niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 9 mar 2011, o 13:41

remek pisze:
ky pisze: Od tego są biura podróży
żeby robić kasę dla siebie. Majorka lepiej się sprzedaje.
Zawsze i wszędzie wszystko sprowadza się do kasy ;) Można powiedzieć, że jakaś agencja państwowa wypromuje jakiś region po to, by przyjechał tam hamerykanin, który da zarobić lokalnym prywaciarzom ;)
remek pisze: Nie rozumiem po co serwować niemcom, francuzom, anglikom czy komukolwiek coś co rozumie z 5% Polaków.
Ale robienie wałów i kurewstwo są ,,wartościami'' uniwersalnymi, hucpa i malowanie trawy na zielono również. Komiks też jest sztukną mocno międzynarodową.

r.


Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 mar 2011, o 15:19

remek pisze: miałem przewagę, bo mi powiedział jaki masz. Ale ja nie powiem jaki kupiłem*. :mrgreen:
*następny na pewno będzie Wacom, bo reszta jest zabawkowa. W sumie bez różnicy, bo nie rysuję, ale robiłem 2 lata na wacomie ~A3 i było jakoś inaczej.
Nie no, to ja bym chciała na przykład taki: http://cintiq.pl/ Widziałeś materiał wideło? :-d
No cóż... 7 i pół tysi brutto i będę walić sztukę wyższą jak nic! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Arno pisze:Ale dobra, powstaje istotne pytanie, co to jest sztuka wyższa... A co sztuką wyższą nie jest?
A jest sztuka niższa? średnia? Midi, mini maksi? :whistle:

O tym co sztuką jest, a co nie, nie decydujemy my tu i teraz, o tym zadecyduje czas. Dzisiaj nam się wydaje, że coś jest super, a za 20, 50, 100, 300 lat nikt nie będzie już pamiętał danego dzieła (dziełka). Przetrwają tylko rzeczy najlepsze, najbardziej wartościowe, uniwersalne, dzieła o najwyższej klasie wykonania. Majsersztyki. ;-) I nie jest ważny gatunek: to może być obraz, utwór, film, komiks, mebel.
ky pisze:Wzornictwo przemysłowe może być sztuką, aczkolwiek w dobie ,,projektów'' robionych przez pociotka prezesa bywa z tym bardzo różnie. Tu trzeba pochylić głowę i przyznać się, że siermiężny PRL miał o wiele lepsze wzornictwo od tego, co nas dziś otacza. Jest trochę ładnych sprzętów na rynku, ale częstokroć są tak drogie, że łeb urywa.
Arno pisze: Bo kogo stać na Mitoraja w domu ( mały, w 70 kopiach to pewnie z 25tysięcy). Kogo stać na kupno dobrego obrazu za 20 tysięcy...
To nie jest tak, że kiedyś były świetne arcydzieła, a teraz są same gnioty. I kiedyś były i gnioty, i arcydzieła, a do naszych czasów przetrwały tylko arcydzieła. O gniotach wszyscy już zapomnieli: obleśne PRL-owskie rozpadające się meblościanki z płyty wiórowej, które miał chyba każdy. Ale ślicznej cepeliowskiej masywnej drewnianej komody mojej babci nie pozbędę się nawet za porsche! :-p
A że są drogie? No cóż. I Rembrant jest drogi, i Mitoraj jest drogi (choć każdy drogi na swój sposób). O tym, że coś jest arcydziełem nie decyduje zasobność akurat naszego portfela. Niektórych na te arcydzieła stać. I bardzo dobrze, przynajmniej się nie zniszczą ;-) . Dobra sztuka musi mieć swoją cenę. Genialne dzieło kosztuje. W końcu i porsche jest droższe od poloneza! :evilgrin:
Ale pogapić, posłuchać, czy podelektować się można. I to jest w miarę dostępne, i przecież nas na to stać: albumy, muzea, teatry, kina, internet, tv, koncerty itp. Ja na przyklad wychodzę z założenia, że sztuka jest jak przystojny facet. Obejrzę się za nim na ulicy, pomlaszczę – damaź nie czytaj - ale to że jest piękny, nie oznacza, że muszę go od razu mieć! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Arno pisze: Prawdziwa sztuka jest w pewnym ensie w zaniku.
Nie sądzę. Tylko wśród masy chłamu, nie widzimy tego co piękne. Po prostu nie mamy dystansu. Historia osądzi nasze wytwory za kilkadziesiąt lat. Wtedy się okaże, że zostaną po nas rzeczy wartościowe i to z wielu dziedziń: z rzeźby, malarstwa, muzyki, teatru, filmu, komiksu, z meblarstwa, ze wzornictwa przemysłowego, z historii ubioru... Być może za 50 lat dzieci będą gonione do muzeum "Dom Damaziów" *), by obejrzeć autentyczną komodę drewnianą z ornamentem góralskim, a młodzi adepci sztuki wnętrzarskiej będą pisali magisterki pt. "Wpływ kształtu tostera na kolorystykę ścian w miejskich domach z początku XXI wieku". :razz:

