Wstydliwe wyznania

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 15:25

Musisz kupić sobie soczek Noni - otwiera każde drzwi :giggle: :giggle:
http://www.noni1.com.pl/31,wielki_sekret.html
Wielki sekret - "Klucz, który otwiera każde drzwi"

Aby komórki prawidłowo funkcjonowały potrzebują do swej normalnej pracy całej rzeszy pomocników: protein, enzymów, aminokwasów i innych niezbędnych substancji. Głównymi są proteiny – naukowa nazwa białka, które poza wodą są najważniejszym ilościowo materiałem budowlanym organizmu (składamy się w około 70% z wody i w 16% z białek).

W organizmie jest około 100 tysięcy rodzajów protein (białka) i spełniają one wiele różnych zadań. Są elementami struktury komórek, hormonami, enzymami, receptorami, przeciwciałami.

Kluczową rolę odgrywają proteiny transportowe, które można porównać do pociągów towarowych. Transportują one za pomocą specjalnego kodu niezbędne substancje odżywcze i witalne przez ścianki komórek (błonę komórkową) do ich wnętrza oraz odprowadzają na zewnątrz produkty odpadowe. Muszą więc mieć taką specjalną kartę magnetyczną, aby otworzyć sobie drzwi do komórki i dostarczyć jej niezbędne substancje odżywcze do prawidłowego funkcjonowania oraz wyrzucić śmieci powstałe w wyniku przemiany metabolicznej.
Obrazek

ale co się uśmiałem to moje - Grześ, działasz lepiej niż te soczki ;-)


"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

inquiz
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: pojazd wolnobieżny
Polubił: 406 razy
Polubione posty: 361 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 19:46

Grześ, opowieść piękna. Popytaj czy w okolicy nie ma jakiegoś złodzieja, może otworzyć szybciej niż ASO.
Those who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety deserve neither liberty nor safety.
Živela Jugoslavija!

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 20:36

Grzesiek stawiasz flaszkie i ja Ci te drzwi otworzę :evilgrin:











serio mówię (nie byłem ,nie jestem złodziejem :mrgreen: )

leon
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: Kąąbi 3 i Niepsujące się.
Polubił: 206 razy
Polubione posty: 282 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 20:47

danikl pisze: Grzesiek stawiasz flaszkie i ja Ci te drzwi otworzę :evilgrin:



:mrgreen:
Walcz z globalnym ocipieniem - zjedz ekologa.

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 20:49

leon, no to jest jeden ze sposobów ;-)

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 21:43

danikl pisze: Grzesiek stawiasz flaszkie i ja Ci te drzwi otworzę :evilgrin:

Kiedy mam być i gdzie ?

8-)


leon,
nie no, tak to ja sam potrafię. Poproszę jakieś ostrzejsze rozwiązanie :mrgreen:


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 21:45

jeszcze można takie szczęki użyć... i otworzyć - ponoć zawsze działają :giggle: :giggle: :giggle:

Obrazek
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

danikl
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: niby mazowsze, ale mentalnie podlasie
Auto: Muł, truposz i czerwone włoskie półwytrawne
Polubił: 91 razy
Polubione posty: 157 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 21 cze 2012, o 22:43

Grzesiek_67 pisze:
Kiedy mam być i gdzie ?
Jak Ty do mnie to flaszka jak ja do Ciebie to dwie flaszki 8-)

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wstydliwe wyznania

Post 22 cze 2012, o 08:49

danikl pisze: jak ja do Ciebie to dwie flaszki 8-)

To szykuj dupsko, gdzieś tak w okolicach 12 lipca. Zapraszam na Ursynów 8-)


Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 13 lip 2012, o 21:08

opowiesc jest krótka,
uparłem sie że podłoge na poddaszu kłade sam............... po przebrnięciu przez tzw trudne miejsce podczas układania paneli ( tydzień się zbierałem do dokończenia korytarza), wiele małych docinków, koniecznośc wepchnięcia panela pod futrynę itd itp,
cały dumny oddalając sie od pola pracy celem lepszej widoczności i ciekawszej perspektywy wycoafałem się aż do ukończonego już pokoju, cofnałem sie niestety o krok za daleko ,szturchnąłem deske do prasowania z której żelazko przepięknie przypikowało , dziura jest na środku, musze teraz rozebrać cały "mały" pokój :whistle:

gdybym miał sobie zapłacic za taka robote to grosza bym nie dał :-)

Alan, Alan, Alan!
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Auto: WiśniaNieWiśnia
Polubił: 130 razy
Polubione posty: 355 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 13 lip 2012, o 21:55

esilon, :mrgreen:

no ale też współczuję.

rrosiak
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: W-wa, Kutno
Auto: Dacia :)
Polubił: 116 razy
Polubione posty: 180 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 13 lip 2012, o 22:10

esilon pisze: musze teraz rozebrać cały "mały" pokój
Po co, przecież prędzej czy później i tak zrobisz inną dziurę :mrgreen:
"Pan Macierewicz bardzo często mówi co wie, ale rzadko wie co mówi." - L.Miller - :giggle:
Z dwojga złego wolę, gdy krajem rządzą złodzieje zamiast kretynów. :idea:

esilon
6 gwiazdek
Auto: mat
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 4 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 13 lip 2012, o 22:18

