Uwaga, piraci!

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Uwaga, piraci!

Post 28 lip 2010, o 18:18

Walki o pokój, pardon, o bezpieczne drogi polskie - ciąg dalszy.

Ministerstwo Infrastruktury proponuje, by:
- skasować kursy kasujące punkty karne,
- tracić wszystkie posiadane kategorie i zaczynać potem staż kierowcy od zera:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/4 ... rnych.html

Ja tam na szczęście jeżdżę zgodnie z przepisami, ale piratom - nie zazdroszczę :oops:



Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 28 lip 2010, o 18:22

Czy ja mam znów zaczynać dyskusję, którą toczyliśmy nieraz? :roll:

Zbudować obwodnice, autostrady i problem przekraczania prędkości zniknie jak sen złoty...

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 28 lip 2010, o 18:30

Konto usunięte pisze: Czy ja mam znów zaczynać dyskusję, którą toczyliśmy nieraz?
Długa przerwa była :cofee: A tak serio, nie po to wkleiłem - ale by ludziom uświadomić, że może być gorzej.
Konto usunięte pisze: Zbudować obwodnice, autostrady i problem przekraczania prędkości zniknie jak sen złoty...
Zgadzam się. Plus zakazać budowania domów / knajp / warsztatów / stacji benzynowych metr od istniejących obwodnic, wraz ze stawianiam tam znaków ograniczenia i białych tablic.
Niech sobie w/w obiekty stają od drogi szybkiego ruchu tyle metrów, by ruch mógł nadal być szybki - i OK.
I problem nie tyle może zniknie, co, powiedzmy, ulegnie poważnemu ograniczeniu. Proporcjonalnie do ograniczenia fotoradarowych wpływów budżetu państwa i budżetów gmin, niestety.
I niektórzy panowie w ciasnych czapeczkach stracą sens i cel życia.

Nie przejdzie.

No pasaran.

:wall:

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 28 lip 2010, o 18:32

Konto usunięte, żadne statystyki tego nie potwierdzają.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 28 lip 2010, o 18:41

WiS pisze: Długa przerwa była

Noooooo, o cioci mumii chyba ostatnio rozmawialiśmy? To chyba wieki temu, w okolicach trzeciego bloku...
WiS pisze: Plus zakazać budowania domów / knajp / warsztatów / stacji benzynowych

Znasz Łomianki? Ulica Kolejowa to była kiedyś obwodnica. Ale jak to w PL, zaraz się przy takiej ładnej szosie pobudował jeden domek, drugi, potem warsztacik, firemka i teraz droga przelotowa leci przez środek miasteczka, oczywiście światła, zebry i inne szykany... A w cholerę te światła polikwidować, jak ktoś chce mieszkać przy obwodnicy to jego problem!

Trzeba robić jak na Zachodzie czy w Czechach - jest wyznaczona strefa przemysłowa, jeden wjazd z takiej obwodnicy do grajdoła z firmami i tyle. A mieszkaniówki w ogóle nie stawiać. Niezdrowo. Hałas. Niech się budują z drugiej strony.
WiS pisze: I problem nie tyle może zniknie, co, powiedzmy, ulegnie poważnemu ograniczeniu.

O to mi właśnie chodziło, że zostanie ograniczony i zniknie jako patologia.
WiS pisze: I niektórzy panowie w ciasnych czapeczkach stracą sens i cel życia.

Znajdą sobie inne zajęcie ;-) Kiedyś oglądałem taki niemiecki "uwaga pirat" i chłopcy się ustawili w strefie zamieszkania, gdzie zwykle jest ograniczenie do 30, ale tu akurat ktoś sobie wykombinował 10 czy 15 i rypali seryjnie mandaty Germańcom, którzy jechali grzecznie 30... :lol: jeden mało policantki nie pobił, jak się dowiedział że za jazdę z prędkością 27 km/h dostanie mandat 50 Euro... :giggle:

faranek22
0 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 12:20

powinno się wsadzać do więznienia





------------------------
unblocker
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, o 20:21 przez faranek22, łącznie zmieniany 5 razy.

damaz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z Damaziowa
Polubił: 0
Polubione posty: 97 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 12:59

minimus pisze:Konto usunięte, żadne statystyki tego nie potwierdzają.
minimus, ale Niemcy już dawno wykazali (i nadal wykazują), że Funky jednak trochę racji ma.

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 13:35

damaz, no przosz..., a w Nigerii w ogóle bez autostrad śmiertelność z powodu wypadków motoryzacyjnych jest jeszcze mniejsza. I czego to dowodzi?

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 13:37

minimus, tego, że naciągasz fakty :mrgreen:

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 14:08

minimus, akurat w Nigerii jest zupełnie przyzwoita sieć bezpłatnych autostrad między ważniejszymi miastami.

