Klub Zielonej Kury

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 16:46

jarmaj pisze:
Arno pisze: JA do Drezna wziąlem ze sobą 5 par butów.
Tyle mam w ogóle. ;-)
Tych do prowadzenia auta, rozumiem. :) I to jest najlepsza koncepcja.
Jakbym pracował w schronisku w górach, to pewnie też bym miał tylko kilka par. Jak zwykle wszystko zależy.
Ostatnio jeden kolega naśmiewał się ze mnie, że jestem gadżeciarz, bo on ma skarpetki z Auchana, ale okazało się, że sam wydaje pieniądze na różne narzędzia... Mogłyby być z Leroya, jakieś normalne... ale on akurat kupuje z Hamerygi albo coś...
Inni koledzy mają pięć par pantofelków, ale za to pakują forsę w amortyzatory albo inne wynalazki.
Jeszcze inni koledzy wydają forsę na knajpy, wódę, wakacje na Malediwach....
Zawsze coś, zawsze k..wa coś. :)
I zawsze nam baby głowę suszą.


Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 17:01

Arno pisze: narzędzia
;-)
he, he...

Dobry sprzęt to podstawa. A jakie wyroby sa później smaczne.

Buty także.

Pozdrów Kolegę.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 17:54

Arno pisze: Zawsze coś, zawsze k..wa coś. :)I zawsze nam baby głowę suszą.

Bo One mają PRAWDZIWE potrzeby a nie jakieś fanaberie :lol:

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 18:19

FUX pisze: bo jak nie krzewy oliwek
FUX, po co ty kupujesz "krzewy oliwek"? Masz tam jakąś anomalię klimatyczną u siebie..?
BTW: To są drzewa.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 18:54

Yyy.
Przejęzyczenie, bo takie lilipucie , z 80 cm kupiliśmy.
Jedna poszła się ...
Druga ok.
Trzymam w ogrodzie zimowym. Z sentymentu do Cro.
Od wiosny do jesieni na polu.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 18:57

Arno pisze: kolega naśmiewał się ze mnie, że jestem gadżeciarz, bo on ma skarpetki z Auchana
Przepraszam bardzo, ale skarpetki mam z hurtowni skarpetek w Pabianicach, a nie z Auchan. Średnio 2-3 PLN za parę. Bawełna z lycrą.
To adidasy (dla purystów; "running shoes") mam z Auchan za 40PLN. Nie biegam w nich, więc mi wisi ich doskonałość, a ran na nogach nie robią.
Kiedyś, zmuszony sytuacją na wyjeździe, kupiłem skarpetki w Wólczance; PLN 28,- za parę, różnicy nie odczułem.
Ciuchy wiszą mi luźnym kalafiorem.

Narzędzia: Mam sporo narzędzi po moim ojcu. Kupował je głównie w Anglii w czasach, kiedy w Anglii produkowano najlepsze narzędzia na świecie (lata 50. i 60.), klucze Gordona z Sheffield (płaskie i gięte oczkowe), to najlepsze klucze jakie w życiu miałem w ręku - lekkie, precyzyjne, wszystkie powierzchnie robocze frezowane, a nie z odkuwki i utwardzane nie powierzchniowo, tylko na głębokość kilku milimetrów, trzon klucza elastyczny - nagnie się, ale nie zegnie się ani nie pęknie, grubość ścianki "oczka" 32mm nie przekracza 3mm, a klucz wytrzymuje wszystko. Gordon miał najlepszą kuźnię w Anglii i swoje technologie obróbki stali. Teraz Gordon to hurtownia chińskiego chłamu - żal.
A do tego wszystkiego, te klucze są piękne...

Te klucze odziedziczy któryś z moich synów. Skarpetki (przetarte) pójdą do śmieci, tak samo jak adidasy. 8-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 22:24

Gal, jak by zaden nie chcial to ja stoje pierwszy w kolejce, nie musisz mnie nawet adoptowac...
ja skromnie, stahlwille, szkoda, ze tak zadko uzywam..
a skarpetki najlepsze robil lodzki zenit, ponad 95% bawelny, a wytrzymale byly..
nie wiem czy je jeszcze robia..

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 22:39

Ale przepłacacie :giggle: , na Alle kupuje 50 sztuk po 1 zeta i się nie mieszają, i z praniem nie ma problemów :cofee:


Link: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3Olg#t=116
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 22:46

Gal pisze:
Arno pisze: kolega naśmiewał się ze mnie, że jestem gadżeciarz, bo on ma skarpetki z Auchana
Przepraszam bardzo, ale skarpetki mam z hurtowni skarpetek w Pabianicach, a nie z Auchan. Średnio 2-3 PLN za parę. Bawełna z lycrą.
To adidasy (dla purystów; "running shoes") mam z Auchan za 40PLN. Nie biegam w nich, więc mi wisi ich doskonałość, a ran na nogach nie robią.
Kiedyś, zmuszony sytuacją na wyjeździe, kupiłem skarpetki w Wólczance; PLN 28,- za parę, różnicy nie odczułem.
Ciuchy wiszą mi luźnym kalafiorem.

