knur. To prawda. Czasem jestem świmnią zwykłą, czlowieczą no i mam wredny ryj.
Ale mimo to, dla niewtajemniczonego obywatela, który tu wejdzie, obraz świni bedzie conajmniej zastanawiający.
Pronopuję w ziwazku z tym zastosować ankietę.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 14:47

Niech zgadnę: czy jedną z opcji będzie "Forum trzeba zamknąć!"?



:thumb:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:07

Bilex pisze:Niech zgadnę: czy jedną z opcji będzie "Forum trzeba zamknąć!"?



:thumb:
Nie. Zbanować Bilexa.
:evilgrin:

M.




PS: Czyli, jedyne co świniofile mają tu do powiedzenia to tzw. logika błędnego koła - oraz, "bo nam się podoba i jest kul"...?
I'm always running late - but at least, I'm always running...

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:08

maruda, nie.

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:14

Konto usunięte pisze:Mnie się parówki podobały, ale w pierwszej wersji, kiedy miały super fajne kolorki. Potem się okazało, że trzeba jakiejś specjalnej techniki druku, żeby to uzyskać i parówki zostały spłaszczone i zbanalizowane.
Wy tu, kolego, nie mieszajcie dwóch różnych systemów walutowych... Jak na potrzeby foruma ma monitorze to tamte "fajne" kolory są cały czas aktualne - więc strzelacie tu w płot z tą argumentacją.
Przeniesienie zaś parów na samochód to już druga kwestia, powiązana z pierwszą, aczkolwiek nieobowiązkowa. Drukować się tego za bardzo nie da, więc temat został "załatwiony" użyciem folii odblaskowej - bardzo mocnej i trwałej, a do tego kolorystycznie całkiem "si" (w odniesieniu do założeń oryginału).
Świniacz jest brzydki jak cholera, ale charakterystyczny.
W sęsie, parówy nie były charakterystyczne? I trochę jakby mniej brzydkie przy okazji?

pzdr,
M.
I'm always running late - but at least, I'm always running...

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:14

Podoba nam się, booooooo.......



...ja na przykład się przyzwyczaiłem. Jeżeli mija mnie na ulicy jakieś Subaru (niekoniecznie Impreza) zawsze patrzę czy gdzieś (na lusterku, tylnej klapie, przy drzwiach, gdziekolwiek) ma naklejoną świnkę - wzrasta wtedy prawdopodobieństwo, że to ktoś znany mi z forum. Poza tym świnka jest miła, sympatyczna, kojarzy mi się głównie właśnie z forum a nie z Solbergiem czy innym...
Poza tym,, nie uwłaczając nikomu,, nie bardzo wierzę, że ktoś może zaprojektować fajne, proste, ładne i adekwatne (przynajmniej bardziej niż świnka) logo. Wszelkie wariacje na temat znaczka subaru i plejad strasznie mnie irytują...
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:16

A IMHO parówy są jednym z największych graficznych koszmarów jakie widziałem w życiu... :oops:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:17

Rozumiem, że Marudę usatysfakcjonowałoby jedynie tłumaczenie typu: Wybierzmy na symbol niebieskiego gołębia, niebieskiego bo to kolor Subaru i gołębia, bo to symbol pokoju a na forum wszyscy chcemy żyć w spokoju. ;-)

O kurcze.. chyba się zagalopowałem, bo przecież niebieski to wcale nie jest kolor Subaru, a jedynie Imprezy. I co teraz począć? :giggle:
Ostatnio zmieniony 5 mar 2008, o 15:18 przez vibowit, łącznie zmieniany 2 razy.
czarne jest piękne...

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:17

Bilex pisze: Wszelkie wariacje na temat znaczka subaru i plejad strasznie mnie irytują...
Ta z panienką siedzącą na znaczku też?

LouCyphre
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: H&H
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:25

Zdecydowane NIE, parówkowym skrytożer...eee propagatorom

Wolę być świnią niż parówą :mrgreen:

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:28

EterycznyŻołądź pisze:maruda, nie.
No to słucham...

Na razie nic poza tym, że Solberg, że "się kojarzy z rajdami/ Imprezą" i że "się przyjęło" (ale tylko wśród "rajdowców" wzgl. "imprezowiczów") nie usłyszałem. Do kwestii, że tu nie forum "rajdowe", a Subaru to więcej niż Impreza tylko nikt (z porkofilów) się nie odniósł.
Jak ci się chce, to odszukaj sobie stary wątek na kropce, gdzie była dyskusja n.t. "logowania" - i tam znajdziesz argumenty dlaczego "myślenie" Subaru = Impreza WRX jest głupie.

"Czerwone to miłość
Niebieskie - milicjant
Fioletowe - kardynał
Białe - mercedes
Zielone to dolar"

Subaru - to świniacz...?


BARBIE! Podtytuł nieco niefortunny - mnie nie tyle o "zmianę", co o "usunięcie świni" się rozchodzi!
Czyli: świniobicie - tak, zmiana (na inne) - niekoniecznie...

M.
I'm always running late - but at least, I'm always running...

maruda
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: inąnd
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Świniobicie... czyli ruch na rzecz zmiany logo

Post 5 mar 2008, o 15:30

vibowit pisze:Rozumiem, że Marudę usatysfakcjonowałoby jedynie tłumaczenie typu: Wybierzmy na symbol niebieskiego gołębia, niebieskiego bo to kolor Subaru i gołębia, bo to symbol pokoju a na forum wszyscy chcemy żyć w spokoju. ;-)

O kurcze.. chyba się zagalopowałem, bo przecież niebieski to wcale nie jest kolor Subaru, a jedynie Imprezy. I co teraz począć? :giggle:
Usiąść i beczeć.

Opcjonalnie, choć to trudniejsze, przeczytać jeszcze raz - tym razem ze zrozumieniem.

:mrgreen:

M.
I'm always running late - but at least, I'm always running...

ODPOWIEDZ