Alan, Alan, Alan!, dzięki za wyrazy :-)
rrosiu, nie codziennie jest piątek 13 ,

i tego będę się trzymał robiąc od nowa mały pokój :mrgreen:

Kubik
4 gwiazdki
Auto: impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wstydliwe wyznania

Post 13 lip 2012, o 22:26

I co z tego że 13 i piątek ? :-p
Przecież to weekendu początek :thumb:

eMTi
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: DW
Auto: zaturbione, wymarzone
Polubił: 0
Polubione posty: 1 raz

Re: Wstydliwe wyznania

Post 14 lip 2012, o 11:12

esilon, znam ten ból... Układałem panele u babci Pati, a że to dom wiejski, ponad 100 letni, to podłoga koszmarnie nierówna. Po ułożeniu okazało się, że w jednym małym miejscu, którego wcześniej nie sprawdziłem czuć, jak panele się lekko zapadają... Tak mnie to wkurzało, że równiez postanowiłem polecieć z tematem raz jeszcze... Rozebrałem do tego miejsca, po czym stwierdziłem, że pieprzę taką połowiczną robotę i rozebrałem wszystko :mrgreen: Potem tego strasznie żałowałem, bo napałowałem się niemiłosiernie, ale po wielu wkurzeniach w końcu skończyłem, tak więc głowa do góry :thumb:
"If you try to just go round, you don’t go round. You just go straight on." - Ayrton Senna

liwit
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Kiełpin
Auto: A6 vel Odi
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 0

Re: Wstydliwe wyznania

Post 14 lip 2012, o 22:43

Mój kolega chciał oszczędzić i sam zamontować kabinę prysznicową. Puk, puk, zamontowane, puk, puk i kabina w drobny mak, poszłaaa! no i 1,5 tpln za nową kabinę plus kilka setek za montaż :mrgreen:
- Bagażnik nigdy nie jest wystarczająco duży /by Bilex/

Godlik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: GT'99 jest i zawsze będzie; OBK był, Legacy było, była Skoda, jest BMW :)
Polubił: 18 razy
Polubione posty: 83 razy

Post 14 lip 2012, o 23:26

Hehe, fajnie przypomnieć sobie te wszystkie rozterki posiadacza nowego mieszkania. Jak bolała każda nowa rysa na podłodze, każde obicie narożnika ściany :-)
Na szczęście to mija, a dwójka małych dzieci skutecznie w tym pomaga :-)

WiS
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: z puszcz odwiecznych, z krain mrocznych...
Auto: Forester turbo, zwany Yetim
Polubił: 3 razy
Polubione posty: 2 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 13:24

esilon pisze: opowiesc jest krótka,
Wyrazy :-(

PS. Ty tam teraz nie wchodź z kluczykiem od auta w ręku, ja Ci dobrze radzę ;-)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 14:49

esilon pisze:opowiesc jest krótka,
uparłem sie że podłoge na poddaszu kłade sam............... po przebrnięciu przez tzw trudne miejsce podczas układania paneli ( tydzień się zbierałem do dokończenia korytarza), wiele małych docinków, koniecznośc wepchnięcia panela pod futrynę itd itp,
cały dumny oddalając sie od pola pracy celem lepszej widoczności i ciekawszej perspektywy wycoafałem się aż do ukończonego już pokoju, cofnałem sie niestety o krok za daleko ,szturchnąłem deske do prasowania z której żelazko przepięknie przypikowało , dziura jest na środku, musze teraz rozebrać cały "mały" pokój :whistle:

gdybym miał sobie zapłacic za taka robote to grosza bym nie dał :-)
Jak dziura nie jest 6x9, a panele są drewniane, to rozważ zaszpachlowanie plus lakier plus szlif. Zaszpachlować możesz mieszanką pyłu z drewna stanowiącego wierzchnią warstwę panela z czymś co czysto po polsku nazywa się "fugenfiller", albo szpachlą gotową "w kolorze *******", ewentualnie dobarwiając bejcą albo pigmentem/pisakiem odpowiednim (po wyschnięciu, przed lakierowaniem).
W obu wypadkach TY, wchodząc do tego pokoju będziesz widział WYŁĄCZNIE obrzydliwą plamę ze szpachli na środku podłogi, wszyscy inni piękną podłogę.
Tak to działa.
BTW: Panele to zło. Sam mam to wiem.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 15:09

Gal pisze: BTW: Panele to zło. Sam mam to wiem.
Czy ja wiem. Ja mam panele klasy średniej w cenie średniej, leżą od 6 lat i dobrze się mają. Tu coś się wgniotło, tam zarysowało... a jak przyjdzie czas na remont to bez żalu zdejmę i położę inne. Gdybym miała super super drewno drewno, za milion dolarów, szlag by mnie trafiał na każdą wgniotkę, goście zdejmowaliby buty, a ja bym się wściekała na każdy rozlany soczek. A tak? I wygląda ok (w moich kategoriach przynajmniej) i nie boli jak zniszczę ;-)