*) per analogiam: Dom Uphagena - autentyczny dom-muzeum, gdzie można zobaczyć jak żyli sobie mieszczanie w osiemnastowiecznym Gdańsku.
damazie chodzą parami

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 mar 2011, o 15:41

damazia pisze:...
O tym co sztuką jest, a co nie, nie decydujemy my tu i teraz, o tym zadecyduje czas. ...
I z tym się zgadzam w 110%. Pytanie czy da się rozpoznać co za 100 lat będzie pamiętane ?
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 mar 2011, o 19:31

W zasadzie nie. Jest jednak jedno ale. Kobieca intuicja! :-p
Dlatego niektórzy ładują forsę już dziś w jakieś tam dzieła.
Moim skromnym zdaniem na przykład Mitoraj i jego rzeźby przetrwają próbę czasu, wulgarny komiks szopenowski nie koniecznie. Bo jest cienki, zapożycza styl od innych i się sili na prowokację. A prowokacja to plagiat sprzed kilkudziesięciu laty.
damazie chodzą parami

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 mar 2011, o 20:15

Dlaczego wśród najsłynniejszych malarzy i kompozytorów nie ma kobiet? Jednym z nielicznych wyjątków jest Grażyna Bacewicz. Ale poza tym plaża.

Za to jako muzy radziły sobie świetnie. Z czego to wynika?

W literaturze jest lepiej. W aktorstwie też podział mniej więcej fifty-fifty. Ale już reżyserów jest więcej mężczyzn niż kobiet. Z czego to wynika?

Kruszyn
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Czeczenia
Auto: KARAWAN
Polubił: 111 razy
Polubione posty: 95 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 mar 2011, o 20:26

Konto usunięte pisze: Z czego to wynika?

Mężczyźni są zdolniejsi ,bardziej twórczy :mrgreen: :evilgrin:
Mądremu wystarczy napomknąć, a głupiego nawet biciem się nie nauczy...

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 mar 2011, o 20:30

damazia pisze: Prawdziwa sztuka jest w pewnym ensie w zaniku.

