W telewizorze, a mimo to warto!

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

W telewizorze, a mimo to warto!

Post 8 kwie 2008, o 09:00

Sprowokowany mailem od kumpla, pozwalam sobie założyć nowy wątek - rekomendowania tego, co warto (naszym zdaniem) obejrzeć w najbliższych dniach w TiWi.
Oto rzeczony mail:
Witam,
Zapraszam do obejrzenia mojego filmu "Errata do biografii - Władysław Broniewski".
Duża jego część dotyczy przemilczanego do dziś procederu wykorzystania w PRL psychiatrii do celów politycznych (już przed emisją mam groźby procesów :-)).
Zamknięcie Broniewskiego siłą w psychiatryku przez władze to mało znana część życiorysu poety.

Emisje:
09.04 o 14.00 w Programie 1. TVP (najbliższa środa),
15.04 o 23.05 w TVP Polonia,
16.04 o 15.00 w TVP Polonia,
i chyba 22.04 w Jedynce ok 1. w nocy.

Godziny emisji w Jedynce jak zwykle "misyjne" :-)

Pozdrawiam
Maciek Gawlikowski
Do Broniewskiego sentyment miałem zawsze; czytając "Młodość", "Poezję", "Nocnego gościa" czy "Spowiedź" bez trudu wybaczałem mu "Elegię o śmierci generała Karola Świerczewskiego". Może to nie jest poezja lotów zawsze najwyższych, ale rytm i emocje są za to "bardzo moje". No i ten życiorys: od Legionów, poprzez Virtuti i cztery Krzyże Walecznych za wojnę polsko-sowiecką, po flirty z komunizmem, psychuszkę i delirium...

Do autora filmu też mam nieprzypadkowy sentyment; i o dziwo, też polityka - górnie i chmurnie - miesza się w naszych relacjach z alkoholem... :whistle: ;-)

Dawne dzieje.



ODPOWIEDZ