Czy to forum powoli umiera?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 17:37

No właśnie?

Bo jak na razie niestety mizernieje.
Część (większość?) i tak wybiera pisanie na forum SIP, nowi się nie pojawiają, postów z każdym dniem jest coraz mniej... Szkoda... Nie będzie już gdzie w sieci sobie posiedzieć... ;-(



Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 17:42

jarmaj, uszka do gory. Mizoo pojechal odzyskac adres forum-subaru.pl. Zaraz sie rozkreci.
Po kazdym dzwonie jest spadek, a pozniej wraca do normy. ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 17:43

jarmaj, tak bez ankiety? ;-)
Nic nie umiera. Domena siadła, więc ludzie trafić nie mogą :-( Będzie dopsz, dąt kraj. Niewiele jest serwisów które pękają w szwach po miesiącu, czy dwóch.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 17:48

Wiem, że crash nie wpływa pozytywnie, ale taki trend obserwuję już od jakiegoś czasu.
Tendencja zwyżkowa dawno się skończyła i od jakiegoś czasu idzie w dół...
Ale może się mylę. Oby. Choć nie sądzę...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 18:12

jarmaj, to zależy tylko od nas. Od nikogo więcej :-)

Mnie atmosfera kropki już nie leży. Zrobił się z tego konglomerat górniczo hutniczy. Z moderatorami, którzy stracili umiar.

Też przez chwilę miałem takie myśli jak Ty. Ale po feriach zrobiło się lepiej. Ta nieszczęsna awaria teraz to też nic dobrego, ale mam nadzieję, że się skończy jutro. To, czego ewidentnie tu brakuje, to dobrych technicznie ludzi. Całe szczęście, że Azrael zaczął trochę tu pisać - od tego czasu forum techniczne jest bardziej rumiane.

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 18:25

jarmaj, bo może za mało Twoich postów, hmm? ;-)

A może inni tak samo jak ja nie dostali powiadomienia, że można się dostać na forum przez inny serwer?
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 18:26

Konto usunięte pisze: To, czego ewidentnie tu brakuje, to dobrych technicznie ludzi. Całe szczęście, że Azrael zaczął trochę tu pisać - od tego czasu forum techniczne jest bardziej rumiane.
Jako newbie całkowicie się zgadzam, na kropce można dużo więcje się dowiedzieć w aspektach technicznych...
Rzeźnik zbereźnik:)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 18:41

Doxa pisze: A może inni tak samo jak ja nie dostali powiadomienia, że można się dostać na forum przez inny serwer?
Wyslane zostalo do wszystkich. Dziwne.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 18:47

remek pisze: Wyslane zostalo do wszystkich. Dziwne.

Niby tak, ale do mnie dotarlo przykladowo w okolicach godziny 16, a od rana dostac sie nie moglem i zanim sobie przypomnialem sam o tym, ze byl w uzyciu tez drugi adres - theforum.pl, to chwila zeszla. Myslalem, ze cos sie ogolnie zepsulo z forum.

Pozdrawiam
Jacek "AMI" Rudowski

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 19:11

AMI pisze: Niby tak, ale do mnie dotarlo przykladowo w okolicach godziny 16
Cos kolo tego bylo wyslane, poczatkowo nie moglismy dojsc co sie stalo. Postawilem pol firmy hostujacej na nogi, blednie sadzac, ze to cos z serwerem. Jak sie okazalo popsulo sie gdzies dalej.

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 19:16

remek pisze: Jak sie okazalo popsulo sie gdzies dalej.
Ja podejrzewałem, że to niecne działania kropki spowodowały problem z DNS'em :lol:
Rzeźnik zbereźnik:)

EterycznyŻołądź
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 19:42

jarmaj pisze: Ale może się mylę. Oby. Choć nie sądzę...

Na szczęście zdarza ci się mylić i w jaśniejszych kwestiach niż przyszłość tego forum, więc spać możemy spokojnie. ;-)

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 19:48

Jak to upada, coraz więcej osób wyprzedza mnie w liczbie napisanych postów :razz:

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 20:23

Rzeznik pisze:
Konto usunięte pisze: To, czego ewidentnie tu brakuje, to dobrych technicznie ludzi. Całe szczęście, że Azrael zaczął trochę tu pisać - od tego czasu forum techniczne jest bardziej rumiane.
Jako newbie całkowicie się zgadzam, na kropce można dużo więcje się dowiedzieć w aspektach technicznych...
Wiesz co, szczerze powiem to tak naprawde technicznych warosciowych wypowiedz na kropce jest jak na lekarstwo, ktos cos slyszal, komus sie cos wydawalo itp ...

