Warsztat w Białymstoku?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 1 gru 2011, o 23:27

Soltys pisze:Nie gadajcie, że nie ma dobrego warsztatu w Białymstoku. Mówimy o zwykłym serwisie czy poważniejszym remoncie ?
Kto wie co jutro trzeba będzie robić?
pisz,pisz,bo na spociku.... :?:



leinad
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: już z Polski
Auto: impreza wrx,legacy diesel
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 1 gru 2011, o 23:31

Ja już nie mówię, że z każdą duperelą jadę na Bajeczną ale na serwis i jakieś poważniejsze wymiany to tylko tam. Powiem tak zadzwoniłem do Zbyszka i powiedziałem, że w zimę przy odpalaniu
śmierdzi benzyną, otrzymałem szybką odpowiedź co jak i za ile. Wiem, że wszystkiego nie zdiagnozują przez telefon ale widać, że wiedzą co robią. Ja wolę czasami przejechać te 400 km niż zostawić
auto u jakiegoś magika, który pół auta wymieni zanim znajdzie przyczynę awarii.

siwy_001
0 gwiazdek
Auto: forek 2.5 xt
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Post 20 gru 2012, o 10:04

Witam
Odświeżam temat, szukam mechanika zajmującego się subaru z Białegostoku lub okolic. Jak ktoś coś ma to będę wdzięczny.
pozdrawiam

Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 11 lut 2013, o 23:41

siwy_001, znalazleś?



co chcesz zrobić?

Paziu
0 gwiazdek
Lokalizacja: Białystok
Auto: Forester 2.0X, 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 17 wrz 2013, o 22:48

Ja mam do wymiany rozrzad i amortyzatory... W aso za rozrzad licza sobie 3800... na Kopernika - 1800...

Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 17 wrz 2013, o 23:15

Paziu, Gratuluję zakupu. Co to za warsztat na Kopernika?

Paziu
0 gwiazdek
Lokalizacja: Białystok
Auto: Forester 2.0X, 2006
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 17 wrz 2013, o 23:24

http://www.opony-motor.com/kontakt.html
http://www.serwis-motor.pl/

Jeden z wlascicieli ma czarnego Forka z 2007 roku w automacie. Rozmawialem z mechanikiem i oni tego Forka sami serwisuja. To w sumie dobrze wróży :)
Ale moze jezeszcze jakies miejsce jest godne polecenia.

Arizz
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 2 kwie 2014, o 20:06

Odgrzeję trochę kotleta, bo jest potrzeba.

Otóż dziś stałem się wreszcie posiadaczem wymarzonego Forestera, ale jak to po świeżym zakupie znalazło się parę szczegółów do zrobienia i teraz pytanie gdzie z tym uderzyć.

Do roboty są następujące rzeczy: wymiana chłodnicy, kompletny rozrząd, łączniki stabilizatorów przód i wahacze tył. Nie wiem czy Forek pod względem takich elementów różni się od bardziej popularnych marek na tyle, że nie poradzi sobie z nim "standardowy" mechanik?

Kiedyś jak kolega wyżej napisał robiłem wszystkie swoje auta w Auto-Max na Kopernika, ale jak mi któregoś razu wymienili po kolei 3 różne elementy zawieszenia w Landku Freelanderze, a problem nadal nie zniknął to zwątpiłem w nich kompletnie i od tamtej pory nie jeżdżę. Serwisuję się w małym warsztacie u "znajomego znajomego" i jak do tej pory nie miałem tam żadnych problemów, aczkolwiek specem od mechaniki nie jestem ale ilekroć stawiałem auta z różnymi problemami to udawało się usterkę znaleźć i naprawić za ludzkie pieniądze. Nie wiem natomiast czy kolega poradzi sobie z Foresterem oczywiście nie umniejszając jego umiejętnościom. Niemniej Subaru to moje oczko w głowie (od 5 lat się napalam na Forka) i mam zamiar wyjechać nim w dużą podróż zagranicę i tam już pozostać dlatego chcę go w Polsce zrobić na tip-top.

Jeżeli ktoś ma jakiegoś pewniaka, który na pewno dobrze zajmie się Foresterem to poproszę o namiary. ASO biorę pod uwagę jako ostateczną ostateczność i szczerze mówiąc wolałbym nie bo wiadomo że zedrą jak za zboże.

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 17 lip 2015, o 16:04

Nieco odkopię. Potrzebuję zrobić geometrię w foresterze sf. Polecicie kogoś w Białymstoku?

Oqrek
4 gwiazdki
Lokalizacja: Czarna B.
Auto: Volvo XC70
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 17 lip 2015, o 19:37

Grafix i nie ma sensu szukać innych opcji. Cena taka sama jak w lepszym warsztacie.

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 17 lip 2015, o 22:42

Zatem z ciekawości. Ile wołają w Grafiksie za geometrię? Może być na pw :cofee:

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 13 lis 2015, o 09:35

Nadal odkopuję.

Mam problem. Pedał sprzęgła zostaje w podłodze i nie wraca do góry. Polecicie kogoś w Białymstoku kto w miarę ogarnia subaru? Chodzi o diagnostykę czy to padnięte sprzęgło, wysprzęglik czy też może linka ...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 13 lis 2015, o 09:47

A istnieje ciągle serwis na Andersa? Kiedyś był nawet autoryzowany...

