Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 20 paź 2015, o 17:51

o. Nike ponoć chce do końca roku samozawiązujące się buty wprowadzić :thumb:
Załączniki
12109204_10153245540349716_4729921111761035157_n.jpg



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 13 lis 2015, o 14:40

Chyba to jest najlepsze miejsce...

5 eksperymentów, które zmieniły świat

http://wyborcza.pl/1,75400,19180170,te- ... swiat.html

Dla mnie najbardziej fascynującym jest "Eksperyment więzienny". Daje się to zaobserwować na każdym forum dyskusyjnym. Nominowani na moderatorów szanowani uczestnicy stają się niezwykle szybko zamordystycznymi "strażnikami".

Co bardziej fascynujące, jednym z niewielu miejsc gdzie tego nie ma - jest TO forum.

AMI
5 gwiazdek
Lokalizacja: Dublin
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 13 lis 2015, o 16:31

Konto usunięte pisze: Co bardziej fascynujące, jednym z niewielu miejsc gdzie tego nie ma - jest TO forum.

Moze to kwestia, ze nie ma juz za bardzo nikogo wyzej, przed kim trzeba sie wykazac ;)


Chociaz niby w eksperymencie wieziennym tez nie bylo - aczkolwiek z drugiej strony bylo pewnie poczucie, ze trzeba sie wykazac dla potrzeb samego eksperymentu i przeprowadzajacych ow eksperyment.
Jacek "AMI" Rudowski

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 13 lis 2015, o 17:13

Konto usunięte pisze: 5 eksperymentów, które zmieniły świat
Nie płacę za "dobre dziennikarstwo", więc nie jestem pewien, ale myślę, że to kolejna kopia artykułu takiego jak np. tu: http://kwejk.pl/przegladaj/2357997/0/10 ... ziach.html
Z eksperymentami psychologicznymi (i psychiatrycznymi) jest jednak ten problem, że są słabo powtarzalne. I to nawet nie przede wszystkim dlatego, że są fałszowane (a są i to często), bo nie ma dziedziny nauki w której by nie było fałszerstw, ale dlatego, że efekt Rosenthala jest tak nasilony w tych dwóch dziedzinach, jak w żadnej innej. Dlatego niektórzy nazywają psychologię "nauką".

Najbardziej powtarzalne eksperymenty psychologiczne to te, których rezultatu domyślamy się bez przeprowadzania badań... ;-)
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 13 lis 2015, o 21:43

Gal pisze: Nie płacę za "dobre dziennikarstwo", więc nie jestem pewien, ale myślę, że to kolejna kopia artykułu takiego jak np. tu: http://kwejk.pl/przegladaj/2357997/0/10 ... ziach.html

Ja też nie płacę. Dziwny jest algorytm pozwalający, albo wyświetlający info, że "wyczerpałeś swój limit".
Taak, z grubsza jest to wyciąg tego co na kwejku. Ja tylko chciałem porównać to do roli i zachowania moderatorów - niezwykle pozytywnej na TYM forum. Proszę mnie nie bić za źródło, ani za to, że ktoś napisał tam o psychologii jako nauce

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 16 lis 2015, o 15:15

Konto usunięte pisze:Daje się to zaobserwować na każdym forum dyskusyjnym. Nominowani na moderatorów szanowani uczestnicy stają się niezwykle szybko zamordystycznymi "strażnikami".

Co bardziej fascynujące, jednym z niewielu miejsc gdzie tego nie ma - jest TO forum.
Oj tam od razu, że czegoś u nas na forum nie ma... :-d

Wszystko jest jak należy, proszę bardzo:
Konto usunięte pisze:Co wy mi tu śmiecicie ?
Se wątek założyć!
Sio mi z tym do innego działu. :evilgrin:
http://forum-subaru.pl/posting.php?mode ... 1&p=474948
Jest ryzyko, musi być wybór.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 24 lis 2015, o 10:23

Wirtualna książka obsługi wg Hyundaia. Ja bym tam dodał rozdziały "Oszczędź na mechaniku, sam napraw sobie swoje auto".


Link: https://www.youtube.com/watch?v=ZHhU84-NtCQ

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 24 lis 2015, o 14:00

A ja bym chętnie obejrzał filmik, jak wymienić żaróweczkę postojową w BlobEye :-) taki ze szczegółami: odkręcanie grila, lampy, zderzaka, odpinanie tych wszystkich kabelków itd...
Jest ryzyko, musi być wybór.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 11 gru 2015, o 13:01

tak właściwie, to nie wiedziałem, gdzie to wkleić, bo z jednej strony news spełnia kryteria tematu, z drugiej strony bezczelnie się chwalę. :-)

chodzi o to, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości co roku organizuje konkurs na "polski produkt przyszłości". wyniki z tego roku są tu:
http://www.ppp.pi.gov.pl/ppp/chapter_95417.asp

w kategorii przedsiębiorcy jest między innymi:
„System zwiększający bezpieczeństwo dzieci przewożonych w pojazdach”, zgłoszony przez IDAP TECHNOLOGY sp. z o.o. z Warszawy – system bezpieczeństwa składa się z urządzenia automatycznie napinającego zintegrowane pasy bezpieczeństwa przytrzymujące dziecko w foteliku bezpieczeństwa oraz urządzenia zmniejszającego przemieszczenie głowy dziecka spowodowane uderzeniem w bok pojazdu samochodowego.
do tego tekstu mogę tylko dodać, że w tej chwili nikt na świecie takiego fotelika nie produkuje i z tego co wiemy, w najbliższym czasie (rok- dwa) nie będzie.