Jak dla mnie nic nie upada, jest dobrze tak dobrze z enie nadarzam z czytaniem wszystkich watkow :-p
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 20:34

1. Bajka polega na tym, że człek ma roboty wiecej, a robienie postów typu och! ach! mnie nie bawi....
2. Obserwuję, że w piątki warsiawa idzi w dym i budzi się w niedziele wieczorem.... :giggle:
3.Na ., jakość merytoryczna jest taka, jaka jest. Przemeq i spólka niespecjalnie ma co robić... Skoro my odeszliśmy, to lepiej pogadac z sensem, niz klepać bez sensu.
4. Na kropce osobiscie jeszcze sledzę tematy, które kiedyś mnie interesowały. Doszło trochę o dieslu, a polemiki z TS i TJ sa bezcenne. Chłopaki raczej nic sensownego nie napiszą, tylko w koło nawijaja to samo... AK do nas raczej nie zawita z wiadomych względów :-d , choc czasami robil wiele dobrego w kwestiach technicznych i tzw. około sprzedażowych....
Panie i Panowie!
Spoko. :thumb:
Dolce far niente ;-)

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:03

Tyle że mnie akurat nie kompletnie obchodzi co dzieje się na forum SIP, to nie moja piaskownica i nie moje zabawki. I moja noga w tej piaskownicy nie postanie.



Tu chodziło o to, że to forum może się rozlecieć. Subaru to jakby nie było mało popularna marka i może się okazać, że nie ma miejsca w sieci na dwa fora. Za mało użytkowników. Z drugiej strony, większy i mocniejszy przyciąga automatycznie nowych, a i starych trzyma i poza desperatami nikomu nie chce się tego zmieniać.
To trochę tak jak u mnie z windowsem, zdaję sobie sprawę, że pewnie są lepsze, że są tam też jakieś jabłka, ale ponieważ średnio mi na tym zależy, a tak jest znacznie prościej i wygodniej, to nigdy z windowsa nie zrezygnuję. Tu może być podobny efekt blokujący rozwój tego forum.


Wiem, że sam mało pisuję, bo kompletnie nie mam na nic czasu, ale może ci państwo by mogli pisać więcej... :roll: ;-)

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:11

bo to jest forum typowo towarzyskie ,
tak stwierdził znajomy który przed zalogowaniem poczytał trochę i poszedł na sipforum, tam zginął w tłumie i lepiej mu z tym,
a co do techniki to mimo wszystko pomijając fachowe odpowiedzi, często oczekuje nowy użytkownik jakiegoś oddźwieku wśród posiadaczy danego modelu których tam łatwiej spotkać

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:12

jarmaj pisze: sam mało pisuję, bo kompletnie nie mam na nic czasu,


Myślisz że jesteś jedyny?


Jedyne co to powiem wam że pisanie tutaj znalazło się na długaśnej liście moich obowiązków służbowych więc będę zaglądał ;-)

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:13

esilon pisze: a co do techniki to mimo wszystko pomijając fachowe odpowiedzi, często oczekuje nowy użytkownik jakiegoś oddźwieku wśród posiadaczy danego modelu których tam łatwiej spotkać


No bo kto chciałby się dowiedzieć że jego świeżo kupione auto za stówkę ma wadę na która nie ma lekarstwa (np. stukająca przekładnia).....

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:14

Azrael pisze: Jedyne co to powiem wam że pisanie tutaj znalazło się na długaśnej liście moich obowiązków służbowych więc będę zaglądał
nie chcem ale muszem ?


:mrgreen:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:15

esilon pisze:
Azrael pisze: Jedyne co to powiem wam że pisanie tutaj znalazło się na długaśnej liście moich obowiązków służbowych więc będę zaglądał
nie chcem ale muszem ?


:mrgreen:

Raczej "i tak nie mam czasu ale mam go znaleźć i tak"

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:16

Azrael pisze: No bo kto chciałby się dowiedzieć że jego świeżo kupione auto za stówkę ma wadę na która nie ma lekarstwa (np. stukająca przekładnia).....
eee....... no nikt :mrgreen: ale wrażeniami się podzielic z takim co rozumie bo ma teki sam samochód to przyjemne ;-) dla nowicjusza

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:17

Azrael pisze: No bo kto chciałby się dowiedzieć że jego świeżo kupione auto za stówkę ma wadę na która nie ma lekarstwa (np. stukająca przekładnia).....
Jak to, kto .....
Głupie pytanie :giggle:
Krzysiom....
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:18

Azrael pisze: Jedyne co to powiem wam że pisanie tutaj znalazło się na długaśnej liście moich obowiązków służbowych więc będę zaglądał ;-)
:lol: :lol:
Znaczy się chcąc nie chcąc staliśmy się elementem walki :razz: Ale to walka w imię dobrze pojętej konkurencji. Więc nawet jeśli masz Az pisać tu służbowo, to myślę, że tylko przyklasnąć :thumb:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Czy to forum powoli umiera?

Post 13 mar 2008, o 21:20

Konto usunięte pisze: tylko przyklasnąć
klask, klask, na trzy forumy nie mam czasu

ODPOWIEDZ