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 13 lis 2015, o 09:57

Konto usunięte, dzięki za odzew :) Szukajka pokazuje, że istnieje. Cu u nich konkretnie naprawiałeś? I jak dawno temu? Mój problem pobieżnie opisałem w poście wyżej. Byłem u znajomego mechanika, który miał subarka - zdiagnozował sprzęgło. Pojechałem do kolejnego - diagnoza: zacząłbym od linki, w dalszej kolejności sprawdzał pompę i wysprzęglik sprzęgło w ostateczności "bo bierze", niemniej najbliższy termin za dwa tygodnie :wall:
Obawiam się, że wymienię sprzęgło i problem nie ustąpi ...

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 13 lis 2015, o 10:27

Panther, ja się u nich serwisowałem bardzo dawno temu - ostatnio chyba w 2010 - wtedy jeszcze była to część ASO Grafix. A potem się chyba oddzielili i widziałem trochę dziwnych wpisów w internecie na temat tego co się tam dzieje. Więc lepiej się upewnić jaka jest sytuacja pytając lokalesów z Białegostoku.

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 13 lis 2015, o 11:01

o.k. dzięki :) Zobaczę co z tego wyjdzie ...

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 13 lis 2015, o 17:53

Dżizas jaka linka?Jeżeli sprzęgło jest na linkę to nie ma pompy sprzęgła ani wysprzęglika i odwrotnie.Może spadła po prostu sprężyna z łapy wychodzącej ze skrzyni.Możemy się gdzieś umówić i rzucę okiem co jest grane.

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 13 lis 2015, o 23:51

koziolek, dzięki za odzew i dobre chęci. sprężyna jest na miejscu. Wyeliminowaliśmy już wysprzęglik, przewody, pompka nadal stanowi zagadkę. Czekam na nową lub zestaw naprawczy (o ile uda mi się szybko znaleźć symbol). Jak wyeliminuje powyższe zostanie zdjęcie skrzyni i wymiana. W sumie kompletne sprzęgło właśnie przyszło .... Sam do końca nie wiem (to moje pierwsze sprzęgło w subaru) niemniej nowe sprzęgło w tym przypadku może nie pomóc na "pedał w podłodze" ...

Oczywiście jak przejawiasz chęci podskoczymy do mechanika i możesz diagnozować do woli ... :-)

MacGregor
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Białystok
Auto: Outback III '05 3.0 H6 5EAT, Legacy IV MY06 Kombi 2.0 165KM Było:Impreza ej16 turbo
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 14 lis 2015, o 00:37

Konto usunięte pisze:A istnieje ciągle serwis na Andersa? Kiedyś był nawet autoryzowany...
Serwisu na Andersa niema już z pięć lat, bo i budynek pięć lat temu zburzyli.
A były właściciel serwisu, już obraca się w innej branży.

koziolek
Awatar użytkownika
4 gwiazdki
Lokalizacja: B-stok
Auto: Forester XT 2.5
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 9 razy

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 14 lis 2015, o 01:00

Spoko.dziwny objaw bo bez względu na stan sprzęgła pedał powinien wstawać.taki objaw miałem przy zapowietrzonej pompie po jej wymianie,ale też i nie było sprzęgła/nie dało się wbić biegów

Panther
2 gwiazdki
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 14 lis 2015, o 01:22

Tak dla klarowności wypowiedzi moje sprzęgło przeszło już stan "twardego pedała", ostatnio pojeździłem trochę po kałużach (głębokich, ale bez przesadnego topienia), nieco pomęczyłem na 3/4 sprzęgła i sprzęgło nieco "zmiękło". Po powrocie do domu i zaparkowaniu pedał nie wrócił z podłogi i tak się dzieje do tej pory. → uważam, że sprzęgło czasy świetności ma już za sobą. Przy okazji może poszła też pompa.

Zapowietrzony mogłeś mieć wysprzęglik (trudno się go w pełni odpowietrza) → i może także powodować objawy jak powyżej.

bart1989
0 gwiazdek
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 2 lut 2016, o 12:06

Witam, moze cos sie ruszylo i ma ktos jakis sprawdzony warsztat nie-aso. Borykam sie z czujnikiem walka rozrzadu to wywala check to nie. Rozrzad na znakach, czujnik podmieniony. Nie wiem o co chodzi a trzeba ogarnac ;)

Soltys
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Auto: Legacy 2.5 GX MT / Turbodziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 2 lut 2016, o 18:13

A czujnik położenia wału sprawdzony?
Błąd P0335 czy podobny wyskakuje?

bart1989
0 gwiazdek
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 2 lut 2016, o 19:54

Blad p0340, a czujnik walu nie byl sprawdzany.To gdzie podpowiecie postawic ;)

Soltys
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Ełk / Białystok
Auto: Legacy 2.5 GX MT / Turbodziadek
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Warsztat w Białymstoku?

Post 2 lut 2016, o 20:32

Jaka Impreza, rok, silnik itd.

ODPOWIEDZ