Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 08:20

Pytanko jak w temacie, znacie jakieś firmy? ponoć AAAAuto fajnie wycenia auta i daje od razu kasę, macie z nimi jakieś doświadczenia? Chcę w miarę szybko oddać mojego Mesia, żeby mi okazyjne Evo nie uciekło ;-)



gimof
Awatar użytkownika
3 gwiazdki
Lokalizacja: Poznań
Auto: Nienajgorsza asterka
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 09:06

Podłączam się pod temat. Jak to właściwie jest z komisami :?: :roll:
"...Z dużymi rozmiarami kół jest jak z condomami w rozmiarze XL- Krótka chwila dobrej autoprezentacji nie jest warta późniejszych kłopotów."-Krzysztof Hołowczyc

Dłubię to, dłubię tam to. :)

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 09:37

gimof pisze: Jak to właściwie jest z komisami
ja kiedys zamieniałem w komisie auta, tj zostawiłem w rozliczeniu felę i łopla brałem, koles usiadł nad gazeta "Anonse" sprawdził po ile takie roczniki jak mój sa w ogłoszeniach i zaproponował 500pln niższą cenę, ponieważ była to zamiana to trudno ostatecznie stwierdzić ile mniej wziałem, bo łopla tez stragowałem, strata pewnej kwoty zrekompensowana zostałe w ten sposó, że transakcja była ze 3 i pół roku temu a "moja" fela dalej stoi w komisie i regularnie obniżaja jej cenę a on astoi i stoi :mrgreen: . Podczas transakcji przyjechało małżeństwo które chciało sprzedać cienkiego i ok 2000 mniej zaproponował komis niż w gazetcie stało ale oni i tak się zdecydowali, bo kasa poszła od ręki............ . Oczywiscie wytłumaczono im, że ich pojazd jest do dupy, zniszczony, do remontu itp itd....... :mrgreen:

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 14:53

Jak zamieniałem A3 na Forka to właśnie komis kupował ode mnie samochód i wycenili mi go bardzo nisko pomimo iż był w dobrym stanie. Niestety gotówka była potrzebna więc Audi poszło po mocno zaniżonej cenie.

Paweł_BB, spróbuj puścić ogłoszenie na otomoto. Opisz fajnie samochód, dołóż dobre fotki i puść. Mój Pug 206 sprzedał sie poprzez otomoto w 2 minuty - gość zadzwonił umówić się na oględziny zanim zdążyłem dograć wszystkie zdjęcia. :mrgreen: Nie mogłem w to uwierzyć. Samochód się wtedy od razu sprzedał. :) Może akurat Twój mesiek też szybko pójdzie.

Swoją drogą, chcesz wziąć Evo od Shodana ?? :mrgreen:

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 15:12

Dzięki, na pewno dam ogłoszenie na otoMoto, muszę tylko znaleźć jakiś świetny opis z jakiejś tuningowanej Calibry czy cuś :giggle: :giggle: :giggle: :giggle: :giggle:

Tomasz_555 pisze:Swoją drogą, chcesz wziąć Evo od Shodana ?? :mrgreen:
Tak, a co? coś Ci się nie podoba ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 15:36

Paweł_BB pisze: Tak, a co? coś Ci się nie podoba ??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
No właśnie mi się podoba ten pomysł :mrgreen: Fajnie by było jakby się udało zrealizować :) Trzymam kciuki, powodzenia :)

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 21:03

Tomasz_555 pisze:No właśnie mi się podoba ten pomysł :mrgreen: Fajnie by było jakby się udało zrealizować :)
Serio tak myślisz? a nie lepiej młodsze E9 ? Wiek mi prawdę mówiąc wisi bo nie mam zamiaru za kilka lat go sprzedawać, interesuje mnie po prostu to auto właśnie w wersji GT340 i jeszcze takie zadbane :thumb:
Tomasz_555 pisze:Trzymam kciuki, powodzenia :)
Dzięki, jak autko nie sprzeda się do końca maja to jest szansa, ze je w czerwcu wezmę ;-)

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 21:24

Paweł_BB, nie wiem ile i jakich aut kupowałeś używanych ale powiem Ci jak ja to widzę. Trochę aut używanych obejrzałem, dla siebie, dla znajomych, bardzo pospolite samochody i takie, których na rynku jest bardzo mało. I czekałem za każdym razem, aż trafi się ktoś znajomy z takim autem bo znaleźć samochód w fajnym stanie to naprawdę nie lada sztuka, szczególnie jak są ograniczone fundusze. I o ile do jakiegoś forda, vw czy seata można w miarę tanio kupić części (czesto zamienniki lub używki) o tyle do takiego Evo raczej części z górnej półki. Nie daj boże, ze będzie miała jakieś poważniejsze usterki - będziesz miał więcej zachodu niż radości. Dlatego taki samochód, którego przeszłość znacznie łatwiej sprawdzić (lub po prostu jest znana) i wiadomo od kogo pochodzi to skarb i trzeba brać. :) Myślę, że Subaraka albo Evo zdecydowanie szukałbym wśród znajomych/forumowiczów - w dalszej kolejności gdzieś w Polsce. :)

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 21:51

Dobrze powiedziane, nie mam doświadczenia w kupowaniu używanych aut ale mam podobne do Twojego zdanie na ten temat ;-)

Roland
0 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 12 kwie 2008, o 23:24

Paweł_BB pisze: ponoć AAAAuto fajnie wycenia auta i daje od razu kasę, macie z nimi jakieś doświadczenia?
Z tego co się orientuję to dobrze wyceniają auta które są w miarę chodliwe i co ważniejsze nie mają ich aktualnie na stanie. Jeśli mają analogiczny rocznik/wersję na placu to są mniejsze szanse na dobrą cenę.

