Jakie konto bankowe wybrać?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 10:31

Fuzja BPH z Pekao nie jest mi na rękę, pieprzenie się jest straszne z tymi zmianami, w placówkach póki co nikt nic nie wie a dodatkowo wszędzie opłaty są dużo wyższe - w BPH miałem konto SEZAM MAX za 13 PLN i tam miałem wybieranie kasy z każdego bankomatu bez prowizji, za darmo przelewy i utrzymanie serwisu internetowego, hasła posyłane SMSem (do przelewów) też były za darmo a w Pekao każą za wszystko płacić :evil: :evil: :evil: :evil:

Jakie byście polecili konto w "stacjonarnym" banku? ponoć ING jest OK ale chyba banki mieszczą się głównie na Śląśku (dawny Bank Śląski), może jakiś Lucas albo Raiffeisen?



hogi
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Kona Stinky
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 12:40

Paweł_BB pisze: a w Pekao każą za wszystko płacić
Ja płacę 11,50 za prowadzenie rachunku.
Przelewy przez internet to koszt 1 zł. SMSy dostajesz za darmo.
Doradca Finansowy
http://www.greatpe.pl

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 13:05

Paweł_BB pisze: ING jest OK
Może być. :evilgrin:
Dolce far niente ;-)

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 13:09

Paweł_BB, a nie taniej/wygodniej mieć dwa konta? Jedno w marmurku, a drugie wirtualne. Marmurek służy Ci wtedy właściwie jako interfejs do wpłat/wypłat większych sum gotówki. Wybierasz więc najtańszy marmurek. A wszystkie operacje robisz w tanim wirtualu...

Miałem konto w lukasie. Stada emerytów w punktach obsługi mnie czyściły. Kiedy bym nie poszedł, to stado babć w kolejce. Można dostać pryszczy z nerwów ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 13:23

Ja stosuję Inteligo i mBank. Jak trzeba załatwić jakąś dużą sprawę to wszystko można z Inteligo w oddziałach PKO BP. Jak dotąd zero problemów. Ale to tak naprawdę zależy do czego potrzebne Ci jest to "fizyczne" konto.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 15:09

barbie dobrze prawi. Inteligo + PKO jest ok. pod warunkiem, że nie zaglądasz zbyt często do części marmurkowej (Fido, :lol: ).
zresztą, jeśli chodzi o kolejki, obsługę itp, to chyba wszystkie marmurki sucs.


P.S.
barbie , czy możesz podać oficjalnie numer twojego koloru?. usiłuję być grzeczny i pisać zgodnie z oryginałem, ale trochę nie mam cierpliwości do wgapiania się w kolor-paletkę. :mrgreen: a poza tym - jak w przypadku większości samców - wgapianie się nie gwarantuje właściwego wyboru...:cofee:
heksadecymalnie, pls

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 15:19

damaz pisze:barbie dobrze prawi. Inteligo + PKO jest ok. pod warunkiem, że nie zaglądasz zbyt często do części marmurkowej (Fido, :lol: ).
zresztą, jeśli chodzi o kolejki, obsługę itp, to chyba wszystkie marmurki sucs.
Ja wiem? Korzystam z marmurku - Citibank (nigdy nie stalem dluzej niz 5 minut, na wiecej nie mam czasu :mrgreen: ) A do zadan specjalnych mam mbank. Bardzo sympatyczne zestawienie, oba sobie chwale (mbank poza stacjonarnymi oddzialami spelni wszystkie Twoje oczekiwania ktore wymieniles).
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 15:31

Dla mnie Citi jest tragiczny. Po wielu przejściach w życiu już do nich nie pójdę. Ze wszystkim robią problemy, niemożliwie upierdliwy bank ;-)

damaz, do wyboru #FF3399, #FF00BF, #FF0080(ten najbardziej)

owoc666
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: było STi '05
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 15:42

Jedynym minusem Inteligo jest to, że ciężko się wypłaca kasę (szczególnie większe kwoty). Rzeźbienie np. 40k w bankomatach nie jest fajne... :roll:
Obrazek Obrazek

411KM @ 575Nm

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 15:45

Większe kwoty wypłaca się w oddziale PKO BP wyposażonym w terminal POS. Sprawdzone przy zakupie Subarbie - jednorazowo wypłaciłam prawie 100tys. zł. 8-)

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 15:55

poza tym City grupa dostała nieźle w skórę w zeszłym roku... :evilgrin:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 16:35

Ja mam pare lat inteligo - fajne wygodne, minus taki, ze nie ma karty kredytowej i oprocentowanie jest tragiczne a lokaty terminowe sa bezsensowne.
Drugie mam w BZWBK - wszystko dosc fajnie i sprawnie. Jest konto oszczednosciowe 5% na ktorym mozna w dowolnej chwili mieszac gotowka bez utraty. Do karty kredytowej jest opcja rozlozenia zadluzenia na raty 8% rocznie.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 17:13

barbie pisze:Dla mnie Citi jest tragiczny. Po wielu przejściach w życiu już do nich nie pójdę. Ze wszystkim robią problemy, niemożliwie upierdliwy bank ;-)
Mam podobne doświadczenia. Nigdy więcej Citi.

