Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 19:17

Najprawdopodobniej w sierpniu będę załatwiał sprawy z kupnem auta, pomijając wątpliwość czy znajdę w ogóle jakieś fajne roczne Evo IX mam jeszcze inną niewiadomą - wziąć auto w kredyt czy leasing??? Z tego co już czytałem leasing opłaca się bardziej, bo wrzuca się w koszty działalności firmy czyli generalnie jest OK, ale czy istnieją może kredyty dla firm, które można jakoś wliczyć w koszta? Najbardziej by mi zależało, żebym to ja był wpisany jako właściciel auta w dowodzie rejestracyjnym a bank był np. współwłaścicielem - tego nie da się raczej zrobić z leasingiem.

Pozostałe warunki:
- kredyt lub leasing najlepiej bez żadnego wkładu własnego (czyli całe auto w kredycie), bo gotówkę ze starego auta będę potrzebował do wydania na inne cele,
- tablice koniecznie SB czyli bank lub leasing musi mieć jakiś oddział w Bielsku-Białej,
- najprawdopodobniej auto będę chciał kupić w Niemczech - jak wyglądają procedury kredytu czy leasingu auta zza granicy? Firma/bank musi mieć w tym kraju jakąś firmę-matkę żeby załatwić wszelkie formalności?



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 19:26

Ja leasinguję od zawsze w Raiffeisen Leasing. Nigdy się na nich nie zawiodłem. Wszystko profesjonalnie i frontem do klienta. Likwidacja szkód (a parę miałem) sprawnie i bez najmniejszych kłopotów.

Nie wiem jak jest z zakupem auta za granicą. Jak chciałem wyleasingować używany jacht, który chciałem kupić za granicą, to zaproponowali mi leasing zwrotny (ja kupuję, sprzedaję im i wtedy mi leasingują). Ale więcej szczegółów nie znam, bo zakończyło się w sferze idei. Wiem za to, że leasingują pojazdy kupione od brokerów - wtedy nie musisz wkładać w to kasy. Nawet ostatnio dostałem od nich ofertę leasingu subaru tribeca w cenie dużo niższej niż z SIP - właśnie od brokera.

p.s. czemu koniecznie blachy SB?

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 19:51

Konto usunięte pisze: p.s. czemu koniecznie blachy SB?
dobre pytanie

ja mam BRE Leasing i obsługa jest bardzo sprawna . Zakup i rejestracje auta załatwili błyskawicznie, nic nie wypełniałem tylko przyszedłem tu i tam podpisać i gotowe. Bez wkładu własnego to raczej troche cię przegonią z papierkami

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 20:46

Konto usunięte pisze:p.s. czemu koniecznie blachy SB?
Jestem związany ze swoim miastem i po prostu nie chcę jeździć z obcymi blachami, na szczęście np. BRE, BEL czy EFL są w Bielsku i z tego co widzę po znajomych to mają lokalne blachy, nie wiem jak Raiffeisen.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 20:57

Paweł_BB pisze: na szczęście np. BRE, BEL czy EFL są w Bielsku
to jeszcze nic nie przesądza, zapytaj gdzie rejestrują ale jak nawet nie bedziesz miał SB to najwyżej SK , u mnie to nawet jedna literka sie nie zgadza :mrgreen:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 20:57

Paweł_BB, właściwie wszystko jedno jakiego leasingodawcę sobie wybierzesz. Najlepiej zrób konkurs ofert. Jeśli jednak chcesz dać minimalną opłatę wstępną - tak jak mówi esilon - licz się, że będziesz musiał nieźle udokumentować swoją sytuację finansową.

warp9
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Auto: Celica ST182/ Vitara V6/Evo VIII/Impreza WRX
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 21:23

Konto usunięte pisze: Najlepiej zrób konkurs ofert. Jeśli jednak chcesz dać minimalną opłatę wstępną - tak jak mówi esilon - licz się, że będziesz musiał nieźle udokumentować swoją sytuację finansową.
Zgadzam sie. Ja mam leasing w EFL, uzyskany po porownaniu ofert wiodacych leasingodawcow. Raiffeisen zrobil na mnie fatalne wrazenie - kompletny brak porfesjonalizmu ("czy moglbym otrzymac oferte z cenami brutto ? " A to niech pan sam wyliczy" itp.), ale moze to kwestia fatalnej babki, ktora prowadzila ze mna negocjacje.
Leasing>kredyt - jesli masz firme, nawet bym sie nie zastanawial.
It's evolution ...
Obrazek

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 21:39

Konto usunięte pisze:Jeśli jednak chcesz dać minimalną opłatę wstępną - tak jak mówi esilon - licz się, że będziesz musiał nieźle udokumentować swoją sytuację finansową.
A czy oni biorą pod uwagę tylko zarobki firmy czy także mogą wziąć pod uwagę moje dochody z innych źródeł?