Nie sądzę. Tylko wśród masy chłamu, nie widzimy tego co piękne. Po prostu nie mamy dystansu. Historia osądzi nasze wytwory za kilkadziesiąt lat. Wtedy się okaże, że zostaną po nas rzeczy wartościowe i to z wielu dziedziń: z rzeźby, malarstwa, muzyki, teatru, filmu, komiksu, z meblarstwa, ze wzornictwa przemysłowego, z historii ubioru... Być może za 50 lat dzieci będą gonione do muzeum "Dom Damaziów" *), by obejrzeć autentyczną komodę drewnianą z ornamentem góralskim, a młodzi adepci sztuki wnętrzarskiej będą pisali magisterki pt. "Wpływ kształtu tostera na kolorystykę ścian w miejskich domach z początku XXI wieku".
Tak, ale nie wiem, czy akurat tak.
Powód: Zanikł sponsoring sztuki. Czystej sztuki. Kto dziś zapłaci dużą forsę za malunek na ścianie?
Dziś dużą forsę zapłacą architektowi za biurowiec. I Koniec. Możliwe, że sztuka użytkowa... Kiedyś u dziadka stały obrzydliwe art deco meble. Poszły na złom, jakieś 30 lat temu. A dziś, dzięki modzie, kosztowałyby majątek.
Inny przykład z epoki tuż przed. Secesja - pogardzana prze wielu w owym czasie. Jako burżuazyjny trend meblarsko zdobniczy. A tu proszę wytrzymało próbę czasu.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 mar 2011, o 20:39

Kruszyn pisze:
Konto usunięte pisze: Z czego to wynika?

Mężczyźni są zdolniejsi ,bardziej twórczy :mrgreen: :evilgrin:
Wątpię. Sądzę, że w przeszłości kobiety zajmowały się czym innym, no powiedzmy w 17 wieku w Amsterdamie. Sztuka byla dla facetów.

Ale przejdźmy do czasów współczesnych. Kogo więcej jest na ASAP chłopaków czy dziewczyn?
Reżyseria - to jest wredny zawód. Wymaga siły i umiejętności teroryzowania ( czasem w białych rękawiczkach) ekipy. Może dlatego.
Książki? Ale tu powstaje pytanie, w zalewie słowa drukowanego, ktore słowo drukowane przetrwa?

Nikt nam w szkole nie kazał czytać różnych pseudodzieł sprzed wojny, literatury popularnej, masowej. Kiedy idę dziś do księgarni boję się książki kupować, tyle złego drukują.
Fido_ wymyślił okrutynie trudne pytanie. CHyba dla socjologa. Z kolei w nauce i biznesie kobiety ruszyły lawinowo już jakiś czas temu.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 mar 2011, o 00:22

Arno pisze: Zanikł sponsoring sztuki. Czystej sztuki. Kto dziś zapłaci dużą forsę za malunek na ścianie?
Dziś dużą forsę zapłacą architektowi za biurowiec. I Koniec.
W Polsce? W Polsce nie ma mecenatu sztuki. A już na pewno nie państwowy... bo tępi urzędole wydają forsę na kiepawe komiksy. Kościelny mecenat natomiast jest niewykszatłcony - promuje sztukę fatalną artystycznie i jeszcze gorszą pod względem teologicznym: mało który artysta po ASP-Warszawa wie, że Chrystus na krzyżu powinien mieć prawą nogę na nałożoną na lewą. To kwestia symboliki sakralnej - zwycięstwa dobra nad złem. Prawego nad lewym. A bardzo często jest odwrotnie. Obejrzyjcie sobie rzeźby w kościele. No cóż... a kiedyś proboszcz bywał bardziej douczony teologicznie. Dziś już nie jest, bo zlewa takie drobiazgi, jak rzeźba w ołtarzu. Kogo to obchodzi? I niestety tak jest, że w innych krajach ten mecenat sztuki jest. I to dość poważny. Prywatny, państwowy i kościelny. My, tu w tym kraju, jesteśmy sto lat za... itepe itede. A kto kupuje słoneczniki holendra za zyliony? Nie ma sponsoringu? Oj... jest :!:
Za biurowiec dziś być może ktoś zapłaci kupę forsy, pytanie, czy ten biurowiec przetrwa jako arcydzieło? Nie zdecyduje o tym forsa wybulona dziś. Zobaczymy za sto lat.