Narzędzia: Mam sporo narzędzi po moim ojcu. Kupował je głównie w Anglii w czasach, kiedy w Anglii produkowano najlepsze narzędzia na świecie (lata 50. i 60.), klucze Gordona z Sheffield (płaskie i gięte oczkowe), to najlepsze klucze jakie w życiu miałem w ręku - lekkie, precyzyjne, wszystkie powierzchnie robocze frezowane, a nie z odkuwki i utwardzane nie powierzchniowo, tylko na głębokość kilku milimetrów, trzon klucza elastyczny - nagnie się, ale nie zegnie się ani nie pęknie, grubość ścianki "oczka" 32mm nie przekracza 3mm, a klucz wytrzymuje wszystko. Gordon miał najlepszą kuźnię w Anglii i swoje technologie obróbki stali. Teraz Gordon to hurtownia chińskiego chłamu - żal.
A do tego wszystkiego, te klucze są piękne...

Te klucze odziedziczy któryś z moich synów. Skarpetki (przetarte) pójdą do śmieci, tak samo jak adidasy. 8-)
Niektóre rzeczy drogie i jakościowe są poprawne politycznie a inne są jedynie powodem do podsmiechujków i ustawiania obywatela w niewłaściwym świetle. Trza widzieć człowieka w człowieku, a nie jedynie w sobie.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 17 sie 2014, o 22:49

leon pisze:Ale przepłacacie :giggle: , na Alle kupuje 50 sztuk po 1 zeta i się nie mieszają, i z praniem nie ma problemów :cofee:


Link: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 3Olg#t=116
leonie, ale to jest 365pln rocznie... o ile zmieniasz je codziennie. mam wrażenie, że kupno dobrych skrapetek w mniejszej ilości może wyjść taniej.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 07:48

Arno, nie wyrzucam, tylko piorę, tak samo jak nie tłukę talerzy, tylko myję. ;-)
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 08:14

Arno pisze:
jarmaj pisze:
Arno pisze: JA do Drezna wziąlem ze sobą 5 par butów.
Tyle mam w ogóle. ;-)
Tych do prowadzenia auta, rozumiem. :)
A właśnie nie. ;-)

letnie
zimowe
sportowe ("adidasy")
eleganckie
do chodzenia po górach

Czyli 5 (narciarskich nie liczę).

Jak się któreś zużyją, to kupuję nowe ;-)

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 11:32

ja mam jedną więcej - do wyprowadzania psa :mrgreen:
ale to z reguły któreś z zużytych z tych powyżej (wyjściowe się nie kwalifikują do psa) :giggle:
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 11:32

jarmaj, ta koncepcja mi się podoba, ale nie każdy może sobie pozwolić na minimalizm.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 19:20

Arno pisze: Niektóre rzeczy drogie i jakościowe są poprawne politycznie a inne są jedynie powodem do podsmiechujków i ustawiania obywatela w niewłaściwym świetle. Trza widzieć człowieka w człowieku, a nie jedynie w sobie.
Zasadniczo się zgadzam, że to niesprawiedliwe, ale jednak swego bronić będę, bo widzę sens kupowania najlepszych narzędzi, a lania na markowe ciuchy.

W obu przypadkach jest ten sam problem; różnica ceny (choć - w przypadku ciuchów - znacznie większa). W narzędziach, najgorszy chłam jest dziesięć razy tańszy od największego szpanu, niekiedy piętnaście. Ale na pewno nie więcej. I do tego, nie ma najmniejszej wątpliwości, że między tymi narzędziami jest jakościowa przepaść.
W ciuchach faktor szpanu jest dominujący. T-shirt z Auchan mogę kupić pewnie za PLN 10,- a od modnego designera za PLN 500,- jak nie lepiej. A "jakością" rozumianą jako jakość materiału i szwów różnią się niewiele.
Dobre narzędzia starczają na pokolenia, ciuchy na sezon.

Ale, wbrew temu co napisałem powyżej, rozumiem, że moje podejście jest nieco staroświeckie, nie przystaje do obecnych czasów i nie mam żadnej pewności, że któryś z moich synów będzie miał ochotę wziąć w przyszłości klucz do swojej białej rączki. Więc w sumie robię to samo co ty - kupuję to, co ja chcę.

Ale i tak uważam to za sensowniejsze.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 19:34

Gal pisze: Dobre narzędzia starczają na pokolenia, ciuchy na sezon.