Michal B
2 gwiazdki
Auto: Jeszcze 2 Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 21:44

Właśnie temat przerobiłem, wiec tak:
1. Leasing lepiej wrzucisz w koszty bo całą wartośc rat i to brutto (bez odjetych 6 tys), - odejmujesz 6 tys. Vatu dwa razy czyli od leasingi i później od wykupu.
2.Auto z zagranicy - jeśli przez brokera to ma on podpisaną umowę z leasingodawcą (lub kilkoma) i nie ma problemu, zamawiasz auto i sprawa idzie - wymaga to zaliczki - w moim wypadku było to 7,5% wartości auta brutto. Sprawdzałem kilka ofert leasingowych na - róznice szczerze mówiąc były iluzoryczne wiec wybrałem tego- który miał najprostszą procedurę. Przy aucie z od brokera ważne oprócz % u leasingodawcy także forma zakupu euro - czyli traci sie raczej na róznicach kursowych bo przewaznie liczą po kursie sprzedaży banku a ten jest lekko bandycki. Mimo tego kurs niski więc bardzo sie opłaca.
3. Nie kituj z tą przesadna sympatią lokalną - pewnie chcesz mieć SB bo chodzi Ci o parkowanie czy inne takie przywileje. No chyba,że lubisz skrót SB - mnie się on źle kojarzy :mrgreen: Z tymi tablicami może być kłopot ale w sumie to nie wiem, ja miałem zawsze stołeczne czy wrocławskie - teraz też tak będzie i jest mi to obojętne.
4. Jeśli nie przez brokera też chyba nie będzie problemu bo o ile wiem, leasingodawca kupuje w moim wypadku auto bezpośrednio od dilera za granicą, broker bierze prowizje za "skomunikowanie" od sprzedawcy - jeśli ty sobie to załatwisz sam to leasingodawca powinien to pociągnać dalej - nie wiem, czy każdy, popytaj.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 21:52

Paweł_BB pisze:
Konto usunięte pisze:Jeśli jednak chcesz dać minimalną opłatę wstępną - tak jak mówi esilon - licz się, że będziesz musiał nieźle udokumentować swoją sytuację finansową.
A czy oni biorą pod uwagę tylko zarobki firmy czy także mogą wziąć pod uwagę moje dochody z innych źródeł?
Zapytaj. Tam pracują ludzie, którzy chcą Twoich pieniędzy. Gorzej gdybyś ich nie miał. Ale jeśli masz z innych źródeł, to IMHO rozsądna firma to zaakceptuje.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 9 mar 2008, o 21:53

Paweł_BB pisze:A czy oni biorą pod uwagę tylko zarobki firmy czy także mogą wziąć pod uwagę moje dochody z innych źródeł?
To zależy gdzie i kim jesteś dla banku, jeśli nowym klientem może być różnie. Jeśli posiadasz u nich konto (najlepiej od dawna), to możesz być potraktowany łagodniej. Wtedy można przyjąć nawet niewykazywane dochody jedynie na oświadczeniu. Udokumentowane dochody z innych źródeł powinny być jak najbardziej akceptowane.
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 10 mar 2008, o 12:38

Michal B pisze:2.Auto z zagranicy - jeśli przez brokera to ma on podpisaną umowę z leasingodawcą (lub kilkoma) i nie ma problemu, zamawiasz auto i sprawa idzie - wymaga to zaliczki - w moim wypadku było to 7,5% wartości auta brutto.
A znasz jakieś godne polecenia firmy brokerskie? a ta zaliczka szła do brokera czy do firmy leasingowej?
Michal B pisze:3. Nie kituj z tą przesadna sympatią lokalną - pewnie chcesz mieć SB bo chodzi Ci o parkowanie czy inne takie przywileje
Nie mam na myśli żadnych przywilejów, po prostu nie chcę obcych blach ani pod domem ani pod pracą, nie chcę też jeździć np. na zawody rowerowe z obcymi blachami kiedy na moim autku będzie pewnie adres WWW mojej firmy, nie chcę śmigać po moich górkach autem i być obtrąbionym że kogoś wyprzedzam a jak lokalesi widzą lokalesa to bez sensu jest trąbić skoro lokales raczej zna te drogi i raczej nie ma się co nim przejmować, moze też żaden gówniarz mi nie złamie spojlera widząc lokalne blachy, górale raczej też nie lubią obcych (zwłaszcza na Mazowieckich i Łódzkich blachach). Generalnie bzdurne dla Was są te powody ale jest ich wiele i każde po części ma dla mnie pewne znaczenie.
Michal B pisze:4. Jeśli nie przez brokera też chyba nie będzie problemu bo o ile wiem, leasingodawca kupuje w moim wypadku auto bezpośrednio od dilera za granicą, broker bierze prowizje za "skomunikowanie" od sprzedawcy.
Byłoby super :)