I jeszcze jedno. Co to jest "czysta" sztuka? Czysta to jest wódka. :giggle:
Arno pisze: Możliwe, że sztuka użytkowa... Kiedyś u dziadka stały obrzydliwe art deco meble. Poszły na złom, jakieś 30 lat temu. A dziś, dzięki modzie, kosztowałyby majątek.
Oj, a kto Ci kazał pozbyć się decowskich mebli dziadka? błąd! To, że czegoś nie lubisz Ty, nie znaczy, że nie ma to żadnej wartości jako sztuka. Ja na przykład nie lubię Chopina, ale uważam, że i tak wielkim artystą był. Moje zdanie osobiste nie ma tu jednak żadnego znaczenia.
Arno pisze: Inny przykład z epoki tuż przed. Secesja - pogardzana prze wielu w owym czasie. Jako burżuazyjny trend meblarsko zdobniczy. A tu proszę wytrzymało próbę czasu.
A bo to nie był trend tylko meblarsko-zdobniczy. I nie tylko trend! Widziałeś Alfonsa Muchę? Mehoffera? A Gaudiego? Czy to nazywasz t r e n d e m ?
damazie chodzą parami

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 mar 2011, o 08:18

Damaziu,
Akurat secesje mam opanowana. Jesli pojedziesz do Wiednia to zobaczysz, ze niby w tej kolebce, nie ma prawie zadnych budynkow secesyjnych. Bo akurat tam ludnosc przy pieniadzach nie upadłaby aż tak nisko.
Mucha? Ha! Kazałem w fabryce pomalować żony narty w Muche.

Byłaś w muzeum w Płocku? Zdobyliśmy od muzeum pozwolenie na zrobienie dużego stołu z saloniku Belgijskiego. I kopię idealna zrobilim. Secesje generalnie uwielbiamy.
Ale mimo to, był to dość krótki okres i przez wiele osób w tamtych czasach lekceważony. Co z tego że Galle robił cudowne szkło, co z tego, że Paryż ma sporo tych elementów a w Nancy są najlepsze wille? To była chwila. Wejścia do metra w Paryżu akurat miały szczęście, że je wtedy zrobiono.
Zobacz Wiedeń - ile tam jest domów secesyjnych? Willi? Na palcach jednej reki możma policzyc. Co prawda strzelili nawet w szpitalu kościół...
W szpitalu dla warjatów.

Ciekawa jest Bruksela, tam jest tego mnóstwo, no ale Belgowie w pojęciu eleganckiej Europy, to jakieś podrzędne, wąsate piwosze.
No i secesja nie wytrzymała nakładów finansowych na detale. I zastąpiło ją proste w produkcji Art Deco.

A art deco meble, to było wyjątkowo dawno, i człowiek był bez świadomości proletariackiej. Zresztą te meble jakieś szczególnie piękne nie były.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 mar 2011, o 08:52

Zara, zara...

Czyz mało otacza nas przedmiotow pieknych, ponadczasowych?

Myslicie, że kiedyś tworzono tylko perelki? W życiu!

Syn pare tygodni temu kończył 18 lat. Postanowiliśmy kupić mu obraz, rzeźbę, "coś", gdyby chcial tulać sie po Świecie, mógl zabrać zawsze do walizki.
Kawal soboty i przelożonych X galerii zajęło nam znalezienie tego "czegoś".
Dalismy radę.

W Wenecji zawsze staje z rozdziawiona gębą przy szkle z Murano :-d .
Dla mnie to jest sztuka!

Wszędzie działa statystyka. Z powodzi miernoty, badziewia, rzeczy, ktore do nas nie przemawiają, można znaleźć to "coś".

