Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 15 kwie 2008, o 12:52

Kupiłem jakiś czas temu kamerę cyfrową na kasety mini DV (Panasonic NV-GS320).
Kaset już kilka nagrałem. Chciałem poprzegrywać filmy z kaset mini DV na płyty DVD w taki sposób, aby móc je odtwarzać na odtwarzaczu DVD podpiętym do telewizora.
Tutaj zaczęły się schody :wall:
Przy pomocy dołączonego oprogramowania (SweetMovieLife oraz Motion DV Studio) można zrzucić filmy na dysk twardy - plik "*.avi".
Super, ale jak to cholerstwo nagrać potem na płytę DVD w dobrej jakości, w formacie odczytywanym przez odtwarzacz DVD :?:
Jak sobie z tym poradzić :?:
Jakiego oprogramowania użyć :?:
Na komputerze mam program Windows Movie Maker - ale treści pomocy do tego programu wynika, że obsługuje on tylko płyty CD :wall:


Mam jeszcze jeden problem związany ze zrzucaniem filmu z kamery na dysk. Na filmie mam nagraną dodatkową ścieżkę z komentarzami - przy wyborze 12-bitowego zapisu dźwięku można na kamerze dodać dodatkowy dźwięk bez uszkodzenia dźwięku oryginalnego. Dodana ścieżka dźwiękowa może być odtwarzana jako uzupełnienie dźwięku oryginalnego - jak podepnę kamerę do telewizora to odtwarza mi zarówno dźwięk pierwotny, jak i dodany. Przy zrzucaniu filmu na dysk pomijana jest dodatkowa ścieżka :x Tyle się namordowałem, żeby dodać komentarze, a ta franca mi nie uwzględnia części ścieżki audio przy przegrywaniu na komputer :x


PS Do użytkowników Makówek - domyślam się, że na Makówce wskazany problem nie istnieje :-)



gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 15 kwie 2008, o 13:03

So What! pisze:PS Do użytkowników Makówek - domyślam się, że na Makówce wskazany problem nie istnieje :-)
Ta. Nie moga podlaczyc kamery do kompa ;)*

Co do reszty - Nero powinno sobie poradzic z wypaleniem *.avi jako dvd, a zdaje sie, ze ma nawet zestaw narzedzi do zrobienia menu itp.

Zrzucanie calej tresci nagranej - nie mam pojecia (brak kamery).

Edycja - kiedys uzywalem wynalazkow Ulead`a i byly dobre. Prosta obrobka VirtualDub`em (a moze nowe wersje juz lapia z kamer?).

Chcesz zniknac na 10 lat i zabic swoj procesor, to Cinelerra.

g.

* wiem, wiem...

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 15 kwie 2008, o 13:13

gruby pisze:Co do reszty - Nero powinno sobie poradzic z wypaleniem *.avi jako dvd, a zdaje sie, ze ma nawet zestaw narzedzi do zrobienia menu itp.
No nie wiem. Próbowałem z filmem, który miał ok. 20 min. Czyli raczej krótkim. W formacie *.avi filmik zajmuje trochę ponad 5 GB i Nero nie chciało mi tego nagrać - wyświetlił się komunikat, że z pliki powyżej 2 GB to jest już problem :wall:
A co dopiero, jak film będzie miał np. 60 min. Przecież filmy na DVD mają czasem po 3 godziny i jakoś mieszczą się na jednej płytce - pewnie chodzi o zastosowanie odpowiedniej kompresji danych, odpowiedniego formatu :roll:
Najchętniej widziałbym to w taki sposób. Mam sobie ten nieszczęsny plik *.avi. Wkładam do napędu płytkę DVD-R. Klikam, że chcię mieć film na DVD i po chwili mam już wypaloną płytkę, którą mogę odtworzyć na podpiętym do telewizora odtwarzaczu DVD :thumb:
Rzeczywistość jest jedna dużo bardziej złożona :x

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 15 kwie 2008, o 13:21

A wybrales "nagraj film na dvd" (czy jakos tak)?

g.

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 15 kwie 2008, o 13:35

gruby, wybrałem i nic :-(

gruby
5 gwiazdek
Auto: klekotnik
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 15 kwie 2008, o 20:27

So What! pisze:gruby, wybrałem i nic :-(
Nie odpalil Ci sie taki movie maker? Choroba... Nie mam juz nero...

g.

vibowit
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: szkoda
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 15 kwie 2008, o 21:22

So What!, bo rozszerzenie avi to tak naprawde moze byc rozny kodek. Stad te problemy.
Narzedzia Ulead daja rade, ale... Moim zdaniem najprostszym sposobem (o ile nie bawisz sie w edycje obrazow, dodawanie menu, i takie tam) jest zakup nagrywarki DVD z twardzielem z wejsciem DV. Podlaczasz kamere do takowej i wypalasz prosto na DVD bez dodatkowej zabawy.
czarne jest piękne...

So What!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Giulia V Q4
Polubił: 287 razy
Polubione posty: 55 razy

Re: Kamery cyfrowe - rozwiązywanie problemów

Post 16 kwie 2008, o 09:57

Kupiłem wczoraj wieczorem Ulead'a. Zobaczymy, co mi z tego wyjdzie :mrgreen:

ODPOWIEDZ