Zapewne te używane zawodowo codziennie nie starczą. Może proste klucze, jeżeli akurat przedłożone rurą, nie pękną.
Jednak w bucie markowym, ale nie ze stron plotkarskich, dedykowanym do okreslonych celów, jest wygodniej.
W zeszłym tygodniu wywaliłem super wygodne ecco, które miałem chyba z 5 lat.
Przetarłem podeszwy. Będę szukał kolejnych.
Wolę na nie wydać te 400 złotych, niz na inne 40 czy 100.
Z koszulkami sie zgodzę. Z kurtką już na pewno nie.
Kiedyś jeansy no name były trwalsze, niz tzw. metkowo-markowe.
Dzisiaj jeden kit.

Jednakże zapewne sa sytuacje, że jak Cie widzą, tak Cię piszą.
Po urzędach już dawno w bojówkach nie chodzę...
;-)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 22:29

Gal pisze:
Arno pisze: Niektóre rzeczy drogie i jakościowe są poprawne politycznie a inne są jedynie powodem do podsmiechujków i ustawiania obywatela w niewłaściwym świetle. Trza widzieć człowieka w człowieku, a nie jedynie w sobie.

Ale i tak uważam to za sensowniejsze.
Nie jestem pewien. Bo są to rzeczy calkowicie nieporównywalne. Narzędzia służą do produkcji, tworzenia. Szmaty jednakowoż nie. No chyba, że któś jest akurat durną celebrytkom i zarabia pozując na ściankach.
Kiedyś jeden znajomy opowiadał mi o super myjni niedaleko Arkadii, a ostatnio chełpił się tym, że auto ma brudne i mu wisi...
Bo perspektywa się zmienia. Nie możemy stosować własnych systemów wartości do oceny wszystkich na obkoło. ( nie dotyczy to kretynek w ciężarówkach po 700 tys. :)
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 18 sie 2014, o 22:36

Arno pisze: Nie możemy stosować własnych systemów wartości do oceny wszystkich na obkoło. ( nie dotyczy to kretynek w ciężarówkach po 700 tys. :)
e tam nie możemy. Możemy, taka nasza natura.
Problem w tym jak bardzo ważna ta ocena się dla nas stanie i jakiego z siebie ciołka wyrażając ją zrobimy ;-)

Rommel
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: Uxbridge/Rzeszów
Auto: Outback 2006 2,5 , byl Forester 2010 2,5X
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 29 sty 2015, o 19:39

Panowie - dolaczam! Jestem po dzisiejszych jazdach FABIA III TSI 1,2 90 kucy, mala rajdowka! Wygodne, trzyma sie swietnie jak na swoja klase, zawieszenie cichutkie, tylko jakbym bral to kusi mnie ta wielka panorama za 2500 zl :D
"Non homo sed vero mentula magna minax."

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2016, o 13:17

"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

dzixd
Awatar użytkownika
Moderator działu
Lokalizacja: Dziki Zachód
Auto: Legacy IV "prawie spec b h6", legacy II 2.2, 2xLegacy III 2.5 MY99, Impuls - Legacy IV H6 5EAT LPG
Polubił: 9 razy
Polubione posty: 307 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2016, o 16:13

to wygląda podobnie jak audi a2 (chyba)
Jeździć nie umiem, ale się staram :mrgreen:
Naprawiać też nie umiem, ale się staram.
Konto usunięte pisze:
29 gru 2018, o 17:15
masz dobre serducho i ostrego pierdolca :lol: :thumb:
Obrazek

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 74 razy
Polubione posty: 425 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2016, o 16:20

Oczywiście można by powytykać wiejskość tego podświetlenia asfaltu, ale chyba nie o to tu chodzi.

Szacun dla szefostwa Skody i VAG'a za takie podejście do przygotowywania narybku. Bo to kosztuje, teraz. Ale w przyszłości zapewne się zwróci z nawiązką.


Zresztą sama bryła nadwozia wyszła całkiem niezła :-)

gregski
6 gwiazdek
Lokalizacja: inąd
Auto: Mammut
Polubił: 0
Polubione posty: 5 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2016, o 16:27

Akurat tutaj niemce nie oszczedzaja. Zarowno w kraju jak i zagranico system ksztalcenia zawodowego ma sie dobrze. Z tego co wiem, nawet przy lodzkiej fabryce agd jest szkola zawodowa ..

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2016, o 16:28

w Poznaniu też mają umowy ze szkołami i polibudą na kształcenie kadr dla fabryk w Poznaniu i Wrześni
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ccwrc
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Auto: WRC
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Klub Zielonej Kury

Post 25 maja 2016, o 16:28

jarmaj pisze: Zresztą sama bryła nadwozia wyszła całkiem niezła

Mi to przypomina:

Obrazek

czyli najbrzydsza trójka w historii...

ODPOWIEDZ