Arno, myśle, ze gotyk będzie bardziej ponadczasowy, niż secesja... :giggle:
Dolce far niente ;-)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 mar 2011, o 18:56

gotyk jest ponury. ale niezniszczalny.
ma w sobie ponure piekno. nasycone inkwizycja. he he
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

damazia
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: z Damaziowa
Auto: nie wiem, które fajniejsze: czarne czy srebrne?
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 39 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 mar 2011, o 22:36

Arno pisze: Ha! Kazałem w fabryce pomalować żony narty w Muche.
a ja mam filiżanki w Kilmta! :-p
Arno pisze: Byłaś w muzeum w Płocku?
Byłaś. Tylko, że przez Mazowieckie przeleciałam - wolałam wpaść do Diecezjalnego, bo mi ksiądz-muzealnik uchylił gabloty i Biblię Płocką dał cyknąć. I koralowego Chrystusa :-d
Arno pisze: Zobacz Wiedeń - ile tam jest domów secesyjnych?
A sam Wiedeń wiosny nie czyni. Trochę jest chałupek w Paryżu, trochę w Brukseli, trochę w Szkocji (Mr Mackintosh), ciut we Lwowie i w Krakowie czy też w Pradze, no i zatrzęsienie w Barcelonie. Nie powiesz mi, że Sagrada Familia to mebel jest! :giggle:
Arno pisze: Belgowie w pojęciu eleganckiej Europy, to jakieś podrzędne, wąsate piwosze.
Secesja secesją, ale te wąsate piwosze mają Duvela i Trapistów! To dopiero jest sztuka przez duże "S"! MNIAM! :mrgreen:
FUX pisze: Wszędzie działa statystyka. Z powodzi miernoty, badziewia, rzeczy, ktore do nas nie przemawiają, można znaleźć to "coś".
Święte słowa.
Arno pisze:gotyk jest ponury. ale niezniszczalny.
ma w sobie ponure piekno. nasycone inkwizycja. he he
Eeee... pesymista z Ciebie. A wesolutkie pyzate Madonny na lwie widziałeś? Są na przykład w Muz. Nar. w Wawie. :whistle:
damazie chodzą parami

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 mar 2011, o 23:17

Damaziu, Wiedeń dalem jako negatywny przykład. Bruksela - widzieliśmy wszystkie chyba domy warte zobaczenia. Praga, bardzo dużo. nancy widzielim wszystko. Kijów, Petersburg - jest kilka. W Moskwie jest parę sztuk. Budapeszt ma ciężką ponurą secesję - stąd chyba te samobójstwa.
A Klimt jak go się na żywca oglda, to jest dopiero coś. Tyle energii że mucha nie siada. Byłem kiedyś na jego wystawie w Budapeszcie - to tak źle wystawione było, że w ogóle do ciebie to nie przemawiało. A w Belvederze calkiem się to dobrze ogląda.
Co więcej te przewodniki ze słuchawkami - to cudo. Nagle wszystko człowiek nie szkolony rozumie i widzi, tam gdzie niczego nie widział.

We Wiedniu secesja była protestem, dlatego Loos postawił dom bez brwi na przeciw wjazdu do pałacu.

Porównując secesję do baroku czy średniowiecza, to przyznasz, że było to ledwie stęknięcie.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.


Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 67 razy
Polubione posty: 74 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 wrz 2012, o 14:19

za 40 tysi zrobie im takie 3 instalacje :lol: :wall:
łapy opadają- ale toś wystawił f.vat lub umowę o dzieło
ktoś to podpisał
ktoś wypłacił mamone

Piter 35
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jelenia Góra
Polubił: 169 razy
Polubione posty: 103 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 wrz 2012, o 14:39

Ciekawe czy artyści to piwko wypili i buteleczki są częścią instalacji artystycznej :?: :mrgreen:

jarmaj
6 gwiazdek
Lokalizacja: Gliwice
Auto: japońskie, ale nie bokser + bokser, ale nie japoński ;-)
Polubił: 73 razy
Polubione posty: 424 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 wrz 2012, o 15:50

Konto usunięte pisze:za 40 tysi zrobie im takie 3 instalacje :lol: :wall:
łapy opadają- ale toś wystawił f.vat lub umowę o dzieło
ktoś to podpisał
ktoś wypłacił mamone
Dokładnie.

