Strona 1 z 1
Kupno Legacy do 15 tys
: 1 mar 2010, o 22:35
autor: piotrekk1984
czy można za 15 tys kupić jakieś sensowne legacy lub imprezę kombi lub inne subaru z większym bagażnikiem
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 1 mar 2010, o 22:37
autor: pablonas
można
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 2 mar 2010, o 00:22
autor: AMI
No, to temat mozna zamknac ;)
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 2 mar 2010, o 00:30
autor: srnk
Bardziej jakieś czy bardziej sensowne? Jak szukałem jakiegoś sensownego auta to te w okolicach 15 tys były tylko "jakieś".
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 2 mar 2010, o 17:30
autor: piotrekk1984
a jak z trwałością podzespołów takich jak silnik skrzynia dyferencjały itp. i jak znoszą podtlenek LPG ?
jak z dostępnością części zamiennych ?
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 2 mar 2010, o 18:22
autor: pablonas
piotrekk1984 pisze:
a jak z trwałością podzespołów takich jak silnik skrzynia dyferencjały itp.
Przy odpowiedniej dbałości niemal niezniszczalne.
piotrekk1984 pisze:
i jak znoszą podtlenek LPG ?
Dobrze o ile jest to DOBRA sekwencja. Tanie instalacje mszczą się srogo. Po montażu należy pamiętać o częstej regulacji luzów zaworowych 20-30 tysięcy km. Niestety wiąże się to z wyjęciem silnika.
piotrekk1984 pisze:
jak z dostępnością części zamiennych ?
Nie ma najmniejszego problemu.
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 2 mar 2010, o 21:23
autor: piotrekk1984
Aż tak strasznie wygląda regulacja luzów zaworowych myślałem że da się to zrobić w samochodzie

szczerze to jestem mechanikiem ale z subaru nie miałem do czynienia owszem alfa romeo boxer fajne auto ale wole skośnookie
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 2 mar 2010, o 21:34
autor: pablonas
piotrekk1984 pisze:
Aż tak strasznie wygląda regulacja luzów zaworowych myślałem że da się to zrobić w samochodzie
Tak naprawdę to zależy od konkretnego silnika. Część motorów ma regulację "na śrubkę" jak w polonezie albo hondzie i wtedy regulację robisz w godzinę bez wyjmowania silnika. Z tym, że taką regulację mają subaraki N/A z lat 97-98. Wcześniej była hydraulika. Później - płytki. I w tym ostatnim przypadku trzeba wyjąć motor (chociaż kiedyś robiliśmy w legacy 2,5 dohc bez wyjmowania motoru i się dało). Na pewno łatwiej ustawić luzy w legacy niż w imprezie. Po prostu więcej miejsca pod maską.
piotrekk1984, jak jesteś mechanikiem to się nawet nie zastanawiaj i bierz subaraka. To są bardzo wdzięczne auta. Będziesz na pewno zadowolony

Ja mam już drugie, a namówiłem już na to auto chyba 4 czy 5 osób

Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 2 mar 2010, o 21:49
autor: rrosiak
pablonas pisze:
Później - płytki.
To ja się wtracę i jako laik zapytam, dlaczego płytki? Czy są w czymś lepsze, czy tylko utrudniają życie, bo nowość technologiczna to raczej żadna nie jest skoro były już w WAZ2108.
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 3 mar 2010, o 12:48
autor: ky
Bo w szklankowych popychaczach możesz zmieścić dwa rozwiązania: płytki albo hydraulikę (tak po prawdzie to trzy: VW/Porsche miało jeszcze regulację taką śmieszną, stożkowo obrobioną śrubką w szklance, nie wiem czemu ten system praktycznie znikł). Hydraulika powyżej pewnych obrotowych prędkości nie daje sobie rady -- pozostają płytki, albo zmiana napędu rozrządu na jakiś z dźwigienkami. Tylko wtedy wzrastają masy w rozrządzie.
r.
PS. WAZ i tak pewnie zapożyczył od Fiata (np. w 128 były płytki).
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 3 mar 2010, o 12:57
autor: burat
ky pisze:
PS. WAZ i tak pewnie zapożyczył od Fiata
a ona nie miała jakichś koligacji właśnie z Porszakiem , gdzieś kiedyś słyszałem

Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 3 mar 2010, o 13:09
autor: ky
2108 to już Samara, boniepamiętam? :) Tak, coś tam Porsche maczało paluszka. Ale to już były czasy, kiedy płytki były powszechnie znane.
r.
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 3 mar 2010, o 15:04
autor: rrosiak
ky pisze:
Ale to już były czasy, kiedy płytki były powszechnie znane.
I właśnie dlatego mnie dziwi, że Subaru wprowadziło płytki dopiero po 1998 roku, bo tak przynajmniej wynika z wypowiedzi
pablonasa.
Re: Kupno Legacy do 15 tys
: 3 mar 2010, o 17:40
autor: ky
A kiedy wprowadzili szybkoobrotowe DOHC? W SOHC można sobie poradzić śrubkami, w wolnoobrotowych DOHC wystarczy hydraulika (ba, ta hydraulika dawała też radę w BP-D Mazdy, który odcinał gdzieś około 7500rpm).
r.