A firmy-matki (za granicą) dużych firm leasingowych nie pomogą?
Konto usunięte pisze:Tam pracują ludzie, którzy chcą Twoich pieniędzy.
Powinny chcieć :-) :-) :-)
Doxa pisze:Udokumentowane dochody z innych źródeł powinny być jak najbardziej akceptowane.
OK, dzięki, w tym tygodniu wybiorę się do kilku firm i zapytam

A co z kredytami? jak pracowałem przy rejestracji pojazdów to wiele firm brało auta np. w BPH lub Getinie i wtedy firma była właścicielem pojazdu (z przodu w dowodzie rejestracyjnym) a bank miał przewłaszczenie z tyłu dowodu rejestracyjnego (w/g dokumentów bank teoretycznie miał udział 49% ale to pewnie tylko ściema a auto można było wziąć na większ kredyt niż połowa auta).

Michal B
2 gwiazdki
Auto: Jeszcze 2 Subaru
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 10 mar 2008, o 20:30

Czy mogę Ci polecić jakieś firmy brokerskie? Nie wiem jeszcze, mam nadzieję,że jedną bedę mógł ale to może być za jakieś 2 miesiace dopiero. Zobaczymy. Zaliczka poszła do brokera na poczet zamówienia auta - leasing ją rozliczy w pierwszej fakturze. Co do siedziby "firmy matki" (chodzi Ci o siedzibe właściciela? ) to chyba bez znaczenia. Myślę, że mozesz mieć problem zarejestrować auto leasingowe jako SB - firm leasingowych z siedzibą w Bielsku nie znam, a czy inne tak rejestruja- nie wiem, nie spotkałem sie. Z autem w kredycie nie będzie z tym problemu. Z tym przywiązaniem do swojego miasta nieco chyba przesadzasz i rzeczywiscie nie rozumiem twojej motywacji ale co tam, ludzie miewają większe "problemy", szanuję jednak twoje piękne uczucia do twego miejsc zamieszkania i dlatego dedykuję Ci tą piękną piosenkę :

Tam, gdzie legenda Klimczoka się splata
Z rzeczywistością malutkiego fiata,
Gdzie Beskid sięga do bramy "Befamy",
Gdzie tkacz, inżynier, rolnik i mechanik -
Tam nasze miasto z dnia na dzień piękniejsze,
Tam nasze dzisiaj, jutro radośniejsze.

Ref: Bo Bielsko-Biała to właśnie jest to:
Praca i młodość, co krok nowy blok.
Bo B-B to ja i to ty,
Bo B-B to po prostu my!

Radosny uśmiech szczęśliwego dziecka,
Plecak na ramię i w góry wycieczka.
Splecione ręce dwojga zakochanych,
Spokojna starość dłoni spracowanych -
Tam nasze miasto z dnia na dzień piękniejsze,
Tam nasze dzisiaj, jutro radośniejsze.

Ref:... /Melodia marszowa/

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 10 mar 2008, o 21:05

Michal B, :thumb: :thumb:

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 10 mar 2008, o 21:45

Paweł, a może dałoby radę założyć tablice z wyróżnikiem za 1000zł ?? Choć pierwszy człon i tak bedzie obcy :/