To że jakiś jeden psychol z drugim uważa, że jest to sztuka, to ich sprawa - mała szkodliwość dla otoczenia, nie ma potrzeby siłą do wariatkowa zamykać. ;-)


Ale że idą na to publiczne pieniądze????? :o
Teraz urzędnicy którzy wydali na to zgodę powinni z własnej kieszeni zwrócić te 80 patoli. :wall:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 wrz 2012, o 16:31

Tu w Kijowie opowiedziano mi krótką historię. W Estonii instalacja, jakieś blachy i słoik z kupą ludzką. Zachwyty, telewizja. W nocy któś zaiwanił słoik z kupą.
Autor instalacji zgłosił to na policję. Policja od dłuższego czasu szuka skradzionej części instalacji.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 wrz 2012, o 19:02

Arno, Ty jaja sobie robisz, czy to fakt autentyczny, jak to Klasyk mówił? :o :lol:

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 wrz 2012, o 21:23

No a miska w Berlinie co zginęła?
Dziś sztuka to skomplikowana sprawa i trzeba mieć w Polsce jakieś nazwisko z STEIN, BURG, Gold, KATZEN, BAUM albo co, żeby się w ogóle umieć tym poruszać. Bez tego nie da rady.
Dwa fakultety, w tym jeden w NY, Paryżu, albo Kiszyniowie. No ewentualnie w Peterburgu.

Sztuka wyższa to jest taka, jak na Ukrainie w trzy lata zrobić Białoruś. I zdaje się , że tu są prawdziwi artyści.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 13 wrz 2012, o 23:44

Arno pisze:
Sztuka wyższa to jest taka, jak na Ukrainie w trzy lata zrobić Białoruś. I zdaje się , że tu są prawdziwi artyści.
Trafne spostrzeżenie milordzie... :cofee:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Doxa
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: z krzesła
Polubił: 151 razy
Polubione posty: 121 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 wrz 2012, o 00:54

FUX pisze:Arno, Ty jaja sobie robisz, czy to fakt autentyczny, jak to Klasyk mówił? :o :lol:
Obawiam się, że serio :->

Kiedyś oglądałam w telewizji program o słynnej brytyjskiej artystce Tracey Emin. Jej flagowe dzieło nosi tytuł "My bed". I tak, za Wikipedią :

Instalacja zyskała duże zainteresowanie mediów[4], przede wszystkim dlatego, że artystka pozostawiła plamy po różnych wydzielinach na prześcieradle; przy łóżku znajdowały się także zużyte prezerwatywy, bielizna poplamiona krwią menstruacyjną, pusta butelka po wódce, kapcie, niedopałki papierosów i inne przedmioty. Według Tracey Emin łóżko jest w takim stanie, w jakim było, gdy spędziła w nim wiele dni pogrążona w ciężkiej depresji z powodu problemów w swoim związku. (...) Pomimo tego, że Tracy Emin nie zdobyła Nagrody Turnera, Tate Gallery chciało kupić jej instalację. Jednak większą cenę zaoferował kolekcjoner Charles Saatchi. Cena wyniosła 200 tys. funtów (nie 150 tys., jak podawały media)[7]. W 2006 roku wartość rynkowa instalacji wynosiła milion funtów

Obrazek

:?
Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce,
tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy d..y, krzycząc : "ALE TO BYŁA JAZDA!"
:)

Arno
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Spa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 wrz 2012, o 07:22

TAK JEST, i w tym samym prawie temacie:
http://natemat.pl/31153,gdzie-jest-moja ... e-odchodow

BO Żeby to wymyślić, też trzeba być artystą.
Ocieplenie klimatu zabije nas kosztami ogrzewania.

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: niech mi ktoś wytłumaczy sztukę wyższą

Post 14 wrz 2012, o 08:50

Tylko jedno się ciśnie na usta...

Obrazek

ODPOWIEDZ