Interceptor
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: takie zuzycie paliwa?
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 18:14

Konto usunięte pisze:
barbie pisze:Dla mnie Citi jest tragiczny. Po wielu przejściach w życiu już do nich nie pójdę. Ze wszystkim robią problemy, niemożliwie upierdliwy bank ;-)
Mam podobne doświadczenia. Nigdy więcej Citi.
Jakos nie doswiadczylem trudnosci, moze przez to ze ja malo problematyczny jestem :-p

Ale jak idac jestem wyjatkiem, wiec wycofuje sie pod presja ogolu :mrgreen: :razz:
I'm addicted to adrenaline ...

Obrazek

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 24 mar 2008, o 21:19

Interceptor pisze:
Konto usunięte pisze:
barbie pisze:Dla mnie Citi jest tragiczny. Po wielu przejściach w życiu już do nich nie pójdę. Ze wszystkim robią problemy, niemożliwie upierdliwy bank ;-)
Mam podobne doświadczenia. Nigdy więcej Citi.
Jakos nie doswiadczylem trudnosci, moze przez to ze ja malo problematyczny jestem :-p

Ale jak idac jestem wyjatkiem, wiec wycofuje sie pod presja ogolu :mrgreen: :razz:
Citi od 14 lat.
Nie jest ideałem (był - 14 lat temu - na tle ówczesnej bankowości polskiej), ale w tym czasie inne banki się podciągnęły, a Citi się specjalnie nie zmienił.
Ale nadal mają pewne rzeczy, które mi odpowiadają - powiadamianie SMSem o każdej transakcji na koncie czy karcie (w minutę "po"), swobodny dostęp do zarządzania kontem przez internet (bez żadnych "jednorazowych kodów, a jak dotąd bez żadnej wpadki), właściwie wszystko można załatwić przez telefon czy internet, a "większe sumy", to oni przywożą do domu, albo gdzie się tam chce - więc nie jest aż tak źle...
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 25 mar 2008, o 15:59

Byłem w Amerbank, PKO BP, Citi, a teraz jestem w Pekao SA (od 10 lat) i nie mogę narzekać - nie miałem jeszcze sytuacji, w której bank nie spełniłby oczekiwań (np. zorganizowali dużą kwotę w euro w gotówce w 2 godziny bez prowizji, kredyt we frankach szwajcarskich, gdzie oferta banku była tylko w PLN i Euro i itd.). A reszta jest taka sama jak w każdym innym banku (konto internetowe, karty płatnicze, kredytowe, fundusze i itd.). Minus to opłata za prowadzenia konta, która jest relatywnie bardzo wysoka.

IMHO wybór powinien być uzależniony od kwoty jaką chcesz zaangażować i co chcesz uzyskać (komfort, dostęp do określonych produktów, inwestycje, niskie prowizje i itd.).

Rzeznik
Rzeźnik zbereźnik:)

Chloru
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DC
Auto: T5RDESIGNAWDPOLESTARENGINEERED ;-)
Polubił: 213 razy
Polubione posty: 491 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 27 wrz 2015, o 17:52

Sęp wykopał padlinę :giggle: ;-)
"Understeer is a crime" (C) Colin McRae

Bergen
Awatar użytkownika
Moderator
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 30 wrz 2015, o 19:40

no to jeb z dzidy

boy
0 gwiazdek
Lokalizacja: Wrocław
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 25 sty 2016, o 12:39

Wykopalem i ja, akurat rezerwowalem bilety i hotele i troche sie wscieklem jak zobaczylem historie obciazen na karcie, grr!
Chyba czas na nowe konto..
Jak oceniacie aktualna oferte Citi? Chodzi mi o Citi Priority, ktos moze ma/uzywa? Moze jakis inny bank ma to lepiej rozwiazane?
Glownie chodzi mi o to, zeby zalozyc bezplatne subkonta walutowe i przepinac pomiedzy nimi debetowke, zeby nie placic tej zlodziejskiej prowizji 5,8% za platnosci w EUR karta..
Jak mozna zasilac takie subkonto? Mozna jakos kupic waluty online poprzez bank?

ptk22
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: JG
Auto: Subaru Impreza 2.0 GX blobeye LPG
Polubił: 2268 razy
Polubione posty: 137 razy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Post 25 sty 2016, o 13:19

Alan, Alan, Alan! pisze: konto oszczednosciowe 5%
To były fajne czasy :-)
Jest ryzyko, musi być wybór.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Jakie konto bankowe wybrać?