Nie wiem, jak u nich ze śmiertelnością w wypadkach - ale i tak ostrzegam, nie idź, pardon, "nie jedź tą drogą"... ;-)

Mówiąc serio - tego, o czym napisał Funky nie da się udowodnić (ani też zaprzeczyć) żadną statystyką. Na szczęście, ludzkość potrafi weryfikować hipotezy nie tylko w oparciu o statystyki.
W tym wypadku, IMO, wystarczy nieco doświadczenia i zdrowego rozsądku - jeśli z Warszawy do Szczecina da się przejechać drogąszybkiego ruchu, z obwodnicami, utrzymując stałą prędkość przepisową ok. 110-120 km/h - i uzyskując średnią na poziomie 100 km/h - mniejsza będzie pokusa łamania przepisów. Dziś, żeby uzyskać między miastami wojewódzkimi średnią w okolicy 100 km/h, trzeba zazwyczaj rwać jak głupek, czyli stówą przez zabudowane, tam gdzie się da, i ze 170-180 między nimi, gdy się już wyrwiesz spomiędzy zawalidróg (tak słyszałem, bo ja oczywiście jeżdżę 50 w zabudowanym, 90 poza, no i wyprzedzam tylko na przerywanej).

minimus
5 gwiazdek
Auto: kiedyś OBK MY06 2.5L
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 14:13

WiS pisze: minimus, akurat w Nigerii
napisałem Nigerii?? aaa, miałem na myśli Niger. Albo jakąkolwiek republikę bananową z dowolnego kontynentu :whistle:
Tak czy inaczej chyba jednak śmiertelność na drogach w RFNie jest na poziomie jakim jest z kilku innych powodów. Czy naprawdę muszę pisać jakich? :roll:

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 14:17

no dobrze, ale czy to znaczy, że uważasz, że porządna sieć dróg niczego nie poprawi, w dodatku będzie tak samo niebezpiecznie?

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 14:32

Minimus, ale czego te statystyki nie potwierdzają, bo nie rozumiem. Że porządna sieć dróg zwiększy bezpieczeństwo?

Już pisałem tu parę razy (i co jest łatwe do sprawdzenia), że owszem, w polskich wypadkach drogowych jest wiele ofiar, ale znaczna część spośród nich to piesi. Prosty jest więc wniosek, że oddzielenie ruchu kołowego od pieszego spowoduje znaczny spadek liczby ofiar.

Poza tym jeśli mogę jechać spokojnie autostradą czy drogą szybkiego ruchu te 100, 120, czy 130 km/h, wśród aut poruszających się (w większości) z podobną prędkością, to po co mam jechać szybciej. Wtedy przejeżdżam dajmy na to 500 km w 5 - 6 godzin i sprawa załatwiona. Teraz jadę 320 km w 4 godziny. A mógłbym w 3, i byłbym do tego bardziej zrelaksowany przyjeżdżając na miejsce.

Podam Ci dwa przykłady. Pierwszy krajowy. Po otwarciu A1 na równoległej jedynce krajowej nie zanotowano ani jednego wypadku śmiertelnego. Poprzednio trup słał się tam gęsto.

Drugi zagraniczny. W naszym pięknym kraju trwa kampania "prędkość zabija". G...uzik prawda. W Niemczech nie ma ograniczeń prędkości na autostradach, a wypadków nie ma więcej niż we Francji czy Włoszech gdzie takie ograniczenia są. Zabija brak dróg, tyle razy obiecywanych przez polityków. Brak autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic.

W ogóle to nie wiem czemu się powołujesz na statystyki. Grecja też miała piękne statystyki i co z tego. Statystycznie wszyscy ludzie którzy oddychają umierają, więc można na tej podstawie wysnuć wniosek, że oddychanie jest szkodliwe.

A tak poza wszystkim, to myślę że się nudzisz :mrgreen:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 15:12

Konto usunięte pisze: Poza tym jeśli mogę jechać spokojnie autostradą czy drogą szybkiego ruchu te 100, 120, czy 130 km/h, wśród aut poruszających się (w większości) z podobną prędkością, to po co mam jechać szybciej. Wtedy przejeżdżam dajmy na to 500 km w 5 - 6 godzin i sprawa załatwiona. Teraz jadę 320 km w 4 godziny. A mógłbym w 3, i byłbym do tego bardziej zrelaksowany przyjeżdżając na miejsce.

A nawet jakbyś na tej autostradzie przekraczał, 150, 160, 200. To co z tego?

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 15:23

Nie ma to jak sezon ogórkowy. Zawsze zacznie się temat o przepisach.
:mrgreen:
Azrael pisze:A nawet jakbyś na tej autostradzie przekraczał, 150, 160, 200. To co z tego?
Otóż to...