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 11 mar 2008, o 00:15

Michal B pisze: Myślę, że mozesz mieć problem zarejestrować auto leasingowe jako SB - firm leasingowych z siedzibą w Bielsku nie znam, a czy inne tak rejestruja- nie wiem, nie spotkałem sie.
Ja sie spotkalem w moim przypadku Europejski Fundusz Leasingowy, siedziba firmy we Wroclawiu (wiec powinno byc DW ) a auto rejestrowane gdzie indziej (tam gdzie podpisywano umowe, zreszta umowa ma znacznik oddzialowy do oddzialu przynalezy i oddzial zalatwial wszystkie fromalnosci zwiazane z rejestracja w moim miejscu zamieszkania) Takze sprobuj przez EFL, nie powinno byc problemu z lokalna tablica, ja przynajmniej nie mialem.
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 11 mar 2008, o 13:52

Michal B, dzięki za słowa piosenki, podeślij jeszcze mp3-jkę :-)
Michal B pisze:mam nadzieję,że jedną bedę mógł ale to może być za jakieś 2 miesiace dopiero.
OK, mam jeszcze trochę czasu
Tomasz_555 pisze:a może dałoby radę założyć tablice z wyróżnikiem za 1000zł ?? Choć pierwszy człon i tak bedzie obcy :/
Też o tym myślałem, ale chyba sobie daruję, nie chodzi o kasę tylko o to, że niektórzy będą się nabijać a po drugie auto będzie za bardzo rozpoznawalne (łatwe do zapamiętania na ulicy).


Z tego co wiem EFL i BRE rejestrują na Bielskich blachach (są u nas duże oddziały), nie wiem jak BEL i Raiff.


A na tych kredytach bankowych (najczęściej BPH i GETIN) z przewłaszczeniem 49% nikt się nie zna?

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 12 mar 2008, o 20:52

Jeżeli chodzi o BRE Leasing służę pomocą.


Grzegorz.

PS. Reszta na priv.
Brak podpisu.

Deset
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 28 cze 2017, o 15:26

Odkopuję żeby nie zakładać nowego tematu
warp9 pisze:
Konto usunięte pisze: Ja mam leasing w EFL, uzyskany po porównaniu ofert wiodących leasingodawców.
O EFL czytałem gdzieś, że drogi, ale to każdy przypadek jest indywidualny. W każdym razie w moim przypadku nie byli najtańsi.

Właśnie jestem na etapie porównywania ofert i negocjowania. Z tych zebranych najtańszą ofertę dostałem z PKO Leasing (nie Pekao) i z Getinu, poczytałem trochę opinie o Getin Leasing http://antyhaczyk.blogspot.com/2017/03/getin-leasing-opinie-oplaty-prowizje.html ponoć dają super tanie oferty, ale potem opłaty są drogie i przedłużenia ubezpieczeń w kolejnym roku. Idea Leasing nie sprawdzałem, bo to podobno prawie to samo co Getin Leasing.

Pozyskałem oferty w sumie od 7 firm, więcej już nie mam siły wertować tych warunków. Dylemat mam między tymi dwiema firmami. Getin trochę tańszy, ale jak czytam opinie o Getin Leasing to dużo się ludzie skarżą na te opłaty na różnych forach. O PKO za wiele opinii nie znalazłem. To chyba dobrze. Ma ktoś z Was tam leasing i może coś powiedzieć jak to wygląda w praktyce?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 28 cze 2017, o 15:37

Tanie mięso to psy jedzą.
Patrz nie na same % tylko na całość.

Efel jest elastyczny.
Bez scen z nimi od wieeeeelu lat.

Deset
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 28 cze 2017, o 15:41

No wiem właśnie dlatego szperam po necie. Zdaję sobie sprawę z tego, że najtańszy nie musi być najlepszy. Co to znaczy, że jest elastyczny? Że nie robią jakichś dziwnych akcji z absurdalnymi opłatami za dziwne rzeczy? Nie ma wielkiego problemu jak się trochę spóźni z zapłatą faktury?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 28 cze 2017, o 15:54

Póki co, to całe to wybudzenie wątku wygląda na reklamę

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 28 cze 2017, o 16:49

Konto usunięte pisze: Póki co, to całe to wybudzenie wątku wygląda na reklamę
Bo to jest reklama i mam nadzieję, że Deset (Ased) sam się wycofa zanim użyję stosownych narzędzi.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 28 cze 2017, o 17:47

Karwa, a człowiek chciał być uczynny.
:wall:

Deset
Awatar użytkownika
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kredyt lub leasing - co i gdzie wybrać?

Post 28 cze 2017, o 20:20

rrosiak pisze:mam nadzieję, że Deset (Ased) sam się wycofa zanim użyję stosownych narzędzi.
Co masz na myśli?? Link? Nazwy firm? Jakich narzędzi? BANA?

ODPOWIEDZ