IDAP Technology szuka właśnie... egm... inwestora celem uruchomienia produkcji tego czegoś. i to zupełnie serio. trzeba włożyć ok. 1mln. jak ktoś jest zainteresowany, to poproszę prv. podkreślam jeszcze raz: jesteśmy przygotowani do złożenia poważnej oferty.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 11 gru 2015, o 13:05

damaz, gratulacje :thumb:

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 11 gru 2015, o 13:24

damaz, gratulacje :thumb:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 11 gru 2015, o 13:41

gratulacje to będziemy mu składać, jak znajdzie inwestora. Trzymamy kciuki!! :thumb:

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 492 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 11 gru 2015, o 14:19

Fiu fiu PAnie Doktorze :thumb:
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 13 gru 2015, o 21:23

damaz, powodzenia w szukaniu inwestora. a może jakiś dobry zagraniczny serwis crowdfundingowy?
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 15 gru 2015, o 00:38

inquiz pisze:serwis crowdfundingowy
Marcin, zdecydowanie nie. to jest zbyt poważnie rozkręcona sprawa, żeby angażować w to "crowd". pierwszy argument z brzegu: kwestie własnościowe (praw intelektualnych, praw do praw, praw własności...) muszą być kryształowe. gdyż albowiem chcemy wydębić pieniądze z UC (Komisja Europejska).

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 15 gru 2015, o 08:12

damaz, :thumb:

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 15 gru 2015, o 23:28

damaz, trzeba porozmawiać, podeślij na PW cokolwiek. Mam kolegę co zajmuje się inwestycjami w startupy ale nie wiem czy to jego działka.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

Grzegorz
5 gwiazdek
Lokalizacja: wsi wielkopolskiej
Auto: Peżot
Polubił: 21 razy
Polubione posty: 34 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 23 gru 2015, o 14:11

tak trochę przewrotnie w odniesieniu do tytułu wątku:
http://www.dobreprogramy.pl/Hakerzy-wie ... 69082.html

Czy ktoś się orientuje czy w mbanku można otrzymywać potwierdzenia transakcji bezgotówkowych na sms-a?
To jest chyba ciągle jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie, przy czym w tym przypadku potwierdzenie transakcji która nie miała prawa się zdarzyć ostrzeże żeby blokować kartę już natychmiast.
pozdrawiam
Grzegorz

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 1 lut 2016, o 14:10

Po 26 latach przerwy do ramówki Telewizji Polskiej powraca program popularnonaukowy „Sonda”

http://gadzetomania.pl/58258,program-sonda-tvp

Gliński w pełnej krasie - po Pegazie odgrzeją Sondę - ciekawe w jakiej formie
Choć nie można nie przyznać racji, że lepiej taki program w TV puścić, niż kolejną powtórkę z odgrzewanych kabaretów...
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 1 lut 2016, o 14:32

busik, wiesz jak to jest. Wszystko co było w naszej młodości jest piękne. Bo nam się miło kojarzy z młodością i beztroskim czasem.
Wcale nie mam pewności, że ktoś to kupi, zwłaszcza, że pełno takich programów na wszelkiej maści kanałach typu Discovery.

Ale z pewnością jest to bardziej misyjne niż głupiutkie seriale.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 1 lut 2016, o 15:13

Tomek,
jeśli byłby to program na zasadzie - puszczasz fragment każdego starego odcinka i sprawdzasz czy to co chłopaki opowiadały się sprawdziło w dzisiejszych czasach - to sam to chętnie obejrzę i porównam z rzeczywistością
to byłby naprawdę niezły program

natomiast jeśli będzie to nowy schemat i pogaduszki dwóch gości... to z góry skazane na porażkę, w mojej ocenie
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 1 lut 2016, o 17:18

Powinien to prowadzić Damaź i np. Jarmaj.

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 407 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 1 lut 2016, o 20:13

Skoro żadnej władzy nie da się odspawać od telewizji to lepiej, jak będą robić więcej programów popularnonaukowych niż talent show i seriali.
Konto usunięte pisze: pełno takich programów na wszelkiej maści kanałach typu Discovery.
Racja, z zastrzeżeniem że dobrze by było u nas też takie programy produkować (co czasem już się czyni). Osadzone w naszych realiach i przykładach ale nadające się też do przetłumaczenia i puszczenia w discovery.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 1 lut 2016, o 20:34

Konto usunięte pisze: Wcale nie mam pewności, że ktoś to kupi, zwłaszcza, że pełno takich programów na wszelkiej maści kanałach typu Discovery.

Było. Teraz jakieś śmieci "tanio kupić, drogo sprzedać". :wall:
Alan, Alan, Alan! pisze: Powinien to prowadzić Damaź i np. Jarmaj.

Który byłby za, a który przeciw ? :cofee:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Technika - co niesie najbliższa przyszłość

Post 1 lut 2016, o 21:31

Alan, Alan, Alan! pisze:Powinien to prowadzić Damaź i np. Jarmaj.
dołożyć im trzeciego do zestawu i zrobić coś na nutę Jarmarku - Pijanowskiego, Zientarskiego i Szewczyka :mrgreen:
kogo proponujecie?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

ODPOWIEDZ