"La Rozeta" - czyli WSJ

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

"La Rozeta" - czyli WSJ

Post 30 mar 2008, o 22:06

WSJ - oczywiście od "Wróbla Szkoła Jazdy" :mrgreen:


Odbyłem dziś drugą lekcję u Piotra i postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami.

Otóż po pierwsze - nie umiem jeździć samochodem :oops:
Po drugie - długa droga przede mną jeszcze żebym się nauczył :-(
Po trzecie - naprawdę szalenie zadowolony jestem, że zdecydowałem się na doszkalanie.

Na słynną Rozetę się nie pcham na razie, bo i nie ma po co - natomiast objeżdżanie "na sportowo" toru naprawdę daje ogromne pojęcie o zachowaniu samochodu w zakrętach, reakcji na hamowanie i przyspieszanie etc.

Wiem, że nie mówię nic nowego - i pewnie większość naszych "ścigantów" z politowaniem się uśmiechnie ale ja za mistrza kierownicy nigdy sie nie uważałem (dlatego też nie pcham sie na Słomki i Ułęże jako kierowca) i dla mnie taki elekcje są naprawdę cenne.
Nie zgodzę się też z opinią, że w normalnej miejskiej jeździe tego typu umiejętności się nie sprawdzają, bo nie ma potrzeby. Zauważyłem po sobie, że zupełine inaczej próbuję teraz na przykład skręcać niż wcześniej - i jest to skręcanie lepsze - bardziej płynne i efektywne.

Piotrek jest dobrym pedagogiem :giggle: , potrafi opieprzyć jak trzeba ale też chwali jak jest za co :-)
Ogólnie jestem baaardzo zadowolony i godzina na Bemowie na stałe wchodzi do mojego programu na niedzielę...


Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: "La Rozeta" - czyli WSJ

Post 30 mar 2008, o 22:15

Bilex pisze: godzina na Bemowie na stałe wchodzi do mojego programu na niedzielę...


Odłożyć ze dwa kompleciki opon? :giggle:

Bilex
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: WuWuA
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 261 razy

Re: "La Rozeta" - czyli WSJ

Post 30 mar 2008, o 22:17

Azrael pisze:
Bilex pisze: godzina na Bemowie na stałe wchodzi do mojego programu na niedzielę...


Odłożyć ze dwa kompleciki opon? :giggle:
Dobre, dobre :lol:

Na razie nie trzeba - jeżdżę na trójce "dookoła" - technika bardziej niż prędkość - choć zdarza się płużyć czasem... :whistle:
Death ain't nothin' but a heartbeat away...

Azrael
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Polubił: 0
Polubione posty: 2 razy

Re: "La Rozeta" - czyli WSJ

Post 30 mar 2008, o 22:28

Bilex, Foreksz też tak mówił, a teraz komplecik tygodniowo ;) I skrzynia już też ;)

ODPOWIEDZ