Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 10 mar 2008, o 23:03

Rzeznik pisze:
Godlik pisze:Tak sobie też kombinuję (ale lajkonik ze mnie totalny), że skoro internet mam bez kabli, to może postawię ten dysk na szafie
Polecam Seagate freeagent'a. Mam 120GB na 2,5 cala.

A po co placic za 2,5 cala, jezeli chodzi tylko przechowanie danych?

g.



Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 00:10

Chloru pisze: Rozwiązanie mocno upierdliwe bo nie kazdy komputer z jednego portu toto uciągnie - trzeba mieć kabelek z dwoma wtyczkami zawsze przy sobie ;-)
Kabelek z dwoma wyjściami USB jest na stałe podpięty do dysku. A ja już dawno nie widziałem notebooka tylko z dwoma portami USB...
Rzeźnik zbereźnik:)

misioo
2 gwiazdki
Lokalizacja: Gdynia
Auto: SuBEARu
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 11:29

Hmm.. tak patrzę i Seagate ma całkiem fajne 3,5 cala i z E-SATA.
Przy E-SATA wymagane jest doprowadzenie zasilania - czy to idzie przez dodatkowy kabel USB? Wyrabia toto?

Interesuje mnie to bo E-SATA jest sporo szybsze od USB 2.0 no i mam je na swojej plycie gl. a do firewire musiałbym pewnie podłączać jakiś badziew na dodatkowym śledziu.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 12:05

misioo pisze: czy to idzie przez dodatkowy kabel USB?
Nie, do dysków 3,5" musi być "porządne" zasilanie. Z reguły zewnętrzne dyski S-ATA mają swój zasilacz.

Czasami do płyty głównej dołączony jest śledź z gniazdem Molex i odpowiednia przejściówka, wtedy nie musisz korzystać z zewnętrznego zasilania.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 13:08

rrosiak pisze:
I tak trzeba mieć jakiś kabelek przy sobie, a jeśli weźmiesz dysk z własnym zasilaniem to jeszcze zasilacz dodatkowo :-|

Ale ja nie mówię, że rozwiązanie z zasilaczem jest lepsze. Akurat kabelków mam masę i często ratuję sie np. takim z jedną wtyczką od cyfrówki ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 13:09

Rzeznik pisze: Kabelek z dwoma wyjściami USB jest na stałe podpięty do dysku. A ja już dawno nie widziałem notebooka tylko z dwoma portami USB...

A widziałeś "most expensive cheese slicer" ? ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 13:54

Chloru pisze: Ale ja nie mówię, że rozwiązanie z zasilaczem jest lepsze. Akurat kabelków mam masę i często ratuję sie np. takim z jedną wtyczką od cyfrówki

W takim razie, chodzi Ci zapewne o to, że właśnie akurat ten model dysku (FreeAgent 120) jest wyjątkowo prądożerny i rozwiąznie z pojedynczym kabelkiem nie daje rady. Wówczas zwracam honor 8-) Gdybys od razu dokładniej umotywował jego upierdliwość, nie było by tej gadki ;-)
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 16:53

Chloru pisze: A widziałeś "most expensive cheese s
rrosiak pisze: W takim razie, chodzi Ci zapewne o to, że właśnie akurat ten model dysku (FreeAgent 120) jest wyjątkowo prądożerny i rozwiąznie z pojedynczym kabelkiem nie daje rady. Wówczas zwracam honor Gdybys od razu dokładniej umotywował jego upierdliwość, nie było by tej gadki
NIe jest prądożerny, ale producent wyszedł z założenia, że ten dysk możesz podpiąć pod antyczny wynalazek :mrgreen: , gdzie 1 usb jest w stanie pociągnąć pendrive o pojemności mniejszej niż 128 MB :mrgreen:
Rzeźnik zbereźnik:)

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 16:54

Chloru pisze: A widziałeś "most expensive cheese slicer" ?
Nie, ale jak masz fotkę to chętnie zobaczę :cofee:
Rzeźnik zbereźnik:)

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 17:31

Rzeznik pisze: NIe jest prądożerny, ale producent wyszedł z założenia, że ten dysk możesz podpiąć pod antyczny wynalazek :mrgreen: , gdzie 1 usb jest w stanie pociągnąć pendrive o pojemności mniejszej niż 128 MB :mrgreen:
Nie znam parametrów, próbowałem jedynie racjonalnie odnieść się do postów Chloru. To czy komputer jest nowy czy stary, w tej sytuacji nie ma większego znaczenia, bo z założenia wydajność prądowa gniazda USB to 500mA. Niestety to tylko teoria, w jednym kompie dysk o takim właśnie amperażu kręci się bez problemu na jednym kablu, a w drugim trzeba włączyć dopał z drugiego portu, bo nie chce ruszyć lub transfer jest na poziomie FDD. :-|
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 18:30

Najlepszy dysk zewnetrzny 160 GB to Ipod uzywny jako dysk i ipod. Wgodne, male, przenosne, wielofunkcyjne.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Dysk zewnętrzny muszę zanabyć...

Post 11 mar 2008, o 22:36

Rzeznik pisze: Nie, ale jak masz fotkę to chętnie zobaczę :cofee:

http://pl.wikipedia.org/wiki/MacBook_Air ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

ODPOWIEDZ