Zakup i sprzedaz

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 25 mar 2008, o 21:06

To ja dodam tylko slowo a propos VAT-24. Tydzien czekania to czasami wiecznosc. Jesli wiec milo ulozy sie rozmowa w UM i "Pani w okienku" nie bedzie miala zlego dnia to wystarczy podbita pieczatką z US kopia zlozenia VAT-24 do uzyskania dow. tymczasowego. :->


Obrazek
Subaru - the source of wanderlust. || http://mizoo.pl - foto galeria

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 25 mar 2008, o 22:48

mizoo pisze:Jesli wiec milo ulozy sie rozmowa w UM i "Pani w okienku" nie bedzie miala zlego dnia to wystarczy podbita pieczatką z US kopia zlozenia VAT-24 do uzyskania dow. tymczasowego. :->
Z tego co wiem to nawet próbnych (czerwonych) tablic nie można wziąć na VAT-24 a co dopiero stałe (białe) blachy z pozwoleniem czasowym :whistle:

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 25 mar 2008, o 23:01

Teoria to jedno a doswiadczenie praktyczne mowi co innego... ;-) Nie ma co sie madrowac, trzeba probowac. :giggle:
Obrazek
Subaru - the source of wanderlust. || http://mizoo.pl - foto galeria

Fala
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: KPHTH MOU
Auto: OBK H6 3.0 / GT / 328iA / TT Roadster / Habana Custom / 855 T5 / 900se turbo cabrio / Legacy CVT
Polubił: 4 razy
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 26 mar 2008, o 10:54

Rzeznik pisze: transparętność

Proszę uniżenie o transpareNtność... :oops:
Obrazek

NAJLEPSZA OLIWA Z OLIWEK Z KRETY! <-- wyszukaj na FB

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 26 mar 2008, o 21:34

mizoo pisze:Teoria to jedno a doswiadczenie praktyczne mowi co innego...
Przez 3,5 roku pracowałem w wydziale komunikacji przy rejestracji pojazdów i dla mnie to było tożsame - jak coś się nie da to się nie da, ot co ;-)

mizoo
Awatar użytkownika
Administrator
Lokalizacja: to tu, to tam
Auto: U r a bus (GT)
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 26 mar 2008, o 23:25

Pawel, i tego nie moge niestety zrozumiec. Skoro wydawany jest dowod tymczasowy, na ktory czesto wpisuje sie informacje o tym, ze nalezy przedstawic polise OC aby odebrac staly, skoro to jest wlasnie czas na sprawdzenie historii pojazdu, to czemu nie pozwolic w tym czasie odebrac spokojnie vat-23 i przedtawic go przy odbiorze dow. rej. stalego? :whistle:

Zaczynam doceniac zyciowe podejscie urzednikow w moim miescie. :-p
Obrazek
Subaru - the source of wanderlust. || http://mizoo.pl - foto galeria

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 27 mar 2008, o 06:50

mizoo pisze:Skoro wydawany jest dowod tymczasowy, na ktory czesto wpisuje sie informacje o tym, ze nalezy przedstawic polise OC aby odebrac staly, skoro to jest wlasnie czas na sprawdzenie historii pojazdu,
Problem w tym, że auta zagranicznego się nie sprawdza (sprawdza się krajowe poprzez wysłanie tzw. Zawiadomienia ze wszystkimi danymi pojazdu - papierowo i elektronicznie - i wtedy urząd potwierdza, że jest to ich auto), po to mają być właśnie gotowe dokumenty (Vat-25, Akcyza, tłumaczone dokumenty i przegląd) żeby wykluczyć wpadkę bo przecież Vat-24 czy AKC-U są składane w okienku i mało kto to sprawdza a dopiero później dokumenty się przygotowuje dla klienta, dopóki nie są gotowe to coś może się wydarzyć (np. odmowa wydania akcyzy czy jakieś tam np. odwołanie), u nas w urzędzie sporadycznie zdarzały się przypadki, że zlitowaliśmy się nad klientem i daliśmy mu próbne a potem z urzędu celnego lub skarbowego przychodziła odmowa wydania dokumentów a klient wiedząc to pół roku jeździł sobie po kraju na czerwonych blachach i pozwoleniu czasowym, zdarzyła się także śmierć klienta (młodego) i wtedy oczywiśće rodzice nagle całą winę zrzucają na urząd, że bezprawanie dał mu tablice i synek się zabił :wall: :wall: :wall:
Po takich akcjach moje szefostwo dostało po dupie za takie załatwienie sprawy i już więcej nie byliśmy tacy dobrzy, z resztą jak wspomniałem warunki wydawania tablic reguluje prawo, nie jest to urzędnicze "widzimisię".
mizoo pisze:Zaczynam doceniac zyciowe podejscie urzednikow w moim miescie. :-p
Kto ma miękkie serce musi mieć twardą dupę, w końcu i w Twoim mieście się doigrają :mrgreen:

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 27 mar 2008, o 19:09

the Wave pisze: Proszę uniżenie o transpareNtność...
Okazałem skróhę :mrgreen: i napisałem 100 razy transparentny ;-)
Rzeźnik zbereźnik:)

Rzeznik
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: VW Passat 3.6 4Motion
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Zakup i sprzedaz

Post 27 mar 2008, o 19:11

Tasior_Miedziak pisze: To kolego Rzeznik, pochwal sie co to za firma jest. Skoro uczciwa i warta zachodu to chyba zasluzyla sobie na wymienienie jej z nazwy
Jak potrzebujesz info to wyślę na PW.
Rzeźnik zbereźnik:)

ODPOWIEDZ