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 15:47

barbie pisze:
Gal pisze: BTW: Panele to zło. Sam mam to wiem.
Czy ja wiem. Ja mam panele klasy średniej w cenie średniej, leżą od 6 lat i dobrze się mają. Tu coś się wgniotło, tam zarysowało... a jak przyjdzie czas na remont to bez żalu zdejmę i położę inne. Gdybym miała super super drewno drewno, za milion dolarów, szlag by mnie trafiał na każdą wgniotkę, goście zdejmowaliby buty, a ja bym się wściekała na każdy rozlany soczek. A tak? I wygląda ok (w moich kategoriach przynajmniej) i nie boli jak zniszczę ;-)
Panele to zło z zupełnie innych powodów, niż wgniotki.
Cokolwiek drewnianego/drewnopodobnego położysz na podłogę, wgniotki będą, ale tylko panele stukają (te "drewniane" i te plastikowe) i nie ma na to rady. Wszystkie stukają takim głuchym, pustym dźwiękiem. Ja tego nie znoszę i nic na to nie poradzę.
Deska klejona do wylewki nie stuka. Obojętnie jaka. Nie musi być z iroko czy innego "palisandru", może być sosnowa (choć nie polecam, bo miękka i "wgniotki" są bez porównania częstsze i głębsze), ale buk, grab, jesion czy dąb są niemal równie twarde, a sporo tańsze.
Jak napisałem, sam mam panele w domu (sam położyłem :-> ) bo dałem się nabrać marketoidom (stabilność, łatwość ułożenia, "błyskawiczna podłoga"), ale po parunastu latach użytkowania, raczej bym odradzał na rzecz zwykłej deski/parkietu. Paczy się nie gorzej niż deska, a nie ma renowacji - tylko wymiana. W moim domu rodzinnym były podłogi z klepki dębowej woskowanej, co skutkowało corocznym "cyklinowaniem" za pomocą wiórów stalowych pod podeszwami (nienawidziłem tego) i ponownym woskowaniem, ale podłogi przetrwały ponad 50 lat i wyglądały jak nowe. Mój ojciec zaeksperymentował raz z lakierowaniem podłogi w salonie (też pod wpływem ówczesnych marketoidów), co zaskutkowało cyklinowaniem maszynowym calej podłogi i powróceniem do wosku.
Zwykła deska olejowana/woskowana to moim zdaniem najlepsze wykończenie podłogi. Nie jest dużo droższe od paneli - szczególnie jeżeli chce się to zrobić samemu - a nie stuka, renowacja jest bajecznie łatwa i... to jednak jest normalne drewno.
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 16:29

liwit pisze: Mój kolega chciał oszczędzić i sam zamontować kabinę prysznicową. Puk, puk, zamontowane, puk, puk i kabina w drobny mak, poszłaaa! no i 1,5 tpln za nową kabinę plus kilka setek za montaż :mrgreen:

Króciutka forma a ile radości. Te "puk,puk" są arcy opisowe :mrgreen: :thumb:

Puk, puk .... i te banalne 3 k PLN poszłyyyyyy :mrgreen:

Pozdrawiam
Grzegorz
Brak podpisu.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 16:40

Grzesiek_67 pisze:
liwit pisze: Mój kolega chciał oszczędzić i sam zamontować kabinę prysznicową. Puk, puk, zamontowane, puk, puk i kabina w drobny mak, poszłaaa! no i 1,5 tpln za nową kabinę plus kilka setek za montaż :mrgreen:

Króciutka forma a ile radości. Te "puk,puk" są arcy opisowe :mrgreen: :thumb:

Puk, puk .... i te banalne 3 k PLN poszłyyyyyy :mrgreen:

Pozdrawiam
Grzegorz
Niektórzy mają spore oszczędności montując "cokolwiek" samemu. Wielu ma jakąś satysfakcję. Wielu stwierdza po czasie, że taniej było zamówić.
Ale i tak następnym razem spróbują zrobić to sami.

Resztę zapraszamy do działu "consumers of life".
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

Grzesiek_67
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Adamów
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 16:42

Gal,
muszę Cię zmartwić (albo ucieszyć, kto wie) - większość tzw. rzeczy robię sam, zarówno w domu, ogrodzie, jak i przy samochodzie :giggle:


Pozdrawiam
Brzechwa dzieciom
Brak podpisu.

Gal
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: wieś mazowiecka
Auto: XC 70
Polubił: 85 razy
Polubione posty: 316 razy

Re: Wstydliwe wyznania

Post 15 lip 2012, o 16:46

Grzesiek_67 pisze:Gal,
muszę Cię zmartwić (albo ucieszyć, kto wie) - większość tzw. rzeczy robię sam, zarówno w domu, ogrodzie, jak i przy samochodzie :giggle:


Pozdrawiam
Brzechwa dzieciom
Cieszę się.
Ale dziwię się komentarzowi.
Ma być pozytywnie i tyle?
Wysłane z mojego komputera przy użyciu klawiatury.

ODPOWIEDZ