Post 22 lis 2018, o 20:46

Odkopie trochę
Rozmawiałem dziś ze znajomym, który w związku ze swoją sytuacją życiową jest zmuszony wziąć duży kredyt. Chodzi od banku do banku i w kilku usłyszał tą samą informację, jakoby od nowego roku WIBOR miał polecieć w górę na tyle że raty kredytów wzrosną o ok 200zl.

Jak dla mnie to WIBOR jest regulowany stopami procentowymi, których rada polityki pieniężnej nie podniosła i nie planuje tego zrobić w najbliższym czasie. Czy ja o czymś nie wiem, czy faktycznie czeka nas wzrost oprocentowania posiadanych kredytów po nowym roku? Ktoś coś?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Jakie konto bankowe wybrać?

Post 22 lis 2018, o 21:12

busik, WIBOR nie ma raczej nic wspólnego z RPP, wg definicji to średnia arytmetyczna (po odrzuceniu wartości skrajnych) "widzimisię" największych banków w Polsce pod kontrolą Rady WIBOR.
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Jakie konto bankowe wybrać?

Post 23 lis 2018, o 14:22

Ok, przyjmijmy że jest tak jak mówisz, że to umowa pomiędzy bankami. Czy coś wiadomo, aby banki od nowego roku umówiły się na podniesienie oprocentowania? Zmowa cenowa?

Czy to tylko gadanie konsultantów, żeby podkręcić sobie sprzedaż jeszcze teraz?
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Jakie konto bankowe wybrać?

Post 25 lis 2018, o 04:56

busik, z różnych stron pojawiają się głosy o górce dobrej koniunktury. Jak tak faktycznie się stanie, a nasza ekonomia jest mocno zależna od sytuacji w EU i ogólnej, to faktycznie % mogą wzrosnąć.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

paku
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Auto: OBK H6
Polubił: 44 razy
Polubione posty: 97 razy

Jakie konto bankowe wybrać?

Post 22 sty 2019, o 14:11

Mamy nowy rok to można powiedzieć sprawdzam ...

Ale tak dla posumowania:

" ACI Polska administrowało stawką WIBOR do dnia 29 czerwca 2017. Obecnym administratorem stawki jest GPW Benchmark SA."

https://www.gpwbenchmark.pl

Stawki WIBOR są rzeczywiście niskie więc mają z czego rosnąc, ale to raczej inflacja i stopy procentowe RPP powinny najpierw wzrosnąć.

Jeśli nawet WIBOR nie jest bezpośrednio związany z RPP to jednak RPP ustala cenę pieniądza pożyczanego od NBP.
WIBOR zaś jest ceną za jaką banki komercyjne pożyczają od siebie wzajemnie.

i teraz:

"Skąd banki biorą wysokość WIBORU? Niemal zawsze będzie to wartość pomiędzy stopą lombardową i stopą depozytową (NBPu), najczęściej w okolicach stopy referencyjnej. Dlaczego? Bo nie ma sensu pożyczać konkurencji taniej niż stopa depozytowa. Lepiej włożyć te pieniądze do NBP. Nie ma sensu też brać pożyczki drożej niż po stopie lombardowej, skoro na taki właśnie procent można pożyczyć w NBP"

Tak więc finalnie RPP ustala zakres w jakim WIBOR będzie się majtał.

W mojej ocenie RPP działa obecnie w celu pompowania gospodarki tanim pieniądzem i sztucznie utrzymuje niską stopę, nie mówiąc już o cudach nad inflacją jaką funduje GUS od dłuższego czasu.
Dopóki mamy rząd socjalny i jego przedstawiciel (poza asystentkami) kieruje NBP to nic się nie zmieni...
Tak że kolega może spać spokojnie, wszak na rządzie wiszą np. jeszcze kredyty w Franku. Będą pilnować taniego pieniądza, idą wybory.
"Każdy dobry uczynek będzie słusznie ukarany"
"Kto miał się wystraszyć, to się wystraszył. Kto miał się ześwinić, to się ześwinił"

ODPOWIEDZ