Generalnie zgadza się, że płacą praktycznie od ręki (o ile dogadasz się co do ceny). Pod względem formalnym raczej nie ma się czego obawiać.

A co do uwag, żeby dać ogłoszenie na Otomoto - w sumie zależy jaką cenę chcesz otrzymać. Ja na początku roku sprzedawałem Toledo w dieslu (z polskiego salonu, II właściciel). Cenę dałem równą wycenie z Eurotaxu i jednak trochę się pobujałem z autem (z 1-1.5 miesiąca - więc jak na auto stosunkowo "popularne" w dieslu to jednak dosyć długo).
Jak kupowałem pierwszą Imprezę to mnie przycisnęło i sprzedałem poprzednie auto do komisu gdzie później wystawili cenę 20% wyższą niż kupili ode mnie (i sprzedali - a jak sam dałem ogłoszenie z taką ceną to nie było zainteresowania). Generalnie zauważyłem pewną zależność, że kupujący szybciej da wyższą kwotę w komisie niż od osoby prywatnej. Szczególnie jeśli chodzi o w miarę popularne auta (inaczej niż przy Evo/SI).

radekk
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Zmysłowo/Poznań
Auto: Forester, MX5
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 13 kwie 2008, o 00:22

Paweł_BB pisze: Dzięki, jak autko nie sprzeda się do końca maja to jest szansa, ze je w czerwcu wezmę ;-)
To już piszę się na prawy :razz:

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 13 kwie 2008, o 03:03

Roland pisze: w sumie zależy jaką cenę chcesz otrzymać
Trzeba przyznać, że cena jest jednym z najistotniejszych wyznaczników. Ale akurat ja miałem wystawiony samochód drożej niż proponował mi salon Peżota i więcej niż było w Eurotax'ie. Wystawiłem za tyle ile bym chciał i poszedł po drobnych negocjacjach :)

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 13 kwie 2008, o 07:53

radekk pisze: To już piszę się na prawy :razz:
No problem ;-)

A jak się robi wycenę w Eurotaxie? da się załatwić przez net czy trzeba podjechać do jakiegoś oddziału? A rzeczoznawcy np. PZMotu mogą wycenić auto?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 13 kwie 2008, o 09:11

Paweł_BB pisze:
radekk pisze: To już piszę się na prawy :razz:
No problem ;-)

A jak się robi wycenę w Eurotaxie? da się załatwić przez net czy trzeba podjechać do jakiegoś oddziału? A rzeczoznawcy np. PZMotu mogą wycenić auto?
Pierwszy lepszy salon powinien mieć aktualny katalog, o agencie ubezpieczeniowym nie wspominając.... 8-)
Dolce far niente ;-)

Paweł_BB
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Evo VIII GT340
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 13 kwie 2008, o 11:11

FUX pisze:Pierwszy lepszy salon powinien mieć aktualny katalog, o agencie ubezpieczeniowym nie wspominając.... 8-)
Jasna sprawa, w Urzędzie Skarbowym też pewnie bym się czegoś dowiedział, ale chodzi o porządną wycenę i to najlepiej na piśmie ;-)

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 13 kwie 2008, o 12:02

Paweł_BB pisze:
FUX pisze:Pierwszy lepszy salon powinien mieć aktualny katalog, o agencie ubezpieczeniowym nie wspominając.... 8-)
Jasna sprawa, w Urzędzie Skarbowym też pewnie bym się czegoś dowiedział, ale chodzi o porządną wycenę i to najlepiej na piśmie ;-)
Prawdziwa wycena jest wtedy, kiedy czekiwania Twoje i Kupującego stana się zbieżne... :mrgreen:
Dolce far niente ;-)

Tomasz_555
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Katowice / Tychy
Auto: Impreza 2.0RC Type-N/A MY07
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 13 kwie 2008, o 12:27

Paweł_BB, eurotax to katalog, w którym są ceny poszczególnych modeli samochodów w danym momencie. Coś w rodzaju wartości uśrednionej ile ten samochód jest wart na rynku. Ubezpieczyciele często na jego podstawie wyceniają samochód i zazwyczaj jest to kwota mało korzystna.

Jak chcesz wycenę to podjedź do Mercedesa i poproś o niezobowiązująca wycenę używki, potem do ceny dołóż 2-5 tyś zł i masz wartość swojego samochodu :)

Bea
Awatar użytkownika
2 gwiazdki
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Volvo XC 90/Ford Mondeo Ghia
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 14 kwie 2008, o 09:00

w AAAauto najczesciej proponuje odkupienie od Ciebie auta ale .... na zasadzie wymiany. Jezeli powiesz, ze nie to zazwyczaj rezygnuja chyba , ze jest to bardzo chodliwy towar i chesz za niego nieduze pieniądze.
Kłamstwo zdąży obiec pół świata zanim prawda włoży buty...

Roland
0 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kto skupuje za gotówkę używane auta?

Post 14 kwie 2008, o 09:24

Paweł_BB :arrow: PW

ODPOWIEDZ