Nawiązując do akcji, o której wspominał Funky. W radio głoszą, że to nie złe warunki zabijają, bo jak jest mokro to kierowcy jeżdżą ostrożniej i wolniej. Nie na zakrętach jest najwięcej wypadków, a na prostej drodze, w słoneczne dni, bo wtedy kierowcy jeżdżą dużo szybciej. Tylko, że na dwupasmówce, gdzie nie ma aut z przeciwka naprawdę ciężko jest sobie zrobić krzywdę na prostej drodze.
WiS pisze:utrzymując stałą prędkość przepisową ok. 110-120 km/h - i uzyskując średnią na poziomie 100 km/h
Ja tylko pragnę zauważyć, że (przynajmniej w moim świecie :mrgreen: ) przepisy ruchu drogowego są po to by na drogach było bezpiecznie, a nie po to by państwo zarabiało. Co za tym idzie dążyć powinniśmy do dwóch stanów:
- prędkość bezpieczna powinna być jak najwyższa, bo wówczas można się przemieszczać sprawnie i bezpiecznie
- prędkość przepisowa, jest jak najbliższa bezpiecznej, bo wówczas kierowcy są bardziej wyluzowani i dzięki temu jeżdżą bezpieczniej :mrgreen:
czarne jest piękne...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 15:29

Azrael pisze: A nawet jakbyś na tej autostradzie przekraczał, 150, 160, 200. To co z tego?

Powyżej 160 zaczynają mi piszczeć wycieraczki, a przy 180 to wycie staje się nie do wytrzymania :wall:

A tak nawiązując - to w zasadzie nic, oczywiście poza możliwością dostania mandatu i zmniejszeniem szans na wyjście z jakiejś sytuacji awaryjnej typu przebicie opony lub pędzący królik (po szosie :-) ).
vibowit pisze: Ja tylko pragnę zauważyć, że (przynajmniej w moim świecie :mrgreen: ) przepisy ruchu drogowego są po to by na drogach było bezpiecznie,

W zasadzie tak, tylko chciałem nieśmiało przypomnieć, że ograniczenia prędkości poza terenem zabudowanym wprowadzono w czasach pierwszego kryzysu paliwowego (naftowego?) w celu oszczędności paliwa i... tak już zostało. Podobnie jak w USA w czasie wojny podwyższono podatek dochodowy z 10% do 40% na cele wojenne i po wojnie.... tak już zostało...

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 16:23

Już kiedyś sygnalizowałem, ale przypomnę. Zamiast polskich autostrad, a nawet zamiast zwykłych dróg bez dziur i kolein, a za to z porządnymi obwodnicami - prędzej nasz problem rozwiąże samochód latający:
http://wyborcza.pl/1,75476,8186158,Limu ... urach.html

Acz oczami wyobraźni już widzę dżygitów szalejących między chmurakmi w klepanych używkach z Niemiec, emerytowanych księgowych w czeskiej Avii, zalatujących innym drogę bez kierunkowskazu, no i wąsatego sierżanta, siedzącego w balonie na uwięzi z fotoradarem :mrgreen:
Azrael pisze: nawet jakbyś na tej autostradzie przekraczał, 150, 160, 200. To co z tego?
Nic. Zużycie paliwa Ci wzrośnie ;-)
vibowit pisze: pragnę zauważyć, że (przynajmniej w moim świecie ) przepisy ruchu drogowego są po to by na drogach było bezpiecznie, a nie po to by państwo zarabiało.
Prawda. Szkoda tylko, że nieprawdziwa w naszej praktyce państwowej - niezależnie od składu rządzącej koalicji.

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 16:46

Konto usunięte pisze: Powyżej 160 zaczynają mi piszczeć wycieraczki, a przy 180 to wycie staje się nie do wytrzymania :wall:

Nie wierzę, Twoje padło nie wyciąga tyle :giggle:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 16:52

Mam silnik z Ferrari :-p

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 16:54

Konto usunięte pisze:Mam silnik z Ferrari :-p
Niemożliwe, nie zmieściłby się :mrgreen:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 16:57

WiS pisze: no i wąsatego sierżanta, siedzącego w balonie na uwięzi z fotoradarem :mrgreen:

Przez analogię do karabinów wyborowych z CBA prawdopodobnie drogówka ogłosiłaby przetarg na myśliwiec wielozadaniowy.

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 17:08

rrosiak pisze:
Konto usunięte pisze:Mam silnik z Ferrari :-p
Niemożliwe, nie zmieściłby się :mrgreen:
Z tyłu...?

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 17:09

Obrazek

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 115 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 17:18

WiS pisze: Z tyłu...?

Kurde, nieźle zmotany musi być ten forek :o


:mrgreen:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Uwaga, piraci!

Post 29 lip 2010, o 17:27

Azrael pisze: Przez analogię do karabinów wyborowych z CBA prawdopodobnie drogówka ogłosiłaby przetarg na myśliwiec wielozadaniowy.

Padłem :lol:
WiS pisze: Z tyłu...?

CENTRALNIE 8-)

ODPOWIEDZ