Porada prawna

Rozmowy o Subaru i nie tylko. Dział pełen offtopicu i rozmów niemotoryzacyjnych.
ODPOWIEDZ
Wislanin25
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 04:44

Witam szanownych kolegów w ostatnim czasie uszkodziłem swoje ukochane subaru nie posiadam ac a koszy naprawy niestety mi sie nie kalkulują. Policja na miejscu zabrała mi dowód rejestracyjny. teraz nie bardzo wiec co z tym fantem zrobić nie chce złomować auta bo nadal jest cos warte ale jak je sprzedać bez dowodu ? chciał bym je sprzedać komuś na cześć lub do naprawy. Proszę o jakieś sugestie



FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 10:12

Procedura jest raczej taka, że policja przesyla dokument do WK. Dopytaj u nich.
Przykro, że tak poważne uszkodzenia.
Dolce far niente ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 10:33

Wislanin25, pytanie dlaczego Ci ten dowód zabrali

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 10:49

Procedura standardowa, jeżeli auto nie nadaje się do jazdy.
Dolce far niente ;-)

barbie
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Jarne City
Auto: Subarbie Impreza WRX
Polubił: 34 razy
Polubione posty: 87 razy

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 11:22

FUX pisze:Procedura standardowa, jeżeli auto nie nadaje się do jazdy.
Naprawdę? :o I po co?

FUX
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: ze sofy.
Auto: jeżdżące
Polubił: 222 razy
Polubione posty: 345 razy

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 11:31

barbie, nie wiem.
Mi kiedyś za uszkodzony kierunek chcieli zabrać jako pojazd nie spełniających warunkow technicznych.
Za urwane lusterko przez jakiegoś milusińskiego w Sylwestra, dowód mi zabrali przy kontroli, ale to bylo baardzo dawno temu.
Dowodzik odeslali wdo WK i tam z kwitkiem z badania technicznego zglosilem sie po odbior.
Dolce far niente ;-)

Wislanin25
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 11:53

Policja dowód zabrała bo auto nie było zdolne do jazdy w padłem na kraweżnik bokiem tylnym lewym kołem no auto dość poważnie uszkodziłem. A ze przy okazji wpadłem na stacje benzynowa i coś im tam uszkodziłem wezwali policje żeby spisała protokół do ubezpieczalni. Powiedzieli ze wysyłają do WK i ze tam go mam odebrać po naprawie auta i przeglądowi powypadkowemu. No ale ja go nie chce naprawiać chce go sprzedać jaki jest ale jak to zrobić ?

WESOŁYCH ŚWIĄT :) Pozdrawiam Wislanin25

ky
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: Boat City
Auto: die Pflaume
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 12:41

barbie pisze: po co?
Żeby po doprowadzeniu auta do stanu używalności zaliczyć przegląd techniczny. Nie ma możliwości wykreślenia przeglądu z dowodu, więc zatrzymuje się dokument. Tak samo jak za zbyt głośny wydech, brak lusterka czy...
FUX pisze: Mi kiedyś za uszkodzony kierunek chcieli zabrać jako pojazd nie spełniających warunkow technicznych.
Skoro nie spełniał warunków technicznych, to mieli jak najbardziej podstawy do zatrzymania DR. Przy czym zauważ, że policjant nie decyduje, czy auto jest niesprawne czy nie, policjant wysyła Cię na przegląd, a jedynym środkiem przymusu jest zatrzymanie DR.

r.
Wieśniak w trójce. Dla przyjaciół Rufjan.

pablonas
Awatar użytkownika
5 gwiazdek
Lokalizacja: Szczytno (warm-maz)
Auto: Zielone z turbinom i srebrne też z turbinom
Polubił: 1 raz
Polubione posty: 0

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 16:23

Wislanin25 pisze: Policja na miejscu zabrała mi dowód rejestracyjny. teraz nie bardzo wiec co z tym fantem zrobić nie chce złomować auta bo nadal jest cos warte ale jak je sprzedać bez dowodu ? chciał bym je sprzedać komuś na cześć lub do naprawy. Proszę o jakieś sugestie
Masz kartę pojazdu? To ona tak naprawdę określa czy jesteś właścicielem auta. Mając kartę pojazdu, możesz samochód sprzedać nawet bez dowodu. Dasz kupującemu po prostu ten świstek który wystawiła policja i już.

Nawet jeśli karty nie masz to i tak możesz auto sprzedać z tym świstkiem od policji...

Wislanin25
0 gwiazdek
Auto: Subaru Impreza
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Porada prawna

Post 24 gru 2010, o 23:13

Kartę pojazdu mam :) dziękuje bardzo za pomoc będę miał spokojniejsze święta. POZDRAWIAM

Konto usunięte
6 gwiazdek
Polubił: 14 razy
Polubione posty: 19 razy

Re: Porada prawna

Post 12 cze 2017, o 12:22

Czy weszły w życie te przepisy, które nakładały wyższą opłatę za spóźniony przegląd rejestracyjny? Nie wyrobię się o czasie i spóźnię się tydzień i się zastanawiam nad możliwymi konsekwencjami

MiszaElk
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Ełk
Auto: Forester 2.0 AT, Astra J 1.6T AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Porada prawna

Post 12 cze 2017, o 16:10

Nie weszły.
Przy kontroli drogowej mogą zatrzymać dowód rejestracyjny, przy ewentualnej szkodzie mogą szukać czy stan techniczny pojazdu nie przyczynił się do szkody.

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Porada prawna

Post 13 cze 2017, o 08:37

przy szkodzie drogowej - ubezpieczyciel uchyli się od pokrycia kosztów czy to z OC, czy AC - więc jak wrócisz najpierw zrób badanie
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

MiszaElk
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Ełk
Auto: Forester 2.0 AT, Astra J 1.6T AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Porada prawna

Post 13 cze 2017, o 09:59

Napisałem kiedy ubezpieczyciel może uchylić się lub ograniczyć swoją odpowiedzialność. Jeśli stan techniczny miał wpływ na szkodę. Co ma brak badania do sytuacji kiedy gałąź spadnie na samochód, lub ktoś sobie Twój samochód na parkingu?
Obrazek

busik
Awatar użytkownika
6 gwiazdek
Lokalizacja: SM
Auto: DS5
Polubił: 47 razy
Polubione posty: 110 razy

Re: Porada prawna

Post 13 cze 2017, o 14:00

bo o tym często mówią regulaminy ubezpieczycieli - a zawierając umowę, zgadzasz się na zapisy regulaminu.
A tam - jak pamiętam stoi (co podajesz zawsze przy zawieraniu polisy) data ważności badania technicznego - oraz obowiązek posiadania ważnego badania w chwili zdarzenia (jakiegokolwiek) - niestety
"Pamiętaj, że wartość ma nie to, co ty mówisz, ale to jak się to odbija w mózgu słuchającego" J.Piłsudski

MiszaElk
Awatar użytkownika
1 gwiazdka
Lokalizacja: Ełk
Auto: Forester 2.0 AT, Astra J 1.6T AT
Polubił: 0
Polubione posty: 0

Re: Porada prawna

Post 13 cze 2017, o 15:51

Przy OC nie ma czegoś takiego jak regulamin - jest ustawa. A w ogólnych warunkach ubezpieczeń jest zapis o wyłączeniu odpowiedzialności w przypadku braku badań technicznych o ile miało to wpływ na szkodę.
Piszę to jak praktyk.
Obrazek

ODPOWIEDZ